Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podróż do USA 2015
#1 PostWysłany: 01 Sty 2015 21:25 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Witam! Planujemy z żoną podróż do USA. To nasza pierwsza wizyta w Stanach. Lecimy na początku marca na 2 tygodnie. Lecimy do i wracamy z JFK. Planujemy pobyć w Nowym Jorku ok 5 dni, chcemy też wybrać się na Florydę (Miami, Key West, Everglades). Chcemy pozwiedzać, wiele zobaczyc, ale też trochę odpocząć i poczuć klimat. Doradźcie co jeszcze zaplanować i zobaczyć, by nie tracić czasu na długie podróże. Myśleliśmy jeszcze o Bostonie, Washigtonie i Filadelfii oraz Niagara Falls. Niestety wszystko w innych kierunkach od NY. Więc musimy coś z tego wybrać. Planujemy podróżować z NY Megabusem. Potem samolotem na Florydę(skąd najlepiej do FLL?) i tam wynająć samochód. Proszę o pomoc jak najlepiej zaplanować naszą podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 01 Sty 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Kiepsko to widzę, robiłem jakiś czas temu podobną trasę (choć rozbudowaną jeszcze o Atlantę, Savannah, Charleston i Richmond) i zajęło mi to miesiąc (moja trasa http://goo.gl/maps/8Jrbw)
Stany są jednak duże i przejazdy między wieloma miastami dużo zajmują. Nawet chcąc poświęcić po jednym dniu w każdym mieście to przy 5 dniach na starcie w NYC na Florydę zabraknie Wam czasu.

Osobiście zrezygnowałbym z Niagara Falls. Od strony amerykańskiej wygląda dużo gorzej niż z kanadyjskiej, więc musielibyście przejść granicę (bez samochodu to jest ładny spacerek). Do tego w tych okolicach potrafi być śnieg w marcu, co może sparaliżować transport lądowy.
Co do Florydy, to w marcu jest na niej najlepiej, ale jak traficie na Spring Break, to o hotelu w sensownej cenie możecie zapomnieć, zwłaszcza w Key West.

Radzę Wam przemyśleć swój plan i wybrać Wasze osobiste "must see" a pod nie układać resztę programu.
Góra
 Profil Relacje PM off
joel uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Sty 2015 22:25 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem,że czasu mamy mało, ale niestety nie dało rady inaczej. Must see to Nowy Jork i Floryda właśnie. I też myślę,że najlepiej odpuścić sobie Niagarę. Gdzie wtedy jechać? Washington czy Boston? Dzięki,że zwróciłeś uwagę na ten Spring Breake, musimy to sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sty 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Co do DC i Bostonu bym się wahał. Jeżeli zrezygnujecie z innych punktów, to na te dwa miasta powinno Wam starczyć czasu.
Oba na pewno są warte zwiedzenia, Boston z uwagi na swoją historię i wpływ na historię Ameryki a DC bo to stolica.
W Bostonie główne miejsca da się obejść w jeden dzień (Freedom trail), w Waszyngtonie może być z tym różnie (zależy np. które muzea chcielibyście zobaczyć), ale dwa dni powinny starczyć.
Dalej będziecie mieli sporo czasu na Florydę. Key West jest rewelacyjne, a droga przez mosty trasą US-1 na prawdę warta jest przejechania (koniecznie własnym autem, żeby móc się zatrzymać na wybranych wysepkach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:08 

Rejestracja: 14 Gru 2014
Posty: 26
Jeśli lecicie na tak krótko, to ja bym nieco zmodyfikował Waszą podróż:

1. Nowy Jork - 2-3 dni, nie ma sensu więcej dla podstawowych atrakcji,
2. Miami i okolice - no tutaj koło 3-4 dni musicie, obowiązkowo Key West, Miami, czy Everglades to nie wiem... nuda raczej ;-)
na lotnisko oczywiście bierzecie auto,
3. Las Vegas - 3-4 dni
tu też na lotnisku auto,
a) samo Las Vegas da się zobaczyć w jeden dzień i noc, koniecznie Strip, hotele i jakieś show warto zaliczyć, co tam lubicie
b) jeden dzień na wycieczkę do Grand Canyon i Boulder Dam (tama Hoovera),
c) jeden dzień na wycieczkę do Bryce i Zion (na północ od Las Vegas),
a z Las Vegas pojechałbym autem przez Death Valley i Yosemite National Park do San Francisco,
d) San Francisco - samo miasto warto oczywiście, Golden Gate, park Sekwoi pod Frisco ;) więzienie... da się w jeden dzień spokojnie zrobić.
z grubsza powinno się udać w 2 tygodnie.

I jedna rada - dajcie sobie spokój z miastami na dłużej, moim zdaniem czysta strata czasu. To co warto zobaczyć w USA to prowincja i parki narodowe. No i jeden dzień na zakupy w jakimś dobrym Premium Outlets, do USA warto pojechać z podręcznym i wszystko kupić na miejscu :)

Gdybyście chcieli zrezygnować z Miami (co bardzo polecam) to dałoby się jeszcze dodać dłuższy przejazd jedynką z Los Angeles do San Francisco.
Samo Los Angeles jest nudne, ale pewnie żona będzie chciała zobaczyć Hollywood ;) ? i studia filmowe...

Podsumowując:

Nowy Jork
samolotem do Miami
samolotem do Las Vegas
San Francisco i samolotem do lotniska z powrotem,

samochody:
w Miami (tu koniecznie cabrio, przejazd na Key West kabrioletem jest niezapomnianym wrażeniem)
w Las Vegas (tu też można cabrio, przejazd Stripem w nocy dużo wrażeń)

parki:
Everglades - nuda moim zdaniem ;-)
Death Valley - warto!
Wielki Kanion - warto (drogie wejściówki uprzedzam)
Bryce Canyon - powala na ziemię
Zion Park - to również szokuje :)
Yosemite - będziecie w szoku :)
Sekwoje - wersja szybka to pod San Francisco, wersja dłuższa - jak byście jechali Las Vegas - Los Angeles - San Francisco autem to można wpaść
Po drodze na pustyni Mojave macie super miejsce z postojem samolotów, które wycofano z latania

Żeby poczuć klimat USA to ja bym to jednak zmodyfikował trochę ;) (Nowy Jork krótko, Miami można odpuścić na pierwszy raz) a za to puścić się na Zachodnie Wybrzeże ale to już moja własna opinia . Kalifornia, Nevada, Texas... to są ciekawe stany.
Góra
 Profil Relacje PM off
anulkax7 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Sty 2015 00:12 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Widzę megabus i juz wiem ze musi być budżetowo. 1 raz wiec skup sie na wschodzie - zachód to osobna sprawa. Przeloty to bedzie juz majątek.

1. NYC - 3 dni wystarczy. Zobaczysz manhattan, central park i statuę wolności. I tu bym konczyl.

2. Przejazd busem do Waszyngtonu. DC to miasto tzw spacerowe. Dużo zieleni, parków, fajnych muzeów. Miasto dobrze skomunikowane - metro i autobusy ja ok. Dojedziesz wszędzie. Tu bym brał 4 dni. Muzea sa ogromne a air & space to must see. Moze troche reklamuje ale wybacz mi, to moje miasto, wychowałem sie w nim.

3. Floryda. Tez mogę polecić - stan gdzie skończyłem studia wiec trochę lat wpadło :). Miami jest jak LA - przereklamowane. Oprócz Miami Beach nie ma tam nic poza cała bieda karaibow której udało sie przypłynąć do USA :) miasta godne polecenia: st augustine, daytona beach, cape canaveral oraz zachodnie wybrzeże Florydy z plaza gdzieś w clearwater, naples lub St Pete - tu spędzam czas z rodzina ale w sierpniu :) oczywiście key west z jego atrakcjami i przejazdem. Hotele jednak dużo droższe a plaże dużo gorsze.

Czyli wychodzi tydzień na zwiedzanie miast i tydzień na plażowanie i małe zwiedzanie Florydy.

Orientacyjnie. Z tampy do Miami jedzie sie 5 godzin. Z Miami do st augustine nawet 6. Z miami do key west 3-4 ale ze względu na widoki można i dłużej. Policja na florydzie działa wg zasady najpierw gnoimy za prędkość a potem za resztę. Jedz nad +5-10 mph ponad limit. Inaczej bedzie zle :) tydzień wynajmu auta na florydzie z max opcjami i nawigacja to bedzie jakies 350$ w hertz. Można taniej pewnie ale tez zależy od terminu.
Góra
 Profil Relacje PM off
joel uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Sty 2015 19:39 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Dzięki za odpowiedzi i rady. Manierk, Twój plan bardzo ambitny ;),ale mamy nadzieję, że to nie ostatni nasz wypad do USA i chcemy skupić się na Wschodzie.
Lx13, radzisz by więcej czasu poświęcić na Washington niż NYC? A Boston odpuścić w ogóle?
A gdzie robić zakupy? ;) Lepiej w okolicy NYC czy Floryda? Czy jeszcze gdzieś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:08 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
wojtkow napisał(a):
Osobiście zrezygnowałbym z Niagara Falls. Od strony amerykańskiej wygląda dużo gorzej niż z kanadyjskiej, więc musielibyście przejść granicę (bez samochodu to jest ładny spacerek).


Przy dwóch osobach może się już samochód w Niagara Falls/Buffalo opłacać. A samochodem można podjechać pod sam wodospad i przeskoczyć przez most do Kanady. Samo przejście ze strony amerykańskiej na kanadyjską jest przecież spacerem krótkim... Tak czy siak w okolicy mało co poza wodospadem jest do zobaczenia, ewentualnie fajne okręty wojenne można zwiedzić w muzeum w Buffalo.

Lx13 napisał(a):
2. Przejazd busem do Waszyngtonu. DC to miasto tzw spacerowe. Dużo zieleni, parków, fajnych muzeów. Miasto dobrze skomunikowane - metro i autobusy ja ok. Dojedziesz wszędzie. Tu bym brał 4 dni. Muzea sa ogromne a air & space to must see. Moze troche reklamuje ale wybacz mi, to moje miasto, wychowałem sie w nim.


Air and Space są w sumie DWA. Jedno w samym Waszyngtonie a drugie (Udvar-Hazy) koło lotniska Dulles. To pierwsze jest ładnym muzeum z dużą ilością multimediów, które jednakże głowy nie urywa. Prawdziwe cacka (wahadłowiec, Blackbird, Enola Gay, Concorde, kapsuła Baumgartena, hitlerowskie cuda techniki) stoją właśnie w Udvar Hazy. Minusem Udvar Hazy jest jednak dużo mniejsza ilość multimediów i wystaw w porównaniu z oddziałem waszyngtońskim. Laicy wychodzą znudzeni że "tu tylko samoloty stoją".

Ja jako fanatyk spędziłem w każdym z tych oddziałów cały dzień, jednak jeśli miałbym wybierać - to Udvar Hazy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
@joel, ja bym z Bostonu nie rezygnował. Tak jak pisałem Freedom trail robi się jeden dzień i od razu ma się inne spojrzenie na historię USA.
Natomiast, podobnie jak @smok1, polecam Muzeum Aeronautyki, przynajmniej to w samym mieście. Jako, że jest ono położone przy The Mall, to można je odwiedzić przy zwiedzaniu innych obiektów w tym rejonie. Nawet osoba nie będąca fanem lotnictwa będzie zachwycona tym muzeum, bo tak jak pisze smok1 jest ono bardzo interaktywne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:38 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 103
Rzeczywiście wodospady Niagara są bardzo mocno przereklamowane, zwłaszcza gdy ogląda się je od amerykańskiej strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:58 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Jeśli ma być budżetowo to rozważcie muzea w Washington DC. Darmowe, ciekawe i blisko siebie.
Nie zgadzam się z poglądem, że Everglades to nudy. Byłem widziałem - jak chcesz to napisz pw to pokażę Ci zdjęcia.
NY 5 dni ? Nie będziecie się nudzili, powiedziałbym nawet, że to minimum.
Zróbcie tylko jedno wybrzeże, w 2 tygodnie nie zobaczycie całych stanów.

Napisz co koniecznie chcecie zobaczyć to może łatwiej będzie doradzać w pozostałych kwestiach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
joel uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Sty 2015 21:32 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
O rany, w tych Stanach to raczej tak budżetowo się nie da ;(.
Po Waszych opiniach stwierdzam,że Washington musi być, a w szczególności Air and Space ;). Ten Boston też kusi i zawsze planowałem,że go zobaczę będąc w USA, ale... kurcze jest nie po drodze. Megabus z Bostonu do Washingtonu to jeden dzień ( 9:00-19:50) w podróży. Najlepsze by były jakieś nocne połączenia, ale nie znalazłem. Samoloty od 70 do 100$.
Everglades chętnie byśmy zobaczyli. Marzec to dobry okres na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Sty 2015 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Na Florydę to najlepszy okres, ja byłem latem, wtedy jest pora deszczowa i wiecznie leje.
A co do USA, to to jest tani kraj tylko zwyczajnie duży. Wbrew pozorom wersja bez samochodu nie musi być najtańsza, zwłaszcza, że jadąc Megabusem ciężko wyszukiwać tańsze hotele, bo te najczęściej są motelami i bez samochodu ciężko do nich dotrzeć.
Poza NYC i SF komunikacja miejska w USA delikatnie mówiąc nie jest zbyt dobrze rozwinięta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2015 22:14 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
W Waszyngtonie metrem/autobusem dojedziesz wszędzie. Trzeba tylko sie pilnować żeby wysiąść przed wjazdem do south-east lub Anacostia. Obrobią na 100% a i można niezłe oberwać. Rejon nie dla turysty.

Więcej o DC. Georgetown warto zwiedzić pochodzić do knajpek. Cześć ulicy P (zaraz koło biura polskiego radcy handlowego). Ok, dzielnica lgbt friendly ale tez sporo knajpek/klubów itp. Ogólnie klimatycznie.

Zakupy. Kupował bym tam gdzie mniejszy tax.

A czemu nie rozważasz przejazdu z nyc do DC autem? Jedzie sie około 6 godzin. Zależy od korków w nyc i koło Baltimore i samego DC. Beltway czyli i495 może sie niezle zakorkować. Do tego jadąc i95 możesz przejechać przez Filadelfię i Baltimore. Dłużej ale zawsze z okna auta sobie zobaczysz to i owo ;)

Boston. Ładnie ale jesli chcesz łączyć Florydę i może DC to olał bym to teraz i poleciał następnym razem i może połączył to z Niagara i południowym Ontario (Toronto).

Niagara. Ostatnio jak byłem w wakacje tego roku wjazd do Kanady zajmował 15 minut. Wjazd do USA - 3 godziny. I to nie było w szczytowym sezonie.

Przemysl to. Trochę znam realia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
joel uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 03 Sty 2015 14:06 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Dzięki. O samochodzie myśleliśmy i wiemy,że było by super, ale koszty one-way strasznie wysokie. Lecimy i wracamy z NYC więc autem na Florydę + powrót to byłaby nie zła masakra.
Na ta chwilę na 100%: NYC, Washington, Floryda, 50/50 Boston, Niagara nie tym razem.
BTW: ile czasu potrzeba by zobaczyć Boston (najważniejsze miejsca)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Sty 2015 15:17 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Da radę zwiedzić Key West autokarem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Sty 2015 16:08 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 1
Loty: 14
Kilometry: 35 948
Rzeczywiście 3/4 dni powinny Ci zupełnie wystarczyć na najważniejsze atrakcje.
Z must see: Statua Wolności, Empire State Building, ew. inny taras widokowy (sprawdź czy otworzyli już ten na WTC1!), Central Park, jeżeli Muzea to MET, Historii Naturalnej albo MoMa - zależy co lubicie, Times Square, jakieś show na Broadwayu, a wieczorem spróbujcie wejść do jakiegoś roof baru, mnie niestety ze względu na wiek nie wpuścili, ale znajomi zachwyceni :) Musicie brać pod uwagę, że do niektórych atrakcji zdarzają się ogromne kolejki, z opowiadań przewodnika wiem, że zdarzało mu się czekać po 2 godziny w kolejce na Ellis Island/Statue czy też Emipre... Ja akurat nie stałam nigdzie dłużej niż 20/30 minut, ale mam pojęcia co miało na to wpływ :)

nie planujcie NY dokładnie co do minuty, bo tam się tak nie da, moja rada jedźcie na pierwszy statek odpływający na Statue, czyli koło 9 rano, brak kolejek, plus jest się jak poruszać po wyspie. Na taras widokowy tylko przy ładnej pogodzie, inaczej chmury, mgła i inne anomalia pogodowe wszystko popsują i nie będziecie nic widzieć... :( jeżeli chodzi o zakupy to podobno w New Jarsey są dobre outlety :) a w samym Nowym Jorku - Century 21 i Macy's :)

Pomyślałabym jeszcze o Chicago :)
Góra
 Profil Relacje PM off
joel uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Sty 2015 17:31 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
joel napisał(a):
Dzięki. O samochodzie myśleliśmy i wiemy,że było by super, ale koszty one-way strasznie wysokie. Lecimy i wracamy z NYC więc autem na Florydę + powrót to byłaby nie zła masakra.
Na ta chwilę na 100%: NYC, Washington, Floryda, 50/50 Boston, Niagara nie tym razem.
BTW: ile czasu potrzeba by zobaczyć Boston (najważniejsze miejsca)?


Przybliż mi proszę te straszne koszty wynajmu oneway. Wiele razy tak wynajmuje i jakoś nigdy strasznie nie było. Ok, miedzy większymi miastami np NY-DC-Boston cena bedzie taka sama, ale i na Florydę jadąc z NY nie było dramatu. Druga sprawa to gdzie wynajmujesz. Widzę tu na forum wiele wpisów gdzie ludzie piszą ile to taniej jest przez brokerów czy jakies tam wyszukiwarki. Zawsze wynajmuje bezpośrednio od wypożyczalni (Hertz/Alamo) zawsze wychodzi przyzwoicie. Faktem jest ze wycieczki planuje na kilka miesięcy do przodu ale zawsze było ok.

Jeszcze jedna sprawa. Jaki masz budżet? Właśnie jestem w trakcie bukowania lotu z NY do Tampy w sierpniu. 4 osoby wychodzi 1200$ auto bedzie na bank taniej ale nie mam czasu. Z DC na Florydę jedzie sie 2 dni do granicy stanu. Jednak realnie czyli wakacyjnie to 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Sty 2015 18:27 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Na economy car rentals wychodzi za 10.03 z JFK na Florydę Miami Airport 19.03 trochę ponad 1000$ z ubezpieczeniami i jak sam mówisz ok 3 dni jazdy. Może nie takie strasznie w cale ...
Budżet jeszcze nie do końca znany, ustalany w zależności gdzie i co będziemy chcieli zobaczyć. Dopiero liczę wydatki. Myślałem, że będzie max 5000 na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Sty 2015 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Różnica w cenie jest spora, jeśli oddaje się gdzie indziej. Na Twoim przykładzie (10.03-19.03) Nissan Versa

1) NY - NY USD 463,75
2) NY - MIA USD 1203,44

:shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group