Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Work and travel do USA
#1 PostWysłany: 24 Sie 2015 06:18 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 52
Zbanowany
Nie znalazłem takiego tematu, a pytam, bo chcielibyśmy z kilkoma znajomymi pojechać w przyszłym roku do USA w ramach programu work and travel.
Jeśli ktoś ma rozeznanie i np. wyjeżdżał niedawno na program tego typu, proszę o opinie i może są tu osoby mające podobny plan na przyszłe wakacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 24 Sie 2015 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
ja bylem na camp america, pare lat temu, tego samego roku moj kumpel byl na work and travel.

Jesli chodzi o camp america: to jestes prowadzony jak za raczke caly czas, praca na campie napewno do lekkich nie nalezy, ale nie martwisz sie o cos takiego ze nie bedzie pracy, ze Ci nei zaplaca, masz za darmo jedzenie, spanie itp. Wiec martwisz sie tylko jak spedzisz wolny czas :) Wyjazd byl tani, z racji tego ze biuro w PL pobiera Ci sporo kasy, ale i tak jest spoko, ja pracowalem jakies 2 miesiace, a potem 2 tyg zwiedzalem i jeszcze przywiozlem laptopa i mase ciuchow i innych gadzetow. Wiec bylo spoko.
A jak wyjezdzasz rok pozniej to placisz wiecej w PL, bilet sam mozesz sobie kupic i do biura tam kilka stow ale potem wszystko co zarobisz na campie jest Twoje, wiec wtedy naprawde dobre siano wpada.

JEsli chodzi o work and travel z tego co mi opowiadal kolega: p[lacisz duzo siana za wyjazd z PL, na miejscu sam szukasz pracy i mieszkania, albo oni mieli jakas pomoc i im ktos pomogl zalatwic mieszkanie i prace. Robili na jakims magazynie i zarobki byly takie ze po oplaceniu rachunkow, mieszkania i zarcia praktycznie nic mu nei zostalo. Wiec moim zdaniem lipa. Chyba, ze sie nastawiasz na kase, wtedy wynajmujesz byle co, lapiesz 2 prace i zapieprzasz.

Ja na campie mialem naprawde mega spoko, zero zmartwien, praca 7h dziennie i reszte gdzies, zarcia nie do przejedzenia, do tego mielismy swoj wozek golfowy i dawali nam samochod raz w tyg ze moglismy jezdzic sobie poza camp. Bylo mega :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Obecnie prowadzone są zapisy na 2016 rok. Zobacz sobie: http://1globe.pl/?ref=br ( maja tam system ratalny 0%, warto jest zapisać się trochę wcześniej aby się na niego załapać). . Sam byłem . Jestem zadowolony . Wprawdzie dużo się na tym nie zarobi ale z drugiej strony sporo zwiedzisz, poznasz dużo fajnych ludzi no i podszkolisz sobie język. Wycieczka do Stanów tania nie jest , w taki sposób możesz sporo zwiedzić za o wiele mniejsze pieniadze.
Sam raczej bym w Stanach na dłużej nie został niemniej kraj moim zdaniem super i warto jest odwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Paź 2015 17:04 

Rejestracja: 26 Paź 2015
Posty: 2
fortuna napisał(a):
ja bylem na camp america, pare lat temu, tego samego roku moj kumpel byl na work and travel.

Jesli chodzi o camp america: to jestes prowadzony jak za raczke caly czas, praca na campie napewno do lekkich nie nalezy, ale nie martwisz sie o cos takiego ze nie bedzie pracy, ze Ci nei zaplaca, masz za darmo jedzenie, spanie itp. Wiec martwisz sie tylko jak spedzisz wolny czas :) Wyjazd byl tani, z racji tego ze biuro w PL pobiera Ci sporo kasy, ale i tak jest spoko, ja pracowalem jakies 2 miesiace, a potem 2 tyg zwiedzalem i jeszcze przywiozlem laptopa i mase ciuchow i innych gadzetow. Wiec bylo spoko.
A jak wyjezdzasz rok pozniej to placisz wiecej w PL, bilet sam mozesz sobie kupic i do biura tam kilka stow ale potem wszystko co zarobisz na campie jest Twoje, wiec wtedy naprawde dobre siano wpada.

JEsli chodzi o work and travel z tego co mi opowiadal kolega: p[lacisz duzo siana za wyjazd z PL, na miejscu sam szukasz pracy i mieszkania, albo oni mieli jakas pomoc i im ktos pomogl zalatwic mieszkanie i prace. Robili na jakims magazynie i zarobki byly takie ze po oplaceniu rachunkow, mieszkania i zarcia praktycznie nic mu nei zostalo. Wiec moim zdaniem lipa. Chyba, ze sie nastawiasz na kase, wtedy wynajmujesz byle co, lapiesz 2 prace i zapieprzasz.

Ja na campie mialem naprawde mega spoko, zero zmartwien, praca 7h dziennie i reszte gdzies, zarcia nie do przejedzenia, do tego mielismy swoj wozek golfowy i dawali nam samochod raz w tyg ze moglismy jezdzic sobie poza camp. Bylo mega :)


O tym http://www.campamerica.pl/ programie studenckiej wymiany kulturalnej Camp America wspomniałeś? Jeśli moje plany nie pójdą w łeb to chciałabym w wakacje z tego programu skorzystać. Z tego co napisali to taki wyjazd można przedłużyć. Chciałabym odblokować moją blokadę przed mówieniem w języku angielskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Paź 2015 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
tak o tym,

powodzenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Paź 2015 21:25 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Byłem na W&T 2 razy, ładnych parę lat temu, gdy ten program był jeszcze dość popularny (mimo rekordowo taniego dolara- 2007/2008). Generalnie była to jedna z najlepszych decyzji w życiu- polecam każdemu. Poznałem świetnych ludzi, opanowałem biegle angielski, swoje zobaczyłem. Kolega jadąc tam nie mówił prawie wogóle po angielsku, a po tych 3 miesiącach już był w stanie się dość swobodnie komunikować. Także jeśli komuś zależy na języku, to jeden taki wyjazd da więcej niż wiele kursów, które sumarycznie wyjdą znacznie drożej :)

Moje podpowiedzi- wydać każdy grosz na zwiedzanie. Ja niestety ograniczyłem się tylko do północy, nie byłem w Californii i okolicach- i z perspektywy czasu cholernie żałuję. Ciuchy i elektronikę człowiek zdąży sobie kupić, a okazji do zobaczenia tych miejsc może już nie mieć.
No ale punkt widzenia zmienia się z wiekiem :) Teraz jest praca, inne obowiązki i oczywiście koszty...

Reasumując- gorąco polecam taki wyjazd każdemu!!!

P.S.
Ja pracowałem w restauracji w parku rozrywki (Cedar Point). Praca w miarę lajtowa, choć koledzy mieli mniej szczęścia i niektóre prace były bardzo ciężkie (nie było gwarancji na co się trafiło). Ale poza tym świetne, multikulturowe miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2015 18:47 

Rejestracja: 14 Gru 2015
Posty: 2
Cześć! Jadę do Cedar Point z TBW z Krakowa, od początku czerwca do końca sierpnia. Jadę sama i szukam jakichś towarzyszy! :) Ktoś coś? :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2015 23:42 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
bylem laaata temu (2002, 2003, 2004)
przywiozlem fajne wspomnienia, jezyk angielski i $$$.

nie zwiedzalem,(poza D.C i NYC) bo nie chcialem, w USA i tak nic nie ma ;-)

no ale wtedy byly inne czasu, roboty nie bylo itd.. teraz by mi sie na pewno bardziej
podobalo bo wiekszy luz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Gru 2015 23:58 

Rejestracja: 14 Gru 2015
Posty: 2
przemos74 - nie mogę odpowiedzieć na prywatną wiadomość. Jeśli też jedziesz w tych terminach to odzywaj się na anikkaa@vp.pl! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group