Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Sie 2016 10:32 

@Kabanos ale w którym momencie chciała Ci wcisnąć tranzyt jednodniowy? W momencie składania papierów, jak rozumiem?
Zrozumiałem wpis @krystoferson112, że przy odbiorze wizy czekała go niespodzianka.
Góra
 PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 12 Sie 2016 10:35 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
@Don_Bartoss , zgadza się, w momencie składania dokumentów. Przy czym po wezwaniu konsula pani wypełniała jakieś adnotacje - domyślam się że wtedy potwierdzono, iż tranzyt ma być na dwa dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Sie 2016 10:40 

Która Cię obsługiwała? Blondyneczka czy taka z włosami w kolorze mysim (to ta, która po polsku się nie porozumiewa)? Mi przejrzała wszystko i słowem się nie odezwała na temat jednodniowego tranzytu, a wylot mam jeszcze później niż kolega wyżej. Jeśli to faktycznie efekt tego, że dołączyłem bilet na pociąg Brześć-Mińsk, to wskazówka na wszystkich by robić podobnie.
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 12 Sie 2016 15:31 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Kurczę nie wiem czy zaryzykować i przyjechać 01 września ostatnim przemytnikiem za 18 zł z Terespola i przeczekać w Brześciu na Dworcu Warszawskim te 2 godziny do północy od kiedy mam wizę? Jak wygląda to przejście kolejowe to wiem z poprzedniej wizyty w 2014 roku lecz wtedy wydaję mi się, że było ono otwierane jedynie na czas przyjazdów pociągów. Ktoś miał podobną sytuację w przeszłości? O 0.30 przyjeżdża codzienny TLK Polonez do Moskwy więc może wtedy otworzyli by to przejście i ja wtedy przy okazji bym sobie wszedł oficjalnie na teren Respubliki. Nie wiem jednak czy pociąg jest odprawiany w tym samym miejscu co przemytniki? Jak ktoś ma jakąkolwiek wiedzę to proszę się nią podzielić? Dla nie czytających poprzednich postów informuję, że otrzymałem wizę od 2.09 pomimo wnioskowanego 01.09. stąd moje rozterki....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 19 Sie 2016 13:39 

Odebrałem swoją dwukrotną wizę tranzytową. Dostałem, tak jak chciałem, 2 x po 2 dni na tranzyt. Napiszę co zrobiłem inaczej od kolegi @krystoferson112, bo może to oszczędzi innym problemów. Trzeba po prostu zrobić plan podróży i załączyć kopie biletów. W ambasadzie mówili, że plan jest niepotrzebny, jak widać - może okazać się bardzo przydatny.
To co mogłem załączyć to:
1) bilet na trasie Brześć - Mińsk,
2) potwierdzenie rezerwacji lotów do Iranu (tam i z powrotem),
3) potwierdzenie lotów powrotnych do Polski.

Nie miałem biletów kolejowych na trasie:
1) Warszawa - Terespol,
2) Terespol - Brześć.

Całość wyglądała tak:
Załącznik:
plan.png
plan.png [ 28.67 KiB | Obejrzany 25223 razy ]


Wydrukowałem wszystko poza ostatnią kolumną "Czy dołączyłem kopię?". Dali 2 x po 2 dni, mimo że mój wylot do Iranu jest 2h później niż lot kolegi wyżej. Powodzenia! To powyższe to przykład, godziny w przykładzie wpisałem tam gdzie są istotne. Jak składałem to miałem prawidłowo wypełnione wszystkie pola.
Góra
 PM off
krystoferson112 uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 06 Sie 2017 14:31 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 10
Jednym z wymogów ruchu bezwizowego, obok specyficznego ubezpieczenia jest konieczność posiadania gotówki, ok 100 zł na dzień pobytu. Czy jest w jakikolwiek sposób weryfikowane? Wybieram się do Mińska i nie chciałam brać ze sobą gotówki, myślałam raczej o płatnościach kartą + wypłata rubli białoruskich z bankomatu. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 06 Sie 2017 15:10 

@silentium, raz wjeżdżałem na Białoruś pociągiem i raz wlatywałem samolotem. Nikt nie pytał o pieniądze. W najgorszym wypadku zalogujesz się na konto bankowe i pokażesz, że masz środki.
Góra
 PM off
silentium uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 08 Sie 2017 18:21 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Sześciokrotnie przekraczałem granicę tego kraju i nikt nigdy nie pytał o pieniądze. Ubezpieczenie jest ważne oraz pouczają o obowiązku rejestracji pobytu w przypadku pobytu powyżej 5 dni, ponadto zwracają uwagę szczególna w przypadku wiz tranzytowych, aby wyrobić się w nakreślonym terminie. To wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Lip 2018 16:33 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
Pytanie z cyklu 2 w 1 :)

We wrześniu lecę do Kirgistanu Belavią przez Mińsk. W drodze powrotnej mam postój 7,5h w Mińsku w związku z tym:
1) czy mogę wyjść z lotniska i pojechać do miasta
2) czy jest sens na ten czas się bawić w te wszystkie papierkowe rzeczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Lip 2018 16:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
1) Tak
2) Od ciebie zależy. Zawsze można na chwilę odetchnąć patrząc na samoloty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Lut 2020 12:31 

Rejestracja: 03 Gru 2015
Posty: 3
Loty: 39
Kilometry: 37 733
Cześć. Mam pytanie. Planuję trasę Wilno - Kijów z dwudniowym przystankiem w Mińsku. Podróż odbywać się będzie autobusem / pociągiem.
Czy możecie podpowiedzieć jaki rodzaj wizy będzie niezbędny? Turystyczna czy może wystarczy tranzytowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Lut 2020 12:53 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Wydaje mi się, że wystarczy tranzytowa. Jako dowód możesz okazać kopie biletów na połączenia (o ile masz taką możliwość).
Góra
 Profil Relacje PM off
Portowiec uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group