Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2019 14:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2017
Posty: 23
Loty: 53
Kilometry: 98 779
Forumowicze, chciałbym poprosić o radę. W nadchodząca niedziele mam długo oczekiwany lot na Filipiny (z zeszłorocznej promocji CEB na trasę Dubaj - Manila). Niestety niecałe 2 tygodnie temu poważnie zaciąłem się w rękę, co skończyło się siedmioma szwami, jutro idę do poradni je zdjąć. Przez tą sytuacje cały czas się waham, czy nie zrezygnować z wakacji. Rana goi się dobrze, lecz jednak nadal jest to rana i nie wiem czy powinienem w takim stanie lecieć na Filipiny, gdzie ryzyko złapania jakiejś choroby jest większe niż w Polsce. Parę lat temu byłem szczepiony na tężca.

Co wy byście zrobili na moim miejscu, a może mamy forumowicza pracującego w obszarze medycyny? Jutro chcę odwiedzić lekarza by tą sprawę skonsultować, lecz tu również pytanie do Was - w tym przypadku lepiej do chirurga, czy do lekarza medycyny podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 13 Mar 2019 14:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Skontaktować się z lekarzem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Mar 2019 15:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Skoro zdejmują szwy to rana jest zamknięta więc ja ryzyka większego zakażenia przez nią nie widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Mar 2019 15:21 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Na wszelki wypadek zawsze biorę ze sobą w tropiki maść antybiotykową Tribiotic do używania na różnego rodzaju ranki czy zadrapania, gdyby zaczynały się jadzić. Do tej pory sprawdzała się zawsze na medal. A dopóki się nie jadzą, to standardowo Bepanthen Plus, który wspomaga gojenie i dezynfekuje.
Oczywiście porada lekarza będzie bardziej kompetentna, ja się tylko dzielę swoją praktyką (możesz zresztą spytać lekarza, czy te maści to dobry pomysł).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Mar 2019 15:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
A odpowiadając na pytanie jakiego lekarza najlepiej się zapytać - chirurga.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Mar 2019 18:10 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Miałem podobny problem przed dwoma tygodniami, na piec dni przed wyjazdem miałem nacinaną skórę na 2 cm. Bez szycia. W dzien wyjazdu powinienem zgłosić sie na kontrolę, ale chirurg powiedział, ze w takim razie mam zmieniać opatrunki stosując maść PVP-JOD AL i jak nie bedzie bolec, to nie muszę niepokoić, tajlandzkiej służby zdrowia.

Na marginesie polecam Baneocin na skaleczenia. Po odkażeniu rany, wystarczy nim posypać skaleczone miejsce i na drugi dzien jest zagojone. To rada dla tych, co w dżungli, bo normalnie, to idziemy po pomoc do lekarza ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group