Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2013 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
Czytałam Wasze opowieści, obiecywałam sobie, przeglądałam wątki, strony przewoźników, nawet planowałam noclegi...
i zawsze było coś, co kazało mi zrezygnować. Marzę o Nicei, Mediolanie... czy Majorce na kilka dni zimą by się wygrzać, ale zawsze było jakieś ale. Miałam ustawiony przelot, obok w oknie nocleg, wszystko już niby zgrane... i co z tego, jak po chwili z wszystkiego rezygnowałam.

Dupa ze mnie, boje się i tyle... a teraz Wizzar z Poznania nie lata już prawie nigdzie w ciepłe rejony, Ryanaer już podniósł ceny... i już jest więcej przeciw niż za...

Zła jestem na siebie, że taka sierota jest ze mnie. Na wyjazd zorganizowany przez bp bardzo chętnie, ale samemu się boje.
Po Polsce jeżdzimy bez problemu, w różne zakątki. Zagranicy się boje, zawsze to samo, język dopiero szlifuję, mąż nie zna jezyka wcale, mam małe dziecko ... zostaje mi tylko ciągłe Was podglądanie.
Zazdroszczę Wam odwagi i tego, że zwiedzacie.. i dzięki, że mogę być dzięki Wam w tych wszystkich miejscach, które odwiedzacie.
Może jednak kiedyś ja też się odważę ..
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ania-p, 27 Sie 2013 09:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 27 Sie 2013 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wszystkich języków świata i tak nie poznasz, a najważniejszy jest język migowy ;) uśmiech na twarzy i ręce, masz duże szanse że się dogadasz.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2013 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Zachowuje sie identycznie jesli chodzi o wyprawe do Azji.
Czytam relacje, ogladam zdjęcia na forum później otwarte mam okna z przelotem, hotelem, karta kredytowa w ręce
i kazdorazowo mam cykora ehhhhh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2013 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Prosiłbym o zmiane tematu - nazwa tematu powinna mówić, co zawiera wątek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sie 2013 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w dzisiejszych czasach podróżowanie po europie to jak podróżowanie po Polsce.
po za tym, jest tyle informacji w internecie, że można polecieć i wrócić nie zamieniając z nikim ani słowa...
a co do języków: jak bylem na majorce to nocleg miałem w wiosce...gdzie mało kto mówił po hiszpańsku... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sie 2013 09:14 

Rejestracja: 30 Lip 2013
Posty: 22
też mam podobny problem, nie znam na tyle j. angielskiego by się odważyć na jakąś zagraniczną podróż, ale pociesza mnie fakt że sporo można załatwić online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sie 2013 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
Fajnie jest wiedzieć, że nie jestem sama. Myślałam, że tylko u mnie tak jest.
choć correos wyprawa do Azji to już w ogóle dla mnie jest nie do pomyślenia nawet :) Choć ostatnio byłam zafascynowana podróżą forumowicza do Kenii (jednego z moich największych marzeń).

NamteH - ja wiem, wierz mi jak "planuje" taki wyjazd to sprawdzam wszystko, przejazd z i do lotniska, atrakcje, ceny żywności, noclegów. Niektóre posty ze wskazówkami znam już na pamięć :) ale i tak na końcu znowu rezygnuje.


Blackall - już zmieniłam, przepraszam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sie 2013 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
correos napisał(a):
Zachowuje sie identycznie jesli chodzi o wyprawe do Azji.
Czytam relacje, ogladam zdjęcia na forum później otwarte mam okna z przelotem, hotelem, karta kredytowa w ręce
i kazdorazowo mam cykora ehhhhh

Wiem, wiem, to Twoja wielka slabosc ;) Pomysl, ze tak duzo ludzi tam lata i wszyscy wracaja bardzo zadowoleni pomimo, ze nie znaja lokalnych jezykow, wiec na pewno dalbys sobie rade :) A moze przykleisz sie do "ania-p" i razem polecicie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sie 2013 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Pawel oj naogladalem sie Twoich fot, opisow wypraw. Super sprawa naprawde.
Kazdorazowo pozytywnie mnie mobilizujesz - dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sie 2013 09:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Na pewno nie znają języków? Bez angielskiego lecą? Przynajmniej na tyle żeby dogadać najprostsze sprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:09 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Pierwszy raz jest najtrudniejszy, potem bedzie juz z gorki :)

A moze sprobuj znalezc kogos na forum do wspolnej podrozy, zeby nabyc 'doswiadczenia'?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 42
Loty: 93
Kilometry: 158 981
Moze czasami lepiej wlasnie sie nie zastanawiac i nie planowac za bardzo. Moje poczatki byly podobne. Pozniej kupilam bardzo tanie bilety, nie polecialam. Cholera. Potem kolega za mnie zadecydowal - i bach Krym duza grupa. Potem powoli zaczelam kupowac sama, do miejsc, ktore mi sie marzyly. I cholera - jak masz Hiszpanie w srodku zimy - tutaj snieg, tam cieplo. I tak poszlo. tylko uwazaj - to uzaleznia ;)

I tak jak pisza inni - czesto usmiech, dobry humor, zyczliwosc (w Gruzji wino, nikt nie znal z naszej rosyjskiego nie mowiac o gruzinskim - dogadalismy sie swietnie, nawet do dzisiaj utzymuje kontakt z jednym gruzinem wtedy poznanym ;) ) sprawia, ze nawet bez dobrej znajomosci jezyka mozesz zalatwic prawie wszystko. Glowa do gory! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Spróbujcie się na początek 'dokleić' do kogoś bardziej doświadczonego z forum np na weekend - jest na forum dział 'Szukam towarzysza' :) Jest dużo miejsc dobrych na początek, może zamiast jechać od razu na 2 tyg na drugi koniec Europy rozważcie weekend w Budapeszcie albo Brukseli na rozgrzewkę. Może rozważcie wylot na weekend bez dziecka, podrzucić malucha do dziadków czy coś, żeby nabrać trochę pewności siebie za granicą i nie męczyć małego w razie ewentualnych wtop :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Nie ma się co bać, a Europy to już w ogóle :) Przewodników książkowych jest tyle, że na pewno sobie poradzisz - część ma nawet dokładnie zaplanowane trasy wycieczek - gdzie skręcić, którędy iść itp.

Myślę, że większy stres to zdecydować się na dziecko niż podróżować :) Dziecko na całe życie, a podróż to kilka dni :) nie bałaś się, że coś pójdzie nie tak?
Więc weź w końcu kup te bilety i ciesz się życiem!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
No właśnie mam teraz na tapecie
Mediolan -Bergamo 19/22.października ... 2 osoby dorosłe + dziecko niecałe 400zł w obie strony, oferta super, (moim zdaniem),
ale już mam problem... co dalej. Szukam hotelu i już mi serce wali .. i już wymyślam, czy Bergamo, czy Mediolan... a może wcale nie jechać ..
mam hotel Mediolan - Hotel Durante , 950zł za trzy doby... to też chyba niewiele
i co dalej ? jak nogi jak z waty, nagle klawiatura zaczyna parzyć i znów to samo ...a za 10 minut już nie będzie lotu :(

maxima - podoba mi się to Twoje zdanie
Myślę, że większy stres to zdecydować się na dziecko niż podróżować :) Dziecko na całe życie, a podróż to kilka dni :) nie bałaś się, że coś pójdzie nie tak?
oj wierz mi , bałam się jak nigdy w życiu (bo jedno dziecko niestety straciłam). Na szczęście udało się i cieszę się teraz cudną młodą damą w której już zaszczepiłam miłość do podrózy:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:55 

ania-p napisał(a):
No właśnie mam teraz na tapecie
Mediolan -Bergamo 19/22.października ... 2 osoby dorosłe + dziecko niecałe 400zł w obie strony, oferta super, (moim zdaniem),
ale już mam problem... co dalej. Szukam hotelu i już mi serce wali .. i już wymyślam, czy Bergamo, czy Mediolan... a może wcale nie jechać ..
mam hotel Mediolan - Hotel Durante , 950zł za trzy doby... to też chyba niewiele
i co dalej ? jak nogi jak z waty, nagle klawiatura zaczyna parzyć i znów to samo ...a za 10 minut już nie będzie lotu :(

Bergamo to bardzo sympatyczne włoskie miasteczko, nie musisz się od razu pchać do Mediolanu. Pospacerujesz po Bergamo, wjedziesz kolejką na górkę, napijesz się kawy, zjesz makaron - bezstresowo i na pełnym luzie. Hotel znalazłaś cenowo dość drogi, ale jak Ci cena odpowiada to uwzględniając, że ma pewnie wyższy standard od typowych low-costów, można go rozważyć. Akurat Bergamo jest bardzo fajną opcją na pierwszy wylot zagraniczny, tak więc jeśli tylko dojrzałaś do decyzji, że czas na zmiany (a tak mi się zdaje, bo zidentyfikowałaś problem:)) to kupuj te loty, rezerwuj nocleg i jedź śmiało.

A dla wszystkich, którzy się czegoś obawiają polecam ten wykład:

Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:02 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
ania-p napisał(a):
No właśnie mam teraz na tapecie
Mediolan -Bergamo 19/22.października ... 2 osoby dorosłe + dziecko niecałe 400zł w obie strony, oferta super, (moim zdaniem),
ale już mam problem... co dalej. Szukam hotelu i już mi serce wali .. i już wymyślam, czy Bergamo, czy Mediolan... a może wcale nie jechać ..
mam hotel Mediolan - Hotel Durante , 950zł za trzy doby... to też chyba niewiele
i co dalej ? jak nogi jak z waty, nagle klawiatura zaczyna parzyć i znów to samo ...a za 10 minut już nie będzie lotu :(

maxima - podoba mi się to Twoje zdanie
Myślę, że większy stres to zdecydować się na dziecko niż podróżować :) Dziecko na całe życie, a podróż to kilka dni :) nie bałaś się, że coś pójdzie nie tak?
oj wierz mi , bałam się jak nigdy w życiu (bo jedno dziecko niestety straciłam). Na szczęście udało się i cieszę się teraz cudną młodą damą w której już zaszczepiłam miłość do podrózy:)


Kupuj ale już!! najpierw loty, potem rozejrzyj się za hotelem - moze będzie tańszy lub jakaś promo (np.kod -20% w orbitz)
Jak sie boisz to sobie kup rozmówki polsko-włoskie :) bo Włosi nie grzeszą angielskim :D
Stresować to się chyba można wycieczką do Chin, gdzie nie ma nic po angielsku - na jakąś prowincję albo gdzieś w Afryce, gdzie białych nigdy nie widzieli :D

Naprawdę nie ma się czego bać - a jeśli już to zrób jak Niva radzi - dziecko podrzuć komuś na weekend i jeźdźcie we dwoje, pierwsze koty za płoty, potem będzie z górki. Nikt za Ciebie nie kupi tych biletów, ani nie będzie ciągnął za rękę - raz się żyje, a na starość żałuje się tego, czego się nie zrobiło...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
a wydawało mi się, że wybrałam najtańszą opcję. Fakt, nie chcę spać w hostelu w pokoju koedukacyjnym. Chciałabym pokój ze swoją łazienką, żeby było czysto i nie więcej mi do szczęscia nie potrzeba.
Poszukam jeszcze tych hoteli. Przed chwilą ze strony ryaner zostałam przekierowana na olotels, gdzie był jakiś pokoik za 550zl, ale skoro mówisz, że nie ma co się pchac do Mediolanu, to może faktycznie poszukam czegoś w Bergamo ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:10 

ania-p napisał(a):
a wydawało mi się, że wybrałam najtańszą opcję. Fakt, nie chcę spać w hostelu w pokoju koedukacyjnym. Chciałabym pokój ze swoją łazienką, żeby było czysto i nie więcej mi do szczęscia nie potrzeba.
Poszukam jeszcze tych hoteli. Przed chwilą ze strony ryaner zostałam przekierowana na olotels, gdzie był jakiś pokoik za 550zl, ale skoro mówisz, że nie ma co się pchac do Mediolanu, to może faktycznie poszukam czegoś w Bergamo ?

Ogólnie to jest sens jechać do Mediolanu ale nie ma sensu jechać do Mediolanu za wszelką cenę i z małym dzieckiem i w czasie pierwszej podróży zagranicznej - takie moje zdanie. Obejrzyj ten filmik, który wkleiłem. Może ciekawie na Ciebie zadziałać :)
Zobacz na booking.com, potem wejdź na ryanairhotels.com i poszukaj tej samej opcji z voucherem Ryanair 10 EUR - będziesz miała motywację do kolejnego lotu :)
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
Anonymous napisał(a):
ania-p napisał(a):
a wydawało mi się, że wybrałam najtańszą opcję. Fakt, nie chcę spać w hostelu w pokoju koedukacyjnym. Chciałabym pokój ze swoją łazienką, żeby było czysto i nie więcej mi do szczęscia nie potrzeba.
Poszukam jeszcze tych hoteli. Przed chwilą ze strony ryaner zostałam przekierowana na olotels, gdzie był jakiś pokoik za 550zl, ale skoro mówisz, że nie ma co się pchac do Mediolanu, to może faktycznie poszukam czegoś w Bergamo ?

Ogólnie to jest sens jechać do Mediolanu ale nie ma sensu jechać do Mediolanu za wszelką cenę i z małym dzieckiem i w czasie pierwszej podróży zagranicznej - takie moje zdanie. Obejrzyj ten filmik, który wkleiłem. Może ciekawie na Ciebie zadziałać :)
Zobacz na booking.com, potem wejdź na ryanairhotels.com i poszukaj tej samej opcji z voucherem Ryanair 10 EUR - będziesz miała motywację do kolejnego lotu :)



Kurde, mam prawie ukończoną rezerwację biletów sam. , boję się jak nigdy... ale pewnie macie rację, najgorzej pierwszy raz.
A będe mogła na Was liczyć z noclegiem ?
a gdzie ten filmik ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group