Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Cze 2015 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Muszą odbić sobie stratę na tych wszystkich biletach za 1zł a było ich bardzo dużo na początku działalności. Nie po to się inwestuje, żeby wychodzić na 0. A jak tak ich nie lubisz to nie musisz nimi jeździć - możesz wybrać konkurencję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#22 PostWysłany: 27 Cze 2015 21:49 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
- bardzo dużej części rynku, a zaledwie dużą. A klienci póki mają wybór tak szybko jak przyszli mogą odejść.
Korzystają, bo w PL nie ma wypracowanych standartów podejścia do klienta. Nawet LUX jakoś tak słabo ten PR kręci, bardzo wybiórczo.
Jak ktoś wyżej wspomiał, jeszcze wieki miną nim nasz PKS dorówna National Express (notabene zatrudniającym wielu Polaków, wożący wielu Polaków).
Tyle.

*Sumę wziąłem z przedostatniej puli, gdy w dniu wrzutki znalazłem 3-cyfrową sumę na nowy termin. Pełen koszyk + nadal dostępne 9 biletów po 106zł dało mi taki wynik.

Co do odp.: nie nie lubię tylko oczekuję jakiegoś standardu. Jeśli każdy będzie odp. nie podoba się - nie jedź to nic nie zmieni się w tym kraju. A w UK tym czasem ludzie sobie korzystają ze sleeperów na trasie porównywalnej do P12.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Cze 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
Jeśli każdy będzie odp. nie podoba się - nie jedź to nic nie zmieni się w tym kraju.


W wolnym rynku właśnie tym sposobem pokazuje się usługodawcy czy musi coś poprawić czy nie - jak klienci odchodzą to jest coś nie tak i wtedy zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Cze 2015 22:49 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Zarabianie pieniędzy nie zawsze ( a nawet nie przeważnie) wygląda w ten sposób:
Dochód = Przychód - Koszty

Bardzo często stosuje się następujący rachunek:

Dochód jest ujemny ale... coś tam jest w zanadrzu, co w efekcie da +.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Cze 2015 23:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
go_big napisał(a):
Tak samo, jak likwidacja trasy Szczecin - Warszawa 2 lata temu oznaczała początek zawieszenia kursów do stolicy:)

"Problem" z trasą Szczecin - Berlin polega głównie na tym, że tam konkurencją jest nie PKP a Deutsche Bahn. Pociągi jeżdżą na tej trasie od kilku ładnych lat, a stacja w Szczecinie jest włączona cennikowo do sąsiadujących niemieckich landów. Czyste i "komfortowe" autobusy raczej na nikim wrażenia tam nie zrobią :)

Nie tyle DB, co sprawny organizator (w Polsce tacy de facto nie istnieją). Jak próbowali się tam wpierniczyć busiarze, to Herr Franz obniżył ceny i pozamiatane.

vivere napisał(a):
Ma tyle że nie możesz sobie otworzyć trasy jaką ty chcesz, musisz czekać na pozwolenie itd.

PolskiBus dostaje zezwolenia w trzy tygodnie, PKS-y po kilku latach starań dopuszczają.
Cytuj:
Plus do tego te jazdy z omijaniem miast "niewojewódzkich"...no jest trochę tego

No ale jednak dali radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Sie 2015 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
sawiet napisał(a):
ane.wald napisał(a):
Ja tam coraz częściej zauważam jak kierowcy odwalają robotę za bagażowych.


A co robia Ci bagazowi? Na co oni komu potrzebni? W Megabus UK jest tylko kierowca, w PKS-ach tez jakos bagazowych nie ma i nikt nie narzeka.

Nie tylko w Megabus ale tez w National Express...wiec wcale nie ma problemu jak widac w tym temacie...poza PL :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Sie 2015 08:28 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
mniej kursów na trasie P1 od września, koniec wakacji mniejsze obłożenia w bocianie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Lut 2016 21:39 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Zawieszenie kursów do Tarnobrzegu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Lut 2016 13:35 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 149
Długo do nich nie zaglądałem ale kursów WAW-GDN-WAW jest tez mniej, było chyba 15 w szczycie? teraz jest 8 WAW-GDN (bezsens zostawienie okienka pomiędzy 17:30 i aż 23:30) i 7 w drugą (analogicznie pod wieczór też 17:30/23:30 brak). PKP+chyba tez trochę Ryan dali im popalić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Lut 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Takie okienko było już od dawna. W kwietniu 2013 jechałam z Gdańska do Warszawy i była właśnie taka przerwa, nie pamiętam czy godziny dokładnie takie same, ale zbliżone. Zapamiętałam to bo potrzebowałam troche poźniejszego kursu, ale go nie było i musiałam bardzo spieszyć się na ten po 17.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Lut 2016 21:34 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
seby napisał(a):
Długo do nich nie zaglądałem ale kursów WAW-GDN-WAW jest tez mniej, było chyba 15 w szczycie? teraz jest 8 WAW-GDN (bezsens zostawienie okienka pomiędzy 17:30 i aż 23:30) i 7 w drugą (analogicznie pod wieczór też 17:30/23:30 brak). PKP+chyba tez trochę Ryan dali im popalić

Złote czasy PB na tej trasie minęły :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Lut 2016 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Pendolino dało im do wiwatu, i nie dziwię się - jak mogę zaoszczędzić 2-3h, i jechać komfortowo zamiast z kolanami pod brodą, to wolę zapłacić te 50 zł za pociąg, niż nawet 1 zł za PB.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 29 Lut 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
A wszystkim daje po tyłku bardzo niska cena paliwa. Każda obniżka ceny paliwa o 1 zł daje na pasażera obniżkę kosztów o 30 groszy na 100 km, kiedy w osobówce to prawie 2 zł. Dlatego blabla będzie mieć co raz więcej z tego tortu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Lut 2016 22:11 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
za 2-3 lata zostaną tylko połączenia międzynarodowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Lut 2016 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
W sumie jestem zaskoczony, bo dla mnie to nadal spora różnica zapłacić 98 zł a 20 zł. Pociągiem poza województwo nie wyjechałem od trzech lat. Przydałby się dalszy rozwój i zmiany w PB, ale chyba na to się nie zanosi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Lut 2016 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 63
Bez przesady - zawsze bedzie miejsce na PB na polskim rynku.
Jako przyklad mozna podac UK gdzie i pociagi jezdza pelne (z cenami z kosmosu) i megabus. Dodatkowo ma konkurecje bezposrednia National Express. Praktycznie wszystkie trasy sie dubluja tych dwoch przewoznikow i jest ok.
Wydaje mi sie ze zredukowali przesyt, ktory wytworzyl sie z powodu wczesniejszych brakow komunikacyjnych na tej trasie. To wszystko.
Nie widzialbym tego jako 'poczatek konca'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Mar 2016 01:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Zgodnie z rozkładem, który jest wywieszony m.in. na Młocinach część połączeń jest zawieszonych do kwietnia. Zobaczymy czy faktycznie wrócą.

Konkurencja ze strony kolei i Ryana z pewnością jest odczuwalna dla PB na trasach P1 i P4 - dwa lata temu na trasie Wrocław-Warszawa były 22 połączenia dziennie, obecnie pozostało 13.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Mar 2016 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
To dodam od siebie, już niedługo z Wrocławia do Berlina zaczną jeździć szynobusy, kilka kursów dziennie. Znajomy maszynista właśnie przechodzi szkolenia. Więc pewnie i na tej trasie zrobi się ciasno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 01 Mar 2016 10:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@Juve

Mega! Cena jak będą porównywalna, to PB na 100% przegra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Mar 2016 10:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jakiś czas temu zlikwidowano takie połączenie (rok, albo dwa lata temu). Było drogie i niekonkurencyjne czasowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group