Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Sty 2013 23:00 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 13
Zrobiłeś "jednodniówke"?
Ja tez planuję wyjazd do Bodo. Wiecie jak to wyglada z przesiadkami? Chciałam w jedna strone pochać z Oslo (Torp) z przesiadką w Trondheim do Bodo właśnie, tak zeby zrobić cross country i tu właśnie pojawia sie moje pytanie ponieważ na stronie nsb ceny minipriss sa takze na trasy "łączone" i co więcej, można regulować to sobie godzinowo, jednak znalazłam info, że ceny mini priss dotyczą tylko poszczególnych odcinków, jak to jest?

Zna ktoś może jakieś inne tanie noclegi oprócz hostelu na stacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 25 Sty 2013 22:47 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 14
Loty: 26
Kilometry: 31 173
Minipris obowiązuje na trasę, niezależnie od liczby przesiadek. Kupujesz jeden bilet na trasę Torp - Bodo. Możesz dowolnie zmieniać sobie kursy, niekoniecznie rezerwować najbliższe wskazane połączenie (przy każdej przesiadce) masz przycisk later. Nie ma problem, żeby sobie zrobić dłuższy postój w Oslo, choć często (ale nie zawsze) w takich przypadkach cena rośnie, np. ze 199 na 299 NOK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Sty 2013 10:27 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 13
O to mi właśnie chodziło ! Dziękuję bardzo za odpowiedz! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 26 Sty 2013 22:15 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 31
Zbanowany
Witam, mam pytanie wyruszam pociagiem z Torp do Bergen w nocy, po pierwsze czy warto w nocy 20:38 - 06;55, po drugie co robic w Bergen o takiej porze ? Samolot powrotny mam z Bergen do Gdanska po 12tej. Dzieki za propozycje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Sty 2013 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
Z sercem ściśniętym i z duszą rozdartą
Jedno co warto, to upić się warto
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lut 2013 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Od 1 lutego najniższa cena Minipris w NSB skoczyła do 249 NOK Niby to tylko 30 zeta, ale przy dwóch osobach w dwie strony...:(
http://www.nsb.no/our-tickets/minipris- ... -4337.html

I tu mam pytanie natury praktycznej.
Czy ktoś próbował kupować online bilety NSB za pomocą karty debetowej inteligo?
Teoretycznie powinno się dać, bo te debetówki dają możliwość płacenia przez internet, ale praktyka często nie jest córką teorii, więc dlatego pytam o doświadczenia.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Lut 2013 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Płaciłem debetówką inteligo, przeszło bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Lut 2013 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Dzięki!
Przymierzam się na wiosnę i robię research ;)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Lut 2013 21:31 

Rejestracja: 11 Lut 2012
Posty: 152
Z debetowka mbanku tez daje radę, wystarczy zmienić limity "internetowe" ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Lut 2013 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
BZG napisał(a):
Płaciłem debetówką inteligo, przeszło bez problemu.

BZG - czy Ty też czasem już nie wróciłeś z Rokland? Opiszesz swoje wrażenia z pociągu? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Lut 2013 01:10 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
My lecieliśmy bezpośrednio z Gdańska do Trondheim. Bilet z lotniska do miasta kosztuje 71 NOK
i kupuje się z automatu na stacji ( monety lub karta). Miasteczko bardzo ładne, szczególnie spichlerze, most i katedra.

Image

Pociąg klasy naszego intercity + pakiet podróżny + wifi :)
Nastawiłem budzik ze wschodem słońca coby się umyć w toalecie i podziwiać
widoki .. a miejsca przez które pociąg przejeżdza miodzio :)

Będąc w Bodo, po zaopatrzeniu się w sklepie Kiwi, polecam wędrówkę na punkt widokowy :
Image

Widok z góry na całe Bodo, malowniczą linię brzegową, startujące i lądujące samoloty
z pobliskiego lotniska.

Image

Niestety podczas całej podróży nie zobaczyliśmy zorzy nad naszymi głowami ..
co najwyżej " zieloną łunę " na horyzoncie a zimno było bardzo ( ok. -15*C ).
Nie ma tego złego, bo wycieczka świetna a zmotywowała nas do wybrania się
kolejnej zimy do Tromso bądź jak będzie trzeba i do Alty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 03 Maj 2013 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
schron napisał(a):
Będąc w Bodo, po zaopatrzeniu się w sklepie Kiwi, polecam wędrówkę na punkt widokowy :

Właśnie! Z rozmowy z localsami dowiedzieliśmy się, że ten punkt to jedno z lepszych miejsc w bezpośredniej okolicy Bodo do obserwacji zorzy polarnej.
A przy dobrej widoczności ze wzgórza widać także Lofoty (na horyzoncie na lewo od wyspy którą widać u Ciebie na zdjęciu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Lis 2013 14:31 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 60
W Bodø w razie braku pogody do oglądania zorzy można iść do muzeum historii miasta, wbrew pozorom jest całkiem ciekawe. Puszczają też film, warto zobaczyć stare zdjęcia i krótkie filmiki, zwłaszcza z okresu wojny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Lis 2013 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
A zainteresowanym tematem warto polecić muzeum lotnictwa. Mają tam Spita MkIX, FW 190, Ju-52 i wiele innych.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Lis 2013 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
A gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak minuta po minucie wygląda cała trasa kolejowa Trondheim-Bodo, to polecam ten prawie 10-godzinny filmik ;)



(oczywiście film z dziennego pociągu zimą - tak żeby dać wyobrażenie jak piękne okolice się mija; dla chętnych jest też wersja letnia)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 28 Lis 2013 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Gregggor napisał(a):


7:54:36 - pociąg przecina koło podbiegunowe.
Po lewej stronie dokładnie pod napisem "Polarsirkelen" widać trójkątną piramidkę wyznaczającą miejsce jego przebiegu.
Latem pociąg znacznie zwolnił, a konduktorka chwilę wcześniej zapowiedziała, że zbliżamy się do tego miejsca.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Lis 2013 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Fajna informacja ale nie mów, że oglądałeś cały filmik :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Lis 2013 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Nie.
Ale jechałem pociągiem na tej trasie i robiłem fotki. Znając godzinę zrobienia zdjęcia i czas odjazdu, wiedziałem w którym mniej więcej momencie filmu szukać.
Aczkolwiek dałbym kilka zeta za możliwość przejechania tej trasy w lokomotywie :mrgreen:
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Lis 2013 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Genialny filmik, oczywiście nie obejrzany w pełni, ale fajnie wygląda start w nocy i dojazd na noc :D
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 21 Sty 2014 12:54 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 2
Mam pytanie odnośnie miejscówek. Jeśli (jak ktoś wcześniej wspomniał) na każdym bilecie automatycznie drukuje się nr miejsca to co z osobami podróżującymi z biletami Interrail? Czy konieczne jest dokupienie miejscówki? Będę podróżował różnymi pociagami w różnych dniach i kierunkach, więc każdorazowe dokupowanie miejscówek byłoby dość kosztowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group