Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#61 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:46 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Aso napisał(a):
@ lbanka

Od momentu gdy odbierzesz Japan Rail Pass, pracownicy punktu obsługi pasażera (Midori no Madoguchi) na dowolnej stacji wydadzą Ci za darmo rezerwacje na wszystkie połączenia jakie im podasz.

Jednakże, jeżeli masz zamiar robić dużo rezerwacji, to polecam wykonać tylko te najbardziej potrzebne na Naricie, a te dalsze w jakiś spokojniejszych okolicznościach. Nie wiem do końca jak wygląda biuro JR na Naricie, ale możliwe, że jest niezbyt duże i będziesz tam stać w kolejce razem z mnóstwem zniecierpliwionych podróżnych. Dlatego proponuję nie przesadzać z liczbą rezerwacji, żeby nie robić zamieszania.

Mam pytanie,chyba z tych retorycznych ale wolę być pewnym na 100%.
Do Tokio przylatuję w poniedziałek o 8.45. Z lotniska do centrum będziemy jechać Skylinerem. Japan Rail Pass będzie mi potrzebny od środy rano kiedy to jedziemy dalej do Kioto.Czytając to co napisał Aso doszedłem do wniosku ,że vouchera nie będę wymieniał na lotnisku(bo ścisk,kolejka,małe pomieszczenie...) lecz dopiero np we wtorek w JP Ofiice na Tokio Station.
Jest to chyba możliwe,prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#62 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Oczywiście. Wymieniasz kiedy chcesz i gdzie chcesz. W każdym biurze JR, które znajdują się na większych dworcach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#63 PostWysłany: 26 Kwi 2016 17:18 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Wykaz kas aktywujących JR PASS na bilety - godziny otwarcia / cała Japonia - w tym kilka punktów w Tokio :
http://www.japanrailpass.net/en/exchange.html
Ja wymieniałem bilet na tygodniowy JR PASS 3 dni przed uruchomieniem . Miałem rozpiskę na cały tydzień z godzinami i od razu Pan wydał bilety na wszystkie przjazdy Schinkansenami oraz pociągami z rezerwacją miejsc - trochę to trwało ale za jednym podejściem :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#64 PostWysłany: 28 Kwi 2016 14:28 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Rysiek napisał(a):
Wybaczcie jeśli to już gdzieś na forum było :)
Czy ktoś z was zamawiał Japan Rail Pass w tym biurze?
http://www.his-travel.pl/japan-rail-pass/
Jakieś doświadczenia ?Cena wydaje się OK a zawsze to Polska.

Proszę nie traktować tego wpisu jako reklamę.W poniedziałek przelałem pieniądze-999zł +kurier 15 zł,we wtorek ok. 14.00 vouchery miałem w domu .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#65 PostWysłany: 29 Cze 2016 23:08 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Cześć, mam pytanie czy posiadając JR Pass jestem w stanie poruszać się po Tokio i okolicach np. Hakone/Kawaguchiko i Kyoto bez konieczność dokupywania biletów na metro/autobus? Planuję 16 dniowy pobyt w Japonii i zastanawiam się nad zakupem pasa na 7 lub 14 dni (pobyt w Tokio i okolice, Kioto i Arashiyama, Osaka, Nara, Kurashiki, Himeji, Hiroshima, Miyajima, Beppu, Kagoshima) - jakie rozwiązanie proponujecie? 7 dniowy pass plus willer (trasa Tokio-Kioto-Tokio) kosztuje nieznacznie mniej od passa 14 dniowego (oczywiście zyskuje na 2 noclegach). Bardzo dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#66 PostWysłany: 29 Cze 2016 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
W sensie przemieszczania się np. pomiędzy Tokio a Hakone tak, w sensie poruszania się po miastach, nie - metro czy lokalne autobusy są najczęściej obsługiwane przez firmy inne niż JR, a więc JR Pass ich nie obejmuje. Jeżeli planujesz zakup JR Passa to zorganizuj wyjazd tak by wykorzystać go na przemieszczanie się na większe odległości, jeżeli siedzisz w jednym rejonie, to nawet jeśli byłby on akceptowany, to finansowo dodatkowe bilety np. całodobowe na dane miasto są bardziej opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
monikazak lubi ten post.
monikazak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#67 PostWysłany: 30 Cze 2016 13:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
My będąc 12 dni w Japonii nie zdecydowaliśmy się na zakup JR Passa. W Tokyo korzystaliśmy z metra na biletach kilku-dobowych plus raz lokalny pociąg, w Kyoto mieliśmy dzienne bilety autobusowe. Z Tokyo do Kyoto pojechaliśmy nocnym autobusem Willerexpress, z Kyoto do Nary pojechaliśmy pociągiem lokalnym, a przemieszczając się z Kyoto do Osaki kupiliśmy tylko jednodniowy regionalny Pass. Ponadto trasę Osaka-Naha-Narita pokonaliśmy JetStar. W naszym przypadku nie opłacało się wydawać pieniędzy na zakup JR Passa.
Przed wyjazdem trzeba po prostu przekalkulować wszelkie dojazdy i przejazdy i sprawdzić jaka opcja bardziej pasuje.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
monikazak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#68 PostWysłany: 30 Cze 2016 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Akurat w Tokio do większości miejsc można dojechać albo metrem albo JR, więc JR Pass jest jak najbardziej użyteczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#69 PostWysłany: 30 Cze 2016 14:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ale kupować JR tylko po to, aby jeździć nim w Tokyo jest zupełnie bez sensu biorąc pod uwagę koszty.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Mar77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#70 PostWysłany: 30 Cze 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
pabien napisał(a):
Akurat w Tokio do większości miejsc można dojechać albo metrem albo JR, więc JR Pass jest jak najbardziej użyteczny.


Rzecz w tym że siatka JR w Tokio jest raczej uboga:
http://www.japan-guide.com/g5/2017_01.gif
a metra JR Pass nie obejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#71 PostWysłany: 30 Cze 2016 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Taka oczywista podpowiedź, która chyba jeszcze nie padła na forum, a może się przydać.
Jeżeli ktoś jedzie shinkansenem ze znajomymi i kombinuje jakie miejsca wybrać lub z kolegą, a za wami ładne Japonki, to bez problemu można obrócić siedzenia i jechać tyłem do kierunku jazdy. Minusy: brak stoliczka. Plusy: mało miejsca na nogi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#72 PostWysłany: 30 Cze 2016 16:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
horacy19 napisał(a):
Jeżeli ktoś jedzie shinkansenem ze znajomymi i kombinuje jakie miejsca wybrać lub z kolegą, a za wami ładne Japonki, to bez problemu można obrócić siedzenia
Hmm ;) dziwi mnie Twoja wiadomość, przecież w Japonii byleś z żoną :shock:

sorry za offtop
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#73 PostWysłany: 30 Cze 2016 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
tak ale kolegi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
czukuczuku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#74 PostWysłany: 30 Cze 2016 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@Japonka76 Odpowiadałem na post @monikazak w którym pytała w jakim zakresie można korzystać z JR Pass w Tokio. To w żadnym przypadku nie oznacza rekomendacji dla kupowania go tylko dla podróżowania po Tokio, bo to nie ma sensu, choć trudno powiedzieć jaka jest najkorzystniejsza opcja dla podróżowania po tym mieście. To zależy od tego co chcesz zwiedzić, ile chcesz chodzić.
Ja też korzystałem z kilkudniowych biletów na obie sieci metra plus dwa razy kupiłem bilety odpowiednio na JR i dziwne coś co jedzie na Odaiba (ale na to chyba nie ma żadnych łączonych biletów).
Dla mnie taka opcja z biletami była najkorzystniejsza. Jednak gdybym dla długodystansowych podróży (specjalnie podkreślone dla @Japonka76) miał JR Pass pewnie z metra skorzystałbym raz czy dwa najwyżej.
I tu c.d dla @Mareckipl tu masz link pokazujący, że sieć JR w okolicach Tokio jest imponująca http://www.jreast.co.jp/e/info/map_a4ol.pdf
ale nie w tym rzecz. Wydaje się, że z odwiedzanych miejsc JR nie dojedziesz jedynie do Roppongi, a do ogrodów pałacowych masz kawałek drogi. Pozostałe największe atrakcje są prawdopodobnie najłatwiej dostępne właśnie ze stacji JR (Ueno i okolice, Harajuku, Shibuiya) lub podobnie łatwo dostępne zarówno ze stacji metra jak i stacji JR (Ginza).

Zatem odpowiedź dla @monikazak brzmi: tak, mając JR Pass możesz nie kupować lub kupować w minimalnym zakresie bilety na komunikację miejską w Tokio (zależy od tego co chcesz zwiedzać).
Góra
 Profil Relacje PM off
monikazak lubi ten post.
monikazak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#75 PostWysłany: 01 Lip 2016 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
pabien napisał(a):
I tu c.d dla @Mareckipl tu masz link pokazujący, że sieć JR w okolicach Tokio jest imponująca http://www.jreast.co.jp/e/info/map_a4ol.pdf

Tylko, że Tokio to tylko sam środek tej mapy... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#76 PostWysłany: 01 Lip 2016 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Mareckipl napisał(a):
Rzecz w tym że siatka JR w Tokio jest raczej uboga:
http://www.japan-guide.com/g5/2017_01.gif
a metra JR Pass nie obejmuje.

Tak się składa, że mieliśmy JR Pass w trakcie naszego 6 dniowego pobytu w Tokio - metrem pojechaliśmy aż 4 razy :) Wszystkie główne atrakcje obskoczyliśmy Yamanote. 2 dni z tego spędziliśmy poza miastem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#77 PostWysłany: 02 Lip 2016 21:40 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Witam, do Kyoto przyjeżdżamy z założenia Nozomi z Tokyo, potem 2 dni na miejscu i poprzez nocleg w Nara, 3 dnia docieramy do KIX. Zastanawiam się nad 3 dniowym Kansai Thru Pass / Surutto Kansai Ticket. Koszt - 5200 jenów (200 PLN). Chyba dobre rozwiązanie, zważywszy, że wg http://www.surutto.com/tickets/kansai_t ... ish02.html bilet można kupić tuż przy JR Kyoto Station?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#78 PostWysłany: 02 Lip 2016 23:06 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
3 lata temu miałem ostatni 7 dzień na JR Pass w czasie porannego powrotu z Osaki do Tokio - więc skoczylismy jeszcze do Yokohamy / 15 minut Shinkansenem oraz powrót / oraz przesiadki w Shin-Yokohama na lokalny JR do centrum - Ishikawacho Station / Chinatown oraz nadbrzeża / a poznym popołudniem objazd po circle JR Tokio/ Ueno . Shibuya oraz inne dzielnice / Dodam jeszcze że był piatek wieczorem a więc czas powrotu zapachowych-sake Garniturowych Japończyków :lol: :lol: - to pikuś przy polskich pijaczkach
Więc warto połączyć powrót do/z Tokio na lokalne przejazdy JR - rzec gustu :D
Dojazd do Narita Airport lokalnym Keisei Narita Line z Ueno 1030 Yen / na :lol: dziś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#79 PostWysłany: 02 Lip 2016 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Sieć lokalnych pociągów JR w centrum Tokio może się wydawać mało rozbudowana w porównaniu z metrem, ale w praktyce to właśnie JR najbardziej bezpośrednio łączy wszystkie kluczowe punkty japońskiej stolicy. Gdyby zwiedzać Tokio w taki sposób, żeby zawsze wybierać najbardziej bezpośrednie trasy bez względu na przewoźnika, to prawdopodobnie okazałoby się, że liczba przejazdów JR (głównie Linia-pętla Yamanote) jest zbliżona do liczby przejazdów metrem. Na dodatek metrem niemal wyłącznie jeździ się tylko trzema najbardziej popularnymi liniami, a pozostałe 10 jest znikomo przydatne turystycznie.

@Marcin_GWE
Macie w planach 2 dni w Kioto i 1 dzień w Narze? Prawdopodobnie nie najeździcie się tyle, żeby zwrócił się Kansai Thru Pass. Kansai Thru Pass ma uzasadnienie, jeżeli macie w planach odleglejsze od Kioto destynacje, jak Koyasan i Himeji. Sam transport lokalny przez 3 dni w Kioto i Nara oraz przejazd na lotnisko powinny wyjść ok. 3000-4000 jenów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#80 PostWysłany: 03 Lip 2016 01:27 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
horacy19 napisał(a):
to bez problemu można obrócić siedzenia i jechać tyłem do kierunku jazdy


Jak podjechał Haruka na KIX, to po sprzątaniu wszystkie siedzenia w pociągu centralnie zostały obrócone. Faktycznie pod spodem jest taki pedał i można to również zrobić samemu. Próbowałem, czy można jeszcze ustawić je na ukos po obu stronach przejścia dla dużego towarzystwa, ale taka pozycja jest niestabilna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group