Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#101 PostWysłany: 16 Lut 2018 13:55 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Dzięki, też tak to rozumiem.
Chodzi mi jednak o to, że w tym pierwszym zdaniu mowa jest o prawie wszystkich pociągach sieci JR, a przy tym pociągu nie ma w opisie "JR", tak jak w innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#102 PostWysłany: 16 Lut 2018 13:58 

foodtravel.pl napisał(a):
Cześć, jestem na etapie składania trasy po Japonii i mam pytanie odnośnie użycia JR Passa na ten konkretny pociąg: LTD. EXP THUNDERBIRD 25z Kyoto do Kagaonsen. To pociąg rodzaju "limited express", ale bez oznaczenia JR. Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na 100% czy JR Pass działa na ten pociąg? Na tej mapie: https://www.japan-guide.com/e/e2361.html jest zaznaczona linia, ale nigdzie nie mogę znaleźć info na temat pociągu. Dzięki:)


Działa.
Góra
 PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
foodtravel.pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#103 PostWysłany: 21 Lut 2018 09:43 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
@michzak, @kloose84 dzięki za pomoc:)
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy, z Waszego doświadczenia, lepiej rezerwować pociągi zaraz po przylocie(przynajmniej na następne 2-3 dni), po odbiorze JR Passa, czy na bieżąco? Czy w tym drugim przypadku, może być jakiś problem z miejscami dla grupy 5 osób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#104 PostWysłany: 21 Lut 2018 09:49 

Problem może pojawić się zawsze, więc jak masz okazję, to rezerwujcie wcześniej.
Góra
 PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#105 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:09 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Mam pytanie odnośnie polskich liter na JR Passie. Wypełniając dane podczas zakupu, wpisałem w imieniu "ł", ale nie przyjęło i dostałem vouchery z "l" w imieniu. W instrukcji jest, że ma być tak jak w paszporcie, a w tam jest "ł" w imieniu. Czy może być jakiś problem przy odbiorze passów w Tokio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#106 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Z tego co pamiętam to nie, ale musiałbym wyciągnąć moje bilety, przypomnij się najwyżej później ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
foodtravel.pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#107 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:14 

Nie będzie żadnego problemu.
Góra
 PM off
foodtravel.pl lubi ten post.
foodtravel.pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#108 PostWysłany: 27 Lut 2018 15:18 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
@michzak, @kloose84 na Was to zawsze można liczyć, dzięki!:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#109 PostWysłany: 08 Maj 2018 15:19 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Wczoraj pojawil sie taki fajny wpis dotyczacy koleji w Japonii. Ma pare konkretow w sobie ale raczej jest to ogolny zarys kolejnictwa japonskiego.
http://www.stacjafilipa.pl/2018/05/07/kolej-w-japonii/
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#110 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Czy pojedynczy bilet na Shinkansena mogę kupić wcześniej w internecie czy dopiero w dniu przejazdu na dworcu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#111 PostWysłany: 25 Cze 2019 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Jeżeli nie podróżujesz w szczycie turystycznym to zazwyczaj nie ma potrzeby kupowania biletu z dużym wyprzedzeniem. Gdybyś jednak chciał dowiedzieć się więcej na temat rezerwacji biletów online, to polecam ten artykuł:

https://www.japan-guide.com/e/e2018.html#online
Góra
 Profil Relacje PM off
Benias uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#112 PostWysłany: 26 Sie 2022 18:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Bilety typu "mystery destination" z Osaki za 5000 JPY w dwie strony.

Można wylosować bilet do: Shirahama, Amarube, Higashi Maizuru, Kurashiki, Awaraonsen, Onomichi lub Hakata.

Jest minimum o połowę taniej w porównaniu z normalnymi biletami. Max 6 osób za jednym razem (wylosowywuje ten sam kierunek). Miało być tylko w lipcu ale cały czas dokładają nowe terminy.

https://tickets.jr-odekake.net/shohindb ... =100010263
https://www.jr-odekake.net/aotabi/feature/dice/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#113 PostWysłany: 01 Lis 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Przejrzałem post po poście i w zasadzie nie znalazłem żadnej wskazówki czy odpowiedzi, mogącej mi pomóc w tym, pewnie trywialnym, problemie.

Będę potrzebował dostać się z lotniska Kansai w Osace do mieściny Kariya, niedaleko Toyoty, która jest niedaleko Nagoi. Generalnie możliwości jest wiele, Jarudan pomaga, ale chodzi mi o coś innego. Zgodnie ze zrzutem poniżej najpierw z KIX mam ruszyć pociągiem Limited Express i na stacji Shin-Osaka zmienić na bullet - Nozomi. W Nagoi kolejna przesiadka na podmiejski.

Pytanie za 100 punktów - czy na lotnisku kupię sobie bilet/y chociaż na dwa pierwsze połączenia, czyli Limited Express i Nozomi? Co jeśli mi się uda kupić, ale nie zdążę na przesiadkę w Shin-Osaka?

Załącznik:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 54.53 KiB | Obejrzany 661 razy ]
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#114 PostWysłany: 01 Lis 2022 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Nie zdążę na przesiadkę w przypadku japońskich pociągów brzmi co najmniej abstrakcyjnie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#115 PostWysłany: 01 Lis 2022 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie znasz moich możliwości :mrgreen:
To kupię przynajmniej te dwa pociągi?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#116 PostWysłany: 02 Lis 2022 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@Tom K Kupisz wszystkie bilety - widzę, że to wszystko jest JR a nie żaden prywatny przewoźnik.
Poza tym nie musisz kupować rezerwacji siedzenia ani na Harukę ani na shinkansena.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#117 PostWysłany: 02 Lis 2022 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Dzięki wielkie @billabong. Jestem spokojniejszy, zwłaszcza, że godzinę później jest taka sama kombinacja, więc jak nie zdążę na tę po 18 (a w sumie szanse małe), to mogę poczekać.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#118 PostWysłany: 17 Lis 2022 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Były pewne insynuacje na temat punktualności pociągów w Japonii, więc z dumą napiszę, że już pierwsza możliwa przesiadka mi się wykrzaczyła :) Haruka Express z KIX schrzanił sprawę i nie zdążyłem na Shinkansena z Shin-Osaka. I to nie z powodu nieznajomości peronu czy toru. Po prostu odjechał z KIX z około 15-minutowym opóźnieniem (plus musiał nabrać coś po drodze) i w Shin-Osaka pojawił się, gdy już "mój" Shinkansen sobie pojechał. Na szczęście dzięki radzie forumowiczki oraz sugestii pani w kasie (bo pytałem, co jeśli jednak nie zdążę) wziąłem bez rezerwacji miejsca, toteż mogłem przepuścić i kolejnego bulleta, spokojnie zrobić sobie foteczki i pojechać jeszcze następnym.

Niewielkie spóźnienia stwierdzono jeszcze na podmiejskim pociągu JR Central oraz podmiejskim przewoźnika Meitetsu 8-)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#119 PostWysłany: 10 Mar 2023 14:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
czy chcąc jechać wagonem bez rezerwacji muszę do JR Passa odebrać jakąś miejscówkę bez wskazania miejsca czy po prostu idę i wsiadam jak w pociąg podmiejski, na który zdążę/który mi podpasuje? Bym uznał, że opcja 2, ale skoro kupując za gotówkę jest dopłata za nierezerwowane miejsce, to może jednak jest więcej biurokracji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Japonii
#120 PostWysłany: 21 Lis 2023 22:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2023
Posty: 25
Hejka!
Mam kilka pytań odnośnie podróżowania po Japonii. Niestety nie mieliśmy czasu i możliwości wyrobienia JR Pass, czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak poruszać się po Japonii bez Jr Pass? Wszystkie artykuły na blogach i dobrze napisane poradniki jakie znalazłam w sieci dotyczyły głównie podróżowania z JR Pass.
Nasz tygodniowy plan wygląda następująco:
1. Przylot na lotnisko Narita
2. 3 noclegi w Tokio (w dwóch różnych dzielnicach, żeby ograniczyć konieczność przemieszczania się po całym mieście)
3. Przejazd Tokyo - Kyoto (rozważamy pociąg lub nocny autobus. Ma ktoś doświadczenie w jaki sposób kupić bilet na Shinkansen z wyprzedzeniem bez JR Pass?)
4. Kyoto - Nara (pociąg lub autobus)
5. Nara - Osaka (pociąg lub autobus)
6. Wylot z lotniska w Osace

Doradźcie proszę jak podróżować między tymi miastami żeby nie przepłacać!
Może ktoś robił podobną trasę bez JR Pass i mógłby podzielić się konkretnymi wskazówkami :)
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group