Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#81 PostWysłany: 09 Kwi 2012 17:19 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Odpuść taryfe mini na tej trasie. Spokojnie kupisz bilet na pociągi Regionale za te same pieniadze lub ciut wyższe tj ok 10 e. Dzieci do 4 lat podróżują za darmo na siedzeniach rodziców. Bilety kupisz w automatach za gotówke lub kartą, menu w kilku jezykach. Ewentualnie możesz w kasie ale tam raczej po włosku sie musisz dogadywać.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#82 PostWysłany: 11 Kwi 2012 16:27 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 7
witam,

planuję wyjazd do włoch z 2 latką, a tamże planuję korzystać z komunikacji kolejowej
z tego co wyczytałem, to do 4 roku zycia dzieci nie płacą,
ale czy jest podobnie jak w pkp obowiązek "wykupywania" biletu zerowego, czy wystarczy ze rodzice mają bilet a dziecko jedzie z nami

pytanie stąd, ze na stronie trenitali nie ma opcji zakupu biletu dla dzieci młodszych jak 4 lata, i nie wiem, czy kupując tylko dla rodziców nie naraże sie na gniew konduktora, jak to by mialo miejsce w pkp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#83 PostWysłany: 11 Kwi 2012 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Z tego co wiem to nie trzeba dla dziecka kupowac, jedzie na kolanach dorosłego.


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#84 PostWysłany: 12 Kwi 2012 16:15 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 16
dziś kupiłam bilety rzym -neapol na lipiec.Udało się kupić 5 biletów po 9 euro.Ale oczywiście na pocztę potwierdzenie nie przyszło,nie ma też w spamie.Dobrze ,że konto założyłam ,więc nie ma problemu z numerem rezerwacji.Tylko nurtuje mnie pytanie ,z tego co tu czytam ludzie piszą o podawaniu nazwisk podczas robienia rezerwacji,ja ich nie podawałam.Czy konduktor pyta tylko o numer rezerwacji? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#85 PostWysłany: 12 Kwi 2012 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ja miałem wydrukowane potwierdzenie i takie pokazywałem konduktorowi podczas "kontroli biletowej". Jednak w tym samym przedziale siedziała Włoszka, która numer rezerwacji podała konduktorowi czytajac z telefonu komorkowego, on sobie go wpisuje na jakims takim swoim niby tablecie. Z tego morał, że wystarczy chyba tylko ten numer.


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#86 PostWysłany: 15 Kwi 2012 13:49 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
Andi napisał(a):
bartekplk napisał(a):
witam,

planuję wyjazd do włoch z 2 latką, a tamże planuję korzystać z komunikacji kolejowej
z tego co wyczytałem, to do 4 roku zycia dzieci nie płacą,
ale czy jest podobnie jak w pkp obowiązek "wykupywania" biletu zerowego, czy wystarczy ze rodzice mają bilet a dziecko jedzie z nami

pytanie stąd, ze na stronie trenitali nie ma opcji zakupu biletu dla dzieci młodszych jak 4 lata, i nie wiem, czy kupując tylko dla rodziców nie naraże sie na gniew konduktora, jak to by mialo miejsce w pkp?

Z tego co wiem to nie trzeba dla dziecka kupowac, jedzie na kolanach dorosłego.



jak są miejsca to jedzie nawet leżąc na dwóch obok :) ja spotkałem się tam z bardzo luźnym podejściem, ale cóż może dobrze trafiłem. Przy rezerwacji wagonów sypialnych śpisz z dzieckiem, no chyba że coś jest wolne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#87 PostWysłany: 15 Kwi 2012 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 12
Czy płacąc za bilet trzeba mieć kartę kredytową? Chcę kupić bilety w taryfie mini, póki jeszcze są na kilka tras:) a posiadam jedynie zwykłe konto w mbanku, żadnych kart kredytowych lub kont walutowych, czy w sposobie płatności mam wybrać może PayPal?
Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#88 PostWysłany: 16 Kwi 2012 12:44 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
nie mam czasu dziś szukać natomiast wczoraj czytałem warunki na ich stronie i taka możliwość istnieje. Musisz poszukać na stronie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Odp: Pociągi w Italii
#89 PostWysłany: 16 Kwi 2012 12:54 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 73
Też mam zwykle konto wmbanku i normalnie kupiłem bilety w zeszłe wakacje :-)

Ps: miałem tylko nr rezerwacji


Wysłane z mojego LG-P990 za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#90 PostWysłany: 18 Kwi 2012 15:58 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 1
chciałam jeszcze podpytać, bo gdzieś taka kwestia się przewineła, ale nie jest dla mnie jednoznaczna. Jeśli kupie bilet werona -wenecja to czy jest mozliwość wysiąść np w padwie na troche a potem kolejnym pociągiem dojechac już do wenecji???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#91 PostWysłany: 18 Kwi 2012 16:19 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
jeśli zmieścisz się w ciągu 6h od momentu wyjazdu z Werony do momentu przyjazdu do Wenecji to tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#92 PostWysłany: 19 Kwi 2012 11:00 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
marlena napisał(a):
A z czego to wynika??


"La convalida e la durata
Di regola, la validità oraria del biglietto decorre dal momento della convalida mediante le macchinette obliteratrici di stazione. Il viaggio deve concludersi entro 24 ore dall’ora della convalida (in Trentino entro le ore 24.00 del giorno di emissione). Per percorrenze fino a 200 Km il viaggio deve essere terminato entro 6 ore dall’ora della convalida (in Lombardia entro 3 ore, per percorrenze fino a 50 Km).
I biglietti regionali acquistati e stampati via internet sono già convalidati con la data e l'ora di partenza richieste dal cliente e hanno una validità di quattro ore. Il viaggiatore che si trovi in treno allo scadere del termine di validità del biglietto può proseguire il viaggio già iniziato fino alla stazione di destinazione, senza effettuare fermate intermedie. "
źródło : http://www.trenitalia.com/cms/v/index.j ... RCRD&let=a

W skrócie? Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).
Bilety zakupione przez internet ważne są 4 godziny. Jak jesteś już w pociągu i mija czas ważności biletu możesz dokończyć podróż nie wysiadając po drodze na żadnej stacji.

Informacja dotyczy pociągów regionalnych.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#93 PostWysłany: 21 Kwi 2012 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 222
niebieski
Nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie na moje wątpliwości. Płacąc za bilety kartą debetową inteligo lub mbank oprócz przewalutowania będą jeszcze jakieś koszty? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#94 PostWysłany: 21 Kwi 2012 16:33 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Nie ma dodatkowych kosztów.


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#95 PostWysłany: 23 Kwi 2012 17:09 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 16
na 100 % nie ma innych kosztów,sama niedawno kupowałam bilety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#96 PostWysłany: 11 Maj 2012 13:58 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 30
Witam! jestem zainteresowany kupnem 2 biletów z Bolonii do Wenecji, na poniedziałek (14.05) w obie strony ( wyjazd rano, powrót wieczorem), jako że będzie to moja pierwsza podróż włoskimi pociągami, proszę o rozwianie kilku wątpliwości:

-na stronie trenitalia znalazłem odpowiednie połączenia na pociąg Regionale Veloc- jak wygląda zakup takiego biletu przez internet, czy ma to jakiś sens, czy np. kupno przed wyjazdem na dwrocu będzie wiązało sie z taką samą ceną jak w internecie,więc nie ma co się wyrywać ;)
- typ biletu to ORDINARIA- co to oznacza?
-czy z Venezia Santa Lucia jest daleko na wenecką starówkę i czy można tam w miarę sprawnie dotrzeć pieszo?

podsumowanie cen moich biletów w internecie wygląda tak:
Onward Modification
GOING: Bologna Centrale - Venezia S. Lucia Date: 14-05-2012 Adult: 2 Children: 0
Train: Regionale Veloc 2226 Bologna Centrale (09:12) – Venezia S. Lucia (11:03)
Passenger 1: Adult Rate: ORDINARIA: RE 02 CLASSE
Passenger 2: Adult Rate: ORDINARIA: RE 02 CLASSE
Onward Total Amount 21.50e
Return Modification
Returning: Venezia S. Lucia - Bologna Centrale Date: 14-05-2012 Adult: 2 Children: 0
Train: Regionale Veloc 2245 Venezia S. Lucia (17:52) – Bologna Centrale (19:49)
Passenger 1: Adult Rate: ORDINARIA: RE 02 CLASSE
Passenger 2: Adult Rate: ORDINARIA: RE 02 CLASSE
Return Total Amount 21.50e
- czy kupując na dworcu na chwilę przed odjazdem będzie to wyglądało tak samo?

- czy są jeszcze jakieś nowinki, które jako niedoświadczony podróżnik włoskimi pociągami powinienem znać? :)
-co w Wenecji na pewno muszę zobaczyć w ciągu tak krótkiej wyprawy?

z góry dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#97 PostWysłany: 11 Maj 2012 14:17 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
- bilet najłatwiej kupić w automacie na dworcu kolejowym, są na pieniądze i karty.
- bilet regionale velocita kosztuje tyle samo w automacie ile pokazuje Ci na stronie trenitalia.com
- sensu kupowanie przez neta na te pociągi nie ma bo kupujesz internetowo na konkretny pociąg i godzinę a z automatu bilet ważny jest chyba 2 miesiące od wydrukowania
- z Venezia S.L masz kilka mosteczeków, kanałów i jesteś na placu św. Marka :) a tak serio to pieszo jakieś 30 min szybkiego marszu
- więcej info o kolejach znajdziesz w tym wątku, poczytaj.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#98 PostWysłany: 11 Maj 2012 15:03 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
ketto napisał(a):
- typ biletu to ORDINARIA- co to oznacza?


bilet zwykły/normalny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#99 PostWysłany: 14 Maj 2012 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Witam,
Wczoraj widziałem bilet w taryfie MINI za 9,00 Euro, dziś ten bilet jest już za 19,00Eur czy jest szansa, aby cena spadła ponownie do 9,00 Euro ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#100 PostWysłany: 14 Maj 2012 14:39 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 16
obserwuje stronę włoskich kolei dosyć długo,ponieważ szukam tanich biletów na wakacje.Z moich obserwacji wyniki ,że jest to raczej niemożliwe,ponieważ biletów po 9 euro jest tylko niewielka ilość w danym pociągu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group