Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#61 PostWysłany: 25 Lut 2012 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
A może ktoś wie czy za 3 letniego bąbelka płacę?
Przy Mini nie da się kupić ulgowego dla 14 letniego dziecka-czy może tylko je nie umie :oops:
Już wiem zniżki są tylko do lat 12, a za bąbelka nie płacę.
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#62 PostWysłany: 27 Lut 2012 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Lecimy ze znajomymi w czwartek do Bolonii, kupiłem w sobotę kilka biletów na trasie Bolonia - Rimini, wybrałem taryfę MINI, kasę z konta wzięło, wybrałem opcję wysłania potwierdzenia na email - do tej pory nic nie dotarło, czy to normalne? miał ktos taki przypadek? czy to przez to, że to weekend? mam czekać czy próbować się kontaktować z Trenitalia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#63 PostWysłany: 27 Lut 2012 10:42 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 19
Zbanowany
Sprawdź najpierw folder ze spamem na skrzynce. Często takie potwierdzenia tam lądują. Jak kupowałem bilety z Pizy do Rzymu na listopad 2011 r., to też tak miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#64 PostWysłany: 27 Lut 2012 11:19 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
ranek napisał(a):
Lecimy ze znajomymi w czwartek do Bolonii, kupiłem w sobotę kilka biletów na trasie Bolonia - Rimini, wybrałem taryfę MINI, kasę z konta wzięło, wybrałem opcję wysłania potwierdzenia na email - do tej pory nic nie dotarło, czy to normalne? miał ktos taki przypadek? czy to przez to, że to weekend? mam czekać czy próbować się kontaktować z Trenitalia?

Kontaktować się zawsze możesz, kwestia tylko czy zapisałeś sobie choć numer rezerwacji? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#65 PostWysłany: 27 Lut 2012 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Nie ma w spamie na poczcie, kupiłem 5 biletów i ani jeden nie dotarł, każdy kupowałem osobno na inne nazwisko, wzięło kasę za wszystkie pięć. Numer rezerwacji zapisałem niestety tylko ostatni, ale nawet gdy wchodzę przez niego ma ich stronie to wyskuje komunikat, że potwierdzenie zostanie ponownie wysłane na podany email i nic nie dociera, adres mam normalny onetowski, ehhh pozostaje dzwonić chyba do Włoch, chyba, że ktoś zna jakiś email do nich ze wsparciem online?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#66 PostWysłany: 27 Lut 2012 12:32 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Spróbuj tu:
http://www.trenitalia.com/cms/v/index.j ... 16f90aRCRD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#67 PostWysłany: 27 Lut 2012 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Dzięki wielkie za pomoc. Napisałem po angielsku maila do Pana odpowiedzialnego za region, którego stolicą jest moja stacja początkowa czyli Bolonia. Odpowiedział po 30 minutach. Wychodzi na to, że należy założyć konto i dopiero kupować bilety. Dlaczego w takim razie jest opcja zakup bez zakładania konta? Druga sprawa to taka, że założyłem 3h temu konto ale nie dotarło hasło na email, nie wiem czy ich strona nie kooperuje z pocztą Onetu czy jest jakiś inny powód... Raz jeszcze thx!

===========

Sprawa wyjaśniona do końca, udało się by email z pomocą Włocha odzyskać numery biletów. Jak kupujecie bilety załóżcie najpierw konto - w opcji bez konta łatwo idzie się pogubić i stracić numery rezerwacji, a na koncie nam się każda transakcja zapisuje. Ich website nie współgra z pocztą onetowską, założyłem konto z adresu Interii i od razu docierają maile, choć faktycznie lądują w zakładce SPAM... W pociągu wystarcza sam numer PRN podać kanarowi. Chyba tyle...Aha czy te miejsca/wagony podane na rezerwacji są wiążące? Trzeba siedzieć na danym fotelu pod rygorem jakiejś kary? Czy tak jak na stadionie siadamy gdzie chcemy?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku 13 Lut 2016 00:19, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#68 PostWysłany: 27 Lut 2012 20:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Rygoru kary nie ma, ale powinieneś siedzieć na miejscu wskazanym przez bilet. Jak wpadnie Ci starsza Włoszka i zobaczy zajęte swojej miejsce to dla swojego świętego spokoju lepiej siedź na swoim ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#69 PostWysłany: 27 Lut 2012 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Rygoru kary nie ma, ale powinieneś siedzieć na miejscu wskazanym przez bilet. Jak wpadnie Ci starsza Włoszka i zobaczy zajęte swojej miejsce to dla swojego świętego spokoju lepiej siedź na swoim ;)

Heh zawsze można się przesiąść;) Jeszcze jedno mi się rzuciło w oczy, z Rimini jedziemy później do Imola na tor F1 pociągiem Regionale i w przypadku tego typu pociągów trzeba wydrukować PDF-a z potwierdzeniem imiennym i okazać go kanarowi. Wynika to chyba z tego, że w pociągach regionale nie są nadawane PRN-y (jakieś kody niby są nadawane ale widać mało ważne).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#70 PostWysłany: 27 Lut 2012 21:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Bo w Regionale nie ma miejscówek - takie polskie osobówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#71 PostWysłany: 27 Lut 2012 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
ranek napisał(a):
Sprawa wyjaśniona do końca, udało się by email z pomocą Włocha odzyskać numery biletów. Jak kupujecie bilety załóżcie najpierw konto - w opcji bez konta łatwo idzie się pogubić i stracić numery rezerwacji, a na koncie nam się każda transakcja zapisuje. Ich website nie współgra z pocztą onetowską, założyłem konto z adresu Interii i od razu docierają maile, choć faktycznie lądują w zakładce SPAM... W pociągu wystarcza sam numer PRN podać kanarowi. Chyba tyle...Aha czy te miejsca/wagony podane na rezerwacji są wiążące? Trzeba siedzieć na danym fotelu pod rygorem jakiejś kary? Czy tak jak na stadionie siadamy gdzie chcemy?


Kupowałem niedawno, nie zakładałem konta na stronie Trenitalia, podałem adres email załozony na interii i wszystko poszło od strzała, nic nawet w spamie nie wylądowało... tak więc nie jest to reguła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#72 PostWysłany: 28 Lut 2012 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 22
Serwery pocztowe Onetu często się "gryzą" z tymi, z których korzystają zagraniczne serwisy. Sam przez to kiedyś przechodziłem. Dlatego od jakiegoś czasu zawsze podaję adres pocztowy na gmailu. Z nim nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#73 PostWysłany: 01 Kwi 2012 14:25 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
A ja mam takie pytanie :
Czy może zabraknąć miejsc w pociągu czy tak jak w Polsce ładują ludzi ile się da ?

Nie mogę ogarnąć nowej strony Trenitalia.
Chcę kupić bilety na pociąg 07.04.2012
Forli 08:56 Bologna Centrale 09:38 InterCityNotte 758
Bologna Centrale 10:04 Firenze Rifredi 11:06 Intercity 1589
02:10 travel with train change
i jak klikam "GO" to wyskakują krzaki (Firefox, Chrome. IE).

Pozostaje mi więc zakup biletów w kasie lub automacie na miejscu ale nie chcę się zdziwić jak zabraknie miejsc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#74 PostWysłany: 01 Kwi 2012 22:17 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 18
Ja mam kolejne pytanie w sprawie taryfy MINI. Przejrzałem już bardzo dużo różnych połączeń na różne terminy i zauważyłem taką zależność: na trasie Mediolan-Rzym (możliwe, że są jeszcze inne podobne) można kupić bilety po 9 euro do końca lipca, a na wielu innych trasach te bilety są tylko do 9 czerwca. W lipcu lecę do Bergamo i chciałem korzystając z taryfy MINI pojechać z Mediolanu do Rzymu i dalej na Sycylię. Niestety nie wiem czy czekać aż pokażą się bilety na kolejne terminy, czy może gdzieś w regulaminie 9 czerwca jest podany jako koniec promocji?

PS. pr0f co do Twojego pytania u mnie żadne krzaczki nie wyskakują. Pociąg w tych godzinach które podałeś to Forli do Boloni to IC i jego ceny nie widzę, na tej trasie Regionalny kosztuje 5,60. Bologna-Firenze to też IC i kosztuje 9 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#75 PostWysłany: 02 Kwi 2012 09:18 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
Data taka podana jest dlatego ponieważ wtedy zmienia się rozkład jazdy na letni we Włoszech i pozniej napewno beda nowe promocje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#76 PostWysłany: 02 Kwi 2012 11:06 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 16
przeglądając ceny udało mi się znależć kilka interesujących mnie połączeń za 9 euro.Ale wychodzi na to ,że dorosły płaci 9 euro a dziecko 10-letnie 21,5 euro.Orientuje się może ktoś co by było gdybym kupiła bilet dla dziecka jak dla dorosłego wpisując inny wiek.Czy konduktorzy sprawdzają dokumenty tożsamośći?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#77 PostWysłany: 02 Kwi 2012 20:55 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 31
Ja w zeszłym roku jechałam z dzieckiem na promocyjnym bilecie i nikt dokumentów nam nie sprawdzał. Ale nie wiem czy jest to reguła czy akurat Pan konduktor był w dobrym humorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#78 PostWysłany: 03 Kwi 2012 16:46 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 16
tak właśnie zrobię ,zawsze jakaś oszczędność :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#79 PostWysłany: 03 Kwi 2012 17:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2012
Posty: 1
Czy ktoś wie na ile w przód zamieszczone są bilety trenitalii? Czy codziennie są odblokowywane bilety na np. 60 dni czy któregoś dnia jest pula na np. 60 dni i potem kilka, kilkanaście dni jest to samo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#80 PostWysłany: 09 Kwi 2012 16:29 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 237
niebieski
Jak kupić bilet na połączenie z Rimini do Boloni na 22 kwietnia 10:17 z rimini?Jak wybiorę 2 osoby dorosłe taryfa mini jest po 9 euro jak dodam dziecko taryfa mini znika.Podróżujemy 2 osoby dorosłe i 2 dzieci 8miesięcy i 4 lata.jak to zarezerwowac?do jakiego wieku dzieci nie płacą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group