Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#41 PostWysłany: 18 Wrz 2011 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
leo napisał(a):
16-20 listopad lece z ekipą na studencki trip do Bolonii, jakie proponujecie odwiedzić miasta korzystając z tamtejszych kolei i jak to wyglada cenowo?
Ja lecę do Bolonii na przedłużone weekendy i w październiku, i w listopadzie.
Za pierwszym razem Wenecja, najtańsza opcja to niecałe 11 euro OW. Za drugim Florencja, trochę powyżej 7 euro OW (bezpośredni IC 10,5 euro). Najtańsze opcje są czasem dostępne po kliknięciu na "all solutions". No i na dalsze daty nieraz nie widać jeszcze ich cen.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#42 PostWysłany: 18 Wrz 2011 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
[quote="leo"]jak to wyglada cenowo?

zerknij sobie tutaj:
http://www.trenitalia.com/cms/v/index.j ... a3e90aRCRD

jeżeli nie widzisz cen, a chcesz wiedziec ile zapłacisz za bilet - to informacyjnie wybierz bliską datę :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#43 PostWysłany: 19 Wrz 2011 10:16 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 8
moje spostrzezenia po powrocie: podroz pociagiem jest bardzo wygodna, pociagi w wiekszosci sa klimatyzowane, zadbane. na kazdej wiekszej stacji bilet mozna kupic za posrednictwem specjalnych automatow albo bezposrednio w kasie. znajomosc angielskiego nawet w informacji na dworcu czesto pozostawia wiele do zyczenia. taryfa mini- bardzo oplacalna, tak samo 2 w 1, ale trzeba kupowac bilety z duzym wyprzedzeniem, szczegolnie 2 bilety w cenie 1 bo rozchodza sie jak swieze buleczki. czasem mozna znalezc perelki cenowe w rozkladach :) aha i dosyc wazne: bilety kasuje sie na dworcu przed wejsciem do pociagow, w specjalnych kasownikach. jednym slowem polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#44 PostWysłany: 19 Wrz 2011 10:38 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 19
Zbanowany
Hej. W listopadzie lecę do Włoch i będę podróżował koleją z dziewczyną z Pisy do Rzymu.
Kupiliśmy już bilet w taryfie MINI (dostałem go na maila).
Czy w związku z tym też muszę go kasować przed wejściem do pociągu?
A może wystarczy tylko, że będę miał go wydrukowanego i w czasie kontroli okażę wydruk kontrolerowi?

Pozdrawiam,
Mafler
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#45 PostWysłany: 19 Wrz 2011 11:14 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 8
My na poczatku nie wiedzialysmy o obowiazku kasowania, przy kontroli biletu nie bylo zadnego problemu, usmiechniety konduktor zrobil nam odpowiednia adnotacje na bilecie i poprosil zebysy nastepnym razem pamietaly :) takze mysle ze nie masz sie czym przejmowac, pokaz wydruk i to wszystko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#46 PostWysłany: 22 Wrz 2011 01:00 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Mafler napisał(a):
Hej. W listopadzie lecę do Włoch i będę podróżował koleją z dziewczyną z Pisy do Rzymu.
Kupiliśmy już bilet w taryfie MINI (dostałem go na maila).
Czy w związku z tym też muszę go kasować przed wejściem do pociągu?
A może wystarczy tylko, że będę miał go wydrukowanego i w czasie kontroli okażę wydruk kontrolerowi?

Pozdrawiam,
Mafler


Koniecznie skasuj, bo nie zawsze trafisz na uprzejmego konduktora jak koleżanka wyżej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#47 PostWysłany: 22 Wrz 2011 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
ja też raz zapomniałem skasować. Konduktor coś tam pod nosem mówił ale tylko napisał coś na bilecie (żeby nie można go było już użyć) no i powiedział, że trzeba kasować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#48 PostWysłany: 22 Wrz 2011 12:36 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 73
Biletów wydrukowanych się nie kasuje, na chłopaki rozum, jak chcesz to zrobić?:-)

Na bilecie sa wszystkie dane wyjazdu wraz z numerem pociągu i godzinami odjazdu więc nie kasuj bo nie trzeba poprostu;-)

Wysłano z LG-P990 z użyciem Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#49 PostWysłany: 23 Wrz 2011 00:23 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
W błąd nie wprowadzam, po prostu jak skasuje, o ile się da, to nie zaszkodzi. Osobiście jeździłem za pomocą tych kupionych w okienku. Nie mniej jednak życzę udanych podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#50 PostWysłany: 03 Sty 2012 14:36 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 42
Pytanie o taryfe MINI.
Wiem ze mozna ja znalezsc na stronie trenitalia i zarezerwowac.

Ale pytanie czy mozna : bilet zarezerwowac online ,i nie placic od razu kartą online - a zaplacic i odebrac bilet na stacji z potwierdzeniem rezerwacji.?

Nie wiem czy zrozumialem napisalem ale mam nadzieje ze ktos pomoze :)
Jakie karty akceptuje system trenitalia?
Jakies prowizje za uzycie karty,jakie przewalutowanie?
_________________
Blog PODRÓŻNIKA
“Happiness only real when shared ”
www.quack87.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#51 PostWysłany: 03 Sty 2012 14:51 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Ja kupowałem przez internet - płaciłem i drukowałem od razu bilet (jedna strona zapisana jako pdf z fotokodem) ale wiem, że w automatach biletowych na dworcach jest opcja "odbierz bilet".
Wiem, że jest opcja zapłaty w automacie (po zamówieniu przez internet np. w taryfie MINI) ale dają na odbiór kilka dni (z tego co pamiętam mniej niż tydzień) więc nic to nie daje dla kogoś spoza IT, który w podróż wybiera się później.
W internecie płaciłem kartą kredytową VISA/MC (PKO BP, EUROBANK albo BZ WBK - nie pamiętam).

Co do kasowania biletu to potwierdzam - zakupionego w internecie biletu nie trzeba nigdzie kasować. Trzeba kasować tylko zwykłe kupione w automacie. Mi przy pierwszej wizycie w Italii zdarzyło się kupić bilet w automacie i nie skasowałem (z roztargnienia i kilku minut do odjazdu) - konduktor pouczył i pomarudził ale bilet skasował sam.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Roku, 13 Lut 2016 00:18, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#52 PostWysłany: 04 Sty 2012 14:56 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 6
czy ktos sie moze orientuje, czy jesli kupie przez internet bilet w opcji MINI, to czy moge go zwrocic i odzyskac pieniadze, jesli go nie wykorzystam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#53 PostWysłany: 04 Sty 2012 15:03 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Zwrócić całkowicie nie da się (na tym polega zabawa - coś za coś) ale jak powiedział wujek google jest możliwa wymiana biletu - niestety tylko w kasie dworcowej do końca dnia przed podróżą i za dodatkową opłatą:

All MINI tickets, including tickets purchased online and with ticketless option, can be changed solely at ticket desks at train stations or at the travel agency where the ticket was issued up to midnight of the day before departure. Changes can be made only once. You are only allowed to change the departure date or time for the same category of train or service, subject to a change fee (equal to the difference to the corresponding full base price).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#54 PostWysłany: 15 Sty 2012 20:48 

Rejestracja: 22 Kwi 2011
Posty: 61
Loty: 1
Kilometry: 7 461
Za tydzień wybieram się ze znajomym do Wenecji. Lądujemy na lotnisku w Forli. Po drodze wiem, że mamy przesiadkę w Bolonii i fajnie byłoby to wykorzystac. I tutaj mam pytanie: Czy mogę kupic bilet z Forli prosto do Wenecji czy muszę osobno na trasy Forli-Bolonia, Bolonia-Wenecja skoro wiem, że rano pojadę do Bolonii, a wyjadę z niej dopiero wieczorem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#55 PostWysłany: 24 Sty 2012 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Bilety wazne sa iles godzin, chyba w zaleznosci od dlugosci trasy(?). Kolacze mi sie po glowie 6h od skasowania, bilet na pociag regionalny, wiec na pewno calego dnia w Bolonii na takim bilecie nie spedzisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#56 PostWysłany: 25 Sty 2012 17:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
sejera napisał(a):
Za tydzień wybieram się ze znajomym do Wenecji. Lądujemy na lotnisku w Forli. Po drodze wiem, że mamy przesiadkę w Bolonii i fajnie byłoby to wykorzystac. I tutaj mam pytanie: Czy mogę kupic bilet z Forli prosto do Wenecji czy muszę osobno na trasy Forli-Bolonia, Bolonia-Wenecja skoro wiem, że rano pojadę do Bolonii, a wyjadę z niej dopiero wieczorem?

Oczywiście że możesz - o ile chcesz jechać droższymi pociągami (IC czy Freccia). Bilety na pociągi Regionale kupisz tylko na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#57 PostWysłany: 25 Sty 2012 17:27 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Przy okazji oferta dla dwojga podróżujących w sobotę - bilety za 50%
http://www.trenitalia.com/cms/v/index.j ... 16f90aRCRD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#58 PostWysłany: 25 Lut 2012 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Czy jest jeszcze taryfa MINI, bo nie potrafię znaleźć :oops:
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#59 PostWysłany: 25 Lut 2012 19:12 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zależy na który pociąg :)

Zaznacz sobie interesujący Cię pociąg i klik w CONTINUE, pokażą Ci się opcje taryfowe. Jak nie ma mini to akurat na ten pociąg już się wyczerpały bilety z tej puli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#60 PostWysłany: 25 Lut 2012 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Dzięki-widocznie jak sprawdzałam były wyczerpane :(
Sprawdzę jeszcze raz :P
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group