Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/

[ 1476 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1461 PostWysłany: 18 Wrz 2022 12:07 

Cześć
Kupiłem dziś bilet na pociąg z Bari do Polignano a Mare ale nie ma tam inforamcji ,że jest ważny 4h (info powinno być pod Travel from Bari)
Czy to znaczy że jest on ważny jedynie na tą konkretną godzinę ?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#1462 PostWysłany: 18 Wrz 2022 14:22 

niebieski
Tak to jest bilet na konkretny przejazd o konkretnej godzinie, po co kupowałeś wcześniej, nie lepiej na dworcu przed odjazdem, przecież to trwa chwilkę.
Teoretycznie bilety regionalne na konkretną godzinę mają czasową ważność, mi trafiło się parę razy że kupiłem bilet i zanim dotarłem na peron to mi odjechał, pytałem dwa razy w info trenitalia i powiedzieli że spokojnie mogę jechać następnym mimo że na bilecie jest godzina i konkretny numer pociągu ( dotyczy oczywiście typowych biletów regionalnych class2 REG, Rv, RR, wszystkie inne jak IC czy szybkie przepadają ).
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#1463 PostWysłany: 18 Wrz 2022 14:43 

Loty: 119
Kilometry: 255 316
Wczoraj wróciłem z pobytu we Włoszech. Kilka razy jechałem pociągiem w Kalabrii. Bilety zawsze kupowałem dzień wcześnie w internecie. I zawsze miały info o 4 godzinach ważności.Natomiast raz zdarzyła mi się następująca sytuacja.Przyszedłem na dworzec z biletem i okazuje się , że w tym dniu w godzinach od 10-20 jest strajk regionalny i pociągi w tym czasie nie kursują a bilet jest ważny następnego dnia. I tak zrobiłem. Żałuję ,że przed wyjściem na dworzec nie spojrzałem na stronie było info o dowołaniu a tak zrobiłem spacer 1,5 km w jedną stronę.
 Relacje PM off  

#1464 PostWysłany: 18 Wrz 2022 15:03 

złoty
Znowu strajk? Ja to kupiłem bilet dziesięć minut przed rozkładowym odjazdem w automacie na dworcu w czasie strajku. :lol: Radzę uważać, bo niby lokalni ludzie kojarzyli, że jest strajk, ale jedyne co ja widziałem to mała kartka przy kasie jak już zwracałem mój zakupiony chwile wcześniej bilet.

Przy okazji jeździłem teraz w okolicach Wenecji oraz Bolonii i właściwie wszystkiego bilety kupowane na dworcu sprzedawane były na konkretną godzinę. Myślałem, że to może jakieś po covidowe ograniczenia, ale może to ja nie umiem czegoś kliknąć. Przyznaje, że utrudniało to życie, bo trzeba za wczasu zaplanować powrót lub przyjść na dworzec kwadrans przed odjazdem, żeby bilet kupić.
 Relacje PM off  

#1465 PostWysłany: 18 Wrz 2022 21:09 

niebieski
Czy bilet dostajemy na konkretną godzinę czy czasowy 4 godziny zależy od dworca, przykładowo w Bolonii jadąc do Parmy miałem konkretną godzinę na pociąg, który początkową stacje miał w Bolonii, a z Parmy do Bolonii był 4 godziny, na tej trasie do wyboru były trzy rodzaje typów regionalnych pociągów co kilka minut wszystkie przejeżdżające przez Parmę.
 Relacje PM off  

#1466 PostWysłany: 19 Wrz 2022 19:20 

A na stronie jest informacja ,że "ordinary" ticket kupiony online jest ważny 4h.
 Relacje PM off  

#1467 PostWysłany: 19 Wrz 2022 20:47 
Awatar użytkownika

srebrny
no bo tak jest

w ogóle za pytanie o ważność biletów powinno być ostrzeżenie czy coś, 1/2 postów o tym jest w tym wątku i za każdym razem odpowiedź, żeby nie kupować z wyprzedzeniem, a ludzie dalej kupują z wyprzedzeniem a potem pytają, LOL
 Relacje PM off  

#1468 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:14 

srebrny
Kupować z wyprzedzeniem nie ma sensu chyba tylko regionalnych. Ich cena nie zmienia się bez względu na to, czy się kupuje 30 dni czy 5 minut przed odjazdem.
W przypadku pociągów Intercity i wyższych to już może mieć sens. Różnice potrafią być całkiem spore.
 Relacje PM off  

#1469 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:24 

niebieski
Ale o tym żeby kupione bilety w automacie kasować na dworcu warto wspominać :)
W sierpniu jadąc z Wenecji grupa pięciu Polaków płaciła karę bo nie wiedzieli o tym mimo że w automacie wyskakuje info i często jest podawane na różnych grupach, forach czy blogach.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1470 PostWysłany: 20 Wrz 2022 10:06 
Awatar użytkownika

srebrny
greg2014 napisał(a):
Kupować z wyprzedzeniem nie ma sensu chyba tylko regionalnych.

oczywiscie, o to mi chodzilo, bo odpowiadalem na post osoby, ktora wlasnie bilet regionalny kupila

zreszta, umowmy sie - malo kto na fly4free jezdzi nie-regionalnymi :P

P.S. jeśli ktoś z modów to czyta, to proponuję do wikiPosta dodać notkę o kupnie biletów przez apkę trenItalia bądź ich stronę. Działa to bardzo dobrze i łatwo, można ominąć kolejki i, na regio (nie wiem jak na inne bo innymi nie jeździłem), można kupić nawet parę minut przed odjazdem pociągu. No i nie trzeba kasować :P eeeee w sumie to jest już napisane
 Relacje PM off  

#1471 PostWysłany: 27 Wrz 2022 12:59 

Mam jeszcze jedną zagwozdkę z Italia in Tour. Potrzebuje się dostać z Bolonii do Forli, ale z tego co widzę, to jest to autobus (ale oferuje normalnie trenitalia bilety), a nie pociąg - też wtedy bilet 3 dniowy zadziała? Bus FR823, wydaje mi się, że to jest zastępczy
 Relacje PM off  

#1472 PostWysłany: 26 Paź 2022 16:37 

niebieski
Czy Trenitalia ma tą samą skazę co PKP, że na początku grudnia zmienia się rozkład co skutkuje tym że cięzko kupić bilety z wyprzedzeniem na Sylwestra? :cry:
Interesuje mnie zakup biletu na InterCityNotte 798 (Napoli - Torino) ale nie widzę, aby kursował po 11 grudnia.... i bądź tu mądry - czekać aż sie pojawi czy szukac alternatywnego transportu? :roll:
 Relacje PM off  

#1473 PostWysłany: 26 Paź 2022 20:33 

srebrny
@Jac Tak, rozkład pociągów zmienia się wtedy w całej Europie.
 Relacje PM off  

#1474 PostWysłany: 26 Paź 2022 22:17 

niebieski
Jac napisał(a):
Czy Trenitalia ma tą samą skazę co PKP, że na początku grudnia zmienia się rozkład co skutkuje tym że cięzko kupić bilety z wyprzedzeniem na Sylwestra? :cry:
Interesuje mnie zakup biletu na InterCityNotte 798 (Napoli - Torino) ale nie widzę, aby kursował po 11 grudnia.... i bądź tu mądry - czekać aż sie pojawi czy szukac alternatywnego transportu? :roll:

Po co bilety teraz kupować, kupisz 2-3 dni wcześniej w aplikacji lub na stronie tak dla pewności bo czasami i to bardzo rzadko trafia się sytuacja że bilety są niedostępne tego samego dnia na takich dłuższych trasach.
 Relacje PM off  

#1475 PostWysłany: 26 Paź 2022 22:31 

srebrny
@Marcin Bartoszewski Myślę, że autorowi pytania chodziło o to, że bilet kupiony wcześniej będzie sporo tańszy niż na ostatnią chwilę. Jednocześnie trzeba pamiętać, że Treinitalia wypuszcza pociągi do sprzedaży w zależności od kategorii. Najdroższe Frecciarosa, Frecciargento i Frecciabianca można kupić na kilka miesięcy do przodu. Intercity jest tańsze i okres rozpoczęcia sprzedaży ma krótszy.
 Relacje PM off  

#1476 PostWysłany: 27 Paź 2022 07:56 

niebieski
Dokładnie tak, podróżując we Włoszech 'cross-country' widzę dużą różnicę w cenie kupując bilet na jutro i na za 2 miesiace 🙂
Plus jadąc intercity notte oszczędzam 1 nocleg, ale widzę że nie dane mi znać swój plan podróży póki co, chwilę jeszcze poczekam, może łaskawie wrzucą mi ten pociąg 🙂
 Relacje PM off
Marcin Bartoszewski lubi ten post.

[ 1476 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości