Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/

[ 1476 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1421 PostWysłany: 30 Maj 2022 14:54 

Loty: 119
Kilometry: 255 316
Czy kupując bilet kolejowy na kolej regionalną można wysiąść na jednej stacji -zwiedzić i kolejnym lub następnym pojechać do końcowej na jednym bilecie, czy trzeba kupić oddzielne bilety na dwa odcinki ? I przy okazji drugie pytanie,czy bilet kupiony w necie na dany dzień trzeba koniecznie wykorzystać w danym dniu,czy można pojechać np.następnego dnia ? może ktoś wie to proszę o odpowiedź.
 Relacje PM off  

#1422 PostWysłany: 30 Maj 2022 18:48 
Awatar użytkownika

złoty
@Wojtek62
Jadąc pociągiem regionalnym można sobie zrobić przerwę, z tym że trzeba się zmieścić w terminie ważności biletu, który jest podany na bilecie. Bilety kupowane w kasie miały z reguły ważność 3-4 H (zależy chyba od długości trasy) od momentu skasowania. Bilet internetowy powinien mieć ważność 4 H od godziny pociągu wybranego przy zakupie. Czyli standardowo na drugi dzień nie da się jechać. Jest dodatkowo podana informacja, że bilet internetowy można raz przebukować ale można tego dokonać najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień podróży. Ciekawe czy faktycznie to działa ?
https://www.trenitalia.com/en/purchase/ ... asses.html
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Wojtek62 uważa post za pomocny.

#1423 PostWysłany: 30 Maj 2022 21:25 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.Ponieważ cena biletów częściowych niezbyt różni się od ceny biletu na całą trasę dla pewności kupię dwa bilety.
 Relacje PM off  

#1424 PostWysłany: 30 Maj 2022 22:25 

Jak nie masz konkretnego planu i będziesz dynamicznie kupował bilety, to polecam aplikacje Roger.
Można kupować bilety na Trenitalia do kilku (ok.5) minut przed odjazdem. Korzystałem ostatnio w Mediolanie, Turynie i Rimini. Wszystko ładnie działa, bilet widoczny w aplikacji od razu, do tego mailem i SMS.
Nie miałem ani razu dokładnej kontroli bo wszyscy konduktorzy jak widzieli smartfona to wystarczyło im pokazać bilet, trasę i szli dalej.
 Relacje PM off  

#1425 PostWysłany: 30 Maj 2022 22:44 
Awatar użytkownika

srebrny
ja niedawno spędziłem 10 dni we Włoszech / Toskanii i też śmigałem pociągami (regionalnymi). Używałem tylko firmowej apki trenItalia (można zainstalować dopiero będąc we Włoszech! chyba że chce się Wam bawić jakimś fakeFPS) i działała świetnie. Też kupowałem bilety np. w drodze na stacje bądź już na stacji, na kilkanaście minut przed odjazdem pociągu i nie było z tym żadnych problemów.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1426 PostWysłany: 31 Maj 2022 10:30 

Chcę kupić z wyprzedzeniem bilet.
Promo Estate Frecce - mogę taki wybrać dla 3 turystów?
Nie jest potrzebna żadna dodatkowa karta/uprawnienie do zniżki ceny?
Image

Jak wygląda kwestia bagażu (walizki 20kg) w pociągu?
Trzeba mieć dodatkowy bilet?
 Relacje PM off  

#1427 PostWysłany: 31 Maj 2022 10:52 
Awatar użytkownika

złoty
@mar_ko
Ta promocja jest dostępna dla wszystkich bez dodatkowych warunków.
https://www.trenitalia.com/it/offerte_e ... recce.html
Co do walizki to we włoskich pociągach nie ma restrykcji określających wagę czy wymiar, tylko jest bodajże jakiś zapis określający, że bagaż nie może blokować przejścia. Bagaż jedzie oczywiście bez dodatkowego biletu.
 Relacje PM off  

#1428 PostWysłany: 04 Cze 2022 18:31 

Pierwszy raz będę korzystał z pociągów we Włoszech. Planuję sporo jeździć, ale znalazłem promocję ITALIA IN TOUR
Rozumiem, że mogę kupić za 30 lub 50 EUR karnet, ważny np. od 15 lipca i przez 3 lub 5 dni jeździć wszystkimi pociągami (oprócz tych Freccia) bez limitu kilometrów?
Czy to stała opcja, czy dostępna tylko czasowo?
 Relacje PM off  

#1429 PostWysłany: 04 Cze 2022 21:21 

niebieski
Sprawdzałeś czy to dotyczy całych Włoch czy tylko regionów ?
 Relacje PM off  

#1430 PostWysłany: 04 Cze 2022 22:28 

@Marcin Bartoszewski
Google translator podpowiada, że całe Włochy.
 Relacje PM off  

#1431 PostWysłany: 05 Cze 2022 00:24 

niebieski
Ale przy zakupie chyba wybiera się region ?
 Relacje PM off  

#1432 PostWysłany: 20 Cze 2022 09:01 

Mam pytanie , ponieważ na pociąg we Włoszech bilety można kupić przez internet, a potem wydrukować lub mieć w telefonie, to w jaki sposób skasuje bilet przed wejściem do pociągu. Bilet kupiony w kasie, mieści się w otworze i wybija datę i godzinę , a co z biletem wydrukowanym na formacie A4 ? może ktoś doradzi, czy w takim wypadku , w przypadku kontroli uznawany jest taki bilet?
Przy okazji odpowiem na pytanie , które zadałem odnośnie przerw w podróży na jednym bilecie. Wysłałem zapytanie do Trenitalia , czy mogę zrobić 1,5 godzinną przerwę na zwiedzanie i pojechać dalej na jednym bilecie. Odpowiedź z Trenitalii brzmiała - należy kupić dwa oddzielne bilety.
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.

#1433 PostWysłany: 20 Cze 2022 09:16 

złoty
Miałem bilet w telefonie i nie było problemu przy kontroli
 Relacje PM off
Wojtek62 uważa post za pomocny.

#1434 PostWysłany: 20 Cze 2022 10:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Wojtek62 napisał(a):
Mam pytanie , ponieważ na pociąg we Włoszech bilety można kupić przez internet, a potem wydrukować lub mieć w telefonie, to w jaki sposób skasuje bilet przed wejściem do pociągu.
kupujac bilet przez internet wybierasz konkretny dzień i godzinę. Często jest tam też już konkretny numer pociągu. Nie musisz kasować tego biletu.
 Relacje PM off  

#1435 PostWysłany: 20 Cze 2022 14:58 
Awatar użytkownika

złoty
Wojtek62 napisał(a):
Przy okazji odpowiem na pytanie , które zadałem odnośnie przerw w podróży na jednym bilecie. Wysłałem zapytanie do Trenitalia , czy mogę zrobić 1,5 godzinną przerwę na zwiedzanie i pojechać dalej na jednym bilecie. Odpowiedź z Trenitalii brzmiała - należy kupić dwa oddzielne bilety.

Jadąc pociągiem regionalnym przeważnie można zrobić taką przerwę, jednak trzeba pilnować terminu ważności biletu. Jest o tym post na tej samej stronie. Nikt nie doczepi się ile razy wsiadałeś, czy wysiadałeś z pociągu, jeżeli mieścisz się w limicie czasowym. Kilkukrotnie miałem kontrole w takich przypadkach i nie było żadnego problemu. Można oczywiście kupić dwa oddzielne bilety, wyjdzie trochę drożej ale nie musimy pilnować czasu.
 Relacje PM off  

#1436 PostWysłany: 20 Cze 2022 15:32 

Czy orientujecie się, czy bilet promocyjny Promo Italia in Tour można kupić w kasie czy tylko przez net?
 Relacje PM off  

#1437 PostWysłany: 20 Cze 2022 20:05 

AguSS napisał(a):
Czy orientujecie się, czy bilet promocyjny Promo Italia in Tour można kupić w kasie czy tylko przez net?

Ze strony trenitalia:
Cytuj:
Puoi acquistare la Promo Italia in Tour 3 o Italia in Tour 5 su questo sito oppure presso le biglietterie e le self – service di stazione e le Agenzie di Viaggio.

Co translator Google tłumaczy:
Cytuj:
Promo Italia w Tour 3 lub Italia w Tour 5 można kupić na tej stronie lub w kasach biletowych i na stacjach samoobsługowych stacji oraz w biurach podróży.

Chociaż o ile się orientuję, to bilety są imienne - jeśli przy zakupie przez internet nie ma problemu, to nie wiem, jak działa wpisywanie danych w samoobsługowym kiosku.
 Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.

#1438 PostWysłany: 06 Lip 2022 14:13 

Loty: 31
Kilometry: 40 296
Nieskasowanie biletu nie oznacza od razu mandatu. Ja sobie o tym zapomniałem i poszedłem od razu do konduktora i skasował mi bilet. Nie wiem co byłoby, gdybym czekał sobie po prostu do kontroli.
 Relacje PM off  

#1439 PostWysłany: 10 Lip 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Polecam bilet Italia in Tour. Wprawdzie ostatni dzień podróży się nie udał ponieważ strajk kolejarzy w Emilia-Romania zatrzymał wiele pociągów regionalnych, ale 2 wcześniejsze dni super-wygodne klimatyzowane pociągi, wszystko na czas, zawsze miejsce do siedzenia... Obowiązuje na wszystkie pociągi oznaczone litera R. Zakup biletu przez internet... Co dziwne, na 10 przejazdow pociągiem bilety ani raz nie były sprawdzane...
 Relacje PM off  

#1440 PostWysłany: 16 Lip 2022 10:31 

francuz2 napisał(a):
Polecam bilet Italia in Tour. Wprawdzie ostatni dzień podróży się nie udał ponieważ strajk kolejarzy w Emilia-Romania zatrzymał wiele pociągów regionalnych, ale 2 wcześniejsze dni super-wygodne klimatyzowane pociągi, wszystko na czas, zawsze miejsce do siedzenia... Obowiązuje na wszystkie pociągi oznaczone litera R. Zakup biletu przez internet... Co dziwne, na 10 przejazdow pociągiem bilety ani raz nie były sprawdzane...

Potwierdzam. Bilety Italia in Tour zakupione w Treviso (w kasie biletowej, bo próba zakupu w automacie skutkowała restartem każdego automatu). Pani bardzo uprzejma i pomocna (angielski bez problemu).
Kupiliśmy bilety pięciodniowe i na nich podróżowaliśmy (m.in. z Wenecji do Bolonii, z Bolonii do Ferrary, Rawenny, Rimini). Pociągi jeżdżą punktualnie, miejsc siedzących mnóstwo (poza podróżą w piątek do Rimini, ale zwolniły się po drodze), klimatyzacja działa (czasem nawet zbyt mocno). Kontrola jedna - ostatniego dnia, gdy wracaliśmy z Rimini do Bolonii (ale konduktor tylko rzucił okiem na bilety i poszedł dalej).
2 razy podróż z samolotowymi walizkami - bez problemu. Pod każdym siedzeniem gniazdko.
Jedyne rozczarowanie to podróż pociągiem Frecciarosa z Bolonii do Florencji (na innym bilecie, kupionym wcześniej przez internet, zanim dowiedziałem się o Italia in Tour) - co prawda podróż ponad 200km/h, ale w większości w tunelach (o czym nie wiedzieliśmy - a spodziewaliśmy się toskańskich krajobrazów :D )
 Relacje PM off  

[ 1476 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości