Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1481 PostWysłany: 15 Gru 2022 13:36 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 39
Czyli gdybym się zdecydował przez Mediolan to lepsza będzie 20, tylko teraz zauważyłem, że jako nierezydent nie posiadam numeru podatnika, czyli jak rozumiem, nie mogę dołączyć do programu CartaFreccia, więc cena za pociąg będzie 20€, zamiast 14€.

Więc rzeczywiście lepszym rozwiązaniem będzie jazda bezpośrednio do Turynu. Chyba, że jest jakiś sposób, żeby obcokrajowiec mógł uzyskać CartaFreccia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1482 PostWysłany: 15 Gru 2022 14:00 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Zerknij też na drugiego przewoźnika - Italo. Również kursuje między Mediolanem a Turynem, a cenowo wyjdzie najprawdopodobniej korzystniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
dejw lubi ten post.
dejw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1483 PostWysłany: 17 Gru 2022 04:11 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
dejw napisał(a):
to chętnie przejechałbym się włoskim pociągiem. Na czasie przyjazdu do Turynu mi specjalnie zależy.
Skoro specjalnie nie zależy ci na czasie przyjazdu do Turynu to z Mediolanu jedź pociągiem regionalnym przyspieszonym. One jeżdżą co godzinę, bilet kupuje się tuż przed odjazdem i zawsze kosztuje 12,45 EUR.
Ps. między pociągami Frecciarossa o 17:02 i 20:02 są jeszcze składy o 18:10 i 19:10. Ponadto jest jeszcze Italo, które bardzo często ma lepsze ceny/różne kody rabatowe o 17:30, 18:30, 19:30.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1484 PostWysłany: 20 Gru 2022 20:16 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Czy aplikacja na Androida Trenitalia działa tylko we Włoszech?
Jestem jeszcze w pl i próbuję ją zainstalować i mam informację że nie mogę jej zainstalować na moim urządzeniu.
Dlatego zastanawiam się czy nie wspierają mojego urządzenia (LG G8S ThinQ android v12 co by było dość dziwne, czy raczej jakaś geo blokada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1485 PostWysłany: 20 Gru 2022 21:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@marrak geoblokada na sklep play. Ja ściągnąłem z apkpure i śmiga
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1486 PostWysłany: 20 Gru 2022 21:59 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
To po jakiego ... w sekcji en zachęcają żeby ją pobrać. Pytanie retoryczne oczywiście :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1487 PostWysłany: 29 Gru 2022 19:18 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
W połowie stycznia ląduję przed 20 w Wenecji na Marco Polo. Chcemy jechać do Werony na noc. Wyszukiwarka połączeń pokazuje, że ostatni pociąg z Wenecji do Werony odjeżdża ok. 17. To możliwe? Jakie są alternatywy, żeby dostać się do Werony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1488 PostWysłany: 29 Gru 2022 19:38 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Nie pociąg, ale o 21 masz flixbusa: https://shop.flixbus.pl/checkout
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1489 PostWysłany: 29 Gru 2022 20:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Ostatni pociąg 21:10 z Santa Lucia (i dużo ich między 17 a 21), 21:15 flixbus bezpośrednio z lotniska. Później faktycznie nic
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1490 PostWysłany: 29 Gru 2022 21:15 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 172
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Odpowiadam marrak- ja aplikację Train Timetable it zainstalowałem w Polsce i przed wyjazdem kupiłem bilety z Bolonii do Riminii, akurat była promocja na IC . Mam telefon Xiaomi Redmi Note 8 Pro. A w czasie wyjazdu korzystałem wielokrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1491 PostWysłany: 29 Gru 2022 21:53 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Spoko ale to już wolę przez stronę Trenitalia kupić bilety niż przez pośredników, skoro cena i tak ta sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1492 PostWysłany: 09 Sty 2023 12:04 

Rejestracja: 17 Lut 2022
Posty: 3
Cześć! Mam pytanie odnośnie zwrotu biletów na pociąf (TrenItalia). Istnieje w ogóle taka możliwość wraz ze zwrotem środków? Dzięki za odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1493 PostWysłany: 09 Sty 2023 22:01 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
@lukanio87 Na pociągi regionalne bilety kupuje się przed odjazdem. Od Intercity w górę są różne taryfy, tańsze bezzwrotne i droższe z możliwością zmiany/zwrotu. Jakbyś sobie założył kartę klienta Freccia to wtedy nawet do najtańszej taryfy można dokupić opcje zwrotu (o ile pamiętam) za 2 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1494 PostWysłany: 09 Sty 2023 22:09 

Rejestracja: 17 Lut 2022
Posty: 3
KL_user napisał(a):
@lukanio87 Na pociągi regionalne bilety kupuje się przed odjazdem. Od Intercity w górę są różne taryfy, tańsze bezzwrotne i droższe z możliwością zmiany/zwrotu. Jakbyś sobie założył kartę klienta Freccia to wtedy nawet do najtańszej taryfy można dokupić opcje zwrotu (o ile pamiętam) za 2 EUR.


Bilety już zakupiliśmy wcześniej (profilaktycznie), a dosłownie wczoraj zmieniły się nasze plany i kolejność zwiedzania stąd moje pytanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1495 PostWysłany: 18 Sty 2023 00:50 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 60
Korzystal ktos może z przechowalni bagazu na Termini? Jak to wyglada, ile kosztuje i gdzie wlasciwie jest? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1496 PostWysłany: 16 Lut 2023 08:55 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 928
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Cześć, czytałem ostatnio wątek o tanich biletach kilkudniowych na pociągi regionalne, to chyba ten: 3-5-dniowy-bilet-na-za-29-49-euro-w-bf-50,35,168246

Np 3 dni za 30e, 5 dni za 50.

Co ciekawe na stronie https://www.trenitalia.com/en.html w wersji angielskiej nie widzę tych biletów. Zakładka Offers jest bardzo ograniczona. Mają tylko Trenitalia Pass za od 130e, lub Interrail Italy Pass za podobną cenę.

Za to na włoskiej wersji strony https://www.trenitalia.com/it.html jest znacznie więcej ofert. Między innymi jest ta oferta 3/5 dni za 30/50e https://www.trenitalia.com/it/treni_reg ... -tour.html
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1497 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:07 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Przy kupowaniu biletu jak rozwiniesz "offers" to tam jest cała lista jakiś zniżek :D ale fakt jak próbowałem namierzyć np. zniżkę dla grupy gdy się kupuje 10 dni wcześniej to nic takiego nie ma. Dopiero później doczytałem że to dotyczy tylko pociągów "fecce" cokolwiek to jest.
A jak wybieram podróż i w wyszukiwarce można wybrać tylko te pociągi fecce to nic nie znajduje, więc albo to jakaś ściema albo jakieś bardzo rzadkie pociągi tylko na wybranych trasach.
Może z tymi promo jest tak samo :) Na zwykłe regionalne żadnych promo chyba nie ma, przeciwnie ostatnio podrożały, np. Roma-Asyż kosztował jeszcze nie dawno €11.70 a teraz €12.70.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1498 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Frecce to ichnie pendolino, jeżdżą na trasach dalekobieżnych, przez cały kraj.
Góra
 Profil Relacje PM off
marrak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1499 PostWysłany: 16 Lut 2023 12:44 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Ok, myślałem, że pendolio to obsługuje Italotreno. Czyli zniżki/promo tylko na te drogie, na R/RV jak się ne jest Włochem to nic się nie dostanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1500 PostWysłany: 16 Lut 2023 12:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Na regionalne masz promocje weekend insieme i Italia in Tour
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group