Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/

[ 1381 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1361 PostWysłany: 26 Maj 2019 21:59 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
Cubero4 napisał(a):
Hej
Ląduje w Rzymie (FCO) i chcę się przedostać koleją regionalną do jednej ze stacji na terenie miasta (multicipe czy jakoś tak...)
Cena na trenitalia.it jest jedna i niezmienna, czy kupując bilet na połączenie regionale na daną godzinę, będę mógł jechać innym połączeniem, później? np. gdy lot się opóźni?

W Rzymie nie byłem, jednak byłem w Wenecji i tam bez problemu bilet kupiłem w jednym z automatów. W Rzymie również nie powinno raczej być z tym problemów. Automaty są proste w obsłudze, menu angielskie prawie zawsze jest, więc taką drogą polecam pójść ;) a i po kupnie biletu w automacie trzeba jeszcze PRZED wejściem do pociągu go skasować. Kasowniki są rozlokowane praktycznie na całym dworcu oraz na peronach.
Przez internet na jakieś międzymiastowe połączenia pociągami dalekobieżnymi rzeczywiście warto przez neta kupić bilet, żeby mieć jakieś promocje, natomiast dla regionalnych połączeń zdecydowanie na miejscu warto bilet kupić, szczególnie, że faktycznie cena jest jedna i ta sama.

#1362 PostWysłany: 26 Maj 2019 22:24 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 47 601
niebieski
@NikodemFM Otóż nie, byłem w Rzymie w 2015, i cena w kasie była droższa niż ta podawana na ich stronie trenitalia, mówię tu o tym samym połączeniu co w moim powyższym poście, a do tego to wolę mieć wszystko na gotowe, niż załatwiać bilety na miejscu. Jestem leniwy noo.... :)
 Relacje PM off  

#1363 PostWysłany: 26 Maj 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
@Cubero4 o to ciekawe... w Wenecji, a właściwie Treviso miałem cenę taką samą. Wprawdzie nie kupowałem w kasie, tylko w automacie. Może babka Cię oszukała? Ile to razy już było przypadków obiadu za 1000 Euro :)

#1364 PostWysłany: 26 Maj 2019 22:54 

ewaolivka napisał(a):
@fredbb, spróbuj kupić bez logowania. Strona trenitalii jest czasem ciężka w obsłudze ;) . Ja mam tam konto od dawna a i tak jakiś czas temu musiałam kupić bez log. bo inaczej sie nie dało. Potem tylko trzeba podać swoje dane-datę urodzenia np.

hmm, a nie muszę podawać peselu, numeru dowodu itp.?

Dziwne ciągle nie mogę kupić ;/

uzupełniasz pola: Loyalty Code i Corporate ID?
 Relacje PM off  

#1365 PostWysłany: 27 Maj 2019 13:46 

niebieski
Nawet nie wiem co to za pola :) . Próbuj bez log., powinno się udać. Kupowałam miesiąc temu bilety dla trzech znajomych, i podawałam tylko ich daty urodzenia i nr dowodów osobistych.

Co do pytania o cenę pociągów regionalnych; zawsze taka sama cena na stronie, w kasie , w biletomacie. Pozostałe pociągi-w zależności od promocji dostępności biletów.
 Relacje PM off  

#1366 PostWysłany: 27 Maj 2019 15:48 

Hmm, w jakim polu wpisujesz numer dowodu osobistego? :)
 Relacje PM off  

#1367 PostWysłany: 27 Maj 2019 17:11 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
fredbb napisał(a):
uzupełniasz pola: Loyalty Code i Corporate ID?

Tych pół nie uzupełniasz (pierwszy to karta lojalnościowa bodajże).
 Relacje PM off  

#1368 PostWysłany: 21 Lip 2019 12:37 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Czy jest jakiś sposób/klucz, by wybierając pociąg regionalny w Lombardii trafić na nowoczesny skład z klimatyzacją, a nie na gruchota, w którym nawet otwarcie wszystkich okien niewiele daje? Jeździmy tu sobie od kilku dni i różnie bywa. W większości przypadków trafiamy dobrze, ale dwa razy jechaliśmy pociągami z innej epoki, co przy aktualnych upałach do przyjemności nie należało. A może nie ma tu jakiegoś systemu i trafia się losowo?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#1369 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:29 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Obstawiam ...losowe przypadki :mrgreen: Podobnie miałem w Toskanii gdzie przy ogromnych upałach wprost ,,modliłem" się o nowe pociągi z ,,pięknie" działającym A/C i b.wygodnymi siedzeniami :lol: :lol: :lol:
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#1370 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:43 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Póki co, nie narzekam, bo statystyka jest dla nas korzystna i dobrze byłoby to utrzymać, więc jeśli jest jakiś ukryty mechanizm, postaram się do niego dotrzeć. Popytam może miejscowych...

Relacje PM off  

#1371 PostWysłany: 21 Lip 2019 13:52 
Awatar użytkownika

niebieski
Strona z zestawieniami składów europejskich pociągów:
https://www.vagonweb.cz/razeni/
Dla Włoch pokazywane są praktycznie tylko pośpieszne, międzynarodowe itp, brak regionalnych. Być może włoskie koleje nie udostępniają tych informacji.

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#1372 PostWysłany: 21 Lip 2019 14:01 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Zapomniałem o tej stronie, a sprawdzam tam od czasu do czasu nasze pendolino. Poszukam tych regionalnych włoskich, ale pewnie - tak jak piszesz - ich nie będzie. Co ciekawe, dziś przestała działać aplikacja trenit. Pokazuje się komunikat, ze Trenitalia żądają od nich kasy za udostępnianie swoich danych.

Relacje PM off  

#1373 PostWysłany: 29 Lip 2019 09:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nie mogę już edytować poprzedniego wpisu, więc odrębnie dopiszę, że jakiś mechanizm odróżniania chyba jednak jest, przynajmniej w Lombardii (Trenord). Otóż, wygląda na to, że przewidzieć standard pociągu regionalnego można na podstawie jego numeru. Jeśli jest czterocyfrowy i zaczyna się od "2", to mamy pewność (ja w każdym razie żadnej skuchy nie miałem), że będzie nowoczesny, klimatyzowany skład. Jeśli jest czterocyfrowy i zaczyna się od "5", to jest mała szansa na komfortową podróż w upale. Owszem, fotele będą wygodne, ale do "klimatyzowania" służyć będą raczej okna. No, a jeśli numer jest pięciocyfrowy i zaczyna się od "1", to już kicha. Na miejscu czytałem jednak, że jest wdrażany jakiś kilkuletni program modernizacji, po którego zakończeniu zdecydowana większość składów ma być wymieniona.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1374 PostWysłany: 19 Sie 2019 12:51 

Loty: 275
Kilometry: 434 066
platynowy
Gdyby ktoś potrzebował łatwo założyć kartę CARTAFRECCIA, bez wysyłania maili lub podawania włoskich adresów, to w aplikacji Trenitalia da się to zrobić. Jedyne wymagane dane to imię, nazwisko, e-mail i codice fiscale (to łatwo wygenerować w internecie).
Karta przychodzi mailem, można sobie wydrukować.
3 ludzi lubi ten post.

#1375 PostWysłany: 04 Sty 2020 12:28 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 137 269
srebrny
@ms933 dawno temu zakładałeś przez apkę? mi się pokazuje, że apka "nie jest dostępna w twoim kraju"
Jakieś sugestie co do "ominięcia" tej niedogodności? VPN czy coś mądrzejszego?
Image

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

#1376 PostWysłany: 04 Sty 2020 12:37 

platynowy
@Raphael - zainstaluj sobie na telefonie aplikację Fake GPS (jest ich kilka do wyboru). Możesz w niej wybrać lokalizację, w której rzekomo jesteś i ustawić ją jako "bieżącą" - efekt będzie taki, że inne aplikacje nagle poczują się właśnie jakby były w tym właśnie miejscu i zaczną działać inaczej. Zapewne aplikacji Trenitalii też to dotyczy :-) Ja wielokrotnie testowałem to na różnych aplikacjach taksówkowych z Grabem na czele.

Nie zapomnij tylko potem wyłączyć tego fejkowego GPS-a :-)
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#1377 PostWysłany: 07 Sty 2020 01:01 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
srebrny
Ciao!
Czy komuś się obiła o uszy promocja Trenitalii Promo Plus 3 e Plus 5?
Niby można jeździć odpowiednio 3 lub 5 dni pod rząd wszystkimi pociągami regionalnymi, przyśpieszonymi regionalnymi i metropolitalnymi (również pociąg Leonardo z rzymskiego lotniska), za odpowiednio 40 lub 60 euro (dzieci 4-12 lat za 50% tej ceny).
Wydaje mi się ciekawa propozycja żeby zwiedzić dokładniej regiony, ale też posłuży na dłuższe trasy typy Turyn-Mediolan-Wenecja.
:arrow: https://www.trenitalia.com/it/treni_reg ... 3-e-5.html

Podają, że promocja tylko do końca marca 2020.
Raphael lubi ten post.

#1378 PostWysłany: 21 Sty 2020 23:40 

niebieski
Przeszukałem temat i chyba odpowiedzi się nie doszukałem, także pytanie :

na pociągi Regionale istnieje możliwość niedrukowania biletu ( wystarczy samo okazanie jakiegoś QR kodu)?
 Relacje PM off  

#1379 PostWysłany: 22 Sty 2020 00:08 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
https://www.trenitalia.com/en/purchase/ ... eting.html
 Relacje PM off
kuracjusz lubi ten post.

#1380 PostWysłany: 22 Sty 2020 09:42 

srebrny
czy ceny biletów w apce różnią się od tych w kasie?
 Relacje PM off  

[ 1381 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google [Bot] oraz 0 gości