Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1341 PostWysłany: 08 Wrz 2018 21:45 

nie na każdej trasie zniżka np. 40% daje jakikolwiek większy rabat (lecz np. 5-10%) a jak zależy komuś na konkretnym odjeździe to jest wręcz prawdopodobne że w automacie dostanie taki bilet za kwotę identyczną do tej online. Tylko że nie w dniu wyjazdu, ani na kilka dni przed też nie.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1342 PostWysłany: 29 Lis 2018 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
obecnie na trasie Katania - Syrakuzy pociągi nie kursują (remont torów)
trenitalia podstawia zastępcze autobusy przy dworcach
bilety cały czas należy kupować w kasach/automatach i kasować przed wejściem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1343 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:26 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 1
Witajcie,

mam do Was pytanie. Kupiłem bilety na pociąg regionalny z Mediolanu do Pizy za pomocą strony internetowej Trenitalia. Wybrałem wszystko tak jak chciałem i kupiłem bilety na jutro na godzinę 12.15. Gdy zobaczyłem maila z biletami okazało się, że są one kupione ale na dzisiaj na 12.15. Napisałem na ich czat na Facebooku i niestety nie mogli mi przebookować biletów argumentując to tym, że można to zrobić do 23.59 dnia poprzedzającego wyjazd. Z tym, że kupiłem bilety dzisiaj i jest to niemożliwe. Polecili mi napisać oficjalną skargę. Oczywiście to zrobię, ale boje się, że nic to nie da i stracę 50 euro.

Czy ktoś z Was miał kiedyś podobny problem? Albo zna rozwiązanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1344 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:39 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Miałem identyczną sytuacje ale bilety kupowane bezpośrednio w kasie. Nic nie można było zrobić. U mnie 60 ojro poszło do...WUJA :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1345 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:36 

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 4
Cześć!

w lutym wybieram się do Włoch i będę jechać na trasie Rzym -> Piza z przesiadką we Florencji. Po przyjeździe do Florencji, do najbliższego pociągu w kierunku Pizy będę mieć 30 minut. I tu pojawia się mała wątpliwość. Czy spokojnie mogę kupić przez Internet bilet na ten pociąg - wystarczy czasu na przesiadkę? Czy raczej kupowalibyście bilet na miejscu w razie ewentualnych opóźnień? Czy dworzec we Florencji jest duży/mały? Da się ogarnąć zakup biletu i znalezienie pociągu w 30 min? Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki :)

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1346 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:03 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
A nie chcesz jechać bezpośrednio do Pisy. Masz przecież takie połączenia. A przede wszystkim jaki pociąg? Regionale? Bywają często opóżnienia na tej trasie. Miałem sam. Jeżeli dojedziesz o czasie i będziesz mieć 30 min to spokojnie zdążysz. Bilety możesz kupic nawet w automacie.Jak patrzę teraz na TrenItalie to nawet promocje mają 30%. Popatrz może Ci podpasuje bo uzależnione od ilości osób podróżujących :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1347 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:17 

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 4
Po 18-tej bezpośredniego pociągu niestety nie znalazłam.
Do Florencji jadę 'czerwoną strzałą', z Florencji do Pizy regionalnym. Do Florencji bilet już mam kupiony, tylko z tym regionalnym jeszcze się wstrzymałam, ale skoro da się na spokojnie ogarnąć temat w 30min to chyba jednak kupię na miejscu. Dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1348 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:45 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Spokojnie w automacie kupisz. Koszt jak pamiętam 5-6 euro. Możesz płacic gotówką jak i cash. Zwróć uwagę jaki automat jest do karty a jaki do gotówki. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
agu0 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1349 PostWysłany: 23 Sty 2019 13:55 

A ja mam małą prośbę.
Możesz nie wtrącać przy każdej okazji, jak i bez okazji angielskich słòw ?
U mnie raczej słabo z tym językiem, ale np powyżej już max przesadziłeś, bo tyle jeeszcze rozumiem.
" gotòwka albo cash"

To nie to samo ? :roll:
Góra
 PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1350 PostWysłany: 23 Sty 2019 14:22 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Gotówka albo cash czyli płatność w złotych albo w funtach, proste. :-)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1351 PostWysłany: 24 Sty 2019 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
agu0 napisał(a):
Do Florencji jadę 'czerwoną strzałą', z Florencji do Pizy regionalnym. Do Florencji bilet już mam kupiony, tylko z tym regionalnym jeszcze się wstrzymałam, ale skoro da się na spokojnie ogarnąć temat w 30min to chyba jednak kupię na miejscu. Dziękuję :)

Bilety na pociągi szybkie (freccia, intercity) są ważne tylko na określoną godzinę. Bilety na pociągi regionalne są ważne przez określony czas od skasowania (kupowane w kasie, automacie) lub od godziny wybranego pociągu (kupowane przez internet). Okres ważności biletu wynosi 3-6 h, a czas ten zależy od długości trasy i sposobu zakupu.
W Twoim przypadku możesz więc spokojnie kupić przez internet bilet na pierwszy pociąg regionalny, na który możesz zdążyć. Jak się nie uda, to pojedziesz następnym lub jeszcze następnym. W ten sposób unikniesz biegania po dworcu z bagażami i stania w kolejce, a na miejsce dotrzesz najszybciej jak to możliwe. Czas ważności biletu kupionego przez internet będzie na nim podany. Sam tak jechałem już parę razy i nie ma żadnych problemów w razie kontroli biletów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
agu0 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1352 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:26 

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 4
Super! Bardzo dziękuję!


Ostatnio edytowany przez marcino123, 10 Lut 2019 22:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1353 PostWysłany: 02 Maj 2019 10:10 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 73
WojtekC napisał(a):
Cześć,
jechał ktoś ostatnio na książeczkę biletową FIP (dla pracownika i rodziny pracownika kolei)?
W 2018 przy zakupie biletów na Freccia była opcja wyboru "Global Pass". Koszt 10 E. Teraz jej nie widzę. Ktoś coś?


Znalazłem, doczytałem. Przy zakupie na stronie Trenitalia należy wybrać opcje "Diritto ammissione"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1354 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:07 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Hej, mam pytanie. Jeżeli przez neta kupię bilety kolejowe, to pewnie będę musiał je wydrukować ale czy muszę je wtedy kasować przed wejściem do pociągu? Z tego co pamiętam, we Włoszech jak się kupi bilet, przed wejściem należy skasować bilet, jak wygląda sprawa kupionego biletu przez neta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1355 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:11 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Nie kasuje się.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1356 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jechałem wielokrotnie, nigdy nie kasowałem biletu z neta i nigdy nie miałem z tego powodu żadnego problemu.
Przecież bilet kupiony w sieci jest imienny i na konkretny pociąg. Poza tym maszynki do kasowania biletów są dostosowane do wymiaru biletów z kas/automatów - trzebaby się trochę natrudzić, żeby skasować wydruk biletu kupionego w sieci :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1357 PostWysłany: 25 Maj 2019 22:46 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
Czy muszę kupować bilet dla dziecka poniżej 4 roku życia zgodnie, dziecko poniżej 4 roku podróżuje za darmo, ale czy muszę mieć dla niego jakiś darmowy bilet? Nie potrafię kupić na trenitalia.com liczy mi cenę jak za dorosłego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1358 PostWysłany: 26 Maj 2019 20:15 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
-- 26 Maj 2019 20:15 --

Nie mogę przez neta kupić bilet;/ czy muszę także uzupełnić Corporate ID? Co to jest? Bo nie numer peselu. Tak samo jak jakieś Loyality ID

-- 26 Maj 2019 20:15 --

Nie mogę przez neta kupić bilet;/ czy muszę także uzupełnić Corporate ID? Co to jest? Bo nie numer peselu. Tak samo jak jakieś Loyality ID
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1359 PostWysłany: 26 Maj 2019 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Hej
Ląduje w Rzymie (FCO) i chcę się przedostać koleją regionalną do jednej ze stacji na terenie miasta (multicipe czy jakoś tak...)
Cena na trenitalia.it jest jedna i niezmienna, czy kupując bilet na połączenie regionale na daną godzinę, będę mógł jechać innym połączeniem, później? np. gdy lot się opóźni?

Załącznik:
FCO connect.png
FCO connect.png [ 55.79 KiB | Obejrzany 2346 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1360 PostWysłany: 26 Maj 2019 21:06 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@fredbb, spróbuj kupić bez logowania. Strona trenitalii jest czasem ciężka w obsłudze ;) . Ja mam tam konto od dawna a i tak jakiś czas temu musiałam kupić bez log. bo inaczej sie nie dało. Potem tylko trzeba podać swoje dane-datę urodzenia np.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group