Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pociągi pospieszne i ekspresowe:

Obowiązują numerowane miejsca.

Frecciabianca, czyli Biała Strzała - prędkość 200 kmh
Frecciargento, czyli Srebrna Strzała - prędkość max 250 kmh
Frecciarossa, czyli Czerwona Strzała - prędkość max 300 kmh, najbardziej prestiżowa.

Bilety kupujemy na trenitalia.it Wrzucane są do systemu 4 miesiące przed datą podróży. Bilet można wydrukować i okazać na żądanie. Oczywiście nie podlega on skasowaniu. Zakupiony bilet obowiązuje na konkretny pociąg. Trenitalia (włoskie koleje) oferuje pewną pulę biletów o obniżonej cenie (taryfy ECONOMY i SUPER ECONOMY). Im wcześniej zakupimy bilety, tym większa szansa na uzyskanie promocyjnych cen na bilety.

Pociągi regionalne:

Na pociągi regionalne nie ma limitu miejsc. Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio). Bilet można kupić w automatach na stacji, które obsługują karty płatnicze oraz przyjmują gotówkę. Przed wejściem bilet podlega skasowaniu na stacji. Nieskasowanie biletu może podlegać karze pieniężnej.

Bieżący rozkład pociągów i aktualne informacje o połączeniach można śledzić na http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno/

Przy odległościach do 200 km podróż musi zostać zakończona w ciągu 6 godzin od momentu skasowania biletu (w Lombardii w ciągu 3 godzin, na odległość do 50 km).

Pociągi nocne:
Treno Notte - również kuszetki i sypialne.
http://www.trenitalia.com/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1281 PostWysłany: 23 Sty 2018 20:15 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 23
Loty: 18
Kilometry: 24 437
Jeszcze jedno pytanie, czy kod PNR jest drukowany na bilecie który kupiłem przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1282 PostWysłany: 23 Sty 2018 20:29 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
@forest1973
Tak, na bilecie masz wszystkie informacje, Kod PNR również się ta znajduje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1283 PostWysłany: 04 Lut 2018 19:35 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Pierwszy raz będę rezerwować-kupować on-line bilety na trenitalia - czy wydrukowane bilety należy skanować kodem kreskowym na stacji czy od razu wsiąść do pociągu i zająć zarezerwowane miejsce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1284 PostWysłany: 04 Lut 2018 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Generalnie biletów kupionych on-line się nie skanuje czy kasuje. Po prostu wsiadasz do pociągu i jedziesz. Czasami na większych dworcach aby w ogóle wejść do strefy peronowej, trzeba okazać (lub zeskanować na bramce) ważny bilet. Nie chodzi tu o jakieś aktywowanie biletu, tylko o ograniczenie ilości osób, podobnie jak w strefie odlotów na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1285 PostWysłany: 04 Mar 2018 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Za 3 tygodnie będę jechał pociągiem regionalnym z Lamezia Terme do Tropei i z powrotem.
Jak z zakupem biletu w sytuacji awarii automatu na stacji kolejowej ?
W Weronie chciałem kupić bilet w automacie na stacji i mimo, że działał to nie chciał wybierać stacji. Tam był krótki odcinek więc pojechałem na gapę, ale czy w takiej sytuacji należy tak jak w Polsce iść do kierownika pociągu (o ile taka funkcja tam istnieje) ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1286 PostWysłany: 04 Mar 2018 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Nie wiem jakie są przepisy, mój przypadek wyglądał tak. W Varenna-Esino kasa biletowa na dworcu nieczynna, bilety rzekomo w informacji turystycznej czy jakimś innym kiosku, którego nie odnalazłem. Kiedy pociąg wjechał na stację, wypatrzyłem konduktora/kierownika pociągu i coś mu tam po angielsku wydukałem, machnął ręką, żebyśmy usiedli. Po kilku stacjach podszedł do nas, wypisał bez dodatkowej opłaty bilet do interesującej nas stacji docelowej, Bergamo akurat.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1287 PostWysłany: 18 Mar 2018 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Czy da się wydłużyć stopover przy przesiadce?
Na stronie trenitalii wydaje się, że znajduje najkrótsze połączenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1288 PostWysłany: 18 Mar 2018 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
@wtak Możesz wydłużyć, opuszczając przy przesiadce najbliższe czasowo połączenie i wybrać kolejne, ale nie możesz przekroczyć łącznego czasu przejazdu. W wiki na górze tematu jest podany czas 6 godzin, nie wiem czy jest to aktualne, bo tak na szybko na stronie trenitalia znalazłem zapis:

Tickets (printed receipts) are valid for only one journey, on the section requested, on the Suburban, Regional, Direct and Inter-regional trains, provided this is allowed for from among the journey solutions offered by Italian state railways and provided the official departure time (as per Timetable) is within 4 hours from the departure of the train selected when buying.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1289 PostWysłany: 18 Mar 2018 18:25 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Tomo14 napisał(a):
Za 3 tygodnie będę jechał pociągiem regionalnym z Lamezia Terme do Tropei i z powrotem.
Jak z zakupem biletu w sytuacji awarii automatu na stacji kolejowej ?

Rok temu będąc w Tropei zrobiliśmy sobie 1 dniową wycieczkę pociągiem do Capo Vaticano(Ricadi). Automat w Tropei działał, ale że pociąg już nadjeżdżał to kupiliśmy bilet tylko OW. Powrotny chciałem kupić w Ricadi w automacie. Okazało się, że na stacji nie ma nic, wszystko pozamykane. Została opcja w pociągu. Poszliśmy do kierownika, jego angielski był tak dobry jak mój włoski, zaczynam mu tłumaczyć, że kasa zamknięta, nie ma automatu, on coś tam o internecie, że u niego jest opłata za wystawienie biletu w pociągu 5/eur od biletu :o Jako, że cała podróż to 2 przystanki/10 minut więc pograłem na czas i w Tropei podziękowaliśmy i wysiedliśmy. Na dłuższym odcinku pewnie by to nie przeszło... Więc z tym wypisywaniem w pociągu to rożnie może być, jak sie trafi tak będzie.
PS. W LT jest kilka automatów i kasy, więc problemu raczej nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1290 PostWysłany: 18 Mar 2018 18:36 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 53
@connexBB wybieram się do Kalabrii pod koniec kwietnia na szybkie 3 dni, czy komunikacja w tym rejonie jest dobrze zorganizowana czy raczej tylko wypożyczenie auta jak zaleca dużo osób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1291 PostWysłany: 19 Mar 2018 10:47 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
@gasolina84 my byliśmy na rodzinnym wypadzie i główny pobyt był w Tropei, gdzie dojechaliśmy pociągiem. Z racji chęci odpoczynku na plaży nie rozważałem auta. Jak wyżej wspomniałem, do Capo Vaticano też pojechaliśmy pociągiem+spacer.
Komunikacja autobusowa jeśli jest, to mi nie było dane jej zobaczyć, ale w naszym przypadku bus lotniskowy (90) w drodze powrotnej (Niedziela rano) nie przyjechał i 2 kolejne też. Skończyło się na nerwowej kolejce do taxi(10eur) na spółę z innymi, a że taxi były tylko dwie, to krążyły non stop, bo ludzi było sporo.
Nie wiem jakie macie godziny lotów, ale my z racji wczesnego wylotu byliśmy zmuszeni do spania ostatniej nocy w Lamezii, gdyż nie było tak wcześnie pociągu. Na przeciwko stacji LT są bardzo fajne B&B po 55eur, rano kawka, rogalik i 2min do przystanku na busa.
Jeśli planujecie zwiedzać, to auto jest bezsprzecznie jedynym sensownym rozwiązaniem, odpadają powyższe dylematy i rozrywki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1292 PostWysłany: 26 Mar 2018 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
W ten weekend byłem w miejscach we Włoszech - Bergamo i Lamezia.

Bergamo - chce jechać do Lecco - wpadam na dworzec 5 minut przed odjazdem pociągu, widzę 2 automaty, jeden nie działa, drugi działa ale mielił i mielił kartę i nic nie zrobił. No nic, lecę na pociąg, nowoczesny - w stylu naszych SKM-ek, usiadłem z przodu, za szklanymi drzwiami widać maszynistę ale nie ma nikogo kto by sprzedał bilet. Dojechałem na gapę.

Powrotny z Lecco do Bergamo - a automacie cena 5,5 EUR, u pana w kasie obok zapłaciłem 3,6 EUR (taką cenę widzimy też w necie) - skąd różnica ?

Lamezia-Tropea - kupiłem w automacie od razu w 2 strony, tutaj cena taka sama jak w necie (4,2 EUR). Automaty 3, wszystkie działające, z ciekawostek - jest w nich też język arabski.

W Tropei stacja to widmo, ale jest jeden automat.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1293 PostWysłany: 27 Mar 2018 17:18 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Czy bez problemu dojadę pociągiem z Bolonii do Parmy a później z Parmy do Mediolanu? Bardzo droga będzie to wycieczka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1294 PostWysłany: 27 Mar 2018 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Zajrzyj na trenitalia.om
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1295 PostWysłany: 28 Mar 2018 13:30 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Dzięki a ceny tych regionalnych będą takie same na dworcu jak cena przy zakupie przez stronę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1296 PostWysłany: 28 Mar 2018 14:01 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Niby doświadczony podróżnik, a...
Za wiki na górze strony:
"Bilety można kupić z wyprzedzeniem co najwyżej 7 dniowym na http://www.trenitalia.com/ . Na te połączenia taka sama cena obowiązuje również w dniu przejazdu (inaczej mówiąc, nie ma biletów o obniżonej cenie na pociągi Regio)."
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1297 PostWysłany: 28 Mar 2018 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@MarBlo

No właśnie nie do końca są identyczne.
Spójrz na mój post #1292
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1298 PostWysłany: 28 Mar 2018 22:35 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Wiesz, nie chcę się licytować... ale Twój przypadek wynikał najprawdopodobniej z błędu systemu informatycznego;)
Chyba, że jesteś bardzo wnikliwy, to spójrz ile kosztuje bilet na wymienionej przez Ciebie trasie z przesiadką;)
Także w mojej opinii, jeśli chodzi o przewozy regionalne we Włoszech, przypięty post jest w 100% wiarygodny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1299 PostWysłany: 29 Mar 2018 16:01 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 162
niebieski
Wybieram się z Rzymu do Bolonii. Rozumiem, że bez problemu mogę kupić bilet do Wenecji i wysiąść w Bolonii? (Tańszy bilet) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pociągi w Italii
#1300 PostWysłany: 29 Mar 2018 16:54 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Niby tak.. ale spójrz na moje posty #979 i #981 z tego tematu:
jak-dojechac-z-bergamo-do,1272,7?start=980
Nie byłem na dworcu w Bolonii to nie wiem jak to tam wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off
kammoj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1607 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group