Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Mar 2012 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Witajcie,
czy możecie polecić jakieś połączenie autobusowe (a może kolejowe, jeśli taniej;) pomiędzy Wiedniem a Budapesztem?
Znalazłem Eurolines w promocji za ok. 40 zł w jedną stronę, i zastanawiam się czy są jakieś bardziej konkurencyjne cenowo połączenia?
z góry dzięki
pozdrawiam
G
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 26 Mar 2012 11:57 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 13
Hm, troszkę mało danych, żeby dać konkretną odpowiedź, ale możesz sprawdzić na orangeways.com. Dla osób poniżej 26 roku życia można znaleźć bilety za około 27 zł (1900 forintów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2012 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
okej, to mogę dać więcej danych, ale czy to robi różnicę? ;)

- chodzi o połączenie w jedną stronę, Wiedeń-Budapeszt
- termin: przełom lipca-sierpnia
- pasażerowie: osoby dorosłe (>26 lat)
- może być kolej, mogą być busy, mogą być autobusy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2012 18:31 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
podbijam temat bo sam chciałbym skoczyć z budapesztu do wiednia na 1 dzień, najlepiej pociąg, ma ktoś jakiś pomysł i doświadczenie w tym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2012 18:38 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
http://berletelin.volanbusz.hu/ticket/w ... in?lang=en ja jechałem rok temu tym - z tego co pamiętam było najtaniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Maj 2012 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Ok, wielkie dzięki! To bardzo pomocne i pewnie skorzystam!

Natomiast mam pytanie odnośnie przystanku Eurolines w Budapeszcie: BUDAPEST, NÉPLIGET AUT. PU:
a) jak daleko jest do centrum i czy w pobliżu przystanku jest któraś ze stacji metra?
b) jak najszybciej dotrzeć z tego przystanku od razu na lotnisko na lot WizzAira...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mussten uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Maj 2012 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
hej,

przy dworcu Népliget znajduje sie przystanek metra o takiej samej nazwie. Linia niebieska - M3.
Dotrzesz nia bezpośrednio do centrum: przystanek Deák Ferenc tér, dzie możesz się równiez przesiąść w M1 i M2.
Tą samą niebieska linia metra M3 dojedziesz także do przystanku koncowego Kőbánya-Kispest a dalej autobusem 200 na lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Maj 2012 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
A to genialnie! :)
Jeszcze raz, wielkie dzięki za odpowiedź. To forum jest lepsze niż tuzin książkowych przewodników!
Góra
 Profil Relacje PM off
Natalia123 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Mar 2013 21:16 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 10
Witam!

Odświeżam wątek! Otóż razem z chłopakiem wybieramy się pierwszy raz do Budapesztu. Jednakże jedziemy wpierw do Wiednia PolskiemBusem, a następnie... właśnie. Mamy zamiar zaopatrzyć się w bilet eurolines - czyli volanbuszem. Moje pytanie dotyczy: czy zakupu biletu mogę dokonać za pomocą zwykłej karty mbank (eKONTO), czy też nie? no i oczywiście jak wygląda sam proces generowania biletu? Czy też lepiej pojechać orangeways, i wydać trochę więcej i zapłacić za bagaż? A może istnieją jeszcze inne alternatywy?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Mar 2013 22:14 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 42
Inna alternatywa to kolej - ale to wydatek 29 euro choc ... Gdybyscie jechali najpierw do Budapesztu a potem do Wiednia to jest oferta wegierskich kolei Mav Start ktora pozwala do Wiednia pojechac za 13 euro w jedna strone .Wyglada to tak ze :

Kupujecie bilet na stronie kolei wegierskich www.mav-start.hu ale nie dostajecie biletu do drukowania w pdf tylko numer ktory na jakimkolwiek dworcu na terenie Wegier wbijacie w automat i ten automat drukuje wam bilet i to nie zaleznie czy do Wiednia , Pragi , Belgradu .

Ja za bilety place zawsze karta MasterCard dodana do EKONTA w mbanku wiec mozna (musisz tylko w ustawienia na stronie swojego rachunku wprowadzic limity platnosci internetowych)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Mar 2013 22:22 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 10
Niestety na te tańsze połączenia kolejowe się nie załapiemy (przyjeżdżamy do Wiednia o 6:35), więc dlatego się skupiamy na eurolines, czy volanbush. A jak to jest ze zniżką studencką? Bo jak rozumiem polska legitymacja studencka nie obowiązuje, a co z kartą ISIC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Mar 2013 22:43 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 21
Śliwka napisał(a):
Niestety na te tańsze połączenia kolejowe się nie załapiemy (przyjeżdżamy do Wiednia o 6:35), więc dlatego się skupiamy na eurolines, czy volanbush. A jak to jest ze zniżką studencką? Bo jak rozumiem polska legitymacja studencka nie obowiązuje, a co z kartą ISIC?


Parę lat temu jak kupowałem bilet, to kasjerka zapytała się, czy jestem studentem. Potwierdziłem. Jednak podczas kontroli biletu w pociągu konduktor oznajmił mi, że ISIC jest nieważny (studiuję w Polsce). Zrozumiałem to tak, że zniżki są tylko dla studiujących na Węgrzech i trzeba mieć legitymację krajowej uczelni.
Za jeśli masz do 26 lat to możesz od piątku do niedzieli skorzystać ze zniżki 33%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Mar 2013 22:52 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Od siebie napiszę, że na anglojęzycznej wersji strony Orangeways.com widnieje informacja o możliwości kupna biletu podczas Happy Hours.
Bilety są wtedy o 20% lub 50% tańsze. Z tego co zaobserwowałem to promocje pojawiają się od poniedziałku do piątku, nawet kilka razy dziennie.
Bilety w promocyjnych cenach są dostępne najczęściej przez godzinę o określonej porze dnia.
Po prostu trzeba sprawdzać, najlepiej co godzinę - wtedy z dużym prawdopodobieństwem nabędziemy dowolny bilet 50% taniej.
Normalna cena biletu z Wiednia do Budapesztu to 3500 HUF, więc po zniżce będzie 1750 HUF.

Osobiście kupiłem w tej promocji bilety OPEN (ważne rok od momentu kupna) dla 2 osób z Krakowa do Budapesztu za 5500 HUF/os. czyli ok. 80 PLN - jak dla mnie świetna cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Mar 2013 23:03 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 10
To super wiadomość! dziękuję ;) Jak dotąd jako okazję uznaliśmy eurolines (9800 HUF za 2 os w 2 str) lecz niestety okazało się, że płatność można dokonać tylko kartą kredytową.... A jak sprawa się ma w orangeways? także trzeba mieć kredytową, czy też spokojnie można zapłacić za pomocą karty m Banku z delfinkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Mar 2013 00:22 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Myślę, że śmiało można.
Ja akurat kupowałem kartą prepaidową (VISA) z mBanku i nie było problemów.

P.S. Teraz od 23.00 do 24.00 jest 50% zniżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Mar 2013 21:07 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 10
Właśnie znalazłam wiadomość, że można płacić debetową. :) Tak więc zniżka jest dzisiaj od 23-24? Na razie kupimy bilet tylko z Wiednia do Budapesztu, bo z powrotem jest dogodna dla nas tylko godzina 7 rano ( o zgrozo!) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Mar 2013 00:11 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 10
albo jestem ślepa albo głupia. ale nie widzę możliwości tej zniżki. Czy byłbyś tak uprzejmy i objaśniłbyś mi gdzie ma się pojawić ten napis happy hours? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Mar 2013 00:27 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Może i trochę ślepa ;)
Godziny promocji tj. 23.00-24.00 dotyczyły wczoraj czyli 19.03.2013.
Godziny pojawiania się zniżek nie muszą pokrywać się w kolejnych dniach.
We wcześniejszym poście napisałem przecież, że najlepiej obserwować danego dnia co godzinę, czy promocja się nie pojawiła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Mar 2013 15:29 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 10
Zatem czas się zapisać do okulisty, dziękuję raz jeszcze :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Mar 2013 15:39 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 57
Potwierdzam, ze mozna tanio kupic bilety w Orangeways. Ja place za nie karta debetowa. Ostatnio kupilem bilet w dwie strony z Budapesztu do Wiednia za 3000 forintow. Polecam sprawdzac stronke co godzine. Czasem pojawia sie oferta biletu za 1000huf OW. Dzis znizka 50% juz byla i pewnie sie nie pojawi, ale jestem przekonany ze w ciagu najblizszych 2-3 dni znow bedzie dostepna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group