Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lip 2016 23:37 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
W październiku lecę do Tajlandii . Z Bangkoku wybieram się do Ayutthayi i z tego miasta chciałbym pojechać nocnym pociągiem do Chiang Mai - ponoć kupno biletu na tej trasie przed samym odjazdem graniczy z cudem dlatego chciałbym dokonać zakupu biletu
on -line jeszcze w Polsce przed samym przyjazdem do Tajlandii.
Moje pytanie kieruje do osób które ostatnio przerabiały zakup i odbyły podróż na tej trasie - jak to w praktyce wygląda??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#2 PostWysłany: 27 Lip 2016 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Bilet kupisz przez jedną z agencji, ja zleciłem kupno przez www.thailandtrainticket.com.
Odebrałem osobiście w ich biurze na Sathorn, za opłatą dostarczą Ci bilet również do hotelu.
Widzę że Thai Railways uruchomiło możliwość bookowania biletów z Bangkoku na oficjalnej stronie, masz okazję przetrzeć szlak ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2016 03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 193
niebieski
Polecam pociąg w ciągu dnia: niesamowite widoki! I koniecznie 3 klasa, z drewnianymi siedzeniami, gdzie będzie okazja zaprzyjaźnić się z lokalsami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2016 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
nick napisał(a):
Widzę że Thai Railways uruchomiło możliwość bookowania biletów z Bangkoku na oficjalnej stronie, masz okazję przetrzeć szlak ;)

Jeżeli masz na myśli stronę thairailways.com to przekierowuje ona i tak do pośrednika 12go.asia i to na jego stronie wyszukujesz i kupujesz bilet. Można go pózniej odebrać na dworcu lub za dodatkową opłatą zostanie przesłany na adres hotelu.
http://www.thairailways.com/booking-ticket.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2017 23:25 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Podbijam pytanie - chcę taką samą trasę zrobić w kwietniu.
Strona 12go.asia pokazuje mi tylko jedno połączenie pociągiem Bangkok - Ayutthaya 3 kwietnia.
Czy jest gdzie zostawić bagaże?

PS Czy dwulatek ma darmowy przejazd? Na stronie jednego z przewoźników znalazłam podział na dorosłych i dzieci od 100 cm do 150 cm. Czy to oznacza, ze dziecko poniżej 100cm jedzie za darmo (z założenia na kolanach rodzica)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lis 2017 13:48 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
O 9:15 lądujemy na DMK i chcemy się od razu udać do Ayutthaya.

Zgodnie z rozkładem https://www.thairailwayticket.com/eTSRT ... language=1 mamy pociąg o 10:51 i 11:40.

Patrzę np na jutrzejszy dzień i nie można kupić za pomocą strony. A jak to jest z zakupem biletu już na miejscu? Może się zdarzyć, że nie będzie dla nas biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Lis 2017 14:16 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Nie wiem jak jest z dostępnością biletów na tej trasie w pociągach typu Express i Special Express, w które celujesz, ale szanse, że biletów zabraknie są raczej znikome. A poza tym o 10:30 masz Ordinary i tu już biletów na pewno nie zabraknie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lis 2017 14:25 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Dziękuję, gdzie znalazłeś pociąg o 10:30?
Ja go nie znajduję.

Załączniki:
dmk_ayu.jpg
dmk_ayu.jpg [ 184.28 KiB | Obejrzany 5578 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lis 2017 14:29 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Bo jesteś na stronie, gdzie możesz kupić bilety online, a biletów na zwykłe osobówki w ten sposób nie kupisz.

Proszę bardzo, tu masz wszystkie pociągi: http://www.railway.co.th/checktime/chec ... nguage=Eng
Góra
 Profil Relacje PM off
gzkulik lubi ten post.
gzkulik uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Lis 2017 15:54 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
@gzkulik Bilety kupisz na miejscu bez najmniejszego problemu. Chciałbym tylko zaznaczyć, ze z własnego doświadczenia wiem ze rozkłady jazdy pociągów, zwłaszcza najzwyklejszych osobówek, w Tajlandii maja raczej charakter bardziej orientacyjny niz wiążący ;) Tak wiec to też weź pod uwagę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2017 16:22 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Wiem, dlatego też jak na DMK pójdzie w miarę szybko i będzie pociąg to jadyma na świątynie, jak będzie już późno to w miasto. Czytałem też, że opóźnienie 40 minut to norma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lis 2017 17:10 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Jak będziesz jechał do Ayutthayi to nie powinno być tak źle, to jest początek trasy, więc jakiegoś znacznego opóźnienia nie powinien złapać. Ostatnim razem kiedy jechałem z Bangkoku na Don Mueang, to był idealnie o czasie. Co innego w drodze powrotnej, kiedy pociągi jadące do Bangkoku mają już spory kawał trasy za sobą, więc o opóźnienie nietrudno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lis 2017 02:24 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
jadac z Chiang Mai (2010 bodajze) do Bankgoku nocny pociag zlapal prawie 5 godzin opoznienia - wysiadlem na Bang Sue i w metro bo musialem zdazyc na samolot z BKK :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Mar 2018 09:42 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Ma ktoś może informacje jak wygląda obecnie ten pociąg? Da się bez problemu kupić bilet na miejscu? Ile liczyć za przejazd w najtańszej klasie? Tak jak pisałem w innym temacie, waham się między samolotem a tym pociągiem właśnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Mar 2018 14:51 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@Olaf jeżeli lubisz podróże pociągiem same w sobie, to wybierz pociąg. W przeciwnym razie weź samolot albo nocny autobus (niedrogi, bardzo komfortowy, a jedzenia dają tyle, że nie mogłem wszystkiego na raz zmieścić ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Mar 2018 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Ja tylko dopiszę. O ile w Europie rogatki opuszcza się długo przed przejazdem pociągu, to w Tajlandii pociąg czeka przed przejazdem, szczególnie jak przy torach jest korek samochodów. Dlatego też kilkugodzinne opóźnienie nie jest czymś szczególnym. Bangkok-Ayutthaya to bodaj 20 baht za zwykły bilet w trzeciej klasie. Bez miejscówki, więc jak ktoś się znajdzie z biletem na dane miejsce, to trzeba mu ustąpić. Do Chiang Mai:
https://www.seat61.com/Thailand.htm#Ban ... Chiang_Mai
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2018 23:25 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Dzięki za aktualne info! A posiadacie może jakieś namiary na ten autobus nocny z jedzeniem? :D

@Mar77 Właśnie lubię, a po ostatnim przejeździe pociągiem El Chepe narobiłem sobie smaka na coś podobnego :) Biorąc pod uwagę to, co piszecie sensownie wygląda żeby w jedną stronę pojechać pociągiem, a w drugą busem/samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Mar 2018 02:12 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
do Chiang Mai pociagiem a powrot samolotem - bus moim zdaniem jest bez sensu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Mar 2018 16:58 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja jechałem z Ayutthai do Chiang Mai nocnym pociągiem. Bilety kupowałem z wyprzedzeniem przez internet, bodajże 60 dni przed odjazdem pociągu. Wagony wygodne, nowoczesne i czyste. O ile przyjechał z Bangkoku z kilkunastominutowym opóźnieniem, o tyle na miejsce dojechał o czasie. Jedynym minusem pociągu jest fakt, że większość Azjatów o 20-stej już śpi i tak naprawdę, nie ma co robić (lokalnego internetu nie miałem, książka nie wchodziła, a za oknem ciemno) i nawet pogadać nie ma jak, bo obsługa chodzi i upomina, żeby być cicho. Po za tym bardzo w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Mar 2018 03:05 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
d-t-x napisał(a):

i nawet pogadać nie ma jak



pogadac zawsze mozna "na papierosku" jak sie przemiescisz w stosowne do tego miejsce w pociagu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group