Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Sty 2023 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Więc jak jesteś doświadczony to powinieneś wiedzieć że to loteria, Kowalski przeszedł a Nowak nie. Zawsze jednak możesz powiedxiec że na polskim forum powiedzieli że oczywiście, Kowalski był w Syrii i wjechał do USA, pewnie Ci przytakną i uznają to jako precedens i spełnią Twoje życzenie…..
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#82 PostWysłany: 21 Sty 2023 20:13 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
W SEA, IAH, IAD, LAX, SFO nikt nie robił problemów. Na innych jeszcze nie testowane. Co oczywiście o niczym nie świadczy. Każdy przypadek jak wiesz oceniany indywidualnie i zależeć może nie tylko od lotniska, immigration oficera a wręcz jego humoru. Natomiast jak nie prowadzisz działalności terrorystycznej, nie nakłamał w papierach etc, to myśle ze poza ewentualna pogawędka nic przykrego ze Cię nie spotka.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 lubi ten post.
jaras724 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 21 Sty 2023 20:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
To jak z Izraelem. Niektórym z pełnym paszportem pieczątek "niebezpiecznych" krajów przechodzą jak normalne przejście, a niektórym z paroma/innymi pieczątkami/zeroma, robią problemy.

Na moje oko, nie powinny cię wstrzymać. Jakbyś miał 10-15 pieczątek z jednego to może i owszem, ale jedna, to ewentualnie będzie osobista.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 21 Sty 2023 20:49 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
@QbaqBA @Zeus dzięki! Raczej narazie nie myślę o działalności terrorystycznej, także fajnie ;)
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 21 Sty 2023 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4569
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
jaras724 napisał(a):
wycieczka na Syrię


Nie byłbym tak pewny Twoich intencji ;) . Jedzie się "do" Syrii. "Na" Syrię to się np. napada
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 27 Sty 2024 11:25 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 107
a co w przypadku kiedy ktoś posiada już ważną ESTE bo na dzień aplikowania nie był w Iranie ale pół roku później poleciał do Teheranu?
Może później polecieć do USA na swojej ESTA bez wizy, czy ktoś przerabiał taki przypadek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 27 Sty 2024 11:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Musisz zrobić wizę, inaczej złamiesz prawo.

Cytuj:

When can’t I use the VWP (ESTA) and need a visa?

Due to personal circumstances:

you traveled to certain countries (Iran, Iraq, Sudan, Syria, Libya, Somalia, and Yemen on or after March 1, 2011, or Cuba on or after January 12, 2021),



https://nl.usembassy.gov/visas/visa-waiver-program/


Ostatnio edytowany przez Kothson, 27 Sty 2024 11:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
zielo53 uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 27 Sty 2024 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@zielo53

VlogCash z YT latał do US na ESTA, przy aktywnej ESTA poleciał do Iraku (z automatu ban na ESTA) a następnie do US i nie było przyjemnie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 27 Sty 2024 12:52 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 107
Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź, w takim razie pomimo zakupu promocyjnych biletów do Iranu, odpuszczam podróż do Teheranu,
nie chce mi się dożywotnio bawić w wizy do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 27 Sty 2024 14:20 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 540
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
"Zabawa" w wizę nie jest uciążliwa. Raz na 10 lat i czasem na granicy mniejsze kolejki dla tych z wizami niż na ESTA.
Byłem w Iranie dwa razy i to wspaniały kraj, warty dwiedzenia, moim zdaniem szkoda odpuszczać i warty zabawy w wizę. Czy dożywotnio to nikt nie wie
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 27 Sty 2024 15:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dokładnie. Załatwia się wizę raz na 10 lat i spokój. A Iran zdecydowanie wart odwiedzenia. Nie wspominając, że parę innych krajów z "czarnej listy" również.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 27 Sty 2024 15:47 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Czy warty, to wiele czynników w to wchodzi, również natury poza turystycznej...
@wilczagorka na którym lotnisku była osobna kolejka do VISA i ESTA? Z kilku moich wjazdów (blisko 10) po wprowadzeniu ESTA, zawsze byłem w tej samej kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 27 Sty 2024 15:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
@man4business w 2016 w Miami tak miałem. Ja jako posiadacz ESTA mogłem się "odprawić" w stanowisku samoobsługowej i kartką pójść do kontroli a koleżanka z wizą do normalnej kolejki
Góra
 Profil Relacje PM off
man4business lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 27 Sty 2024 16:04 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
W ramach informacji tylko.

Coś pozmieniało się jednak i pogranicznicy zaczęli zwracać uwagę na wizyty w Iranie. Albo to urok T7 na JFK gdzie lata LOT, gdyż po raz pierwszy na nim lądowałem.

W zeszłym roku 4-5 razy JFK, EWR - 1 pytanie tylko o wizytę w Iranie i koniec na tym (2018 rok pobyt Iran) i welcome.

W styczniu - pogranicznik trafia na wizę, pytania standardowe, mówi że musi zadzwonić, dzwoni i po chwili mówi, że zaprasza nas do biura i tam wbiją pieczątkę.
Biuro - poczekalnia, ok 30 osób, sporo Ukraińców z LOT, zakaz używania telefonów, siedzieć i czekać. Przyszła nasza kolej - pytanie kiedy byliśmy, gdzie po co i na ile, ile w konkretnych miastach. Gdzie zatrzymujemy się w NY, dane znajomego u którego się zatrzymujemy.
Całość trwała ok 1-1,5h (oczekiwanie i przepytywanki). Spytaliśmy się, czy to już standard będzie po Iranie, uśmiechnął się pogranicznik i stwierdził że możliwe.

Na wizie od momentu pobytu w Iranie w USA byliśmy jakieś 15 razy, to był pierwszy raz z takimi atrakcjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Sty 2024 16:46 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
Zeus napisał(a):
w 2016 w Miami tak miałem. Ja jako posiadacz ESTA mogłem się "odprawić" w stanowisku samoobsługowej i kartką pójść do kontroli a koleżanka z wizą do normalnej kolejki

No tak, ale miałem na myśli ESTA dla Polski (czyli po 2019 roku). A druga ciekawostka - te automaty wcale nie są tylko dla ESTA, w ATL dwa razy, mając wizę, też mogłem obsłużyć się sam w automacie (dodatkowo skanując stronę z wizą), po czym przechodziło się przez taką bardzo przyspieszoną kolejkę "obsłużonych przez automat" (no chyba, że automat jednak skierował do zwykłej kolejki, co też się zdarzało). Stąd moje pytanie, na których lotniskach w ostatnich 4-5 latach ktoś spotkał sytuację segregacji ESTA / VISA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group