Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2017 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jak wiadomo USA ostatnio zaostrzyły przepisy względem krajów "osi zła".
Szef mojej żony (Francuz) miał niedawno cofniętą ESTA i po pobycie w Iranie nie mógł polecieć do USA oraz musiał starać się o wizę,
mimo że teoretycznie jego narodowość jest bezwizowa.

Zastanawiam się czy ktoś z was niedawno wleciał do USA ze niedawnymi śladami pobytu w Iranie?
My coprawda nie wypełniamy ESTA, gdzie się podaje czy było się niedawno w tych krajach, ale kto wie...

Zastanawiam się nad podróżą do Iranu jak LOT otworzy połączenie, ale boję się nabrudzić sobie w życiorysie, bo do USA latam służbowo co kilka miesięcy.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 17 Lut 2017 09:45 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Ten wątek regularnie wraca na forum. Od dawna pojawiają się legendy, że kogoś tam nie wpuścili bo był w Iranie. Ja mam wizę irańską w paszporcie zaraz obok amerykańskiej. Na imigration przyglądał się chwilę (byłem w Iranie miesiąc przez przylotem do Stanów), ale nawet o nic nie zapytał. Przybił swoja pieczątką i have a nice day
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:22 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 103
Loty: 280
Kilometry: 616 668
Potwierdzam słowa @‌hassim‌. Moja sytuacja jest następująca:

Byłem w Iranie dwukrotnie: 2013 i 2016.

Posiadam wizę amerykańską od 2015. I mimo podróży do Iranu w 2013 - nikt nie pytał mnie w czasie aplikacji wizowej i wizyty w 2015. Ba, w zeszłym roku również byłem w Iranie (w październiku), a w grudniu w USA i żadnych pytań, czy insynuacji nie było.

@cart pewnie pyta w związku ze zmianą administracji i regulacjami Donalda, ale temat mógł się zmienić, choć od grudnia minęły raptem 2 miesiące.

Mimo to, myślę, że śmiało możesz lecieć.

PS. Gdzieś słyszałem, że nawet Walt Disney nie spodziewał się, że Donald i Mickey (Pence) będą stali na czele Stanów Zjednoczonych Ameryki. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
dwa lata temu będąc kolejny raz w usa , pogranicznik się zainteresował wiza irańska
zostałem skierowany do pokoju przesłuchań, straciłem godzinę, puścili mnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@cart
Ja też mam wizę irańską na stronie poprzedzającej wizę USA. Zero problemu z wjazdem do USA, sprawdzane kilka razy.
Przypadek szefa Twojej żony wynika z przepisów wprowadzonych dokładnie 21.01.2016 a nie z nowych regulacji Trumpa. Działa to tak, że w przypadku wizyty w Iranie po 01.03.2011 ESTA zostaje unieważnione i obywatel kraju podlegającego pod Visa Waiver Program musiał ubiegać się o normalną wizę (biedaczek), tak jak ubiegają się o nią obywatele RP.

Cytuj:
Under the Act, travelers in the following categories are no longer eligible to travel or be admitted to the United States under the VWP:

Nationals of VWP countries who have been present in Iraq, Syria, or countries listed under specified designation lists (currently including Iran and Sudan) at any time on or after March 1, 2011 (with limited government/military exceptions).
Nationals of VWP countries who have been present in Iraq, Syria, Iran, Sudan, at any time on or after March 1, 2011 (with limited government/military exceptions).

These restrictions do not apply to VWP travelers whose presence in Iraq, Syria, Iran, Sudan, Libya, Somalia, or Yemen was to perform military service in the armed forces of a program country, or in order to carry out official duties as a full-time employee of the government of a program country. We recommend those who have traveled to the seven countries listed above for military/official purposes bring with them appropriate documentation when traveling through a U.S. port of entry.

The vast majority of VWP-eligible travelers will not be affected by the new Act. New countries may be added to this list at the discretion of the Secretary of Homeland Security.


Informacje u źródeł znajdziesz tu, na stronie oficjalnej:
https://www.cbp.gov/travel/internationa ... on-act-faq

Natomiast jako posiadacz wizy nie masz się, według obecnie panujących zasad, czym martwić. Chyba że jesteś obywatelem Iranu lub pozostałych wymienionych krajów. Wtedy nawet z wizą możesz mieć problem z wjazdem do Wuja Sama.

@becek
Ty jesteś taki w ogóle podejrzany element :lol:


Ostatnio edytowany przez sko1czek 17 Lut 2017 10:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Tez dopisze dla uspokojenia - nie ma problemow. Rzeczywiscie jak ktos ma ESTA to po takim wyjezdzie ma cofniete. Nas to na szczescie nie dotyczy.

Wyjazd do Iranu mialem w grudniu 2015.
W sierpniu 2016 wjazd do stanów w Honolulu - zawołała pani pogranicznik szefa, spojrzal w paszport i puscil.
Teraz w lutym wjazd w Miami - pytanie "Oh, you've been to Iran? How was it? Scary?" troche smieszków i puscil.

Gorzej mialem z wjazdem do Izraela - 2h stracone, w tym godzina przesluchania, ale wszystko ok i kulturalnie. Jak nie masz nic do ukrycia to nie ma sie co bac :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lut 2017 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Przy wjeździe do Izraela krótka rozmowa z pogranicznikiem (po co byłem w Iranie i dlaczego aż 3 tygodnie oraz czy mam tam przyjaciół). Ale przy wylocie (TLV) do PL 2 godziny zmarnowane, jak u @‌zbyhu‌.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lut 2017 11:31 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no dobrze Panie i Panowie a prosze powiedzcie mi kto z Was byl ostatnio w USA majac wize iranska w paszporcie
po wprowadzeniu nowych przepisow przez trumpa ?
legalne to czy nie, ale jakos nie uwazam zeby wizyta w Iranie czy w innych Panstwach samego zla
byla na tyle ciekawa zeby ryzykowac tutaj jakies wieksze problemy.

o ile do Izraela pewnie predko nie wroce, jakos bardzo mi nie zalezy na powrocie i
2 godzinne przesluchanie traktowalbym jako upierdliwy kaprys miejscowych pogranicznikow,
to problemy z wjazdem do USA bylyby katastrofa, bo raz na rok musze byc w Stanach zalatwic
sluzbowe sprawy a po 10 godzinnej imprezie z kumplami np. po locie FRA-LAX nie mam ochoty
uzerac sie przez kilka godzin z immigration i udowadaniac ze nie jestem wielbladem.

niby jest prawnik firmowy w przypadku problemow na granicy, ale pewnie tylko w godzinach
pracy, przylot wieczorem i... jestem zostawiony sam sobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Cytuj:
(...) Teraz w lutym wjazd w Miami (...)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Lut 2017 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@‌michcioj‌
Teraz nie byłem. Ale czy cała ekipa służb granicznych została przez Trumpa wymieniona? Czy nagle zmienili procedury graniczne? Po prostu trzymają się, dość sztywno, aktualnych przepisów. Jak mają kogoś nie wpuszczać, to nie wpuszczą, jeśli takie są zasady.
Ja bym się jakiejś złośliwości wobec Polaków nie spodziewał i nie nadinerpretował pojedynczych historyjek z granicy. Ale ręczyć nie mogę.
Sam jadąc, mając wizę, bym się nie bał i nie odwoływał wycieczki do Iranu. Ale każdy ma swoje odczucia i obawy, to normalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lut 2017 15:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ok skoczek niech ci bedzie. tyle ze pobyt w iranie moze wplynac na dodatkowe przesluchania i problemy,
mnie nie na to nie stac.

ponawiam pytanie - czy ktos byl w usa z iranska wiza w paszporcie po dojsciu trumpa do wladzy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lut 2017 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@‌michcioj juz trzeci raz pisze ze bylem 2 tygodnie temu...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Lut 2017 15:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ok zbyhu, wielkie dzieki, watpliwosci rozwiane :)
dzieki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Maj 2017 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Końcem 2016 roku zrobiłem wizę do stanów. Byłem w stanach w lutym 2017, później też w lutym byłem w Iranie. Teraz w maju znowu byłem w stanach i nikt o nic nie pytał i nie robił problemów.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Maj 2017 07:37 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Iran w marcu, USA w maju-bez zadnych pytan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Sie 2017 09:29 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 39
Loty: 54
Kilometry: 87 877
Witam,

Jestem świeżutko po wizycie w konsulacie, 2 miesiące wcześniej byliśmy w Iranie.
Staraliśy się o wizy turystyczne, a rozmowa z konsulem trwała... 45 sekund? Może minutę, zadał 2 pytania, czym się zajmujemy oraz gdzie lecimy. Wnioski składaliśmy oczywiście samodzielnie, wydaje mi się że pomoc firmy trzeciej przy składaniu wniosku to całkowita strata pieniędzy.

Po minucie konsul powiedział "Your application is approved" i "have a nice trip".

2 dni później kurier dostarczył nam paszporty.

Podobno jak zaznaczymy: odbiór w punkcie TNT, to przesyłka jest gratis, my niestety zapłaciliśmy prawie 50 zł za 2 paszporty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Lut 2018 14:51 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 7
Witajcie, również mogę się podzielić moim doświadczeniem wyrobienia wizy po pobycie w Iranie. W Iranie byłam turystycznie w październiku-listopadzie 2017, a w styczniu 2018 wyrobiłam wizę. Z uwagi na to, że mąż musiał we wniosku o wizę wymienić kraje w których ostatnio był i wpisał Iran to oprócz pytań konsula "Czym się zajmujecie?", "Gdzie jedziecie?", "Czy macie kogoś w Stanach?" dostaliśmy jeszcze pytania "Czy byliście w Iranie?", "W jakich celach - turystycznych?", "Kiedy tam byliście?". Po czym Pan życzył nam miłej podróży do USA :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lut 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Robiłem wizę amerykańską kilka miesięcy po pobycie w Iranie. W USA około 1-1,5h dłużej na dodatkowych pytaniach i kontroli bagażu, ale wszystko bardzo miło i bez żadnych problemów :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Paź 2018 17:15 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
W marcu byłem w Iranie, ale wymieniłem paszport, w nowym nie mam żadnego śladu po tym. Czy muszę się przyznawać do pobytu w Iranie? Mogą wiedzieć, że tam byłem? Wolałbym sobie zaoszczędzić kłopotów i nie mówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 31 Paź 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@omnibusik oszczedz sobie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group