Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:37 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 2
podłączam się do tego pytania.
Czy służby graniczne / konsularne USA mogą mieć informację o podróżach (np. od linii lotniczych) i lepiej się przyznać we wniosku wizowym o pobycie w Iranie?

omnibusik napisał(a):
W marcu byłem w Iranie, ale wymieniłem paszport, w nowym nie mam żadnego śladu po tym. Czy muszę się przyznawać do pobytu w Iranie? Mogą wiedzieć, że tam byłem? Wolałbym sobie zaoszczędzić kłopotów i nie mówić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mogą mieć wiele różnych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Lis 2018 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
piotreq napisał(a):
Czy służby graniczne / konsularne USA mogą mieć informację o podróżach (np. od linii lotniczych) i lepiej się przyznać we wniosku wizowym o pobycie w Iranie?

Jesli nie jestes znanym politykiem, guru a la religijnym, poszukiwany i scigany z paragrafow karnych oraz nie nalezales do organizacji terrorystycznych, wywiadowczych, czy dzialajacych na szkode USA, nie brales udzialow w przemytach na duza skale oraz ktores z rodzicow nie pochodzi z Afganistanu, Syrii, Iraku, Somalii etc. i przypadkowo nie masz na imie Mohammed czy Abdullah to raczej watpliwa sprawa. 8-)
Zawsze lepiej mowic prawde, ale trudno doradzic, skoro czysty paszport.
Moglbys zapytac w biurach posredniczacych, maja wiecej doswiadczen i na pewno nie jestes jedynym przypadkiem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Gru 2018 18:22 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 12
Hej wszystkim,

przeczytalam watek ale dalej mam pytanie.
W przyszlym roky planuje wyjazd zarowno do stanow jak i do Iranu (oba wyjazdy w celach turystycznych) - niestety nie mam jeszcze sprecyzowanych planow w jakiej kolejnosci dlatego dalej sie zastanawiam.
Posiadam Polski paszport ale od pol roku mieszkam na stale w Belgii (mam umowe o prace itd) wiec o wize do USA bede sie ubiegac wlasnie w Belgii.
Moze ktos z was kto ma doswiadczenie moglby mi powiedziec, czy lepiej zaplanowac wizyte w Iranie a dopiero pozniej ubiegac sie o wize do USA, czy moze lepiej jechac pierwsze do USA a dopiero pozniej z wiza z USA w paszporcie (i odbytej podrozy) planowac wyjazd na 2 tygodnie do Iranu ?
I czy to prawda, moze ktos z was tez slyszal ze istnieje teraz "new stamp-free policy" - jako ze mozesz porprosic w Iranie aby wiza nie byla wklejnoa w paszporcie tylko na osobnej kartce.
Jakiekolwiek przemyslenie mile widziane. Widzialam ze nikt z Was nie mial problemow ale moze jeden ze sposobow jest lepszy niz inny :).
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Gru 2018 19:05 

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 19
Kilometry: 100 280
Mój syn w tym roku był i w Iranie i w USA.
Kolejność zdarzeń nastepująca:
* czerwiec, wiza do USA
* sierpień, wiza do Iranu
* wrzesień, wyjazd do Iranu
* grudzień, wyjazd do USA
Obydwie podróże w celach turystycznych.
Nie było jakichkolwiek problemów z wjazdem.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off
chae lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 18 Gru 2018 19:11 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@chae - skocz najpierw po wize USA, istnieje prawdopodobienstwo, ze Ci jej nie dadza (oczywiscie Ci tego nie zycze) i wtedy problem sam sie rozwiarze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 18 Gru 2018 19:44 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
chae Iran od pewnego niedawnego czasu po przylocie nie stawia pieczątek-wiz w paszporcie. No chyba, że wyrobisz sobie wizę irańską wcześniej w ambasadzie. Ta widnieje w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
chae lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 18 Gru 2018 19:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 12
lataczuk napisał(a):
@chae - skocz najpierw po wize USA, istnieje prawdopodobienstwo, ze Ci jej nie dadza (oczywiscie Ci tego nie zycze) i wtedy problem sam sie rozwiarze.



tak, tak - taka byla moje pierwsza decyzja gdy zdecydowalam sie odwiedzic oba te kraje, ale pozniej wlasnie przeczytalam tutaj na forum (pare postow wyzej) ze osoby wyrabialy wize do USA juz po wizycie w Iranie, dlatego chcialam zapytac czy moze troche odwrocic kolejnosc - jechac do Iranu, moze wyrobic sobie nowy paszport i w tym nowym paszporcie nie miec juz sladu po iranskiej wizie a tylko wize z USA, ale moze troche za duzo kombinowania skoro krystoferson112 wspomnial:

krystoferson112 napisał(a):
chae Iran od pewnego niedawnego czasu po przylocie nie stawia pieczątek-wiz w paszporcie. No chyba, że wyrobisz sobie wizę irańską wcześniej w ambasadzie. Ta widnieje w paszporcie.


Czyli tak jak myslalam, stamp-free policy istnieje wlasnie od bardzo niedawna (bo moja kolezanka byla w Iranie dwa lata temu i ma wielka wize iranska w paszporcie, dlatego mnie to troche odstraszalo..). Dowiem sie jeszcze u zrodla, jako ze mam znajomego z Iranu i jego rodzice sa dyplomatami wiec moze mi cos dopowie. I chyba zaczne USA a pozniej Iran.. Ciekawe jak mnie poniesie do Israela w 2020, czy to tez bedzie takie kombinowanie..

Dzieki wam wszystkim, również Tobie TikTak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Gru 2018 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Byłem w Iranie potem w Izraelu - nie miałem żadnych problemów - ani jednego pytania.
ale wiadomo w Izraelu to zawsze loteria i pytania mogą być :)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 17 Sty 2019 15:51 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 12
Hey wszystkim, jeszcze raz ja..

Czy ktokolwiek was slyszal, wie z wlasnego zrodla (ktos sie wybiera do Iranu w najblizyszym czasie) o tym, ze iranska wiza dla Polakow zostala wstrzymana..

Mam juz bilety na kwiecien, jeszcze nie aplikowalam o wize bo jestem w trakcie procesu wizowego do USA i ta wiadomosc nie ukrywam spadla na mnie jak grom z jasnego nieba. Ktos moze doradzic co robic w takich sytuacjach, przeczekac, kontaktowac sie z amabasada ?

Dzieki z gory za wszelkie sugestie....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Sty 2019 15:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
A co ma to wspólnego z wyjazdem do USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Sty 2019 16:05 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 12
A ma to wspolnego, ze z racji tego nie aplikowalam jeszcze o moja iranska wize. Chcialam miec wize do USA w paszporcie i dopiero aplikowac o wize iranska (proces trwa od 2 do 4 tygodni wiec wiedzialam ze zdaze).

Takze mam bilety do Iranu, ale przez obecna sytuacje polityczne istnieje szansa ze wizy nie dostane prawda? Jechac pomimo tego i starac sie o wize na lotnisku... ? Naprawde jestem w kropce

Moze zapytalam w zlym watku, za to przepraszam. Ale trzy tygodnie temu pytalam tutaj jak najlepiej zaplanowac wyjazd do obu tych krajow aby faktycznie uzyskac wizy i nie miec problemow z wjazdem i po prostu wrocilam do tego samego watku..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Kwi 2019 21:11 

Rejestracja: 27 Mar 2015
Posty: 3
@chae jak rozwiązałaś sytuację?

Czy uważacie, że lepiej wpisywać w we wniosku wizowym Iran w odwiedzonych krajach, skoro mam tylko wpisanych długopisem kilka perskich cyfr (data) w paszporcie? Raczej tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Kwi 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Ile razy można to samo pisać
Pisz tylko prawde albo pójdziesz do piekła
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 04 Kwi 2019 23:04 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
kojot_lubin napisał(a):
Byłem w Iranie potem w Izraelu - nie miałem żadnych problemów - ani jednego pytania.
ale wiadomo w Izraelu to zawsze loteria i pytania mogą być :)
pozdrawiam

sa tacy co problemy mieli i to spore przy wjezdzie do Izraela z iranska wiza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
Hej. Mam w paszporcie Irańską wizę z 2017, za parę dni lecę ponownie więc może będzie druga naklejka :) Chciałbym się też wybrać do USA w przyszłym lub 2021 roku. Mam pytanie jak podejść do tematu? Wyrobić teraz wizę zanim definitywnie zniosą i mieć pewność 99% że na miejscu z wizą w paszporcie nie będą robić problemu? Pomysł z wymianą paszportu niekoniecznie mi się podoba, nie chcę kłamać, żeby czasem nie wpaść i totalnie przekreślić podróż do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Z wiza irańska (czy dwiema) w paszporcie i tak trzeba pójść do ambasady po wizę bo jest się wykluczonym z VWP więc chyba nie ma znaczenia czy wyrobisz ja teraz czy za rok.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Krzemiński uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:01 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Bartek Krzemiński napisał(a):
i mieć pewność 99% że na miejscu z wizą w paszporcie nie będą robić problemu?


z tego co wiem to z wizą czy na VWP masz taką samą szansę na granicy być niewpuszczonym na teren USA, jeśli urzędnik stwierdzi by Cię nie wpuścić.

ja mam dwie wizy irańskie w paszporcie, wizę wyrobiłem rok temu bez żadnego problemu i 3 razy byłem w USA i też na granicy bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Krzemiński lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Pobyt w Iranie wyklucza z bezwizowego wjazdu do USA
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wizy-do ... ch/mz2xplf
Góra
 Profil Relacje PM off
Bartek Krzemiński uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 355
Kilometry: 559 189
niebieski
Dzięki za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group