Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:04 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 7
Witam
Chciałem się podzielić ostatnim doświadczeniem z wypożyczaniem samochodów. Skorzystałem z oferty Goldcar po raz pierwszy, wcześniej korzystałem z usług różnych innych wypożyczalni. Oczywiście wypożyczalnia wymagała depozytu 1500EUR, jednak tym razem pieniądze nie zostały zablokowane na karcie, ale fizycznie z niej ściągnięte i potem oddane. Ta różnica spowodowała, że kasa została ściągnięta z banku po kursie 4,3 a zwrócona po kursie 3,9, co spowodowało że za tą operację zapłaciłem więcej niż za wypożyczenie auta.
Czy ktoś ma tu jakieś doświadczenie, spotkaliście się z czymś takim?
Ja zawsze wcześniej miałem pieniądze blokowane na karcie, co powodowało, że po zwróceniu auta były one odblokowywane i nie było tego problemu. W przypadku ściągania kasy z karty i później jej zwrotu jednak wygląda to ta, jak opisałem wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
zdarzylo mi sie raz - reklamacja w banku i roznica zwrocona
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Po co korzystałeś z Goldcar?
Możesz próbować dogadać się z bankiem w sprawie blokady/przewalutowań
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:31 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 7
zbyhu, z jakiego banku korzystałeś?
ciekawy jestem czy uwzględnią - generalnie sprawy spreadów na walutach jest otwarta i zawsze moga powiedzieć, że wiedziałem jakie są różnice
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja tez w plecy, pogódź się z tym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@jkojtek

W PEKAO bodajze to bylo. W Raiffeisen mialem podobna sytuacje - zwrot produktu/czy niesluszne pobranie (nie pamietam) i tez zwrocili.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2018 11:59 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@jkojtek
W Aliorze w analogicznej sytuacji - uwzględnili mi reklamację.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2018 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zbyhu napisał(a):
@jkojtek

W PEKAO bodajze to bylo. W Raiffeisen mialem podobna sytuacje - zwrot produktu/czy niesluszne pobranie (nie pamietam) i tez zwrocili.

a mnie w Raiffeisen odmówili
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2018 12:43 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 7
to jest chore
tak jak pisałem, u mnie koszt tej operacji przewyższył koszt wypożyczenia auta na tydzień !!!
jak się przed tym ustrzec, wiecie jakie jeszcze wypożyczalnie ściagają kasę z karty, a nie blokują (to naprawdę jest różnica)???
korzystałem wcześniej z Budget, Europcar, GreenMotion i nigdzie nie miałem tego problemu - dopiero w GoldCar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2018 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
mi w Europcarze na Luton.

mysle ze moze nie byc reguly co do tego gdzie to sie zdarzy - wystarczy ze osoba przy okienku zle kliknie na terminalu

reklamuj w banku bo najprosciej, a potem jak sie nie uda w Goldcarze
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Paź 2018 09:59 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Mam podobną sytuację w sixt w Dublinie. Konto mam w mBank. Nigdy mi się to nie zdarzyło żeby pobierali, a nie blokowali, ale też niewypozyczalem auta w Europie. Czy ktoś składał reklamacje w mBank lub sixt?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sty 2019 14:56 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 2
Cześć,

Podepnę się pod temat.

Kilkanaście razy wynajmowałem auto na Vise Business, ale ostatnio Goldcar mi jej nie puścił, musiałem dopłacić do full insurance 275 ojro. Od tej pory chcę już mieć kredytówkę w zapasie i tu pytanie: jeśli przewalutowanie karty w banku wynosi 5%, a firma wynajmująca ściągnie (a nie zablokuje) mi powiedzmy 2000 euro to rozumiem że bank pobierze 5% z tej kwoty czyli ok. 430 zł ? A czy przy zwrocie kasy nie będzie przypadkiem drugiego przewalutowania, tym razem na złotówki, określonego już w regulaminie banku (bo to przecież nie płatność kartą) ? Jeśli tak to można stracić łącznie kilkaset zł...

Jeśli wypożyczalnie ściągają fizycznie kwotę, nawet sporadycznie, to bardziej się opłaca zamówić kartę w banku, który nie bierze prowizji za przewalutowanie lub ta prowizja jest jak najmniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2019 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Wypozyczalnie zwykle blokuja kwote - a po oddaniu blokada jest zwalniana.

Na kilkadziesiat wypozyczen tylko raz mialem tak ze pobrano kilkaset euro zamiast zablokowac - zapewne blad obslugi. Potem kwota zostala oddana, ale w wyniku roznicy kursow kupna i sprzedazy waluty stracilem na spreadzie. Bank oddal roznice po zlozeniu reklamacji.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2019 19:42 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 2
Ok dzięki, czyli skala jest niewielka, ale może się taka sytuacja raz na czas wydarzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Paź 2019 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Dla potomnych.
Przez Expedię wypożyczyłem auto w Brukseli bez KK, posługując się debetówką PKO BP.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez eskie, 27 Paź 2019 16:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Paź 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@eskie
Od kiedy to expedia prowadzi własne wypożyczalnie samochodów :shock: ? z nimi podpisywałeś kontrakt?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Paź 2019 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Przeczytaj uważnie zanim się czepisz :D
Podkreśliłem słowo klucz.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Paź 2019 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@eskie Nie czepiłem się, poprostu pośrednik jest tutaj bez znaczenia a informacje o tym jakie formy płatności/depozytu są akceptowane są podane w t&c dla danej grupy aut/lokalizacji, więc nie jest to gra w ciemno - wystarczy przeczytać przed dokonaniem rezerwacji, co chyba każdy z nas robi :mrgreen: :) Do wykonania rezerwacji prepaid nigdy nie jest potrzebna kk, a z partial prepay lub płatności przy okienku bywa różnie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Gru 2023 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Może zapytam tutaj bo niezle wtopiłem

Czy procedura chargeback ma znaczenie, kto zawierał transakcje.
Wynajmowałem auto w Miami, ale umowa z uwagi na kierowce na moją dziewczynę, płaciłem ja karta - a wtopa polega na tym, że nie sprawdzilismy opinii o wypozyczalni i ich modus operandi to brak zwrotu kaucji - wiesz poszlo 500 euro.
I tego się odnosi pytanie czy ma znaczenie podmiot umowy, czy samo użycie karty, Wydaje mi się, ze ta druga opcja, ale ja mam średnie doświadczenia z tym narzędziem i wolalbym odzyskać jednak 2k a wydaje mi się, że nie ma innej opcji niż to .
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Robaku, 12 Gru 2023 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Gru 2023 20:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
ich modus operandi to brak kaucji - wiesz poszlo 500 euro

To na co poszło te 500 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group