Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Mar 2012 18:28 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
Widzę, że coraz więcej osób jest zaszokowanych ;) Wynika to chyba z nieznajomości zasad funkcjonowania kart.
Otóż w opisywanym przypadku nie ma żadnego błędu banku, nie ma żadnej luki w systemie. Tak po prostu działają karty - można dokonać obciążenia bez wcześniejszej autoryzacji. Gdyby nie było takiej możliwości to nie można by płacić kartą w samolocie, na bramkach autostradowych, kupować biletów w środkach komunikacji miejskiej, płacić za parkingi, itd... - zazwyczaj wszystkie takie transakcje są bez wcześniejszej autoryzacji, czyli bank otrzymuje tylko dyspozycję obciążenia karty. Oczywiście w skrajnych przypadkach może to spowodować przekroczenie limitu na karcie/spowodowanie debetu, ale chyba w każdym regulaminie to posiadacz karty zobowiązany jest do "pilnowania limitu".
W opisywanym wypadku wystarczy zwrócić się do Norwegian'a o korektę, a jeżeli to nie zadziała to złożyć reklamację w banku - sprawa na 100% wygrana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 03 Mar 2012 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić :mrgreen:
Jak można w tego typu karcie zrobić debet-przecież to jest karta przedpłacona-wydajesz tyle ile na niej masz.
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Mar 2012 18:54 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 112
"Jak można w tego typu karcie zrobić debet-przecież to jest karta przedpłacona-wydajesz tyle ile na niej masz."

Tak, Ty możesz wydać tylko tyle ile masz. I Ty o tym wiesz. Ale druga strona o tym nie wie. Ty nie masz tego debetu, bo możesz kartę wyrzucić, ale po co? Wystarczy zadzwonić i wyjaśnić sprawę - gwarantuję Ci, że to załatwi sprawę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Mar 2012 23:03 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Wszystko okaże się w tygodniu bo dział finansowy działa od pn. do pt.
Do tej pory też osobiście myślałem, że jedyną kartą z jakiej można ściągnać pieniądze jest kredytowa.

Patrząc na plusy to wielu z nas dowiedziało się, że kartę prepaid też można zadłużyć i to na kwoty większe niż 500 zł. Zawsze to jakaś nowa wiedza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Mar 2012 18:23 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Po rozmowie z norwegianem 2-3 min. bez problemów obiecali zwrócić pieniądze. Dam znać po zaksięgowaniu czy wszystko skończyło się ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Mar 2012 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 26
@Eryk87 i jak udało się odzyskać kasę?
Były jakieś trudności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Mar 2012 22:19 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
na chwile obecną czekam, dzwoniłem tydzien temu w poniedziałek - rozmowa 2-3 minuty i bez problemu powiedzieli ze przelewają i kasa w ciągu tygodnia będzie, dziś dzwonilem znowu bo nie bylo nic na koncie i też ze niby luz i realizacja w trakcie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Mar 2012 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
dyzu napisał(a):
"Jak można w tego typu karcie zrobić debet-przecież to jest karta przedpłacona-wydajesz tyle ile na niej masz."

Tak, Ty możesz wydać tylko tyle ile masz. I Ty o tym wiesz. Ale druga strona o tym nie wie. Ty nie masz tego debetu, bo możesz kartę wyrzucić, ale po co? Wystarczy zadzwonić i wyjaśnić sprawę - gwarantuję Ci, że to załatwi sprawę.


Debet bierze się stąd, że w dniu wykonywania transakcji mamy kurs X, a w dniu rozliczenia tejże transakcji X+x, czyli ściągana jest z karty większa kwota niż pierwotnie została zablokowana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Mar 2012 22:32 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
kerad85 napisał(a):
Debet bierze się stąd, że w dniu wykonywania transakcji mamy kurs X, a w dniu rozliczenia tejże transakcji X+x, czyli ściągana jest z karty większa kwota niż pierwotnie została zablokowana.

W tym temacie chodziło o pobranie pieniędzy z karty bez uprzedniej autoryzacji, nie o kurs waluty.

http://www.imagebam.com/image/d9aafa177862940
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Mar 2012 13:08 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Sprawa już rozwiązana , dzieś norwegian zwrócił mi pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2015 21:26 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 2
Witam.
A ja jestem tu nowa, więc za wszelkie błędy przepraszam, ale mam problem. W 2012 roku zakupiłam kartę BZWBK(http://www.fly4free.pl/karta-fly4free-p ... -ryanaira/) , użyłam jej być może raz, może nie, nie pamiętam już teraz, ale przypomniało mi się o środkach na karcie, więc stwierdziłam, że zrezygnuję z niej, bo Ryanair odpuścił opłaty. Weszłam więc dwa dni temu na konto i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam, że mam na koncie 0,00zł. Szok. Karta wygasła 09/14, a 29.10.2014r. z konta zeszły wszystkie pieniądze, rodzaj operacji INNE, nie ma tytułu operacji, konta na które zostały przelane środki - NIC. I tu moje pytanie, do kogo mogę się z tym zgłosić, ponieważ dzwoniłam na infolinię BZWBK, ale powiedziano mi, że nie mogą nic zrobić, zobaczyć, bo karta jest nieaktywna, to samo w oddziale. Mówili, że karta wystawiona była na Fly4free.pl, więc to oni powinni wystąpić o zwrot środków, ale jakich środków, skoro mam 0,00 zł na koncie?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sty 2015 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
A co mówi regulamin karty na temat tego, co się stanie ze środkami na tej karcie po upływie terminu jej ważności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Sty 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@Natkazg

Tutaj dzwonienie i chodzenie raczej niespecjalnie pomoże, trzeba by napisać oficjalną reklamację, opisać dokładnie całą historię i poczekać na odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Sty 2015 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Można "wykupić środki", trzeba jednak posiadać oryginalną kopertę/pudełko od karty. Kosztuje to parę procent, nie pamiętam dokładnie ile. Wszystko jest opisane w regulaminie.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Sty 2015 16:41 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
skorzystałem z oferty karty przedpłaconej BZWBK która była dystrybuowana przez fly4free - NIGDY WIECEJ BZWBK ważność karty skończyła się w maju 2014 - na środki pozostałe na koncie czekałem 4 miesiące i musiałem zapłacić prowizję by je wypłacić - w banku byłem 3 razy , straciłem full nerwów i czasu - w lipcu lufthansa dokonała zwrotu na nieważne konto tej karty z którą opłacałem bilet lotniczy , pół roku szukano tych pieniędzy - bank zwalał na lufthanse , lufthansa na bank - nigdy więcej nie skorzystam BZ WBK
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 15 Sty 2015 17:27 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
mialem karte BZWBK nabyta w oddziale banku, karta nabita kwota 500zl podczas zakupu miala byc na prezent. Zawieruszyla sie i nie rejestrowana staracila waznosc .. i zaczely sie schody z bankiem o sprecyzowanie co wg. regulaminu jest 'nabywca' a co 'posadacz' po wymianie pism w koncu zgodzili sie oddac nieuzyte srodki po co udalem sie do oddzialu nr. 1, dnia 2.stycznia w oddziale po wypelnieniu 4 kartek A4 formulaza o 'wykupie srodkow' okazalao sie ze nie ma pracownika ktory by autoryzowal ta transakcje ;) oddzial czynnny jeszcze 1h a Pan pracownik juz poszedl albo nie przyszedl z sylwestra. Prowizja za 'wykup' to chyba 25PLN a nie jakies procenty. Do dnia dzisiehszego 'wykupione srodki' nie zostaly przelane na podane konto.

Omijac z daleka te karty BZWBK przedplacone (oni ich juz nawet w oddzialach nie sprzedaja) jest wiele innych przedplaconych kart a zwlaszcza w EURO walucie gdzie obsluga jest zupelnie inna niz w BZWBK.

Instytucje wydajaca karty Fly4Free powinni zamknac bo chyba nie maja uprawnien bankowych (czy to wlasciciele tego portalu) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Sty 2015 18:41 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Nie, to BZWBK ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Sty 2015 19:42 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 106
Loty: 10
Kilometry: 5 872
Z tabeli opłat:
Cytuj:
13. Wykup pieniądza elektronicznego przechowywanego na Karcie 12,90 zł
14. Zwrot środków oczekujących na zasilenie Karty do chwili zgłoszenia jej utraty oraz środków znajdujących się na rachunku technicznym Karty. 12,90 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Sty 2015 20:34 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 2
łowca: nie widzę w regulaminie zapisu o wykupie po upływie ważności. Na stronie BZWBK jest dodany szerszy regulamin, niż w chwili otrzymania karty i jest tam zapis "WYKUP PIENIĄDZA ELEKTRONICZNEGO
48. Bank wykupi pieniądz elektroniczny na kaŜde Ŝądanie zgłoszone przez jej aktualnego pełnoprawnego Posiadacza.
49. Posiadacz moŜe Ŝądać wykupu pieniądza elektronicznego:
a. w okresie obowiązywania Umowy - w całości lub w części,
b. po wygaśnięciu Umowy – w całości.
50. Posiadacz zgłaszający Ŝądanie wykupu pieniądza elektronicznego zobowiązany jest do stawienia się w Oddziale Banku, okazania aktualnego dokumentu toŜsamości i wypełnienia (...)".
Tylko co i jak mogę wykupić, jeśli pieniądze zostały już zabrane (wykupione?), pozostaje mi chyba faktycznie tylko pisać reklamację, ale skoro panuje tam zasada spychologii: z oddziału na infolinię, z infolinii do oddziału, z oddziału do Fly4free.pl

-- 15 Sty 2015 19:36 --

Już kiedyś uwzględnili moją reklamację, ale w zupełnie innej sprawie-wypłaty z bankomatu, dostałam mniej, niż faktycznie chciałam wypłacić, choć obciążyli mi konto kwotą widmo, ale minęło kilka dni i reklamację rozpatrzyli pozytywnie a kasa wpłynęła na konto.

-- 15 Sty 2015 19:37 --

piiotrek9994:
a moich środków na karcie nie ma ;) to co mogę wykupić? mogę im wyszarpać, ale nie wykupić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Sty 2015 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@natkazg

Oficjalna reklamacja to jest naprawdę jedyne wyjście, bo chodząc i dopytując to faktycznie, spotkasz się tylko ze spychologią. Nie twierdzę, że reklamację z marszu uznają i zwrócą szybko i potulnie pieniądze, ale generalnie chcąc się np zwrócić o pomoc do jakiejkolwiek instytucji nazwijmy to konsumenckiej, to tak czy siak oficjalna reklamacja jest wymagana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group