Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Krajówki w USA
#1 PostWysłany: 09 Cze 2014 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
W październiku będę dwa tygodnie w USA i mam pytanie jak najtaniej dorwać loty krajowe? Gdzie szukać, jakieś kody zniżkowe itd itp ?

Z góry dzięki za porady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#2 PostWysłany: 09 Cze 2014 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
pytanie gdzie chcesz lecieć
generalnie jest drożej niż w europie, taniej niż 50-60$ za OW nie dostaniesz, sprawdzasz wszyskie tanie i normalne linie. Southwest miał (nie wiem czy jeszcze trwa) wyprzedaż ceny od 49OW poza tym jetblue, allegiant i wiele wiele innych. n aforum na pewno znajdziesz było nie raz
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#3 PostWysłany: 09 Cze 2014 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Planuję zrobić taką rotację: Waszyngton - Floryda (tu lotniska są kwestią otwartą) - Nowy Jork
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#4 PostWysłany: 09 Cze 2014 15:47 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Gdybyś miał mile, albo kogoś komu by zbywały, to bardzo przyjemnie kupuje się krajówki właśnie za mile. Ja korzystałem z United, za 12500 mil plus dopłata $2.5 masz odcinek lotu. Myślę, że sporo osób ma na koncie taką niewielką liczbę mil, z brakiem pomysłu jak je wykorzystać, a to jest właśnie jedna z ciekawych opcji ich wykorzystania. Oczywiście jak nie masz mil, no to raczej nie opłaci ci się ich kupować, chyba że ktoś właśnie ma tak mało i mu nie zależy, że pchnie za pół darmo... (tzn. w ten sposób, że zamówi dla ciebie bilet... bo mil nie da się "sprzedać" ani "transferować").
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#5 PostWysłany: 28 Mar 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 121 544
Podbijam :)

24 lipca lecę z żoną z Warszawy do JFK. Planujemy zrobić samochodem taką traskę z Florydy: www.tnij.org/trasausa ale najpierw musimy dostać się z JFK lub okolic do West Palm Beach lub Ft. Lauderdale a w ostateczności Miami. Przylot na JFK mamy na godz. 15:45. Do tego trzeba doliczyć poprawkę na ewentualne opóźnienie oraz kolejkę do kontroli immigration na lotnisku (plus ew. dojazd do La Guardia / Newark) więc realnie wchodzą w grę loty po godzinie 19:00. Dotychczas po Stanach jeździłem tylko samochodem i nie bardzo wiem gdzie szukać lotów krajowych. Będę wdzięczny za wskazówki, adresy stron.

pozdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#6 PostWysłany: 28 Mar 2015 20:45 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
to może zacznij od http://www.skyscanner.pl/ ?
nie wiem dlaczego chcesz jechać na LGA czy EWR?
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#7 PostWysłany: 28 Mar 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Polecam do lotów krajowych w USA Jet Blue :

http://www.jetblue.com/

w cenie przelotu bagaż rejestrowany i mały poczęstunek na pokładzie, promocje są co jakiś czas ...
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#8 PostWysłany: 28 Mar 2015 21:39 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
No wiec tak. Realnie to odradzam ci kupno biletu na 2 oddzielnych biletach. Cokolwiek nawali podczas lub z lotem przez Atlantyk i praktycznie leżysz... Do tego immigration. Tam tez rożnie jest. Przylot na JFK miedzy 14-16 jest tzw szczytem europejskim. Normalnie zatyka sie i może być ze przejdziesz w 45 minut albo w 2 godziny lub bóg wie w jakim czasie. Natomiast jak trafisz fajny bilet via JFK aż na Florydę to bierz śmiało. Jak nie zdarzysz to lecisz jak ci linia załatwi.

Polecam Jet Blue. Bilet w Okolicach 350$ można uznać za w miarę tani. Szukałbym i bukowal bym juz teraz. Mi sie udało zabukować na miesiąc pózniej JFK - TPA za 1000$ za 4 osoby, ale kupiłem to w styczniu. Wszystko kupione na krócej niż 3 mies do wylotu bedzie drożej. Loty na Florydę sa praktycznie co godzinę. Najtańsze bedą miedzy 10 a 14. Pózniej droższe. W Jet Blue masz bagaż w cenie.

A teraz z własnych doświadczeń. Nie tak dawno ale juz jakiś czas temu leciałem wlasnie JetBlue via JFK do Europy. JetBlue sie wywaliło i na JFK dotarlem po to żeby zobaczyć napis gate closed. BA zachowało sie fantastycznie i przebudowali 4 osoby na następny lot który był 2 godziny pózniej. Zero opłat. Zaznaczam ze nie musieli tego robić, ale zrobili. Co prawda klasa była jedna z wyższych ale spytałem sie z ciekawości czy gdyby była to klasa Y to czy zrobili by tak samo. Powiedzieli ze tak. Jednak nie ryzykowałbym tego juz.
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#9 PostWysłany: 30 Mar 2015 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 121 544
drop napisał(a):
to może zacznij od http://www.skyscanner.pl/ ?
nie wiem dlaczego chcesz jechać na LGA czy EWR?


na kayaku znalazłem niewiele lotów z JFK. Bardziej opłacalne są z LGA ale oczywiście w pierwszej kolejności szukam z JFK.

Niestety nie mogę załatwić wszystkiego na jednym dokumencie bo bilety do JFK wygrałem w konkursie a resztę załatwiam na własną rękę.

Dzięki za pomoc będę szukał. Najwyżej dla pewności zarezerwuję przelot na maksymalnie późną godzinę lub kolejny dzień a prześpię się w NY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#10 PostWysłany: 30 Mar 2015 10:14 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@68mustang
omg... prawie 7000 mil autem? Tak z ciekawości, w ile czasu chcecie to przejechać?
Co do szukania połączeń z Nowego Jorku na Florydę, odpal po prostu http://www.hipmunk.com i np. 24 lipca widzę z LGA do FLL za $119 (linie Spirit) z wylotem o 7:45pm. Można też kliknąć żeby szukał na innych wyszukiwarkach np. http://www.cheapoair.com czy http://www.priceline.com

Oczywiście najfajniej się lata za mile, ja używam Miles&More i tak jak pisano, 12500 mil plus symboliczna dopłata za odcinek. Ciekawostka: czasami są połączenia za 10.000 mil (plus odrobinę większa, ale nadal symboliczna opłata), które paradoksalnie, składają się np. z trzech odcinków lotów (!) a mimo to wyceniane są tylko na 10.000 mil. Można "wysiąść wcześniej" i zaoszczędzić. Konkretny przykład: lecąc z okolic parku Yellowstone, BZN-SFO czy BZN-LAX kosztuje 12.500 mil (oba - z przesiadką w DEN). Ale odcinek BZN-LAS, który odbywa się dokładnie na trasie BZN-DEN-SFO lub LAX-LAS, wyceniany jest na 10.000 mil. Do tego ostatni odcinek do LAS jest po nocce, więc jeśli chce się lecieć do SFO czy LAX - nic tylko brać bilet-nagrodę do LAS... takie paradoksy, ale czasem warto sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#11 PostWysłany: 30 Mar 2015 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 121 544
@man4business, na przejazd tej trasy planujemy poświęcić ok 4 tygodni. Wcześniej jeszcze spędzimy 2 tygodnie tylko na FL u mojej siostry.
Dzięki za pomoc! Muszę poczytać o tym zbieraniu mil bo w samej Ameryce Północnej byłem już kilkanaście razy i pewnie bym tego trochę nagromadził ale jakoś nigdy nie przykładałem do tego wagi. Inna sprawa, że wieloma różnymi liniami... Czas zacząć. Na pewno w przyszłości się przyda.

A wiecie może jak wygląda sprawa bagażu rejestrowanego i podręcznego? Czy we wszystkich liniach jest dodatkowo płatny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#12 PostWysłany: 30 Mar 2015 20:15 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Southwest i JetBlue wliczone w cene. Reszta - niewiem, głowie dlatego,ze przy zestawie 2 dorosłych i jedna nastolatka + 7 latek cieżko lecieć z podręcznym ;)

Co do LGA. Moim zdaniem żeby tłuc sie z JFK na lot tam jako przesiadka w tym samym dniu to różnica w cenie musiała by być ponad 40$ na osobie. Szkoda czasu, ale jak spisz gdzieś w NY to,czemu nie? Do tego weź pod uwagę korki... A te o godzinie popołudniowej bedą na 100%
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang lubi ten post.
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#13 PostWysłany: 30 Mar 2015 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 121 544
Czy według Was uda mi się zdążyć jeśli lądowanie w JFK mam na godzinę 15:45 a chciałbym wylecieć z JFK o godzinie 19:10 biorąc pod uwagę ew. drobne opóźnienie samolotu, kołowanie, immigration itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#14 PostWysłany: 30 Mar 2015 21:10 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
zdążysz niemalże na 100%, tylko jakiś koszmarny pech mógłby pokrzyżować Ci plany
pamiętaj również, że jeśli masz lot przesiadkowy to podejdź na początek kolejki gdzie stoi osoba rozdzielająca ruch i wpuści Cie na bank
jeśli podejdziesz z uśmiechem i lekko zafrasowany bo chcesz zdążyć sukces murowany!
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang lubi ten post.
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#15 PostWysłany: 30 Mar 2015 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 121 544
Super! Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#16 PostWysłany: 30 Mar 2015 21:52 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Zdazysz, z taka kombinacja to tylko praktycznie mega opóznienie z Europy może ci coś rozwalić.
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#17 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Muszę przyznać że twoja trasa powala. Nawet na 4tyg to mega dużo. Proponuje jednak ją skrócić bo większość czasu spędzicie w aucie. Ludzie jeżdzą tylko na zachodnie wybrzeże i tam rezygnują z wielu rzeczy. Ty chcesz samochodem przejechać USA wzdłuż i to dwa razy. To tak jakbyś jechał z Moskwy do Lizbony tam i z powrotem, albo z Lizbony do Ułan Bator w Mongolii w jedną stronę!. Da się, ale pytanie po co? Bardzo ambitnie podchodzisz do sprawy. Mam obawę, czy aby nie za ambitnie. Żaden zarzut, po prostu mam nadzieję dobra rada.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang lubi ten post.
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#18 PostWysłany: 31 Mar 2015 09:47 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Zgadzam się z poprzednikiem. Odległości są ogromne, a średnia prędkość niekoniecznie musi wyjść taka jaką sobie planujesz. Pamiętaj też, że w nocy na terenach o niskim wskaźniku zamieszkania jazda z maksymalną dopuszczalną prędkością nie zawsze jest wskazana - zwierząt jest dużo, i czują się jak w domu. Może lepiej podzielić trasę na kilka części i robić lokalne objazdówki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#19 PostWysłany: 31 Mar 2015 10:10 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
68mustang napisał(a):
na przejazd tej trasy planujemy poświęcić ok 4 tygodni
Dzienna średnia trasa 400 km. Na samo paliwo wydasz 4000 zł. Na wypożyczone auto (zwłaszcza z innym miejscem zwrotu) jakieś 3000 zł. Być może chodzi właśnie o "USA z okien auta", ale w każdym innym przypadku lepiej to zrobić z przelotami dużych dystansów i rotacją po "okolicy" (okolica i tak zwykle 1000-2000 km).
Góra
 Profil Relacje PM off
68mustang uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Krajówki w USA
#20 PostWysłany: 29 Cze 2015 17:32 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 280
Loty: 399
Kilometry: 1 050 859
Trasa ciągle krajowa, choć na Hawaje.

Co lata na trasie SFO area (OAK, SJC, SFO) na OGG?
Znalazłem i Hawaian i Alaska i Delta, itp. Póki co najlepszą ofertę ma Alaska Airlines - chociaż 5,5h w B737 to będzie mordęga.

Są jakieś low-costy które tam śmigają a kayak/matrix ich nie bierze pod uwagę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group