Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lip 2017 22:00 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
na koniec miało cos być o kosztach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 03 Lip 2017 00:38 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Będzie i o kosztach i praktycznych aspektach podróżowania.

Noclegi:
Ramallah - Hostel Area D. Bardzo przyjemny, z miłą obsługą i centralną lokalizacją.
Hebron - Salam Guesthouse. Tak w zasadzie to parę pokojów w domu mieszkalnym, w cenie śniadanie, w zależności od dnia spore albo symboliczne. Mogą być trudności z mailowym kontaktem z właścicielem, sytuacja w mieście jest tak zmienna, że guesthouse może już nawet nie istnieć.
Jerycho - Auberg-Inn. Też w zasadzie dom, na peryferiach miasta. Spacerkiem jakieś 15 minut od centrum, warunki bardzo dobre, smaczne śniadanie w cenie.
Nablus - Damascus Guesthouse. Chyba już nie istnieje, bo ślad po nim w internecie zaginął
Za nocleg płaciłem średnio 70 ILS. Rezerwacja przez internet albo telefonicznie parę dni przed przyjazdem. Tylko w Hebronie płaciłem więcej, 125 ILS ale w cenie była też kolacja.

Transport:
Międzi miastami jeżdżą minibusy, szybkie i tanie. Odjazd po zapełnieniu wszystkich miejsc, nie czekałem nigdy dłużej niż pół godziny. Cena przejazdu to ok 25 - 30 ILS. Czasami wojsko izraelskie zamyka jedną czy drugą drogę ale z reguły można to objechać na około. W wyjątkowych przypadkach wjazd albo wyjazd z miasta może być całkowicie zamknięty, szczególnie jeżeli chodzi o Hebron.

Jedzenie, picie i inne przyjemności:
Sporo małych lokalnych budek z felafelami, ceny od 3 ILS. Za fajkę wodną płaciłem 10 ILS. Skorzystanie z łaźni w Nablusie to koszt ok 35 - 40 ILS.

Bezpieczeństwo:
To Palestyna więc sytuacja może zmienić się z dnia na dzień. Pomimo tego, za wyłączeniem Hebronu konflikt izraelsko-arabski był praktycznie nieodczuwalny. Zero problemów z chodzeniem nocą po mieście. Poza checkpointami wojsko izraelskie jest prawie niewidoczne.
Hebron to inna bajka. Nie żałuję, że tam pojechałem, ale chyba nie chcę tam wrócić. Jeżeli coś ma się komuś przytrafić, to najprędzej tam. To tykająca bomba zegarowa, która prędzej czy później wybuchnie.

Język:
Z reguły nie ma problemów z angielskim, inne języki tylko w wyjątkowych przypadkach. Z żołnierzami izraelskimi często da się dogadać po rosyjsku. W ostateczności pozostaję machanie rękami i rysowanie obrazków, działa bez problemów.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Lip 2017 02:10 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Relacja swietna. Po odwiedzeniu tych miejsc i poznaniu ludzi otwieraja sie oczy jak w rzeczywistosci wyglada sytuacja Palestynczykow pod okupacja Izraela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Wrz 2017 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Mega relacja, fajnie mi się czytało. Żałuje jedynie, że niewiele zdjęć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Wrz 2017 23:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Generalnie nie wrzucam wszystkich swoich zdjęć do relacji, leniwy jestem :-)

To masz więcej:
https://photos.app.goo.gl/8tkx0Ov1JkgFqXhy2
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 01 Paź 2017 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Dzięki! Strasznie lubię zdjęcia przypadkowych ludzi btw.

Przy okazji zadam pytanie - w grudniu planuje polecieć do izraela/palestyny, ale będę z moją mamą (nigdy nie była poza europą i to okazja żeby ją zabrać bo miejsce cywilizowane tym razem) i do palestyny będziemy jechać prawdopodobnie tylko do betlejem, jericho, qumran zorganizowaną wycieczką jednodniową z jerozolimy (mimo, że nie obawiam się palestyny, to nie chcę jej jednak wystawiać na zbyt wielki stres ;) ). I tu moje pytanie, bo chciałbym też trochę się powłóczyć wzdłuż muru po palestyńskiej stronie jak będę już w jerozolimie. Czy nie ma problemu z wychodzeniem pieszo i wracaniem parę godzin później? Jak myślisz, będą o to robić problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Paź 2017 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Pozwolę sobie też odpowiedzieć.
Generalnie poruszanie się po Palestynie nie dostarczało ponadstandardowych wrażeń i nie wywoływało stresu ponad przeciętną dawkę dostarczaną w krajach arabskich. Tylko w Hebronie sytuacja była rzeczywiście taka, że czuło się napięcie, podkreślane przez apokaliptyczny krajobraz dzielnic przygranicznych.
Jeśli jednak planujesz spacer przy murze, zwróć uwagę, że jest to miejsce trochę jak z filmu wojennego, z drutem kolczastym, monitoringiem, wieżyczkami strażniczymi, gdzie naprawdę nie warto robić nic głupiego. Wizyta przy murze może dostarczyć już więc trochę wrażeń i stresu.
Co do zasady nie powinieneś mieć problemu z przekraczaniem muru, na którymś z punktów kontrolnych. Jednakże zasada ta bywa zawieszana. To znaczy, gdy „coś się dzieje", czasami gdy jest szabat albo z jakiegoś innego powodu Izrael wstrzymuje możliwość przejścia. Sam bez problemów jechałem do Betlejem czy Hebronu, ale gdy chciałem wrócić z Ramallah do Jerozolimy, to przestała jeździć większość busów, a kierowca tego, którego po jakimś czasie znalazłem, nie był pewien czy uda mu się przejechać przez punkt kontrolny. Ostatecznie nie przejechał, ale udało mi się pieszo pokonać granicę i już zza przejścia złapać kolejnego busa. Jak mówili rozgoryczeni Palestyńczycy, nigdy nie wiadomo kiedy Izrael zamknie im możliwość przejścia, choć chyba najczęściej jest to związane z „niepokojami", których przecież nie jest tam mało.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 01 Paź 2017 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Dzięki. Zastanawiałem się po prostu, czy będą jakieś problemy i marudzenie przy wyjściu wejściu, ale jak to super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group