Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pluskwy w hotelu
#21 PostWysłany: 05 Lip 2020 16:16 

niebieski
@cccc obawiam się, że w tym przypadku to tak nie działa, że bogatszy kraj+wyższy standard = brak pluskiew. Ja nocowałem w wielu budżetowych miejscówkach w krajach z tych raczej biedniejszych i nigdy pluskwy mnie nie pogryzły (wyjątek - Johor Bahru, ale to nie hotel, tylko lotnisko i te ich fotele do masażu), a dopadły mnie w Londynie i Wenecji w hotelach, które do budżetowych raczej się nie zaliczają.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 05 Lip 2020 16:33 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
tak z ciekawości, bo widzę, że niektórzy mają duże doświadczenie. co w twoim przypadku robicie z bagażem? od razu pranie wszystkiego i nowa walizka, czy jak?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 05 Lip 2020 17:02 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
@trocha najlepiej byloby wywalic na smietnik albo spalic. :D
Aby nie przywiezc do domu, zapakowac szczelnie w folie i oddac do profesjonalnej dezynfekcji:

https://www.frodo.poznan.pl/2019/08/27/ ... n-problem/

Prawdopodobnie taniej niz dezynfekcja mieszkania.
Inna opcja i mniej kosztowna to sprobowac przeprowadzic taka dezynfekcje samemu.
Sam nic nie robilem oprocz prania rzeczy na miejscu i zaraz po powrocie, zreszta nie wiedzialem co mnie tam pogryzlo i na szczescie nie przywiozlem ze soba. Tych robaczkow nigdy nie widzialem, a dopiero lekarz stwierdzil, ze to byly pluskwy i najpierw musialem sprawdzic w internecie, co to takiego jest. Co prawda gdzies wczesniej slyszalem nazwe, ale nie wiedzialem gdzie wystepuja i jak wygladaja.
Nawet po fakcie, nie mam paranoji, dzis nigdy nie sprawdzam lozek czy zakamarkow lokum, ktore wynajmuje. :)

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 05 Lip 2020 18:13 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@cccc Na to nie ma reguły, słysząc to, co przytrafia się innym (moja znajoma i ładny pensjonat w Cambridge). To obiekty tanie, ale spałem w gorszych norach w Afryce i nie było problemów z pluskwami.....
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda, Armenia, Indie, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan + Europa
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 05 Lip 2020 18:34 
Awatar użytkownika

srebrny
Pół roku mieszkałam na Erasmusie w zapluskwionym mieszkaniu w Holandii, z czego dwa miesiące nieświadomie (nie wiedziałam, co mnie gryzie), a potem cztery świadomie. Masakra, nic nie pomagało, były 3 dezynsekcje, w końcu trzeba było zerwać wszystkie boazerie i dywany. Spanie przy zapalonym świetle, nogi łóżka miałam wstawione w puszki z wodą, materac w foliowym worku... Potem łóżko polowe w łazience. Do dziś mnie mam dreszcze, jak o tym pomyślę.

Ale od tamtej pory rozpoznaję pluskwy po zapachu. Kilka razy zdarzyło mi się to w hotelach, a ostatnio byłam u znajomych w nowym domu i na wejściu mówię im, że mają pluskwy. I od słowa do słowa okazało się, że faktycznie coś im dzieci gryzło. Miesiąc już walczą z tym syfem.
namteH lubi ten post.

#26 PostWysłany: 05 Lip 2020 18:36 

złoty
@metia - to jest mysle swietny pomysl na biznes :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#27 PostWysłany: 27 Lip 2020 08:44 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
srebrny
trocha napisał(a):
tak z ciekawości, bo widzę, że niektórzy mają duże doświadczenie. co w twoim przypadku robicie z bagażem? od razu pranie wszystkiego i nowa walizka, czy jak?

Ja kiedyś przywiozłem sobie pluskwy do mieszkania z wypadu do Belgradu, więc od tamtej pory jestem przewrażliwiony na tym punkcie (skończyło się na darciu listew, odkręcaniu kontaktów, malowaniu mieszkania itd., nie polecam).

Teraz po przyjeździe robię tak, że walizki lądują od razu na balkonie, stamtąd rzeczy w foliowych workach idą do prania (worki do kontenera na śmieci pod domem). Na koniec walizki traktuję wyparzaczem parowym dość dokładnie i znoszę do piwnicy. Rzeczy których nie mogę wyprać bądź wyparzyć dokładnie przeglądam i wytrzepuję na balkonie - pluskwy na szczęście nie czepiają się powierzchni i dość łatwo wypadają.
 Relacje PM off  

[ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], john_doe, kalorymetr, makdeb oraz 10 gości