Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Wrz 2018 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to forum podróżnicze, poszukaj jakiegoś forum z poradami dot. robactwa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
 Temat postu: Re: Pluskwy i inne
#42 PostWysłany: 18 Wrz 2018 11:15 

Rejestracja: 17 Wrz 2018
Posty: 3
tarman napisał(a):
Po przeczytaniu postów tylko jedna odpowiedź przychodzi mi do głowy.....
Ozonator!!!!!
W sytuacji kiedy przywleczesz domu to świństwo to moim zdaniem ozonowanie....
Ozon jest jednym z najskuteczniejszych substancji na naszym globie które zabiją bakterie, wirusy, grzyby etc... Oczywiście jest cholernie szkodliwy dla człowieka, zatem należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa...
Na alledrogo kupić można za mniej niż 500 plnów polskiej produkcji generator ozonu Alicja... Ważna jest ilość ozonu jaką urządzenia może wygenerować.
Przy okazji zdezynfekujecie sobie klimę w aucie, wybijecie roztocza w materacu, pleśń w łazience..
Zresztą ozonowanie ma też zastosowanie medyczne ... Grzybica paznokci, ropiejące rany, stopa cukrzycowa, ozonowanie krwi... oczywiście to inne ozonatory generujące inne wartości ozonu... Alternatywą dla zakupu generatora jest poszukanie na Olx bądź innych serwisach usług typu "ozonowanie klimatyzacji", firmy bądź osoby posiadają tego typu urządzenia i mobilnie najpewniej też świadczą tego typu usługi... Zasada pozostaje taka sama jak podczas ozonowania klimy w aucie... Należy osiągnąć takie stężenie ozonu w pomieszczeniu by wybić wszelkie "drobnoustroje". Zamykamy szczelnie drzwi i okna, uruchamiany ozonator na zadany czas by osiągnąć w danej kubaturze pomieszczenia odpowiednie stężenie ozonu. Oczywiście podczas pracy urządzenia wychodzimy z domu... Ozon działa szkodliwie na układ oddechowy człowieka, na oczy raczej też o ile dobrze pamiętam.. należy odczekać co najmniej 60 minut od zakończenia pracy urządzenia, i przewietrzyć pomieszczenie.. ozon ma charakterystyczny zapach i nawet jego niewielka ilość jest wyczuwalna w powietrzu... Generalnie należy bardzo uważać ale jest niezwykle skuteczny w walce z wszelkim robactwem, zwalcza też zapachy...
W sieci jest sporo informacji na ten temat, myślę że to niezła alternatywa dla firm dezynfekujących..
Myślę, że gdybym znalazł się w sytuacji gdy pluskwy tańczą w moim mieszkaniu kankana to wyborem pierwszym byłoby zastosowanie generatora ozonu...



Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka



Pytanie o ozonowanie: Jakie stężenie będzie wystarczające do wybicia jaj pluskiew? I jaki zasięg ma taki generator, w sensie ile pomieszczeń jest w stanie zdezynfekować za jedną sesją? Mam dom 200m i jakbym chciała wyozonować wszystkie pomieszczenia to musiałabym robić to pomieszczenie po pomieszczeniu czy np jeden zabieg ozonowania starcza na ileś metrów? Kurcze może nie byłby to głupi pomysł tylko czytam że aby ozonowanie mogło wybić pluskwy w każdym stadium rozwojowym to musi być odpowiednio wysokie i działać długo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 18 Wrz 2018 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
becek napisał(a):
to forum podróżnicze, poszukaj jakiegoś forum z poradami dot. robactwa
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 27 Wrz 2018 10:17 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Ivysmall ja obsypałem łóżko dookoła ziemią okrzemkową, żeby odciąć je od siebie (czyli od źródła pożywienia). Poza tym zasypałem też wszystkie szpary pod listwami, kontaktami i framugami. Meble tapicerowane rozkręciłem na ile się dało i długo wyparzałem wyparzaczem parowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Paź 2018 19:17 

Rejestracja: 10 Paź 2018
Posty: 1
Hej! Jestem tu nowa i szukam pomocy w sprawie pluskiew :p dwa miesiące temu byliśmy z chłopakiem na wakacjach w Grecji - dodajmy że w dobrym (jak się wydawało) jak na Grecję hotelu. Pierwszej nocy coś pogryzło jego (małe, bardzo ciemnoczerwone bąble na dole pleców, nie swędziały, blisko siebie lub po trójkącie), następnej nocy, kiedy już podejrzewaliśmy pluskwy, pogryziona zostałam ja - bąble były inne, ale jak wiemy każdy reaguje inaczej... Ugryzienia bardziej przypomniały mniejsze bąble od ugryzienia komara, ale swędziały mocno (albo nawet mocniej), poza tym spalismy cały czas przy zamkniętych oknach i wielokrotnie sprawdzaliśmy czy w pokoju coś nie lata. Po ułożeniu bąbli też bardziej podejrzewaliśmy pluskwy - w materacu ich wprawdzie nie było, ale wyglądał on na nowy (co nasunęło nam myśl, że Hotel po prostu wymienił główne źródło problemu). Za to podłoga i listwy przypodłogowe były w strasznym stanie, pełno przy nich było jakiegoś dziwnego proszku (ktoru mógł być odchodami/wylinkami). Robaka ostatecznie też jednego widzielismy jak nam przemknął, na 100% nie możemy mieć pewności, czy to pluskwa. Niemniej jednak jesteśmy niemal pewni, że to one nas pogryzły. A nawet jeśli nie, to tu pojawia się tak czy siak moje główne pytanie:
czy GDYBYM przywiozła je do domu (sprawdzalismy wszystko dokladnie,robiliśmy pranie wszystkich rzeczy itp. ale nigdy nic nie wiadomo...), to przy kolejnych ugryzieniach też bym miała zawsze taką samą reakcję alergiczną? Na zdrowy rozsądek tak właśnie myślę i przez kolejny miesiąc po powrocie, kiedy minęła mi już obsesja, byłam spokojna. Jednak ostatnio (tydzień temu), poczułam mocne swędzenie na plecach i wydawało mi się, że widzę tam czerwone ślady - paniczny strach przed pluskwami oczywiście od razu wrócił :p teraz niestety jestem przeczulona i wszędzie doszukuje się ich obecności, choć nie mam takich bąbli, jak poprzednio - ewentualnych śladów ugryzień doszukuję się w małych krostkach na skórze (ale zawsze miałam tendencję to takich delikatnych, naturalnych zmian skórnych). Jednak ciągle wydaje mi się, że swędzą mnie nowe miejsca na ciele, że w tym miejscu jest jakaś mała krostka, choć mam nadzieję, że to jak zwykle zwykła zmiana skórna. Zdaję sobie sprawdzę, że panikuję, a taka panika z kolei może nakręcać wrażenie swędzenia, ale niestety tak mam z robactwem :P Plus na myśl o wyparzaniu całego domu robi mi się słabo. Śladów żadnych nie znalazłam w łóżku i okolicach, ale niestety śpię na wersalce i nie dostanę się tak łatwo do wszystkich jej zakamarków w środku.

Jak myślicie? Czy jedna osoba, u której wystąpiła raz reakcja alergiczna o danym wyglądzie i objawach, może później jej nie mieć (w końcu nie mówimy o jakiejś innej odmianie pluskiew, bo jeśli przywiozłam je do domu, to są to te same, greckie pluskwy :/)? Lub czy możliwe jest wystąpienie swędzenia bez wyraźnych bąbli?
Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Paź 2018 19:20 

Idź do lekarza.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Paź 2018 20:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@lejwis - napisz, gdzie to było, co by innyc to samo nie spotkało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group