Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Kwi 2019 17:48 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Witam

Wybieram się do Alicante, a że lubię sobie popływać w morzu, stąd pytanie jak "pływalne" jest morze przy plaży San Juan. Są wysokie fale? Robi się głęboko tuż przy brzegu czy trzeba się nachodzić głębiej w morze? Wszelkie info mile widziane...

K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 28 Kwi 2019 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nigdzie na Morzu Śródziemnym nie ma wysokich fal.
Pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Kwi 2019 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Zależy od wiatru, chyba że mówisz o sztormowaniu trawlerem, ale o to przecież @kate1974 nie pytała ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Kwi 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@kate1974
Chyba najpierw musisz określić jakie to są dla Ciebie "duże fale" :)

@rw30
Nic osobistego, ale dla mnie duża fala to taka co ma siłę mnie przewrócić i przytłoczyć do dna na parę sekund i muszę Ci powiedzieć, że takie fale miałem na Krecie kilka lat temu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Kwi 2019 07:26 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Kto próbował pływać w dużych falach, to wie, o co mi chodzi. Właśnie takie fale, z którymi nie da się walczyć.

Rozumiem, że danego dnia może być wiatr i fale nieco większe, ale chodzi mi ogólnie o wrażenia. Parę lat temu byłam w Bułgarii i tam przez 2 tygodnie był zakaz pływania (czerwona flaga), a fale przy brzegu i dalej zwalały z nóg i zalewały na amen.

K.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak wybierasz się tam na majówke to ma być fajna pogoda 20-22C i morze prawie spokojne. sprawdzam bo także lecę w te okolice(Alicante-Benidorm) Dla Twojego spokojnego samopoczucia włącz sobie cam live z widokiem jakiejś plazy która Cie interesuje i naocznie się przekonasz co się dzieje w danym momencie :P :P :P Tak robię i wtedy ewentualnie...wiem czego się spodziewać :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Falowanie i siła wiatru to jedno, ale temp. wody dla przeciętnego Kowalskiego ok. 17*C nie jest komfortowa ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:44 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Jadę pod koniec września, więc liczę na dobre temperatury. Podgląd z kamerki może być ok, ale ktoś ma doświadczenia "organoleptyczne" :lol: z tego miejsca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
zasadniczo to "duże" fale nawet ślepiec usłyszy, wiec chyba masz trochę zdrowego rozsądku
jak nie masz to patrz na flagi, wszędzie to samo oznaczają
zresztą zawsze patrz na flagi :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
We wrześniu to woda będzie ciepła jak zupa
na San Juan nie pływałem, ale zaraz obok mieszkałem w El Campello i codziennie wieczorami w październiku pływałem, akwen osłonięty, flauta dzień w dzień, jesli dobrze pamiętam irytująco długo płytko
dobre do moczenie się dla dzieciaków
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez cypel, 29 Kwi 2019 09:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Kwi 2019 09:55 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Kamerki na ogół pokazują plan ogólny i falek na morzu nie widać za bardzo. Chodzi mi o to, żeby tam nie jechać jak nie da się kąpać. Jeszcze się waham...A woda na pewno będzie ciepła... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Jeśli nie oczekujesz adrenaliny to będzie "pan zadowolony", powtarzam, akwen i plaże emeryckie, ładne długie, piaszczyste z dobrą infrastrukturą
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:03 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Sprawdz cam a potem napisz czy jest ogolny widok? :mrgreen: Uwielbiam jak ktoś opisuje nie sprawdzając wcześniej. A skoro się wahasz? hmm zrób wszystkim na złość i sobie odpuśc Alicante. Po co masz marudzić jak coś Ci nie wyjdzie :mrgreen: i oczywiście winić za swoje wybory ludzi z Forum :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Kwi 2019 10:17 

kate1974 napisał(a):
Kamerki na ogół pokazują plan ogólny i falek na morzu nie widać za bardzo. Chodzi mi o to, żeby tam nie jechać jak nie da się kąpać. Jeszcze się waham...A woda na pewno będzie ciepła... :roll:


Tak jak napisano wyżej są to plaże miejskie, tak więc na fale za bardzo nie licz

Ogólnie jest tam piękna słoneczna pogoda: w czwartek +23 C i słońce z krótkimi przerwami na chmurki, co poniektórzy się kąpią

@HandSome jako emeryt czy angol na kawalerskie, panieńskie?

Byłem w sobotę, od 14 wszystkie knajpy z tanimi drinkami i striptisem wzdłuż promenady zajęte przez narąbanych Anglików, ale samo miasto/miasteczko z plażami idealne na wypoczynek ze względu na pogodę (byle lekko na uboczu)
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Kwi 2019 11:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
górny77...zdecydowanie jako stetryczały już osobnik lecę se...pobalować kilka dni do Benidormu , pomoczyć kości w basenach ale może i w Śródziemnym oraz powystawiać swoją nieowłosioną łepetynę na hiszpańskie słoneczko. :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Kwi 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 250
Kilometry: 300 348
niebieski
miałem przyjemność być na tej plaży rok temu we wrześniu.
jedna z najfajniejszych plaż na jakiej byłem. polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Maj 2019 08:55 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Dzięki za info, K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Maj 2019 12:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
4989341 napisał(a):
miałem przyjemność być na tej plaży rok temu we wrześniu.
jedna z najfajniejszych plaż na jakiej byłem. polecam!

Dopóki nie wymienisz, na jakich byłeś, to ten post nie ma sensu...
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Paź 2019 08:07 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
No i byłam więc mówię jak jest...

Plaża piaszczysta 7 km i bardzo szeroka. Morze do pływania super...Na 14 dni pobytu tylko 2 razy wiało tak, że trzeba było mocno walczyć z falami. Rano woda jak w basenie, żadnych zmarszczek. Dobra leżakownia.
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group