Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lip 2017 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Może ktoś ma jakaś wiedzę na temat plecaków ile litrowy powiniennem zabrać e taka trasę ? Przymierzam się do zakupu tego : http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6855507961 . Ale czy to aby dobry wybór ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
plecak z tesco na trekking ebc? you sure?

sprawdz osprey, np kestrel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Ilu litrowe ? 40 za małe ?
Czytałem ze ludzie sobie chwalą, więc na jednorazowy wypad jak znalazł :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:55 

Rejestracja: 20 Lip 2010
Posty: 5
Spokojnie wystarczy, nawet za duży. Trzeba wziąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy, resztę zostawić np. w KTM. I co że żaden wypasiony... Byle się nie porwał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:57 

Ale ile trwa ten trek, czy nocujesz w namiocie i czy całe żarcie bierzesz ze sobą? Ja na 6 dni z namiotem i jedzeniem zapakowałem się w 55 l. i jeszcze mi miejsce zostało.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2017 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
2 tygodnie, nocowanie w lodge. Śniadania oczywiście będę jadł na miejscu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lip 2017 20:19 

To 55 litrów + kilka w kominie moim zdaniem Ci spokojnie wystarczy. Tylko dobrze przemyśl temat jedzenia, bo ja siedziałem nad Excelem i liczyłem kalorie ładnych kilka wieczorów. Ma być kaloryczne, mało ważyć i mieć małą objętość :)

Na 6 dni miałem 50 (albo 55, bo teraz nie pamiętam) litrów i zabrałem jedzenie, namiot, śpiwór i karimatę. Wszystko się da bo od tego są dodatkowe paski.
Góra
 PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Lip 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Tylko tam z tego co się orientuje chatki z jedzeniem na trasie są co chwile, Wiec nie ma szansy żebym zgłodniał na pewno muszę wziąć kilka kilogramów czekolad itp. Przeczytałem na blogu że 40l wystarczy spokojnie. To może ktoś zaproponuje coś konkretnego ? :) byłbym wdzięczny :)

Edit: No tak tylko u mnie namiotu już nie będzie. To już trochę litrów w dół.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2017 20:37 

Na początku wybrałeś sobie taki plecak, że pomyślałem, że się tam przeprowadzasz... teraz wychodzi że bierzesz na plecy 8 kg. Kup cokolwiek co ma sztywne plecy :)
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lip 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Chciałem tylko zacząć jakoś temat. Może poczekam na osoby które były już i opiszą własne doświadczenia. .)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lip 2017 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
minimum 50l musi być, mi było najtrudniej spakować się na dole, gdzie ciepło i wszystkie rzeczy, kurtka, buty, rękawiczki, czapka, szal i śpiwór, który trzeba mieć swój, trzeba zmieścić,
czym wyżej tym więcej na sobie a mniej w plecaku ale znowu woda ciąży,
jedzenia nie trzeba zabierać jest wszędzie po drodze,
ja miałem zwykły plecak semi line i się sprawdził, byle szelki wytrzymały, o sprzęcie, jakie to buty i inne trzeba mieć przeważnie piszą ci co nigdy tam nie byli i nie mają pojęcia, że np. do 3000m chodzi się w sandałach lub w klapkach, ważniejsze są kijki szczególnie jak są tysiące schodów jak np. na ABC, bez nich prawie się nie da chodzić,
miałem takie "szczęście", że akurat wyżej mocno padał śnieg, a spotkany po drodze Polak, który przyjechał z Indii był tylko w adidasach i też dał radę wejść
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Sie 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Co powiecie o tym?

https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00843.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group