Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
#1201 PostWysłany: 26 Mar 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Trentine napisał(a):
Pomocy mądrzy ludzie... potrzebuję plecako-walizkę, bo nie lubię długo nosić ciężaru na plecach, coś co ładnie przejdzie mi jako kabinówka również w tanich azjatyckich (Cebu, Air Asia).
Znalazłam takie coś: http://allegro.pl/pl113-plecak-walizka- ... 74415.html
Co o tym sądzicie? Warto/nie warto?


Na fotach wygląda sensownie, ale to tyle mogę ocenić tę konkretnie walizkę;)
Czy tam jest opcja zakrycia kółek? Jak nie to mogą kółka brudzić Ci ubranie, jeśli będziesz nosiła to jako plecak.

W tym typie mam taką plecako-walizkę:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50217766/

Używam ze 3-4 lata i sprawdza się świetnie. Ma zakrywane kółka, lekko chodzi jako walizka i jest całkiem wygodna jako plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Trentine uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#1202 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
juliaka napisał(a):
Trentine napisał(a):
Pomocy mądrzy ludzie... potrzebuję plecako-walizkę, bo nie lubię długo nosić ciężaru na plecach, coś co ładnie przejdzie mi jako kabinówka również w tanich azjatyckich (Cebu, Air Asia).
Znalazłam takie coś: http://allegro.pl/pl113-plecak-walizka- ... 74415.html
Co o tym sądzicie? Warto/nie warto?


Na fotach wygląda sensownie, ale to tyle mogę ocenić tę konkretnie walizkę;)
Czy tam jest opcja zakrycia kółek? Jak nie to mogą kółka brudzić Ci ubranie, jeśli będziesz nosiła to jako plecak.

W tym typie mam taką plecako-walizkę:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50217766/

Używam ze 3-4 lata i sprawdza się świetnie. Ma zakrywane kółka, lekko chodzi jako walizka i jest całkiem wygodna jako plecak.


hmm.. tej wcześniej nie widziałam, porównam. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1203 PostWysłany: 06 Lip 2016 21:35 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 3
Witam, szukam niedrogiego plecaka o pojemności 50-60, który niespakowany na maksa będzie mógł zostać uznany za bagaż podręczny w ryanair. Oglądałem następujące plecaki:
1. Hi-Tec 50l
2. 4F Weisshorn 50l
3. Outhorn 55l
4. Outhorn 60l
Plecak nie będzie często wykorzystywany. Proszę o pomoc w wyborze. Jeżeli mają Państwo lepsze propozycje to z chęcią je przeczytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1204 PostWysłany: 07 Lip 2016 20:10 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 3
Witam, szukam niedrogiego plecaka o pojemności 50-60l, który niespakowany na maksa będzie mógł zostać uznany za bagaż podręczny w ryanair. Oglądałem następujące plecaki:
1. Hi-Tec 50l
http://allegro.pl/duzy-plecak-turystycz ... 50698.html
2. 4F Weisshorn 50l
http://allegro.pl/plecak-gorski-turysty ... 99097.html
3. Outhorn 55l
http://allegro.pl/plecak-turystyczny-he ... 03156.html
4. Outhorn 60l
http://allegro.pl/gorski-plecak-turysty ... 38596.html

Plecak nie będzie często wykorzystywany. Proszę o pomoc w wyborze. Jeżeli mają Państwo lepsze propozycje to z chęcią je przeczytam. Z góry dziękuję za pomoc. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1205 PostWysłany: 07 Lip 2016 20:20 

Obojętne, który wybierzesz i tak będziesz niezadowolony.
Moja propozycja jest taka by kupić droższy plecak. Może być coś z Decathlonu, co ma jakikolwiek w miarę wygodny system nośny. Te co pokazałeś można w zasadzie zastąpić workiem na ziemniaki, podobna wygoda użytkowa. Przecież to nawet na zdjęciach wygląda nędznie, a ktoś się nad nimi napracował.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
MaPS uważa post za pomocny.
 
      
#1206 PostWysłany: 09 Lip 2016 14:09 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 3
Czyli brać forclaz 50? Wygodnie się z nim chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1207 PostWysłany: 16 Lip 2016 22:51 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 5
Loty: 8
Kilometry: 10 403
Jak coś ja mam do sprzedania plecak, którego używałam jako bagaż podręczny w Wizz i Ryanair. Praktycznie nowy. Jakby ktoś chciał link poniżej

http://allegro.pl/plecak-deuter-futura- ... 71230.html
http://olx.pl/oferta/plecak-deuter-futu ... gBRNh.html







-
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1208 PostWysłany: 18 Sie 2016 09:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Byłem już gotów zakupić Forclaz 50l ale znalazłem coś takiego http://allegro.pl/profesjonalny-plecak-trekkingowy-campus-dawson-50l-i5865465536.html?reco_id=9ed2ff65-6517-11e6-bc85-56847afe9799&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Search%20czy%20ktoś%20korzystał/korzysta%20?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Woizal lubi ten post.
 
      
#1209 PostWysłany: 29 Sie 2016 23:22 

Rejestracja: 27 Sie 2016
Posty: 22
Też jestem na etapie zmiany plecaka. Oglądając dzisiaj Forclaz 50, kontrolnie go zmierzyłem i wyszło, że stelaż/usztywnienie ma około 57 cm długości. Bez wyciągania go istnieje pewne ryzyko trudności w Ryanairze. Szkoda, że aktualnie w Decathlonie nie są dostępne Forclaz 40 (w wersji podstawowej nie Air).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1210 PostWysłany: 01 Wrz 2016 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
@tae.suk Forclaz 50 jest bardziej uniwersalny, nie miałem nigdy z nim problemu co do wymiaru - kilkadziesiąt lotów. Jeżeli teraz jest tam tylko jeden płaskownik tak jak wcześniej to dla swojego lepszego samopoczucia wyjmij wzmocnienie i przytnij diaxem o 2 cm do 55 cm i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tae.suk uważa post za pomocny.
 
      
#1211 PostWysłany: 01 Wrz 2016 13:38 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
-- 01 Wrz 2016 13:44 --

Od pary lat używam w tanich liniach plecaka Osprey Mutant 38.

Plecak jest bez charakterystycznego usztywnionego stelaza, ale przy załadowaniu wygina sie w łuk i troche pozwala plecom sie schłodzić.
Do tego ma komin, ktory znaczaco zwieksza jego pojemność.

Idealnie wchodzi do stelaża Wizza jak sie go załaduje do granicy, gdzie rozpoczyna się wszycie komina. Nie mówiąc o Ryanie.

W środku jednokomorowy. troche brak zamka na dole przeszkadza, bo żeby sięgnąc po rzeczy z dna trzeba wywalać albo przewracać,, ale to szczegół i luksus.

Pakowałem się do niego na 3 tygodnie, z rodziną. Brałem na festiwale i islandię.

Plecak ma przeznaczenie wg producenta do wspinaczki ale na latanie lowcostami to produkt prawie idealny dla mnie, bo po przejsciu kontroli możemy spokojnie zwiększyć jego objetość i wpakować rzeczy takie jak kurtka czy inne graty zakupione po drodze. Do tego lekki i pakowny. Jako że producenci myslą o 40L jako 2 dniowych wycieczkach, rzadko dodają wiadomo elastyczność pomaga w lo costach i zwiększa wygodę. Ja z reklamówkami chodzić nie lubie. A przy tym plecaku można miec dobytek na plecach, bo jego wielkośc z kominem to bliżej 55L. Ciekawa opcja.

W cenie poniżej 300 zł to bardzo dobra oferta za tego Spreya. Za swój na allegro zapłaciłem 260 zł. U producenta oczywiście drożej, ale polskie sklepy outdoorowe robia czasem promocje.

Jak na to ciochranie go, nic się nie urywa. Wykonanie jak większość rzeczy Ospreya bez zarzutu. Wysoka jakość.

Naprawdę polecam, jak ktoś ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej "kaczuchy" w Deca. Jakość wykonania Osprey jest wyższa, ale cena też.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dobre plecaki nadające się jako podreczne ma też francuski Millet, tu w modelach około 40L mają już zamki, które ułatwiają dostęp do głównej komory. Sam mam Millet respiration 25. Jakość fantastyczna, cioram go niemiłosiernie, w tym 3 dniowe wyjazdy do Norwegii i festiwale. A że jakis czas temu szukałem czegoś na wyjazdy dziewczyny to oferta czegoś większego Milleta wpadła mi w oko. Oglądałem na zywo kilka modeli i bardzo dobra jakość/cena, jeśli są w promocji - a Gosport dość często są.

Cena takiego Milleta w promocji to coś koło 300 zl w sklepie. Ale amortyzować się bedzie długo i z pozytkiem, bo lipy nie odstawiają. Zwłaszcza po wszyciu szelek to widać.
Góra
 Profil Relacje PM off
ferges lubi ten post.
 
      
#1212 PostWysłany: 06 Wrz 2016 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Długo się wahałem, jaki podręczny bezpłatny wybrać do Wizza i w końcu padło na plecak Logan (PCU001) 17 litrów firmy 4F. Prosty z małą i dużą komorą. Kosztuje koło 40 zł. Dopiero przechodzi pierwsze testy. Ktoś może ma i się podzieli doświadczeniami? :)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1213 PostWysłany: 16 Wrz 2016 22:13 

Rejestracja: 27 Sie 2016
Posty: 22
oqrde napisał(a):
@tae.suk Forclaz 50 jest bardziej uniwersalny, nie miałem nigdy z nim problemu co do wymiaru - kilkadziesiąt lotów. Jeżeli teraz jest tam tylko jeden płaskownik tak jak wcześniej to dla swojego lepszego samopoczucia wyjmij wzmocnienie i przytnij diaxem o 2 cm do 55 cm i po sprawie.


Dzięki za podpowiedź :). Tak chyba zrobię, bo sam plecak jest bardzo fajny i zdecydowanie cenię sobie uniwersalność (wolę mieć większy i nie do końca wypełniony plecak, do którego można potem wrzucić bluzę/kurtkę niż coś mniejszego zapakowanego od razu na styk).
Góra
 Profil Relacje PM off
oqrde lubi ten post.
 
      
#1214 PostWysłany: 27 Paź 2016 11:22 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
planuje wypad na 4/ 5 dni do Londynu z Ryanairem. Ostatnio jak leciała miała nadawany teraz chce sie zmiesci w plecaku a mam
taki
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 32411.html
wys. 56 x szer. 26 x gł. 26 cm a wyznaczniki przewoznika teoretycznie przekracza (55 x 40 x 20 cm )

Nie placuje wypcgac go po brzegi . Jak myslicznie da,lo by sie go wybrać jako bagaz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1215 PostWysłany: 27 Paź 2016 11:30 

@‌emily temple‌, nie spodziewałbym się żadnych problemów.
Góra
 PM off  
      
#1216 PostWysłany: 27 Paź 2016 12:31 

emily temple napisał(a):
planuje wypad na 4/ 5 dni do Londynu z Ryanairem. Ostatnio jak leciała miała nadawany teraz chce sie zmiesci w plecaku a mam
taki
http://www.decathlon.pl/plecak-turystyc ... 32411.html
wys. 56 x szer. 26 x gł. 26 cm a wyznaczniki przewoznika teoretycznie przekracza (55 x 40 x 20 cm )

Nie placuje wypcgac go po brzegi . Jak myslicznie da,lo by sie go wybrać jako bagaz

Mam dokładnie ten model i spokojnie się mieści w wymiarach podręcznego.
Góra
 PM off  
      
#1217 PostWysłany: 27 Paź 2016 13:11 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dotad preferowalem pleacaki, ale teraz zdecydowanie polece nf base camp duffel:

https://www.thenorthface.com/shop/equip ... tionId=LFR

1. wytrzymaly
2. pojemny
3. elastyczny (mozna skompresowac do wymaganego wymiaru bagazu podrecznego)
4. calkiem wygodny
5. rzeczy latwo dostepne - jeden zamek i jest przeglad calej zawartosci, szybkie pakowanie

sprawdzil sie doskonale w mojej ostatniej podrozy z 10 lotami w ciagu 2.5 tygodnia, w kilku przypadkach jako podreczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1218 PostWysłany: 01 Gru 2016 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@‌ibartek‌ mógłbyś coś więcej napisać o tej torbie. Przymierzam się kupić żonie wersję m. Jest dość duża, jakiej wielkości Ty masz torbę? Jak się to nosi na plecach, napisałeś "całkiem wygodny", co to znaczy? Jaka jest przewaga w stosunku do plecaka bo szczerze powiedziawszy, jak na moje oko, żadna? Fajnie toto wygląda, ale czy poręczne i wygodne w użytkowaniu ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1219 PostWysłany: 01 Gru 2016 15:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@‌cypel‌

mam wersje M i rzeczywiscie jest duza (71L)

na plus vs plecak:
jest jedna glowna komora, otwieram i mam dostep do wszystkiego od razu, plus jedna mala kieszen
nieprzemakalny i trwaly material - mozna zapiac klodke i spokojnie wrzucic na rejestrowy, latwo ja wyczyscic
wygodny - jest dosc miekka, zaskakujaco dobrze nosi sie na plecach mimo cienkich paskow, oczywiscie nie moze byc za ciezka
jest elastyczna - nie byla w pelni wypakowana i spokojnie mozna ja bylo wcisnac w kazdy koszyk do podrecznego, sa paski i mozna ja skompresowac

na minus - jest dosc ciezka, sama torba M to kolo 1.5kg

btw: jest obecnie promo w http://8a.pl/torba-the-north-face-base- ... black.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1220 PostWysłany: 03 Gru 2016 19:10 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Dołączam do zadowolonych klientów z plecaka Forclaz 50 - przeloty easyjet-em i ryanair - zero problemów z wielkością plecaka (chociaż nie był przymierzany do "kuferka"). Raz plecak wylądował w luku bagażowym bo wchodziłem ostatni do samolotu i już tylko do luku pakowali plecaki. Spokojnie mieści się w półkach nad głowami.

Skrócona listwa usztywniająca o 2-2,5 cm - fajny plecak za fajną cenę. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 101  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group