Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 05 Sie 2010 16:40 

Rejestracja: 27 Cze 2010
Posty: 57
a jakie ma wymiary ta quechua? ten ICEBERG jest nowy więc mało znany, troszkę większy niż norma ale można go docisnąć. teraz go szukam po sklepach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 05 Sie 2010 16:56 

Rejestracja: 23 Cze 2010
Posty: 5
Ja polecam quechua forclaz 40 air. Bardzo dobry plecak, pojemność 42 litry, częściowo otwierany z przodu, dobra wentylacja pleców. Cena spadła ostatnio do 199 zł. Jeśli nie wypakujesz zanadto górnej kieszeni na klapie, mieści się do koszyka Ryanaira. Sprawdzone na Stansted ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 05 Sie 2010 17:34 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
aziion napisał(a):
a jakie ma wymiary ta quechua? ten ICEBERG jest nowy więc mało znany, troszkę większy niż norma ale można go docisnąć. teraz go szukam po sklepach

teraz Ci nie powiem bo nie pamiętam. Ale będąc w sklepie mierzyłem i mieści się w 55x20x40 przy czym te 55 to niemal na styk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 06 Sie 2010 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
osiek napisał(a):
ja się zastanawiam nad tym: http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-50-33896110/
Spełnia jeden podstawowy warunek: otwierany od przodu. Szukam takiego plecaka, gdyż zapewnia lepszy dostęp do rzeczy spakowanych i generalnie jest wygodniejszy w pakowaniu. Są też inne wersje tego plecaka, ale droższe

tez mysle o tym plecaku, przy czym spotkalem sie z opiniami ze quechua robi sredniej jakosci plecaki..

do wrzesnia cos trzeba bedzie wybrac, wiec przejade sie kiedys do decathlona i zobacze jak to wyglada ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 07 Sie 2010 22:35 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Bardzo mi się podobają plecaki Campusa, są takie zgrabne, nie mają mnóstwa kieszeni itp z tyłu, żeby nie pogrubiać zbytnio. Dużo osób pisało o Enzo 35, ale ciekawszy wydaje mi się Maysen 45, jest ciut większy, ale ze zwiniętym kominem powinien się mieścić. Ktoś może sprawdzał? No i czy 35 litrów to nie za mało?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 11 Sie 2010 10:05 

Rejestracja: 26 Maj 2010
Posty: 14
35 litrów to spora strata. Niestety teraz jest moda na smukłe wysokie plecaki, przez co szerokość zazwyczaj jest ok 30 cm, nie 40. Polecam plecaki z duużymi bocznymi kieszeniami, niestety obecnie ciężko dostępne. np http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id ... &context=1 (tylko ta cena...) czy stare alpinusy woodpeckery (teraz tylko na allegro dostępne, używane http://allegro.pl/item1087104591_plecak ... ml#gallery ). Ostatni polecam, cały z cordury, czyli niezniszczalny, wielkie boczne kieszenie, bez problemu przechodzi kontrolę rozmiarową (przy schowanym kominie) no i na allegro można z raz w tygodniu trafić na okazję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 17 Sie 2010 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
a co sądzicie o tym? http://allegro.pl/item1182700484_profes ... 5_45l.html

jak na studencką kieszeń wydaje sie ok, jesli chodzi o wymiary podchodzi jak najbardziej pod ryana (o ile faktycznie ma te 20 czy 21cm), kolor dobry, komin powiększany, system nośny tez wyglada wygodnie, w zasadzie nic mu chyba nie brakuje. Ktos widzi jakies "ale"? :)

no i spodobalo mi sie jeszcze takie dziwadło: http://allegro.pl/item1177429159_profes ... rdura.html zwlaszcza ze wzgledu na boczne kieszenie i minimalnie mniejsze wymiary - brak stresu przed ew sprawdzeniem :-) Na dodatek jest pokrowiec przeciwdeszczowy..

Nie wiecie moze czy na lotniskach nie czepiają się elementów metalowych w plecakach (stelaże)? W koncu czymś takim tez dałoby się zrobić krzywdę..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Sie 2010 05:59 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Podoba mi się ten drugi. Gdyby miał te 38 cm szerokości bez kieszenie, a nie jak teraz liczonej z kieszeniami - byłby idealny :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 17 Sie 2010 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Kamil, a nie wiesz jak z metalem w stelażu? Nie ma z tym problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Sie 2010 12:19 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Nie mam żadnego plecaka z metalowym stelażem, ale jeden z czytelników opisywał swój patent, w którym stelaż podmieniał na rusztowanie od namiotu i w ten sposób "przemycał" konstrukcję namiotu bez zastrzezeń. Sądzę w związku z tym, ze stelaz sam w sobei nei jest problemem,.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 17 Sie 2010 14:28 

Rejestracja: 27 Cze 2010
Posty: 57
Osobiście kupiłem Maysen 45, jestem zadowolony. Plecak posiada długi płaskownik z aluminium jako część stelażu, można go wyciągnąć, więc jeśli ktoś przewoził "konstrukcje" namiotu to nadał by się idealnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Sie 2010 14:39 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Też kupiłem ten plecak. Obsługa lotniska nie miała zastrzeżeń do tego stelażu, do kosza wchodzi, ale nie może być bardzo wypchany, a komin maksymalnie ściągnięty i schowany.
Ze stelażem z włókna szklanego od namiotu nie było problemu, natomiast metalowe śledzie w Gdańsku mi zabrano :(.
Broniłem się, że są nie zaostrzone, bo czytałem, że takie można przewozić, Pani poszla się spytać kogoś ale i tak nie przeszły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 19 Sie 2010 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
a jak z wygodą noszenia? bo generalnie różne opinie w internecie widziałem, a plecak mnie kusi z kilku powodów no i w ciągu kilku dni coś kupić muszę..

jesteście w 100% zadowoleni z wydanych pieniędzy? Ew jakieś wady? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 19 Sie 2010 21:36 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 48
Mam w domu stary plecack o wymiarach mniej wiecej 60x40, bez stelazu, elastyczny. Moze spokojnie nadawac sie jako bagaz podreczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 20 Sie 2010 00:33 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Ja jestem zadowolony. Generalnie nie ma dużych możliwości regulacji, ale trochę można. Jest jakiś system chłodzący plecy i faktycznie to chyba działa, bo plecak styka się po bokach pleców, a na kręgosłup jest tak jakby dziura. Wydaje się solidnie wykonany i fajnie, że ma tą pelerynkę przeciwdeszczową. No i paski ściągające, można przypiąć namiot z boku, co mi się przydało jak konfiskowali mi śledzie w Gdańsku :D. Nie musiałem otwierać plecaka, tylko odpiąłem namiot. Myślę, że jak chcesz coś lepszego to trzeba już wydać dużo większą kasę. Ten plecak za 2 stówki jest ok :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 20 Sie 2010 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
własnie plusem jest to, ze ma peleryne, to, ze ma mozliwosc wsadzenia i przypięcia z boku paru rzeczy (a niektore plecaki albo nie maja siatki, albo pod innym katem itd, a tu jest prosto, po ludzku i funkcjonalnie) no i teraz na allegro dostaje recznik szybkoschnący gratis, a takowy tez mi sie przyda. Liczac ze jego wartosc to 2-3 dychy, kurier tez swoje kosztuje, to plecak wychodzi za jakies 140zł (całość 178)
Czyli całkiem ok..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 22 Sie 2010 06:53 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 65
Słuchajcie, mam plecak o wymiarach 60x40x20 i walizke o wymiarach podobnych. Czy warto ryzykowac i liczyc ze podaruja to 5 cm na wysokosci? Jak wy byscie zrobili? W koncu sie lepiej orientujecie w temacie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Sie 2010 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
wyskosc podarują. Tzn zgnieciesz troche i bedzie 55cm.

Gorzej jak masz "twardą" walizke - lepszy jest plecak ze wzgledu na powyzsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Sie 2010 12:14 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
co do MAYSENA 45 to Campus ma wlasnie promocje na wszystkie plecaki : przy zakupie 2 plecakow ten drugi taniej 50%. mozna sie dogadac z kims kto chce kupic taki plecak(tak wlasnie zrobilam) i 25 pln mam w portfelu:D nie jest duzo ale zawsze cos;) a w najblizszym czasie wybrobuje go na 5 roznych lotniskach :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Sie 2010 14:53 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 12
gdzie ta promocja? w ich sklepach stacjonarnych czy jakimś sklepie internetowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 101  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group