Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.

[ 1795 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90  Następna
Autor Wiadomość
#1741 PostWysłany: 01 Sie 2022 22:52 

Loty: 32
Kilometry: 57 360
Plecak/torba ma być uniwersalny - będzie trochę przemieszczania z plecakiem na plecach więc dobrze aby był w miarę:) Myślałem tez o zakupie na dłużej (aby wykorzystać go w przyszłości w różnych opcjach). Toreb podróżnych mam nadto , plecaka żadnego:)

Więc jak coś to zostaje ten Forclaz Travel 500 50 litrów.

Szukałem w necie i znalazłem jeszcze takie modele - co sądzicie?

Deuter Aviant Acess 55 - jak się upchnie to może przejdzie jako podręczny? (ewentualnie ta sama wersja 38)
https://www.skalnik.pl/plecak-aviant-ac ... ck-682794#

Ciekawą opcją są plecaki z chowanym systemem nośnym gdzie robimy torbę, do transportu w busie, samolocie itp. rewelacja (przynajmniej tak mi się wydaje)
 Relacje PM off  

#1742 PostWysłany: 02 Sie 2022 00:43 

niebieski
IMO dopóki nie nadajesz plecaka jako bagaż rejestrowany chowanie pasków nie ma większego znaczenia.
Bywa pomocne, ale ja bym dużo nie dopłacił za to i nie kupiłbym takiego wcale, gdyby oznaczało to znacząco większy lub cięższy plecak.
Piszę to z doświadczeniem wielu podróży ze zwykłym plecakiem i paru z systemem chowania pasków.
 Relacje PM off  

#1743 PostWysłany: 02 Sie 2022 00:58 
Awatar użytkownika

Loty: 170
Kilometry: 298 762
srebrny
Do nadawania plecaka używa się specjalnych toreb transportowych. Nic się nie zaczepia ani nie wkręca. Plecak się nie brudzi.
Przy bagazu podręcznym nie jest kluczowa pojemność w litrach, tylko czy da się go wepchnąć do sizera.
Bardzo często problemem może być stelaż, lub usztywnienie pleców. Duży miękki plecak zawsze jakoś upchniesz. Ze sztywnym może być problem nawet jak będzie pusty.
Za to sztywne zwykle są wygodniejsze.
Warto wziąć miarkę do sklepu i sprawdzić, czy jesteś w stanie tak wygiąć plecki, żeby zmieściły się w wymiarze linii lotniczych. U mnie 15 cm za duży deuter po masażu wchodzi wszędzie. ;)
 Relacje PM off  

#1744 PostWysłany: 02 Sie 2022 08:01 

niebieski
Tak jest. Na lotniskach często dostępna jest też usługa owijania folią.
Proste rozwiązanie to odpowiednie okręcenie sznurkiem.
Niedawno w Gdańsku, lot Wizzair kolega nadawał plecak bez zabezpieczeń i usłyszał, że odbierze go na początku lub na końcu, bo plecakami zajmują się oddzielnie ze względu na wiszące pasy.

Ja kiedyś kupiłem plecak, który miał stelaż z tworzywa sztucznego. Obciąłem go trochę od góry, aby pasował do sizera. Nie wpłynęło to na funkcjonowanie, ale też nigdy się nie przydało, choć często z nim latałem jako podręczny.
 Relacje PM off  

#1745 PostWysłany: 02 Sie 2022 08:09 
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 346 924
niebieski
mac82 napisał(a):
Ciekawą opcją są plecaki z chowanym systemem nośnym gdzie robimy torbę, do transportu w busie, samolocie itp. rewelacja (przynajmniej tak mi się wydaje)

Foreclaz Travel 500 50 litrów ma w zestawie pokrowiec przeciwdeszczowy który jak się założy to zakrywa wszystkie paski i właśnie używamy go do transportu autobusami, łodziami itp.
Odbyliśmy z tymi plecakami już kilka podróży jako bagaż podręczny i bardzo polecam- wygodny dla pleców i pakowny

#1746 PostWysłany: 02 Sie 2022 11:31 

Olencjaaa ,
Właśnie nad nim się zastanawiam - na początku myślałem o tym mniejszym travel100 40 litrów , ale jak się odepnie z tej 50 torbę to chyba wymiar łapie podobny.
Nie chce wydać majątku na coś co będzie używane okazjonalnie, chyba tak optymalnie to maks 500 zł chciałbym wydać:) Np kupując tego Forclaz 50 litrów i 40 litrów mam dwa plecaki na wyjazdy (dla siebie i dla zony w przyszłości) -cenowo wychodzi w miarę korzystnie.
Ludzie z tymi tanimi plecakami decathlonowskimi podróżują po świecie więc może takie tragiczne nie są:)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Sie 2022 12:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#1747 PostWysłany: 02 Sie 2022 15:24 

Nie miałaś problemu z tym plecakiem jako podręczny w samolocie??
Zastanawiam się jeszcze czy ten Deuter Acess 55 nie będzie mniej nadziany:)
Czy te sznurki w tym foreclaz nie wkurzają??
 Relacje PM off  

#1748 PostWysłany: 03 Sie 2022 09:18 
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 346 924
niebieski
@mac82 Foreclaz Travel 500 bez problemu do tej pory przechodził jako podręczny na KLM, AF, Copie i LATAM

a co do sznurków to jedyna rzecz która mnie denerwuje to, że ciężko przechodzi się w samolocie między siedzeniami z odpiętym pasem biodrowym ale ja i tak staram się go zawsze zapinać żeby odciążyć plecy

#1749 PostWysłany: 04 Sie 2022 22:16 

Zamówiony travel 500 ( jeszcze w starej cenie po 350 bo już 400) i travel 100 40 litrów i będę testował;)
Chodzi mi jeszcze po głowie ten Deuter Acess 55 - ale ten jeden jest w cenie tych dwóch;) Może ktoś używa i podpowie czy warto na okazjonalne wypady lotnicze 2-3 razy w roku.
 Relacje PM off  

#1750 PostWysłany: 05 Sie 2022 12:12 

Tak w ramach wyjaśnienia. Wygląda na to, że pomysłodawcą małego bagażu podręcznego nie był ani Wizzair ani Ryanair.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
piwili lubi ten post.

#1751 PostWysłany: 17 Sie 2022 11:25 

Cześć, czytałem posty na poprzednich stronach - i niektórzy piszą, że 40L a niektórzy, że 50L przejdzie.

Wizzair, Wrocław/Split - macie jakieś doświadczenie? Oczywiście zależy na jak największej pojemności, ale jak ma być dopłata to podziękuje... Celuje w budżetowe Forclaz 100 albo 500.
 Relacje PM off  

#1752 PostWysłany: 26 Sie 2022 08:06 

I finalnie zostały forclaz 100 oraz deuter Aviant Acess 55, Forclaz 500 odpadł bo trochę taki przekombinowany (co nie zmienia faktu ze chyba najlepiej zrobiony system nośny ale waga spora), za dużo wszystkiego wkoło na podróże samolotem bez 20km trekingów.

Kilka słów o plecakach, może komuś pomoże (ja też szukałem radziłem się innych)

Forclaz Travel 100 o pojemności 40 litrów - wymiary idealne na podręczny, fajnie przemyślane kieszenie, gdyby system wentylacyjny pleców był lepszy to byłby to super plecak a tak jest niedosyt - w cenie do 200 zł uważam że to dobry wybór
https://www.decathlon.pl/p/plecak-trekk ... lsrc=aw.ds

Deuter Aviant Acess 55 - plecak bardziej jak torba , jedna duża kieszeń, jedna mała z boku torba aby chyba wodę włożyć, mała torba na buty i tyle, waga 1600 gr więc jak na taki plecak to OK, brakuje tylko z dwóch kieszeni (na laptopa/tablet i jeszcze jakiejś mniejszej podręcznej). Kupiony za 320 zł nowy więc zostanie, wymiary większe o 9 cm od podręcznego ale z tego co czytałem plecaki przechodzą więc zaryzykuję, plecak zawsze można upchnąć. Plecak solidnie zrobiony ale gdybym miał go kupić w okolicach 500 zł to już bym się mocno zastanowił (przez brak większej ilości kieszeni).
https://www.deuter.com/int-en/shop/back ... -access-55

mac82 napisał(a):
Zamówiony travel 500 ( jeszcze w starej cenie po 350 bo już 400) i travel 100 40 litrów i będę testował;)
Chodzi mi jeszcze po głowie ten Deuter Acess 55 - ale ten jeden jest w cenie tych dwóch;) Może ktoś używa i podpowie czy warto na okazjonalne wypady lotnicze 2-3 razy w roku.
 Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.

#1753 PostWysłany: 29 Sie 2022 17:58 

Deuter Acess 55 w dobrej cenie jakby ktoś potrzebował - za ta kasę warto
https://www.skalnik.pl/plecak-aviant-ac ... j4QAvD_BwE
 Relacje PM off  

#1754 PostWysłany: 15 Wrz 2022 14:48 

Loty: 512
Kilometry: 837 899
złoty
Dobra cena na 20l

QUECHUA Plecak turystyczny Quechua Arpenaz NH100 20 litrów
39.99zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-x301674?mc=8529024
almukantarant lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#1755 PostWysłany: 16 Wrz 2022 07:51 

Hej :)

Poszukuję jakiegoś plecaka ok 30 litrów. Poprzednio miałem Deuter Giga Office Pro ~32L i byłem bardzo zadowolony, jednak ma już ponad 10 lat i wypadałoby coś nowego ogarnąć.

Plecak będzie wykorzystywany na co dzień do pracy, na rower, ale także w podróż samolotem, cóż byście mi doradzili ? Obowiązkowo laptop 13", kable nie kable :D

Z góry dzięki za propozycje :)
 Relacje PM off  

#1756 PostWysłany: 05 Paź 2022 10:45 

Cześć, czy CabinZero 44 da się wcisnąć do mniejszego sizera? Jeśli nie to może 36?
 Relacje PM off  

#1757 PostWysłany: 05 Paź 2022 10:50 

srebrny
CabinZero 44l jest świetnym plecakiem, latałem z nim kilkadziesiąt razy różnymi liniami i nigdy nikt mi nie kazał go wkładać do wzornika... Do plecaka da się wsadzić naprawdę sporo, a potem ściągnąć taśmami, żeby nie był taki pękaty. Natomiast jakiej odpowiedzi oczekujesz? Jeśli będziesz miał plecak w połowie pusty, to możesz go nawet złożyć w pół. Plecak nie ma sztywnych elementów, więc jest podatny na wszelkie ściskanie itd. w tym sensie powinien dać się "wcisnąć" w formę o nieco mniejszych (niż plecakowe) wymiary, ale co z tego wyniknie to zależy od wypełnienia zawartością. Są też warianty 36 i 28 l.
 Relacje PM off
connexBB uważa post za pomocny.

#1758 PostWysłany: 06 Paź 2022 12:55 

-- 06 Paź 2022 12:52 --

man4business napisał(a):
Natomiast jakiej odpowiedzi oczekujesz?. Jeśli będziesz miał plecak w połowie pusty, to możesz go nawet złożyć w pół. Plecak nie ma sztywnych elementów

Właśnie takiej :) Bo teraz mogę rozważać kupno tylko 1 plecaka - 44L - i ewentualnie pakować go tylko w połowie. Jakby się go nie dało wcisnąć, nawet pustego, to bym pewnie potrzebował mniejszego i większego...

-- 06 Paź 2022 12:55 --

Pytanie jeszcze, czy to samo się odnosi do wersji Military? Bo ona ma inne plecy
 Relacje PM off  

#1759 PostWysłany: 06 Paź 2022 23:05 

srebrny
Tak, używam wersji Military CabinZero 44l - mam kilka sztuk, w tym jeden używam od ponad 5 lat, przeleciał już naprawdę kawał świata i kompletnie nic się w nim nie zepsuło, wszystkie uchwyty, taśmy, klamry i zamki są ok. Dodatkowo plecaki CabinZero mają taką metalową przywieszkę z unikatowym numerem (system okoban.com) - który można zarejestrować i np. gdy ktoś znajdzie, może zgłosić przez stronę, że taki bagaż znalazł.
 Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.

#1760 PostWysłany: 09 Paź 2022 19:05 

Mam pytanie jeszcze o plecak Decathlon travel 500 50l. Było pisane w wątku że można wyjąć stelaż. Oglądałem go w Decathlonie i system nośny ślizga się na tym stelażu. Zastanawiam się czy jak się go wyjmie to coś będzie się działać?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

[ 1795 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości