Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Wrz 2018 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
DaDa napisał(a):
@BrunoJ, elegancja turystyczna rządzi się swoimi prawami ;) i mieści się w plecaku.


Hehe, coś w tym jest. I zapewne elegancja turystyczna rózni się od elegancji All Incl. W kwestiach pakowania bagażu są i inne kategorie, np kompaktowośc biznesowa (5 dniowy wyjazd do kabinówki z uwzględniem 'full gear' biznesowego i mniej oficjalnych ciuchów na wieczorne integracje).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#22 PostWysłany: 09 Wrz 2018 14:27 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
BrunoJ napisał(a):

@DaDa - jesli masz 'stary' plecak to stanowczo warto sie rozejrzeć, współczesne rozwiązania systemów nośnych i wentylacji robią dużą różnicę w wygodzie użytkowania plecaka, o 'gadzetach' jak kieszeń na wkład z wodą do picia itp nie wspomnę, do tego mozna znaleśc naprawdę lekkie jak piórko.


Tak, zastanawiam się nad kilkoma modelami Deutera. Mam alpinusa sprzed 15 lat, jest całkiem wygodny ale sporo waży. Jakiś system wentylacji ma, ale bez porównania do współczesnych.
Mówiąc o wygodnej hybrydzie myślałam o czym takim https://www.deuter.com/CA/ce/sport-trav ... black.html
nie rozważam zakupu, bo stelaż i kółka swoje ważą, raczej informacyjnie napisałam. Bo w sklepie ( z ciekawości przymierzyłam) leżał OK (pusty, przez chwilę).

@Qba85 - myślę, że chodziło o wygodę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Wrz 2018 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
DaDa napisał(a):
Mówiąc o wygodnej hybrydzie myślałam o czym takim https://www.deuter.com/CA/ce/sport-trav ... black.html
nie rozważam zakupu, bo stelaż i kółka swoje ważą, raczej informacyjnie napisałam. Bo w sklepie ( z ciekawości przymierzyłam) leżał OK (pusty, przez chwilę).

prawie 4 kilo bez 'towaru' chyba skreśla ten plecak do zastosowań podróżniczych.
Co do dzisiejszego wyboru to nie podpowiem, moje plecaki mają juz pare lat, a i chyba niekoniecznie są łatwe do dostania w naszych sklepach. Spełniają wszystkie moje wymagania i są w dobrym stanie. Za to walizki co kilka lat do wymiany. Szmacianka po kilkudziesięciu razach w luku ma juz zazwyczaj dość...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Wrz 2018 18:31 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
ChrisPN napisał(a):
Zdecydowanie plecak..
Do walizki wrzuca się za dużo niepotrzebnego staffu:D

Do przemytu się zgodzę, że plecak się nie nadaje. Cali poobijani będą.


@BrunoJ, Bagaż w luku to osobna historia. Na plecak nakładam pokrowiec do samolotu. I chroni plecak i nic się w taśmy bagażowe nie zapląta. Choć tu przyznam, że trzeba się bardziej nakombinować żeby np. butelkę zabezpieczyć niż w twardej walizce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Wrz 2018 19:00 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
DaDa napisał(a):
@Qba85 - myślę, że chodziło o wygodę.


Nie sądzę, by branie dużej walizki na wielodniowy pobyt w jednym miejscu (mowa była o AI "na plaży") było jakoś szczególnie niewygodne ;)

a tak w ogóle to nikt nie wymienia w takich dyskusjach torby na ramię - dlaczego? byłem kilka razy z takową (z różnych względów) na jakimś wyjeździe i nie narzekałem, osobiście do podróży bez konieczności pokonywania dziesiątek kilometrów wybrałbym ją chętniej niż wielki plecak...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Wrz 2018 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Qba85 napisał(a):
DaDa napisał(a):
@Qba85 - myślę, że chodziło o wygodę.


Nie sądzę, by branie dużej walizki na wielodniowy pobyt w jednym miejscu (mowa była o AI "na plaży") było jakoś szczególnie niewygodne ;)

To raczej chodziło o wygodę w innym znaczeniu - że zamiast sie spakować optymalnie i w miarę oszczędnie, ludziska 'dla wygody' wrzucają kupę nadmiarowych rzeczy, a potem targają się z wielkimi walizkami. Chociaz zazwyczaj przy All Inc jest transport z lotniska do hotelu, więc również nie widze wielkiego problemu.

Cytuj:
a tak w ogóle to nikt nie wymienia w takich dyskusjach torby na ramię - dlaczego? byłem kilka razy z takową (z różnych względów) na jakimś wyjeździe i nie narzekałem, osobiście do podróży bez konieczności pokonywania dziesiątek kilometrów wybrałbym ją chętniej niż wielki plecak...

Naprawdę nosiłeś 20+ kg torbę na ramieniu w terenie? Jakoś nie mam przekonania. Sama torba jest ok, ale jesli ma byc targana ze soba to albo jest w miare lekka (i mała), albo przestaje sie różnic od walizki pod kątem przyjemności chodzenia z nią po w terenie. Tutaj plecak dalej zauważalnie lepiej.
Ewentualnie można trafic fajne torbo-plecaki, które w odróżnieniu od walizko-plecaków nie mają kółek i sztywnych stelazy. Co ciekawe tutaj zaczynają się pojawiac nieco mniej znane w czystej turystyce firmy (produkujące takie torby), np Thule. przy czym od razu warto zaznaczyc że do najtanszych to nie należy..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Wrz 2018 22:57 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
20 kg w torbie to raczej nie do wykonania (chyba że hantle weźmiemy? ). Zastępowała mi małą walizkę kabinową, na podręczny spokojnie wchodziła i przynajmniej nie miałem wielkich jezior na plecach ?

A co do pakowania zbędnych rzeczy - jeśli i tak bierzesz dużą walizkę, to nie ma w tym wielkiej przesady, nawet lepiej upchać dużo, żeby rzeczy w środku nie latały. Ale może mam takie zdanie, bo jestem przyzwyczajony do targania ciężkich bagaży po wielu długich wyjazdach służbowych ?
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 10 Wrz 2018 06:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Powiem tak, jako duży, silny chłop o prostym kręgosłupie (z k. moralnym gorzej) też nie mam problemu z zarzuceniem torby na ramię. Ma zdecydowanie krótszy czas dostępu do wnętrza niż plecak czy walizka. Łatwo ją upchnąć w samolocie czy samochodzie i nie stuka po bruku jak walizka.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Wrz 2018 12:48 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
To może podsumowując:
Na wyjazd do kraju z płaskimi chodnikami lub bezpośredni przejazd z lotniska do hotelu bez przemieszczania się z bagażem - walizka
Na wyjazd do krajów/miejsc bez płaskich chodników, z przemieszczaniem się lub w góry - plecak
Na krótki wyjazd - co kto lubi. Również torba na ramię się doskonale sprawdzi.

Istnieją odstępstwa od powyższego podsumowania, w zależności od upodobań ;)

A wracając do źródeł, temat dotyczy podróży do Meksyku, ze zmianą noclegów i tu, zdecydowanie polecam plecak, co już chyba ustalone zostało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group