Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2019 01:26 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 3
Cześć
pisze żeby zasięgnąć rady. W kwietniu planuję 3 tygodniową podróż po Wietnamie i .. no właśnie. Lubie się przemieszczać, poznawać nowe miejsca ale potrzebuje tez odpocząć 3-4 dni na pięknych plażach z czystą wodą. I tutaj pojawia się dylemat czy wybrać:
1 . Płd-zach część Tajlandii (wyspy Krabi itd...) i później do Hanoi i kierować się na południe z Sajgonu stamtąd byłby odlot.
2. Płn. Wietnam Hanoi wzdłuż wybrzeża do Ho Chi Minh (po drodze centralna czesc) i np. deltą Mekongu do Siem Reap - Angkor Wat i później 3-4 dni na wyspach Koh Rong i znow z powrotem do Sajgonu.
Kilka podróży już odbyłam ale z planem na Wietnam jakoś nie mogę ruszyć właśnie z powodu tej zagwozdki.
Z góry dzięki za rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 19 Lut 2019 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
A nie myślałeś o Phu Quoc? Tam jest całkiem przyjemnie, dużo plaż do wyboru, łatwy dojazd (możesz po Delcie Mekongu pojechać do Rach Gia i stamtąd wziąć prom, potem powrót samolotem do Sajgonu - ja płaciłam jakoś poniżej 100zł za osobę).Do tego ominie Cię wiza do Kambodży.
Nie wiem, jak lubisz zwiedzać, nam 3 tygodnie w Wietnamie nie wystarczyły na wszystko, co chciałam zobaczyć (no ale my nie jesteśmy super szybcy i lubimy się czasem kilka dni posnuć po jednym miejscu) i nie dorzucałabym jeszcze dodatkowego kraju do planu wyjazdu.

Jakbyś się zastanawiał nad Phu Quoc, to my spaliśmy w bardzo przyjemnym resorcie z czystą plażą, sprzątaną kilka razy dziennie, do tego smaczne śniadania, a w okolicy sporo knajpek. Transport z i na lotnisko w cenie pokoju. Można też pojeździć po okolicy skuterem, gdyby plażowanie Ci się znudziło. Nazywał się Phu Quoc Eco Beach Resort.
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2019 00:42 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 3
dziękuje za pomysł z wyspą Phu Quoc. Wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Z tego co patrzyłam to bilety w VietJet sa bardzo tanie więc plan Hanoi -.... - Sajgon - wyspa i wylot z Sajgonu wydaje się być dość mądrym planem :) na zwiedzanie wraz z podróżą mamy 3 tygodnie więc pewnie i tak nie zobaczymy wszystkiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Mar 2019 13:58 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Phu Quoc w porównaniu do tajskich wysp tak bliskich jak np. Koh Chang lub Koh Mak wypada baaaardzo słabo.
Według mnie nie warto tam lecieć. Lepiej już do Tajlandii na parę dni na plażę - lotu z Wietnamu są tam bardzo tanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Mar 2019 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Emejcz - chyba trochę zależy do tego, jaką plażę wybierzesz.

Byłam w zeszłym roku i na Phu Quoc i na Ko Chang. Na dłuższy pobyt pewnie warto skoczyć do Tajlandii, na 3-4 dni odpoczynku Phu Quoc wg mnie nie jest zły. Oczywiście to kwestia osobistych preferencji, ale mnie się podobało - spałam miejscu z super czystą plażą, ludzi było mało, w zasięgu 20-30 minut spacerem całkiem niezłe jedzenie. Może na 2 tygodnie bym tam nie poleciała, ale na kilkudniowy odpoczynek po zwiedzaniu jak najbardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Mar 2019 05:10 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Kwestia oceny pewnie i oczekiwań od rajskiej wyspy. Phu quoc (poza pineapple island gdzie dociera się super kolejką) rajski nie jest w ogóle. My się bardzo zawiedliśmy, a jeszcze spaliśmy w nieturystycznej wiosce gdzie codziennie po 16-17 do rana płonęły śmieci tworząc trującą chmurę która nie pozwalała siedzieć na zewnątrz. Dobrze, że mieliśmy skuter.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group