Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plażing listopad
#1 PostWysłany: 23 Sty 2017 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Qatar podarował tanie bilety i tym sposobem zupełnie tego nie planując wylądujemy w Szanghaju. Dlatego trochę czasu pozwiedzamy Chiny, kończąc zapewne w Pekinie,a potem chcielibyśmy się wybrać gdzieś wygrzać zmarznięte ciała. Ale, ze to listopad to nie każdy zakątek Azji nadaje się na takie plażowanie. Byliśmy do tej pory na Koh Phangan w Tajlandii, odwiedziliśmy także Palawan oraz Boracay (oczywiście wymieniam miejscówki plażowe). Na Phangan podobało nam się bardzo. Szukamy czegoś w podobnym klimacie, wstępnie padło na Koh Chang, ale tam nie ma z tego co czytam aż tak fajnych plaży i wielu możliwości na snurkowanie.
Ktoś coś poleci? Może Lombok? A może inna miejscówka na Filipinach? Może Krabi i okolice.
Fajnie gdyby blisko było lotnisko z którego w miarę łatwo doleci się do Bangkoku (nie musi być bezpośrednio) lub dojedzie. Stamta mamy lot powrotny.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#2 PostWysłany: 25 Sty 2017 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
To tak na szybko:
- Na Koh Changu jest sporo fajnych plaż, nie wszystkie są do bólu zabudowane. Gorzej ze snurkowaniem z brzegu, bo wprawdzie jest, ale bez szału. Na dobre snurkle potrzebna łódź.
- Prowincja Krabi (bo to spory i nie jednoznaczny obszar) - dość podobnie jak Koh Chang, snorkle z brzegu też średnie, rafy są nieco dalej
- Niezmiennie polecam moje ulubione w Tajlandii Koh Ngai o której pisałem wiele razy i/lub Koh Lipe. Snorkle z brzegu całkiem spoko, chociaż na Koh Lipe sporo rafy jest już zniszczone.
- A może Koh Rong w Kambodży tak dla odmiany(?)
- Lombok - plaże super, ale snurkowania z brzegu słabo. Snorkle z brzegu dobre na Gilis, więc może Lombok + Gilis. Listopad to już trochę na dwoje babka wróżyła, bo monsun się zaczyna. Z drugiej strony w wiekszości Tajlandii dopiero się kończy
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#3 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Dziękuje Ci @‌bonieq2‌ za wyczerpującą odpowiedź.
Nad Koh Rong w Kambodży zastanawiałem się w zeszłym sezonie, ostatecznie odpadło z powodu dość wysokich cen (chcieliśmy jechać na Koh Rong Samolem gdzie są dwa ośrodki prowadzone przez Polaków), ale ceny tam to ok 100$ za noc. Tym razem odpada też zwykłe Koh Rong z powodu dość długiego transportu, a wylot jest z Bangkoku
Co do Koh Lipe to trochę traktuje to jako rejon Krabi, i generalnie skłaniam się ku temu kierunkowi jednakże dwie rzeczy mnie martwią, jedna to pogoda, które podobnie jak na Lombok jest trochę loterią, a druga rzecz to najchętniej osiadłbym na kilka dni na miejscu i ew przemieszczał się skuterem w kąpielówkach. Obawiam się, ze jak wrzucimy sobie Krabi to będzie pokusa płynąc i tu i tam... dlatego chyba najlepszym wyjście jest Koh Chang.
Jeśli tam byłeś to mam pytanie, ile mniej więcej należy liczyć na transport z wyspy do BKK? Pewnie mając wylot o 1 w nocy ze spokojem można sobie to tego samego dnia ogarnąć:)
A co do Koh Lipe to widziałem, że chwaliłeś. Ale też widziałem, że dość wysoko się cenią jeśli chodzi o noclegi:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#4 PostWysłany: 25 Sty 2017 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Koh Lipe to za chińskiego boga nie jest Krabi, tak jak Gdansk to nie Zachodniopomorskie ;)
Pod Krabi możemy podpiać Koh Phi Phi, Ao Nang, Railay....ale nie Koh Lipe

Co do pogody:
Krabi, pd-zachód Tajlandii, Koh Chang wtedy powinno być ok, ale to sam początek pory suchej, wiec kto to wie, ja bym powiedział ENTER
Koh Samui i jej okolice - wtedy monsun i nie polecam, tak brzmi to może dziwnie, ale Koh Chang jest osłonięte przez cześć Półwyspu Indochińskiego od monsunu północno-wschodniego, wiec monsun ma w innym terminie ;)
Lombok i okolice - a kto to wie, ostatnio monsuny maja kalendarz coraz mocniej w d*** ;) i przychodzą później

Z Koh Chang spokojnie powinno dać rade dostać się na taki lot nocny. Z innych wysp nie koniecznie bo nigdy nie wiadomo co i jak po drodze, jeśli chodzi o transport lotniczy. Drogowy nieco bardziej pewny i z ew. backupami. Transfer z Koh Chang to shared taxi do promu, prom, minibus/pickup do Trang i autobus do Bangkoku i potem transport miejski/taxi na lotnisko. Nie pamiętam już cen dokładnych, ale zdecydowanie poniżej 100zł za osobę wychodziło za całość. Pewnie można tez zabookować bilet łączony na lotnisko w miejscowych biurach z Koh Chang.

Na Koh Chang spędziłem dobrych kilka tygodni, w razie pytań - wal śmiało
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#5 PostWysłany: 26 Sty 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@‌bonieq2‌
dziękuje Ci za podpowiedzi. Faktycznie sprawdziłem jeszcze raz lokalizację Koh Lipe i pomyliła mi się ona z lokalizację Koh Lanta, nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie, że to sąsiadujące wyspy.
Co do Samui to wiem, że tam taka pogoda, bo byłem na Phanang w sierpniu i faktycznie pogoda była dla nas łaskawa, nawet bardzo:)
Chyba jednak padnie na to Koh Chang bo najpewniejsze jest słońce, choć nie powiem Lipe kusi świetnymi opiniami tyle tylko, że trochę strach z aurą. Brat w 2016 był ponad tydzień na sąsiedniej Langkawi w tym samym terminie w którym my planujemy pobyt i dużo padało, a słońca było mało. Ale jak wiadomo zasady nie ma:) Dziękuje za pomoc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#6 PostWysłany: 26 Sty 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zasadniczo to Koh Chang i Koh Lipe maja z grubsza ten sam okres dla pory deszczowej, wiec kto to wie ;) Na Koh Chang spedzilismy caly listopad 2014 i zdecydowanie byla przewaga slonca, aczkolwiek dni z deszczem bylo co najmniej kilka.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#7 PostWysłany: 26 Sty 2017 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
No a jak oceniasz samo Koh Chang? Fajna wyspa? Warto się wybrać?
Drugie pytanie Koh Lipe jakie jest najbliższe lotnisko? I czy wyspa nie jest za mała na ponad tygodniowy pobyt?
Strona http://mandalay.pl/tajlandia/pogoda/listopad jednak dzieli pogodę na tą lepszą na Chang.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#8 PostWysłany: 26 Sty 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Dla Chang - ' Jeszcze trochę pada, średnio co trzeci dzień'
Dla Pd-zachodu - ' Nadal pada, średnio co drugi dzień, ale o połowę mniej intensywnie, niż miesiąc wcześniej'
:lol:

Koh Lipe najblize lotniska to Langkawi w Malezji, Hat Yai oraz Trang. Jest tez Air Asia Island Transfer przez Hat Yai wlasnie, Nook Air chyba tez to ma. Nie zmiennie polecam tez Koh Lipe i potem promem na Koh Ngai. Na tydzien akurat taki plan.

Koh Chang mi sie podobalo, ale polnoc jest dla mnie zbyt zabudowana. Lonely Beach mi sie podobala, ale samo miasteczko zbyt imprezowe dla mnie- plaza jednak super. Mieszkalismy w Bailan Bay - cisza i spokoj, ale plaza nie tak ladna jak Lonely. Khong Koi na poludniu tez mi sie bardzo podobala. Warto wynajac skuter na tydzien. Sa tez calkiem spoko nurkowania w tej okolicy, w tym wrak HTMS Chang.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#9 PostWysłany: 29 Sty 2017 09:55 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
dziabulek napisał(a):
@‌bonieq2‌
dziękuje Ci za podpowiedzi. Faktycznie sprawdziłem jeszcze raz lokalizację Koh Lipe i pomyliła mi się ona z lokalizację Koh Lanta, nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie, że to sąsiadujące wyspy.
Co do Samui to wiem, że tam taka pogoda, bo byłem na Phanang w sierpniu i faktycznie pogoda była dla nas łaskawa, nawet bardzo:)
Chyba jednak padnie na to Koh Chang bo najpewniejsze jest słońce, choć nie powiem Lipe kusi świetnymi opiniami tyle tylko, że trochę strach z aurą. Brat w 2016 był ponad tydzień na sąsiedniej Langkawi w tym samym terminie w którym my planujemy pobyt i dużo padało, a słońca było mało. Ale jak wiadomo zasady nie ma:) Dziękuje za pomoc


W październiku kursowalam kilka razy pomiędzy Koh Lipe a Langkawi. Na Langkawi spora cześć czasu padało i było zachmurzone niebo, a na Lipe pogoda byla idealna. Będąc na Koh Lipe kilkakrotnie szły burzowe chmury, ale przeważnie zawieszały sie na górzystej wyspie obok i mijały Lipe.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#10 PostWysłany: 07 Lip 2017 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Hej! Podłączę się do tematu plażingu.

planujemy podróż poślubną i ponad tydzień chcielibyśmy spędzić głównie na takiej aktywności.
Jeżeli chodzi o plaże, byliśmy już w Tajlandii na wschodnim i zachodnim wybrzeżu, a także w Malezji w okolicach Borneo.

Chcielibyśmy coś w podobnym klimacie, ale tam gdzie jeszcze nasza noga nie postała :)

Aktualnie ceny na Filipiny, czy do Indonezji nie powalają.. Co myślicie o Kambodży?

Dodam, że ponad tydzień chcemy też poświęcić na zwiedzanie kraju.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#11 PostWysłany: 11 Lip 2017 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
wasil10 my tez mielismy dylemat po 2krotnym pobycie w Tajlandii jedzimiemy do Kambodzy, Filipiny odwiedze jak tam sytuacja sie unormuje .. Siem Reap + Sihanoukville (a stamtad na wyspy I jednodniowy wypad do Phnom Penh) napewno bedzie co robic, pogoda ma byc dobra a cenowo porownywalnie jak Tajlandia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#12 PostWysłany: 11 Lip 2017 19:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
a od kiedy sytuacja na Filipinach jest nie-unormowana ? na zdecydowanej wiekszosci wysp jest swiety spokoj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plażing listopad
#13 PostWysłany: 17 Paź 2017 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
Gricho napisał(a):
wasil10 my tez mielismy dylemat po 2krotnym pobycie w Tajlandii jedzimiemy do Kambodzy, Filipiny odwiedze jak tam sytuacja sie unormuje .. Siem Reap + Sihanoukville (a stamtad na wyspy I jednodniowy wypad do Phnom Penh) napewno bedzie co robic, pogoda ma byc dobra a cenowo porownywalnie jak Tajlandia.


Moim zdaniem w Kambodży jest taniej. Zwlaszcza jak chcesz mieć hotel z basenem i pieknym ogrodem z palmami itd, to w Kambodży zaplacisz za to mniej niż w Tajlandii ;) piwo też jest tańsze. Poza tym dość podobnie, ale powiedzmy w skali miesiąca, żyjąc w Kambodży na pewno wydałem mniej, żyjąc na lepszym poziomie niż w Tajlandii. To moja subiektywna ocena ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group