Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Plaże w Atenach
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2016 12:39 

Rejestracja: 03 Mar 2016
Posty: 11
Witajcie, szukam fajnej plaży w Atenach lub w okolicy, jesli da sie tam dojechać komunikacją miejską. Znalazłam plażę Voula Beach, ale opinie są różne, jedni mówią, że jest ok, inni że tłoczno i brudno. Inne plaże ktore znalazłam są oznaczone jako Glyfada. Widzę że jest to inna miejscowość, proszę o podpowiedź, gdzie najlepiej dotrzeć komunikacją miejską. Będę super wdzięczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2016 12:49 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@agnieszka111

Na każdą dojedziesz tramwajem, który jedzie wzdłuż wybrzeża. Jak nie podpasuje, jedziesz przystanek dalej na inną ;-)

http://www.stasy.gr/fileadmin/pages_mat ... rohias.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2016 13:10 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Takich wypaśnych plaży jak na wyspach w Atenach nie znajdziesz ale tragedii nie ma...
My plażowaliśmy w okolicach Glyfady...Są dwie plaże do wyboru,całkiem spoko
Wygoogluj sobie " athens glyfada beach " zobacz mapę i lokalizację.Wejdź też w grafikę i masz sporo zdjęć tej plaży..
Plaża była czysta ale my byliśmy w kwietniu więc przed sezonem a po sezonie może być różnie :lol: Woda może 12-14 stopni ale po kilku winach nie przeszkadzało nam to :mrgreen: Tak jak kolega wyżej pisał,dojazd tramwajem :) Z samego centrum jechaliśmy 45 minut...
aha sama plaża taki drobniutki żwir...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2016 14:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Była już taka dyskusja:
viewtopic.php?p=656535#p656535
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2016 14:19 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Taka uwaga odnośnie tramwaju - wzdłuż wybrzeża jedzie szybko i sprawnie, zatrzymuje się tylko na żądanie, ale gdy odbije na północ, do centrum Aten, wlecze się niemiłosiernie. Mieszkając w Glyfadzie, z tramwaju wyleczyłem się już po pierwszym dniu. W niedzielę z Glyfady do Syntagmy jechałem równą godzinę. Jak ktoś mieszka w Glyfadzie, warto rozważyć autobus nr 205 lub A3 do ostatniej stacji metra Elleniko i potem metrem, wtedy można być w centrum w granicach 30-40 minut.

Plaże takie sobie, względnie szerokie, jakieś 30-40 m, ciemny, gruby piaseczek / żwirek, poprzedzielane przystaniami jachtowymi. Na razie względne luzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2016 14:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Tramwaj to w ogóle ledwie pyrka. Wracałem późnym wieczorem z Pireusu do Glyfady autobusem, to jechał o połowę krócej. A opcja, którą podajesz z metrem, jest oczywiście optymalna. Można zaoszczędzić z pół godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2016 14:32 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@obibok

Poza tym, jadąc 205 ze stacji metra Elliniko do Glyfady, z okien autobusu za darmo można rzucić okiem na zamknięte Muzeum Lotnictwa Cywilnego na starym lotnisku Ellinikon International Airport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2016 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
i po drodze również miejsce lokacji sporej grupy uchodźców

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#9 PostWysłany: 29 Wrz 2016 23:05 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Miałem problem ze znalezieniem aktualnych danych o plażach, więc wrzucam info z własnych doświadczeń, może komuś się przyda:

- przy przystanku tramwajowym Mousson (ostatni wspólny) - plaża darmowa - piasek, dwie knajpy, plac zabaw, toalety, niestety sporo śmieci, dno morza z szybkim spadem, odgłosy z ulicy wyraźne
- przy przystanku Kalamaki - plaża darmowa - kamyczki, leżaki/parasole płatne, knajpka, kiosk z napojami i smakołykami, niezbyt ładne przebieralnie i toalety, dno morza z szybkim spadem, odgłosy z ulicy wyraźne (obok jest też plaża płatna, ale tam nie zaglądałem)
- przy przystanku Paleo Dimarchio - plaża darmowa - piasek, duża przestrzeń, darmowe parasole, toalety typu toitoi, dno morza z szybkim spadem, brak knajpek (ale w zamian co 10 minut pojawia się pani "massage for you?":) ), odgłosy z ulicy bardzo ciche
- przy przystanku Kolymvitirio (trzeba kawałek dojść, bo to jeden z kilku przystanków w Glyfadzie kilkaset metrów od linii brzegowej) - plaża płatna o nazwie Asteras (4 euro w tygodniu, 6 euro w weekend) - piasek, woda bardzo płytka kilkadziesiąt metrów w głąb morza, leżaki i parasole w cenie, ładne przebieralnie i prysznice, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci (w tym płatne automaty, dmuchane zamki itd.), dodatkowo płatne dmuchane atrakcje na wodzie, restauracja z "ogródkiem" wychodzącym na plażę i możliwością zamówienia prosto na leżak (co nie oznacza, że nie można przynosić swoich produktów), odgłosy z ulicy bardzo ciche
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off
donrzepka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#10 PostWysłany: 10 Mar 2017 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Przejechałem kilka dni temu trasę tramwajową zatrzymując się na kilku plażach. Najbardziej przypadła mi do gustu plaża Akti tou Iliou - wydawała się najbardziej czysta i malownicza, dookoła kilka barów. Czynne było Nālu Cafe i o dziwo, pomimo godziny 16.00 poza sezonem i strasznej drożyny (€5,30 za carlsberga 0,33) wewnątrz było bardzo dużo osób. Mógłby ktoś rozwinąć temat tej plaży? W sezonie pewnie jest płatna, prawda? I czy jest to jakieś wyjątkowo "modne" miejsce?
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#11 PostWysłany: 10 Mar 2017 15:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Nālu Cafe to popularna miejscówka nowo - bogatych Ateńczyków z Kifisii lub Glyfadii więc non stop pełna, a kolejki wieczorami.

Akti tou Iliou jest płatna latem
Działa od 8 do 20


Pn-Pt
Normalny: 5 euro
Do 5 roku: za darmo
5-12: 3 euro
Powyżej 65: 3 euro
Leżaki za darmo

So-Nd
Normalny: 6 euro
Do 5 roku: za darmo
5-12: 3 euro
Powyżej 65: 3 euro
Leżaki: 2 euro
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
mzukowski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#12 PostWysłany: 14 Wrz 2017 15:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Do najbliższego czasu, kąpanie się przy "Ateńskich" jest NIE ZALECANA!

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Grecja- ... 06916.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#13 PostWysłany: 05 Paź 2017 19:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ja dziś byłem na plaży w Alimos. Wisiały kartki z zakazem kąpieli, ale sporo osób pływało, zwłaszcza starszych. Woda ciepła, słońce praży... A że pewne pokusy są silniejsze od rozsądku, to i ja wskoczyłem. Na razie jeszcze oddycham.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#14 PostWysłany: 05 Cze 2018 21:18 

Rejestracja: 05 Cze 2018
Posty: 1
Dokonuję tego wpisu bo niestety nie znalazłam tu odpowiedzi na zadane w google pytanie i musiałam organoleptycznie przekonać się co i jak. Z darmowych plaż to oczywiście Kalamaki. Maleńka i kamienista. Na ręczniki niewygodnie. Zaleta to fakt że blisko w miarę bo ok. Godziny jazdy metrem i tramwajem ( w moim przypadku). Ktoś tam w necie polecił Kavouri Beach. Powiem że taka byle jaka w czerwcu była. Pół piasek pół kamyczki i tak jakoś szaro. Dojazd autobusem A2 z Syntagmy. Najszybszy. Też ok. Godzinki. Naprawdę ładne i piaszczyste plaże z pięknymi widokami są dalej. Można iść sobie piechotą ok. Kilometra lub podjechać 2- 3 przystanki autobusem 122. Może i autobusem A2 ale ja szłam piechotą. I co plaża to kąpiel. Naprawdę fajnie.
W tym roku na plaży płatnej płacimy 5 euro od osoby. Takie ceny widziałam przy bramkach tych tańszych plaż. Po drodze na te bezpłatne oczywiście i naprawdę radzę nie przepłacać skoro co kawałek jest naprawdę równie piękne morze i plaża. W każdym razie w czerwcu czyli przed szczytem sezonu nie płaciłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#15 PostWysłany: 08 Lut 2019 16:01 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Mam pytanie jaka jest Wasza opinia na temat miejscowości Variza i plaz tam.
Znajduje w dobrych cenach noclegi i zastanawiam się nad tą miejscowością.
Czy jest tam co robić przez 7-10 dni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plaże w Atenach
#16 PostWysłany: 30 Lip 2021 15:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Od jutra do poniedziałku, organizowane plaze:
Asteras Vouliagmenis -> https://astir.gr/beach/
Akti Vouliagmenis -> https://vouliagmeni-akti.gr/
Aktis A' Voulas (Paralia Apollonies Voulas Α) -> http://hellas-beach.gr/proorismi/attiki ... az-voulas/

będą darmowe, z powodu upału stulecia. Otwarte będą od 0800 do 2100 i maks mogą być 2000 plażowiczów na każdy miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: zorrondzombie oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group