Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2017 06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Planuję w maju wybrać się do Portugalii, wydaje mi się, że to na tyle ciepły miesiąc, że swobodnie wypocznę, pozwiedzam, poobserwuję.
Plan jest taki, że zamierzam wylądować w Lizbonie w poniedziałek wieczorem, powrót z Porto w sobotę wieczorem.
1. Czy 6 dni to wystarczający czas by zwiedzić te 2 miasta?
2. Czy kupować bilet teraz na przejazd Lizbona-Porto, czy może zostawić to do ostatniej chwili i dzień/porę przejazdu dostosować do tego, kiedy Lizbona mi się znudzi?
3. "Pełne dni" na zwiedzanie to wtorek, środa, czwartek i piątek. Czy jeśli zostanę w Lizbonie do czwartku i za dnia w czwartek pojadę do Porto na wieczór to nie za mało czasu zostanie mi na Porto (wówczas wieczór w Porto, cały piątek i jeszcze pół soboty na zwiedzanie).
4. Z jakiego środka transportu są najlepsze widoki i czy są warte rezygnacji z przelotu np. Ryanairem między miastami?
5. Czytałem o cenach hoteli, jedzenia i czy mam rację myśląc, że miejsca te nie są aż tak zadeptane przez turystów jak Barcelona, Rzym itp.? Czy jest tam nieco taniej (noclegi, bo żywność z supermarketu to raczej droga nie będzie) i mniej męcząco od natłoku turystów/naganiaczy/kieszonkowców?
Z perspektywy osób które tam były, czy generalnie mój plan ma sens? Bo chyba nie ma co 6 dni spędzać w Lizbonie i na siłę jeździć po jakichś jej okolicach itp. Co prawda o atrakcjach dopiero poczytam ale wierzę, że w obu tych miastach warto te parę dni pobyć 8-)
Czytając o nich doszedłem do wniosku, że inne pozamiejskie atrakcje chyba nie są nader ciekawe. Będąc w Lizbonie jeśli temperatura dopisze to w pełny dzień (albo dwa) na pewno chcę się wybrać odpocząć na jakiejś fajnej plaży (wiem, że się dojeżdża pewnie trochę pod miasto).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 24 Lut 2017 08:24 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 64
Loty: 48
Kilometry: 50 130
1. Spokojnie wystarczy
2. Można wynająć samochód. Przejazd wybrzeżem z widokiem na ocean i możliwością po drodze odwiedzenia Fatimy, Peniche czy Cabo de Rocka
3. Pytanie co chcesz zobaczyć i jaki masz styl zwiedzanie. IMHO Porto jest wiele ciekawsze niż Lizbona
4. Samochód ponieważ możesz zobaczyć jak wygląda Portugalia od środka (oczywiście zakładając trasę alternatywną do autostrady)
5. Jak dla mnie w obu miastach jest bezpiecznie. Turyści nie chcę się wypowiadać ponieważ byłem w grudniu więc poza sezonem. Jeśli chodzi o noclegi często spotykane są hostele bez recepcji tj. mieszkania do których przychodzi właściciel o umówionej porze i się rozliczacie.
Jeśli chodzi o ceny to są delikatnie wyższe od polskich ale da się wytrzymać. Puszka sardynek 0,7e, butelka Porto ok 5 e, ich babeczki do 4 e/4szt. Poza tym są tam sklepy Pingo Dolce właściciela biedronki które poza kolorystyką nie różnią się od biedronki prawie niczym (no, może w naszych sklepach nie ma wysepek ze śmierdzącymi suszonymi rybami).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Lut 2017 13:26 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Musi wystarczyć! Bo ja mam podobny plan na początek lipca ;)
Ale ja będę całe 6 dni + trochę, przylot do Lizbony w poniedziałek wieczór, wylot następny poniedziałek po południu.
4+ dni w Lizbonie i 2 dni w Porto - za mnie wybrał los - kumpel mieszka w Lizbonie :D

Ad 4. Ja rezygnuję z samolotu, nie chce mi się zrywać o świcie (Ryanair) + widoczki. Wybiorę prawdopodobnie w jedną stronę pociąg, w drugą autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lut 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
1. Wystarczy :) My przeznaczyliśmy na te dwa miasta 7 dni z czego jeden dzień z Porto na wycieczkę do pobliskiego Aveiro i do Aguedy, a z Lizbony na Cabo da Roca + Praia da ursa. Można jeszcze zahaczyć o Sintrę (niestety nie zdążyliśmy, bo jesteśmy śpiochami ;).
4. My jezdziliśmy autobusem, ciekawsza droga byla z Lizbony do Lagos niz do Porto.
5. Masz rację, nie są aż tak zadeptane ale turystów troszkę jest. Ceny noclegów i żywności są tańsze do porównywanych miejsc. Jak dla mnie Porto jest fajniejsze od Lizbony (jakiś taki sentymencik... :).
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2017 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
1. Myślę, że wystarczająco - ja poświęciłbym 4 dni na Lizbonę (w tym 1 pełny dzień na wyjazd poza miasto - Sintra, Cabo de Roca, Cascais - a to przy 4-dniowym pobycie w Lizbonie uważam za obowiązkowe), a 2 dni na Porto.
2. A dlaczego przejazd a nie przelot ? Ryanair lata na tej trasie - zazwyczaj da się kupić bilet w cenie 10 EUR - lot trwa 35 minut.
4. Zyskujesz pół dnia dodatkowo przy przelocie Ryanairem - dodatkowo będzie to tańsze niż autobus (10 vs. 15 EUR)
5. Lizbona i Porto (w ogóle chyba cała Portugalia) jest w cenie porównywalnej z dużymi miastami Polski. Obiad dnia da się zjeść za 5-6 EUR, ceny w sklepach porównywalne, komunikacja także. Ja mieszkałem zarówno w Lizbonie jak i Porto w hostelach o bardzo dobrym standardzie w cenie 30 PLN/noc.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Lut 2017 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Jak dla mnie Sintra to na pewno jeden dzień, żeby odwiedzić wszystkie pałace.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2017 17:59 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
Pod warunkiem, że ma się auto albo skorzysta się z miejscowego transportu publicznego, na piechotę nie ma najmniejszych szans. Problem w tym, że wcale nie tak łatwo wsiąść tam do autobusu albo złapać "tuk tuka" - kiedy tam byłem w czerwcu, na przystanku pod Palacio da Pena stała kolejka około setki osób:)
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2017 18:26 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
1. Tak
2. Ryanair - taniej, niż pociąg (€33), dojazd na lotnisko bezproblemowy metrem w obu miastach i niedrogi, nie ma dopłat jak np. w Madrycie. Metro w Porto jest tylko z nazwy - tak naprawdę jest to tramwaj o konstrukcji tak zwanego premetra (zjeżdża pod ziemię w centrum). Ale dla lokalnych to bezdyskusyjnie metro :)
3. Wystarczy. Moim zdaniem Porto jest ładniejsze, ale praktycznie wszystkie atrakcje są tam skondensowane w centrum. Fajnie jest wieczorkiem się przejść po mieście + zaliczysz imprezkę w piątek. Polecam bardzo House of Gin - ma niezły klimat i świetne drinki po €5 :)
Jeśli nie palisz - w wielu lokalach w Portugalii można palić, więc miej to na uwadze wybierając ciuchy na wyjście.
4. Jeździłem tylko autem i leciałem Ryanairem, więc nie powiem nic o pociągu. Auto jest ciekawą alternatywą, jeśli masz plan coś zwiedzić po drodze. Np. Nazaré, Alcobaça, Peniche. Mi tam się podobało. Również Fátima jest po drodze, ale jeśli nie jesteś bardzo religijny, to raczej nie jest to top destynacja turystyczna - znajduje się tam po prostu duży kompleks świątyń.
5. Noclegi spokojnie ogarniesz po €30-40 za noc, w niezłym standardzie. Jedzenie w supermarketach jest trochę droższe niż w Polsce, w knajpach jak ktoś wyżej napisał lunch €7-8 w Lizbonie, €5,50-6 w Porto. Relatywnie tanie są "ekstrasy", czyli głównie owoce morza. Zjesz ośmiornicę średnio za €12 (nawet zdarza się po €8-9, ale warto zapłacić 12 za dobrą ośmiornicę), homara w Lizbonie na Bairro Alto za €16. To są rzeczy, które u nas by były mega drogie, a tam są niewiele droższe od przysłowiowego kotleta.
6. W okolicach Lizbony bardzo polecam Praia da Fonte Telha (na południe od Lizbony). Da się dojechać autobusem. Jest piękna i nie jest zatłoczona. Piękne widoki z klifu, świetne ryby w knajpach przy plaży.
Praia da Ursa niedaleko Cabo da Roca również jest świetna, ale tam jest ciężej dotrzeć bez samochodu (i zejście jest dość ostre, w razie czego).
Sintrę w sezonie odradzam. To jest top destynacja wszystkich Portugalczyków, będziesz się męczył jeśli nie lubisz tłumów. Natomiast jeśli chcesz zwiedzić samo miasteczko, to też warto. Da się dojechać pociągiem. Jeśli dobrze pamiętam to z tej knajpy jest cudowny widok: https://goo.gl/maps/Sh8E6rDfVUt. Ceny jedzenia trochę wyższe (€18 wzwyż), ale piwko mniej więcej standardowo. Nikt nie robi problemu, żeby wpaść na dwa piwka bez jedzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
rdw uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Lut 2017 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@‌mkdabr‌
Absolutnie się nie zgadzam, że na Praia da Ursa jest potrzebny samochód - do Cabo de Roca dojeżdżamy miejskim autobusem z Sintry lub Cascais.
Następnie udajemy się taką trasą: https://goo.gl/maps/fXsN1SZWv462 i już potem zejście po skałkach na samą plażę.

Załączniki:
cabo.jpg
cabo.jpg [ 207.81 KiB | Obejrzany 14731 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Lut 2017 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Wszystkie informacje - nawet te o tym, że w klubach palą - pomocne, dzięki.
Generalnie piszecie, że w 6 dni da radę wszystko ogarnąć, ale z drugiej strony podajecie tyle atrakcyjnych miejsc wokół tych dwóch miast, że chyba jeszcze przemyślę przedłużenie pobytu może do 7,8,9 dni.
Co do wynajęcia auta to jesteście w stanie powiedzieć orientacyjnie, ile wychodzi taka przyjemność za dzień (wliczając najem i paliwo)? Na co dzień jeżdżę autem, ale w podróży nigdy nie wynajmowałem. Jedynie na Cyprze byłem nieco wkurzony, że tego nie zaplanowałem, ta wyspa jest tak usamochodowiona, tym bardziej pod turystów, że miejscowi z góry myśleli, że jesteśmy jakimiś biedakami, skoro czekamy na autobusy które, na marginesie, nie miały tam oznaczonych przystanków. Być może wystarczy nająć auto na 1-2 doby aby pokonać samą trasę z Lizbony do Porto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lut 2017 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Z Lizbony do Porto lepiej polecieć po taniości ryanem, 3 razy dziennie śmiga, szkoda kasy na auto a widoki średnie. No może warto zahaczyć o Tomar i Batalha, ale to są atrakcje na 1 godzinę. Auto ma sens, moim zdaniem wziąć na 1, 2 dni i objeździć okolice Lizbony, np. Sintra, Cascais, Cabo da Roca, jakieś plaże typu Praia da Ursa, Praia do Cavalo, Praia da Adraga czy Praia Grande do Guincho itp. W Lizbonie auto to kula u nogi. Komunikacja miejska jest sprawna i tania.
Możesz też wziąć auto w Porto i pojechać do Bragi czy Guimares, na Aveiro czy Fatimę szkoda czasu, ewentualnie Coimbra.

Na Lizbonę 3 pełni dni jest ok, na Porto 2, bez napinki i szybkiego odhaczania. Dwa cudowne miasta, zupełnie różne.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Lut 2017 12:46 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Myślę tak jak cypel.Samochód ewentualnie na zwiedzanie okolic Lizbony lub Porto. Ja co prawda jechałem samochodem, ponieważ żona chciała odwiedzić Fatimę. Ale jeżeli nie jesteś bardzo religijny, to faktycznie nie warto. Albo płatna autostrada, albo 5 godzin drogi.
Rayanair jest tani,lot krótki jedynie czas oczekiwania na lotnisku. Połączenie w Porto z lotniska wygodne (w Lizbonie pewnie też ale ja brałem samochód w Lizbonie więc nie korzystałem).
Ja zwiedzałem z dziećmi więc wolniej 2 dni Lizbona plus 1 dzień Sintra + Cabo de Roca, 1 pełny dzień Porto (na porto zabrakło 1 dzień nie dlatego że nie zdążyłem, tylko żeby zwiedzać spokojniej, Lizbona też troche za duże tempo, a w Sintrze zdążylem tylko quinta de aguillera)
Wypożyczenie auta niecałe 100 złotych dzień. Ale dochodzi jeszcze kwestia zniesienia udziału własnego jeżeli nie chcesz odpowiadać za stłuczkę itp. Czasami dopłaty za zwrot w innym punkcie (czasem wypożyczenie od 3 dni nie ma opłaty). Konkretnie trzeba sprawdzać w wyszukiwarkach. Paliwo to zależy ile i jak będziesz jeździł. Mnie zazwyczaj wychodzi drożej niż wypożyczenie.
Jeżeli byś decydował się na auto uważaj na sixta (w Lizbonie i Porto to jap car rental) i jeżeli u nich tylko z pełnym ubezpieczeniem, lub spisanie zaznaczenie każdej najdrobniejszej ryski, wgniotki. Niby powinno się tak zawsze, ale pomny doświadczeń mówię u nich szczególnie. Mnie naciągnęli na 1500 złotych. I to jest jedyne miejsce gdzie na paliwo wydałem mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Mar 2017 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jak masz "4 pełne dni" to wcale nie masz 6 tylko tak jakby koło 5 [bo rozumiem że przylot i wylot jest 1. i 6. dnia], i wtedy to już wcale nie jest dużo.

W Lizbonie Sintra to must see, już na to odejdzie Ci 1 dzień. Ja byłem tam w połowie września i turystów bylo sporo, ale wcale nie było dzikich tłumów jak tu ludzie opisują. W maju powinno być podobnie. Btw Sintrę można spokojnie zrobić komunikacją publiczną.
Warto by było zobaczyć jakąś plażę pod miastem, najlepiej taką surferską z falami, np wspominane tu przez kogoś Carcavelos. Widok tych fal to sprawa zupełnie na Morzu Śródziemnym niespotykana. Z drugiej strony w maju woda będzie strasznie zimna, więc będzie to tylko taki wypad żeby sobie popatrzeć. Twój wybór :)
[Peniche ani Cabo de Roca nie znam]

Co do samego przejazdu, to jak kupisz z wyprzedzeniem pociąg to nie jest 33 jak ktoś tu pisał tylko bodajże 25. Jest wygodniej i szybciej niż ryanairem, więc ja bym zdecydowanie wziął pociąg, nawet jeśli wyjdzie tych kilka euro drożej. Podobał mi się cytat Zyskujesz pół dnia dodatkowo przy przelocie Ryanairem choć zupełnie nie wiem co on znaczy

btw na Coimbrę moim zdaniem też szkoda czasu, tam nic szczególnego nie ma.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2017 05:59 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Też popieram opcje rajanerową. Dojazd na lotnisko łatwy i przyjemny, lot do Porto trwa tyle co z Wawy do Wrocławia, a bilety czasem można wykosić po 6 euro albo i taniej. Ale rozumiem, że teraz już troche za późno na tanioszke :D
Oba miasta cudowne, Porto takie troche bardziej zapyziałe, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. No dobra, zapyziałe chyba nie ma pozytywnego znaczenia. Bardziej zmęczone życiem to Porto, o! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 26 Kwi 2017 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
warto przemyslec jeszcze inny wariant - autobus
z 20 kursow dziennie - rabaty za zakup on line i regularnie organizowane promocje
Załącznik:
abc.JPG
abc.JPG [ 40.23 KiB | Obejrzany 14037 razy ]


Ryanair jest tylko pozornie szybszy, dojazd na lotnisko i cala zabawa by wreszcie usiasc w fotelu samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Kwi 2017 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Skąd wy te ceny pociągów bierzecie to nie wiem ;)
Bilety na Alfa Pendular czyli ichniejsze pendolino na trasie Porto - Lizbona przy zakupie od 60 do 5 dni przed podróżą chodzą od jakichś 11€. 2,5h i się jest na miejscu. Pociągi niższych kategorii są jeszcze tańsze.
W czerwcu ponownie wybieram się do Portugalii, tym razem właśnie łączone Porto i Lizbonę i za bilety dla dwóch osób na AP zapłaciłem 22€.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Kwi 2017 22:26 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
Popieram @tomekzien

Kupiłem na czerwiec 60 dni przed podróżą 4 bilety na Alfa Pendular z Porto do Lizbony za 50 ojro. Czyli po 12.50 na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Porto czy Lisbona ?
#18 PostWysłany: 12 Sie 2017 11:21 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Mam 7 dni pełnych na zwiedzenie Porto (do którego przylatuję)
i Lisbony( z której wylatuję późną nocą) Zastanawiam się nad podziałem
czasowym . Do Lisbony lecę samolotem więc mam ewentualnie 3 godziny
na przemieszczenie się. Gdzie być dłuzej ? Jak trip podzielić?
Ktoś ma jakąś sugestię ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Sie 2017 12:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Jeden dzień możesz poświęcić na przejażdżkę pociągiem wzdłuż rzeki Duero, do ostatniej stacji Pocinho. Nic tam nie ma oprócz tamy i dobrej restauracji - Taberna Da Julinha. Jednym słowem wygnajewo. Wyjeżdżając rano z Porto - Campanha po 3 godzinach z hakiem jesteś w Pocinho. Warto wrócić od razu w stronę Porto, ale wysiąść po drodze w jakimś większym mieście, na przykład: Pinhao lub Godim. Pozwiedzać, porobić fotki nad rzeką i dopiero wtedy ostatnim pociągiem do Porto.

Całość trasy do obejrzenia na street view.
https://www.google.pl/maps/@41.1445892, ... 312!8i6656
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Sie 2017 17:29 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Obojętnie jak podzielisz będziesz zadowolona :) Mni na Porto wystarczyło 2,5 dnia bez żadnych muzeów. Zależy jak kto lubi zwiedzać, co chce zobaczyć. Z Porto pojechałam też do Guimaraes.
W Lizbonie byłam półtora dnia, podczas innego wyjazdu a to zbyt krótko.
Możesz poczytać optymalny-czas-pobytu-lizbona-i-porto-w-ok-6-dni,1239,107988 i tutaj portugalia-w-pazdzierniku-czy-dolozyc-poludnie,1239,72962
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group