Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kuba - plaże
#1 PostWysłany: 21 Sty 2015 21:36 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Witam,
Wybieram się jak wiele forumowiczów na Kubę korzystając z "promocji" Air Europa w terminie 14.03-26.03
Mniej więcej już wiem co chcę zobaczyć: Hawana, Cienfuegos, Trinidad, Valle de Viñales i myślałem nad Varadero na krótki plażing.
Mam tylko pytanie, czy w Varadero znajdę łątwo casa particular w dobrej cenie bez problemu ? Może warto skorzystać z jakiegoś lokalnego biura podróży i wykupić hotel (jakiego rzędu to koszty) ?
Może lepiej odpuścić Varadero i korzystać z jakiejś plaży w pobliżu miejsc w których planuję nocować ? Może ktoś podać nazwy plaż ?
Czy jakieś miejsca warto dorzucić ? Santiago odpuszczam, bo szkoda mi spędzić 2 dni w autobusie. Mam na miejscu 12 noclegów. Dwa mam zaplanowane w Hawanie, myślę nad jednym w Cienfuegos, dwa w Trinidadzie, później ew. Varadero na 2-3 noce, powrót do Hawany na 1 noc, następnie Vinales 1-2 noce (jest sens ?). Proszę o porady.
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#2 PostWysłany: 21 Sty 2015 21:51 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Wg mnie tylko Cayo Coco. Gorąco polecam.

Muszę uzupełnić wpis. Jesli zdecydujesz sie na jakiekolwiek miejsce to zamiast do casa wal śmiało bezpośrednio do hotelu i pytaj na recepcji za ile można sie przespać. Jestem pewien na 99% ze cie ulokują gdzieś za 1/3 normalnej ceny i bez meldunku. Kuba obecnie jest jak polska pod koniec lat 80. Każdy kręci lody na boku ile tylko sie da. Nie twierdze ze zawsze sie uda, ale zapytać zawsze można. Musisz OD RAZU dać do zrozumienia ze oficjalny cennik cie nie interesuje.

Może pokój nie bedzie z jakimś super widokiem ale casy tez go nie maja. Pochodzenie polskie tylko ułatwia kontakt, zaznaczaj skąd jestes.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#3 PostWysłany: 21 Sty 2015 22:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4035
złoty
Myslisz,ze na Cayo Coco wynajma pokoj na boku?
Ja mysle,ze moze byc to ekstremalnie trudne.

Co do plaz,to pelna zgoda, the best!
Góra
 Profil Relacje PM off
ksokolka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#4 PostWysłany: 21 Sty 2015 23:26 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Z plaż byłam tylko na Playa Ancon koło Trinidadu oraz w Varadero. Ta pierwsza jak dla mnie wygrywa. Czystsza, woda cieplejsza, ogólnie przyjemniej. Z Trinidadu autobus w dwie strony za 2 peso, tyle samo za wypożyczenie leżaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#5 PostWysłany: 21 Sty 2015 23:33 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Czyli najlepiej parę dni spędzić w Trynidadzie i tam plażować ?
Ktoś spał w casie w Varadero ? Bo chociaż na 1 noc bym tam wpadł. Oczywiście mogę popróbować z hotelem, ale coś bardziej pewnego by się przydało.
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#6 PostWysłany: 22 Sty 2015 02:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
trinidad fajna, plaza pod piekna, polecam :)
trinidad jest bardziej kubanski, varadero dosc takie turystyczne i niby plastikowe, ale ok, nie bylo zle.
spalismy w casie, 2 pokoje, lacznie 5 osob kosztowalo to bodajze 40 cuc za wszystkich za dobe.
do morza - jakies 5 minut na piechote, chyba ulica 54ta.
bardzo latwo znalezc nocleg w casie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#7 PostWysłany: 22 Sty 2015 08:27 

Rejestracja: 24 Maj 2010
Posty: 168
Piszesz o casie w Trinidadzie czy Varadero ?
_________________
http://zasiegglobalny.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#8 PostWysłany: 22 Sty 2015 08:30 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
maci3q napisał(a):
Czyli najlepiej parę dni spędzić w Trynidadzie i tam plażować ?
Ktoś spał w casie w Varadero ? Bo chociaż na 1 noc bym tam wpadł. Oczywiście mogę popróbować z hotelem, ale coś bardziej pewnego by się przydało.

W piątek wrzucę adres z Varadero. Blisko plaży, 30CUC za pokój w sumie 3os., 5cuc śniadanie, blisko dworca autobusowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#9 PostWysłany: 22 Sty 2015 10:23 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
szarik napisał(a):
W piątek wrzucę adres z Varadero. Blisko plaży, 30CUC za pokój w sumie 3os., 5cuc śniadanie, blisko dworca autobusowego.

blisko dworca autobusowego to okolice 30tej ulicy, okolica raczej slaba.

-- 22 Sty 2015 09:25 --

maci3q napisał(a):
Piszesz o casie w Trinidadzie czy Varadero ?

pisalem o varadero, ale trinidadzie jest podobnie, latwo cos znalezc i jest taniej wychodzilo jakies 7 cuc za lozko.
zreszta, to jest kuba, kazdy orze jak moze, jak w jakiejs casie nie bedzie miejsca nie martw sie, na pewno maja
kumpli ktorzy cie przenocuja, nie ma problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#10 PostWysłany: 22 Sty 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Ja na Twoim miejscu w ogóle bym odpuścił Varadero i skupił się tylko na południu, tj. Trynidad, Cienfuegos a przy okazji zahaczył o park Ciénaga de Zapata i zorganizował sobie 1-2 dni snoreklingu w okolicach Playa Larga/Playa Giron (ponoć jedne z lepszych miejsc na Kubie do nurkowania).

Playa Ancon koło Trynidadu jest bardzo przyjemna, relatywnie niewiele turystów i spacerując można dojść w miejsca gdzie będzie się zupełnie samemu. Byliśmy tam niecały miesiąc temu, nocowaliśmy w Trynidadzie, a na plażę jeździliśmy coco taxi (z miasta ok. 20-25 min w jedną stronę, 5 CUC za 2 osoby).

Są jeszcze dwa miejsca z pięknymi plażami na Kubie, do których kiedyś na pewno chciałbym jeszcze pojechać: Cayo Coco (tyle że dalej od Havany; warto gdy mamy lot do Santa Clara) oraz Cayo Largo del Sur (wyspa, potrzebny dodatkowy lot).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#11 PostWysłany: 22 Sty 2015 11:50 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 4
Jeżeli chodzi o plażę to polecam Cayo Largo. Najpiękniejsza plaża na jakiej byłem w życiu!! Plaża pod Trinidadem chowa się do niej znacznie. Na Cayo Largo można dolecieć samolotem z Hawany. W mieście można zarezerwować w dobrej cenie hotel + przelot. W Varadero nie byłem, ale jeśli chcesz zobaczyć prawdziwą Kubę to trochę szkoda czasu. W Trinidadzie miałem zaplanowane 2 noclegi, a zostałem na..5 :) Teraz , w maju robię tak samo. Miasto magiczne, zwłaszcza wieczorem gdy wszyscy zbierają się na tańce do Casy :)
Vinales też ma swój urok, ale 2 noclegi to max. Polecam pojeździć wynajętym rowerem po okolicznych wzgórzach. Gospodarze sami zapraszają do obserwacji jak się uprawia tytoń.
Góra
 Profil Relacje PM off
ksokolka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#12 PostWysłany: 22 Sty 2015 12:45 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 3
Loty: 99
Kilometry: 229 208
A czy da się dostać na wyspę Cayo Largo z Trinidadu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#13 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Na Cayo Largo lokalnie lata chyba Aerocaribbean i Cubana, ale tylko z Hawany (być może też z Varadero).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#14 PostWysłany: 22 Sty 2015 13:36 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 21
Loty: 114
Kilometry: 287 589
Cześć
Był może ktoś z Was na Cayo Levisa? Na zdjęciach wygląda obiecująco.

Pozdrawiam

Marek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#15 PostWysłany: 22 Sty 2015 14:20 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 16
Na Cayo Levisa znajdziesz kilka miejsc do nurkowania. Czas można spędzić czytając książkę, popijając mojito lub po prostu pływać i korzystając z kubańskich wakacji w wodach karaibskich. Ekonomiczne codzienne transfery lądowe są dostępne z / do Hawany i Vinales hoteli, pokrywający się z codziennym harmonogramem łodzi odlatujących do Palma Rubia.
_________________
Podróże kształcą :) Kolejny cel - Japonia <3
Góra
 Profil Relacje PM off
trefusis80 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#16 PostWysłany: 22 Sty 2015 14:59 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
szarik napisał(a):
maci3q napisał(a):
Czyli najlepiej parę dni spędzić w Trynidadzie i tam plażować ?
Ktoś spał w casie w Varadero ? Bo chociaż na 1 noc bym tam wpadł. Oczywiście mogę popróbować z hotelem, ale coś bardziej pewnego by się przydało.

W piątek wrzucę adres z Varadero. Blisko plaży, 30CUC za pokój w sumie 3os., 5cuc śniadanie, blisko dworca autobusowego.


Oscar Martin Diaz
Calle 33#103
e/1ra y 3ra Avenida
Varedero
+53 45 612257

-- 22 Sty 2015 14:07 --

michcioj napisał(a):
szarik napisał(a):
W piątek wrzucę adres z Varadero. Blisko plaży, 30CUC za pokój w sumie 3os., 5cuc śniadanie, blisko dworca autobusowego.

blisko dworca autobusowego to okolice 30tej ulicy, okolica raczej slaba.

piszesz jakby całe Varadero było jakieś superextrawystrzałowe. Jest takie se. Spod nosa (mieszkałam przy 33 calle) był w razie czego autokar 'turystyczny' objeżdżający cały półwysep; objechałam, obeszłam i nie widziałam ani jednego miejsca zapierającego dech.
No nie powaliło mnie na kolana, bo i co miało mnie powalać? plaże nie najczystsze, hotelowe koszmarki (czy to te tańszcze, czy za bajońskie sumy, co poradzę że odrzuca mnie od nich).

Ale może ja jakaś dziwna, bo np zachwytów nad Trinidadem nie pojmuję. No ładne miasteczko, nie przeczę, ale 4 dni które tam spędziłam to było dla mnie aż nadto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#17 PostWysłany: 22 Sty 2015 15:19 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 21
Loty: 114
Kilometry: 287 589
Ewcia(L) napisał(a):
A czy da się dostać na wyspę Cayo Largo z Trinidadu?


Z tego co się orientuje samoloty latają z Havany i Varadero, linie Aerogaviota.

Pozdrawiam

Marek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#18 PostWysłany: 22 Sty 2015 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Przepraszam, że trochę odbiegnę... ale widzę, że są tu tacy co mają doświadczenie w temacie. Byłabym wdzięczna za info jak to jest z koniecznością wykazania się odpowiednimi środkami po przylocie na Kubę. Czy jest to weryfikowane? Jak?? Lecąc na 2 tygodnie głupotą jest wjazd z gotówką 14dni x 100 CUC na łebka... A jeśli honorują karty kredytowe to jak na miłość boską weryfikują ile masz na nich środków...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#19 PostWysłany: 22 Sty 2015 15:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
nikt w to nie wnika ile masz gotowki.
aha - koniecznie bierzcie euro bo za wymiane dolarow usa jest podatek 10 procent na fidela.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
Trentine uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kuba - plaże
#20 PostWysłany: 22 Sty 2015 15:52 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
niby nikt nie pyta co masz ze sobą, a czego nie, ale wkleję może to co już jakiś czas wcześniej pisałam, co mnie spotkało:

po wylądowaniu w Hawanie odstałam swoje w kolejce do odprawy, nadeszła moja kolej, parę pytań, zdjęcie, po czym pan urzędnik zabrał mój paszport, kazał się cofnąć i czekać. No to czekałam, czekałam, aż w końcu lotnisko opustoszało i przed bramkami nie został nikt oprócz mnie, wszyscy urzędnicy też już się rozchodzili. W końcu udało mi się zwrócić uwagę tego mojego i spytać co dalej. Poczekałam jeszcze trochę i zjawił się kolejny, który mnie zabrał na boczek i rozpoczął szczegółowe przesłuchanie. Gdzie wcześniej jeździłam, który raz na Kubie, gdzie byłam wcześniej, ile pieniędzy mam przy sobie, jaką trasą trasę przewiduję, w tym gdzie nocleg mam zarezerwowany i czy mam ubezpieczenie (wszystkie wydruki musiałam mu pokazać), jak i czym się w Polsce zajmuję wraz z adresem gdzie pracuję, stanowiskiem i nr telefonu (czyżby sprawdzać w PL mnie chcieli? ;)
A wszystko spisywał na obrzępolonej kartce (wraz z adresem noclegu i ubezpieczeniem). Niby nic strasznego, ale chwila niepewności była, wpuszczą czy nie, no i o co im tak w ogóle chodzi. Nie tylko mnie spisywano, był jeszcze jakiś Paweł z PL - wcześniej spisany na tej samej kartce (raczej nie z tego samego lotu, a nawet nie wiem czy dnia).
Tym samym lepiej mieć jakąś rezerwację, czy sprawdzają - nie wiem, tam gdzie ja nocowałam nie sprawdzano (wiem, bo przed powrotem nocleg miałam w tym samym miejscu). Ale kto ich tam wie...


-- 22 Sty 2015 14:54 --

Trentine napisał(a):
A jeśli honorują karty kredytowe to jak na miłość boską weryfikują ile masz na nich środków...?

jakby co: jeśli bierzesz kartę bierz visa, mastercard nie działa na Kubie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group