Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 7 dni - plan podróży
#1 PostWysłany: 29 Paź 2021 15:10 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Jeśli wszystko się uda to mam w planie w drugiej połowie listopada znaleźć się na największej karaibskiej wyspie.
Ląduję i wylatuję z Havany. W zamyśle trip miał być w miarę budżetowym ale teraz już wiem, że to nie do końca jest szczęśliwe miejsce w poszukiwaniu niskich cen ;)

Mój wstępny plan to Havana - któreś miasteczko na prowincji - plażing

W związku z krótkim pobytem chciałbym ograniczyć dalekie przejazdy by móc jak najwięcej nacieszyć się atmosferą dawnej Kuby (jeśli jeszcze takowej można doświadczyć)

Do rzeczy:
1 dzień - Havana
2 dzień - Havana
3 dzień - Havana, przejazd do Cienfuegos
4 dzień - Cienfuegos
5 dzień - Cienfuegos, przejazd w okolice Varadero
6 dzień - Varadero
7 dzień - Varadero, lotnisko w Havanie

Z reguły zawsze wybieram intensywne zwiedzanie ale tutaj cieżko mi wymyślić jakieś fajerwerki nie posiadając na miejscu auta.

Bardzo proszę o Wasze spostrzeżenia/pomysły jak pozmieniać/rozbudować ten plan. Byćmoże bliżej Havany są ciekawe miejsca by zobaczyć tę "prawdziwą, mityczną" Kubę lub lepsze miejsce do wypoczynku na plaży ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 29 Paź 2021 15:29 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Cienfuegos jest ładne i warte odwiedzenia. Nie wskaże jednoznacznie, co lepiej zobaczyć zamiast niego ale jeśli jednak Cienfuegos, to warto by wstąpić do pobliskiego Trynidad. Nawet na kilka godzin jadąc z Havany, czy wydłużając trasę powrotu do Havany.
A jak planujesz przemieszczać się?
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2021 15:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Da się bez problemu. Robiłem to samo na 2 tygodnie, ale miałem Trynidad i Vinales jeszcze. Jak planujesz przy pomocy colectivo to się da. Jak planujesz autobusami i kupować na miejscu, to bym dał ostatni dzień Hawane, zeby na spokojnie dojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2021 15:44 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Myślałem o colectivo, przeglądałem Trinidad i jakoś nie skradł mojego serca ale jeśli parę osób poleca to może zrobię tam jednodniówkę z Cienfuegos. Widziałem, że po drodze można zahaczyć o wodospady El Nicho. Jedziemy tylko w dwie osoby i zaskoczyło mnie, że koszty przejazdów (nie mówiąc o wypożyczeniu auta) są względnie wysokie. Plus nie chciałbym tak wypchać planu podróży by byłą to głownie trasa ;)
Czy są jakieś ciekawe miejsca w pobliżu tras Havana - Cienfuegos oraz Cienfuegos - Varadero?
Takie które niekoniecznie znajdę w sieci, a zapadły Wam w pamięć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2021 15:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Między Cienfuegos i Varadero masz Santa Clara (https://pl.wikipedia.org/wiki/Santa_Clara_(Kuba) ) ale to nie dla każdego lub Playa Girón (w zależności jaki autobus weźmiecie)

No niestety autobusy viazul są drogie i cena nie adekwatna do jakości (chińskie autobusy, przystosowane dla "niskich osób") no i może się zdarzyć ze biletów nie będzie.

Ceny collectivo znajdziesz tu: ceny-colectivos,1519,110085
No i jak zawsze, ceny można potargować, w zależności od poziomu hiszpańskiego :)

A Trinidad miał fajnieszy klimat (kolonialny) ale Cienfuegos miał bardzie francuską aurę i inny rodzaj klimatu, jak na Kubę. No i cenowo taniej było w Cienfuegos od Trinidadu.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2021 16:06 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Taki "klasyczny" trójkąt-wycieczka z Varadero czy Havany to Cienfuegos-Trynidad-Santa Clara (S.C.). W S.C. obowiązkowo ogląda się pomnik-mauzoleum Che Guevary oraz małe muzeum z zainscenizowanym zdobywaniem opancerzonego pociągu. Jednakże nie polecam tego punktu wycieczki. Samo miasto nie zrobiło na mnie specjalnego wrażenia a wspomniane dwa "punkty obowiązkowe" również niczym szczególnym dla mnie nie były. Co innego, gdy komuś zależy na takich obiektach i tym fragmencie historii. Dla mnie punkt raczej do skreślenia zwłaszcza gdy mamy deficyt czasu. Mając go wiele to co innego - można tam ze zwykłej ciekawości pojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Paź 2021 16:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Ja bym całe 7 dni spędził w Hawanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Paź 2021 16:32 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Właśnie robiąc research przez neta Cienfuegos i Trinidad jakoś mnie na kolana nie powaliło, biorąc pod uwagę koszty i czas dojazdu do nich. Dlatego się zastanawiałem czy coś ciekawego pominąłem w takich odległościach od Havany czy nie. Zastanawiałem się tez nad przelotem do Cayo Coco bądź Cayo Largo, lecz żadnych połączeń nie znalazłem. Nawet trudno mi powiedzieć ile takie loty by mogły kosztować. Może polecacie jakieś wycieczki na inne wyspy wokół wybrzeża Kuby? Coś w okolicach Varadero?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Paź 2021 16:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Loty można było kupić na miejscu. Wiem ze sporo osób leciało do Isla de la Juventud i chwalili nawet
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Paź 2021 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Tak polecam :) Presidio Modelo i wyspe na 2 dni loty były tanie jak barsz :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Paź 2021 21:48 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Byliśmy w większości wymienianych tutaj miejsc na końcu 2018 i ze swojej strony (planując 7 dni na miejscu) mogę podpowiedzieć:

1. Odrzucić Varadero - taki PRLowski kurort z plażą podobną do Bałtyku - tylko cieplejszą - u nas wiało podobnie jak nad Bałtykiem, więc średnia przyjemność
2. Trynidad i Cienfuegos zdecydowanie warto kupić wycieczkę państwową pomiędzy, która jedzie przez El Nicho. Co do samych miast, ja nie żałuję, ale nie wiem czy przy 7 dniach na miejscu, warto to wszystko upychać.
3. Playa Giron - nas zachwyciła. Bardzo przyjemne małe plaże, trochę starej komunistycznej Kuby (prawie wymarły ośrodek z betonowym molo). Muzeum rewolucji warte zobaczenie. W listopadzie bardzo uważać na pchły plażowe, które wyłażą o zachodzie słońca i bardzo bolą ich ukąszenia.
4. Santa Clara - odpuściłbym przy 7 dniach.
5. Havana - moja Żona powiedziałaby tu, że jakby miała tylko 7 dni na Kubie to nie ruszyłaby się z Havany. Ja myślę, że po 7 dniach byłbym zmęczony, ale to co kto lubi.
6. Viniales - może być wg mnie fajną alternatywą do Trynidadu i Cienfuegos. Natura zamiast historii kolonizacyjnych. Znowu co kto lubi, ale wydaje mi się, że przy 7 dniach to najsensowniejszy wypad z Havany, ze względu na fakt, że inne miejsca aż proszą się o dodanie czegoś obok, a na to przy 7 dniach braknie czasu...

Chyba udało mi się to sensownie zebrać w jeden post :) Mam nadzieję, że pomoże.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group