Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Płatności w Ryanair
#1 PostWysłany: 26 Sty 2011 02:46 

Witam wszystkich na wstępie :)
Trochę szperałem na forum na temat kart, za pomocą których nie trzeba płacić haraczu, jednak mam trochę wątpliwości.

Otóż na strona Rayana jest napisane
"Za przeloty liniami Ryanair można płacić kartami kredytowymi Visa i Mastercard oraz następującymi kartami debetowymi: Maestro, Visa Connect, Visa Electron, Mastercard Prepaid Debit i Visa Delta."
Przeglądałem również oferty banków np. banku millennium który oferuje karte Visa Electron, Mastercard Prepaid i maestro i wiem, że nie tylko bzwbk oferuje takie karty.

Z tego powodu mam też kilka pytań bo i oblatany w temacie nie jestem.

1. Czy mogę kupić bilet zwykłą kartą debetową ?

3. Jaką kartę trzeba mieć, żeby nie płacić haraczu?
4. Które banki lub instytucje oferują dla mnie taką kartę?

Ostatnio edytowany przez krzysiekm, 26 Sty 2011 03:24, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 26 Sty 2011 02:50 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
krzysiekm napisał(a):

2. Czy karty Prepaid, paypal, paypass to jedno i to samo?

ODP
1. Tak można jeżeli ta karta ma z tyłu go CCV
2.
3.MasterCard Paypas
4.BZWBK kupisz w każdym oddziale banku BZWBK karta kosztuje do 10? do 20 zł w zależności od miejscowości "chyba"

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 26 Sty 2011 03:06 
Awatar użytkownika

http://www.fly4free.pl/jak-nie-placic-h ... rowi-cz-2/ oraz http://www.fly4free.pl/lecisz-samolotem ... -pasazera/
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 26 Sty 2011 03:22 

a orientujecie się czy karty maestro paypass z banku millennium działają w Ryanair ?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 26 Sty 2011 06:47 

maestro zasadniczo nie dzialaja w platnosciach internetowych wiec watpie

#6 PostWysłany: 26 Sty 2011 08:32 

niebieski
Prepaid to funkcja przedplacona
Paypal to system płatności internetowych nie mający nic wspólnego z kartami platniczymi
Paypass to nazwa własna systemu MasterCard technologii płatności bezstykowych (VISA nazywa to paywave)

Tak wiec jak widzisz są to trzy kompletnie rożne rzeczy niezwiązane ze sobą. Aby płacić bezprowizyjnie na dzien dzisiejszy w Ryanair musisz mieć kartę MasterCard prepeid. Płatność każda inną bedzie obciążona prowizja. Z polskich banków na dzien dzisiejszy na szeroka skale kartę wydaje jedynie BZWBK. Bywają karty np firmowane np przez kokos, jakiś festiwal ale nadal to są karty BZWBK. Tak wiec za dużego wyboru nie masz;)

ps gdybyś faktycznie przeczytał cały wątek na forum o kartach nie musialbys zakładać nowego wątku, tam juz chyba wszystkie informacje są zawarte.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 26 Sty 2011 10:34 

dzięki wielkie, następnym razem bardziej się przyłożę i nie będę wam robić kłopotu. pozdrawiam
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 26 Sty 2011 11:25 

niebieski
Nie chodzi o kłopot a o zachowanie przejrzystości i w miarę porządku. Zakładając kolejny wątek z pytaniem na temat który jest przemaglowany w każda stronę zwiekszasz ilośc wątków do przeszukiwania przez kolejnego nowego użytkownika ;) jeśli tobie zabrakło sił/chęci/ochoty do przegladniecia n wątków to ktoś nowy, kto przyjdzie jutro, za tydzień bedzie miał jeszcze mniej sił/ochoty/chęci na przeglądanie n+1 wątków i założy kolejny. A potem forum bedzie zapelnione wątkami na ten sam temat. Pozdrawiam i miłej lektury forum:)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 26 Sty 2011 13:01 

W takim razie usuńcie temat i po kłopocie, o ile jest taka możliwość. Wiem już wszystko czego chciałem się dowiedzieć, także nie ma co go tu trzymać.

Ostatnio edytowany przez krzysiekm, 26 Sty 2011 16:15, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 26 Sty 2011 13:48 

niebieski
JIK napisał(a):
krzysiekm napisał(a):

2. Czy karty Prepaid, paypal, paypass to jedno i to samo?

ODP
1. Tak można jeżeli ta karta ma z tyłu go CCV
2.
3.MasterCard Paypas
4.BZWBK kupisz w każdym oddziale banku BZWBK karta kosztuje do 10? do 20 zł w zależności od miejscowości "chyba"

2. Nie musi być Paypass! Wystarczy Mastercard Prepaid.

#11 PostWysłany: 16 Lut 2011 14:38 

Właśnie kupiłam bilety i na jednym odcinku lotu pobrało mi haracz (10 euro za dwie osoby), a płaciłam mastercard prepaid, co jest grane? Czy jeśli pomyliłam się i zaznaczyłam zły typ karty to w ogóle powinna mi się udać rezerwacja? Ktoś miał podobny przypadek?

#12 PostWysłany: 23 Lut 2011 18:53 

mam problem z płatnością za bilety. otóż tak, zarezerwowalam bilety, mam nr rezerwacji lotu ale status jest nie potwierdzony. wysłałam im przelewem całą kwotę na konto a dzis pieniądze wróciły do mnie spowrotem i status jest że anulowano. ktoś moglby mi pomóc i powiedzieć co robię źle ? nie ukrywam że zalezy mi na czasie co by zdarzyc do konca promocji...
może wysyłam na zły nr konta? mógłby ktoś podać prawidłowe dane do przelewu do ryanair?
Pomocy:(
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 23 Lut 2011 19:12 

w ryanair nie ma płatności przelewem.. także nie wiem jak to zrobiłaś i skąd w ogóle taki nr konta wytrzasnęłaś.. można płacić tylko kartą, ewentualnie voucherami albo bonami
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 23 Lut 2011 19:15 

ciezko się z ich strony czegokolwiek dowiedzieć.. czyli co ? zrobiłam rezerwację, status nie potwierdzono i co dalej ? wiadomosci na maila też nie dostałam. jak mam zapłacić tą karta ? oni sami pobierają pieniądze z konta ?
Prosze mnie nie oceniac ani nie krzyczec, rezerwuje loty pierwszy raz;)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 23 Lut 2011 19:18 

tutaj masz o rezerwacji biletów w ryanair krok po kroku
http://www.fly4free.pl/rezerwacja-bilet ... -po-kroku/

poza tym zapoznaj się z tym
http://www.fly4free.pl/lecisz-samolotem ... -pasazera/

:)
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 23 Lut 2011 23:11 

dzięki za linki. ciągle wyskakuje mi że płatność została odrzucona i w sumie wychodzi na to że problem leży po stronie banku i mojej karty. jeśli to prawda że można płacic tylko 'wypukłymi' to już wiem co jest nie tak. a jeszcze takie pytanie, czyli jak wyskoczy status 'potwierdzono' znaczy że oni pobiorą pieniądze z konta i wtedy wyślą dopiero mi maila czy tak?
Z gory dziekuje za cierpliwosc i odpowiadania na te dosc banalne pytania;)
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 23 Lut 2011 23:15 
Awatar użytkownika

Limity ilościowe i kwotowe na transakcje internetowe zostały odpowiednio ustawione? Pieniądze natychmiast po zakupie muszą zniknąć z konta, jeśli jest inaczej to znaczy, że bilety nie zostały opłacone.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 24 Lut 2011 10:13 

niebieski
lubiejesc napisał(a):
dzięki za linki. ciągle wyskakuje mi że płatność została odrzucona i w sumie wychodzi na to że problem leży po stronie banku i mojej karty. jeśli to prawda że można płacic tylko 'wypukłymi' to już wiem co jest nie tak. a jeszcze takie pytanie, czyli jak wyskoczy status 'potwierdzono' znaczy że oni pobiorą pieniądze z konta i wtedy wyślą dopiero mi maila czy tak?
Z gory dziekuje za cierpliwosc i odpowiadania na te dosc banalne pytania;)

po pierwsze można płacić kartą, która ma ustawioną możliwość płatności elektronicznej/internetowej. Jej wypukłość/płaskość nie ma tak na dobrą sprawę znaczenia. Mastercard Prepaid jest kartą jak najbardziej płaską z kolei np karty bdajże w ING standardowo mają wyłączoną możliwość płatności w internecie.

Jeśli masz status potwierdzony oznacza to ni mniej ni więcej że bilet zakupiłeś. Taki status pojawia się tylko wtedy, gdy przewoźnik poprawnie autoryzuję transakcję na Twojej karcie co prowadzi do ściągnięcia środków z niej. Mail wysyłany jest w tym samym momencie co ujrzysz na stronie status potwierdzony. Warto zaglądnąć do folderu SPAM, czasmi filtry serwerów tam wrzucają. Jeśli nie ma maila warto spisać numer rezerwacji, przyda się do późniejszej odprawy.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 07 Lut 2017 15:50 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 122 797
Witam,

Do ceny biletu Ryanair dolicza opłatę administracyjną w wysokości okoo 25zł. Da się to obejść w jakiś sposób? Słyszałem że kiedyś działały na to karty MasterCard Prepaid? Czy coś się zmieniło w tym temacie?

Pozdrawiam,

#20 PostWysłany: 07 Lut 2017 15:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Nie da się
 Relacje PM off  

[ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości