Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2017 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1434
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Pomiędzy San Cristobal a Pelanque znajduje się droga przez góry nr 199. Najszybszy dojazd między tymi miastami. Podobno często dochodzi tam do blokowania jezdni z żądaniem zapłacenia okupu. Takie blokady mogą znajdować sie na tej drodze nawet i 3 razy.
Czy ktoś może sie w temacie wypowiedzieć? Jak często to się zdarza? Jak bardzo jest to niebezpieczne? Jak bardzo są nachalni rabusiowie i jakiej wysokości w takim wypadku okup się płaci.

Jest jakaś alternatywna droga do 199?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jechałem tą drogą dwa razy w lutym tego roku. W jedną stronę nie było żadnej blokady, w drugą jak na zdjęciu poniżej. Kierowca busa, którym jechalismy wyszedł z pojazdu, przesunął kłodę i pojechał dalej. Inni czekali - w sumie kilkanaście samochodów. Nie wiem niestety jakiej opłaty żądali blokujący.

Załączniki:
IMG_20170220_131331.jpg
IMG_20170220_131331.jpg [ 218.04 KiB | Obejrzany 3089 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Kwi 2017 23:27 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Jechałem w marcu 2015 i była blokada (jedna). Korek niesamowity spokojnie można było utknąć na co najmniej godzinę (warto uwzględnić bo my akurat mieliśmy tego dnia mega napiętą trasę). Początkowo myśleliśmy, że to jakiś wypadek na drodze. Wyglądała jak na fotce ale przy blokadzie stali ludzie więc samemu się jej nie dało usunąć. Na dodatek była gdzieś w bardziej cywilizowanym miejscu bo w okolicach były zabudowania.

Niebezpieczeństw nie było wcale, nachalności i nieprzyjemnych chwil (poza czekaniem i samą koniecznością zapłaty) też nie było. Po porostu jak przychodziła Twoja kolej to Pan grzecznie prosił o otwarcie szybki, pobierał kasę i dawał znak kumplom aby odsunęli zaporę. I tak cały czas. Miejscowi płacili grzecznie więc i my raczej nie kombinowaliśmy. Ja się tylko obawiałem, czy od gringos nie będą chcieli więcej. W sumie to nie wiem ile brali od miejscowych więc może i tak frycowe zapłaciliśmy. Konkretnej kwoty nie pamiętam ale coś mi się kojarzy, że było to "kilkadziesią pln" czyli pewnie coś w granicach 30-80 pln, za całe auto. Zważywszy na okoliczności zapłaciliśmy i pognaliśmy dalej bo akurat śpieszyliśmy się do Palenque.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group