Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:26 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 2
Witam
Mam do was pytanie żółtodzioba, lecz nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum.

Szukając hotelu za granicą przez trivago mamy oferty danego hotelu z różnych portali w PLN ale przechodząc dalej podczas bookowania pokazuje cenę w €.

Mam zwykłą kartę debetową z milenium, chcąc nią zapłacić za hotel bank mi przewalutuje po swoim kursie? Wcześniej używałem bookinga i tam normalnie złotówkami się płaciło, także nie było problemu.

Jak wy płacicie za takie transakcje w obcej walucie?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2337
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Tak, zedrą Cię po zbójeckim kursie.

Hint - załóż w kilka minut Revolut

No i udanego wypoczynku na Maderze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xxforumowiczxx lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Są dwie opcje:
1. Portale pośredniczące typu booking, tu jeśli mamy do czynienia z płatnością online to zazwyczaj jest ona dokonywana w walucie obiektu (zazwyczaj waluta kraju gdzie się on znajduje).
2. Pośrednicy globalni np. expedia, tu płatność jest w walucie domeny kraju pośrednika, usd, eur, gbp, itp.

Rezerwacji w pln nie wyjaśniam.
Standardowo przy płatności katą rozliczaną w pln organizacja płatnicza przeliczy na EUR (prawie wszystkie karty w Polsce) i bank przeliczy eur po swoim kursie na pln, zazwyczaj masz dodane 2,5-4% do średniego kursu.
Ja mam kartę w eur i płacę niż za wszystkie transakcje wykonane w innych walutach niż pln. Dla eur mam prowizję zakupu waluty (0,5%), a dla innych walut dochodzi jeszcze prowizja przeliczenia z waluty lokalnej na eur przez organizację płatniczą (około 0,5%). Pewnie korzystniej wychodzi revolut ale to dziwna "rosyjska instytucja płatnicza" do której nie mam zaufania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
Antek12 napisał(a):
Tak, zedrą Cię po zbójeckim kursie.

Hint - załóż w kilka minut Revolut


Revolut tez z niego zedrze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:49 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 575
niebieski
To zależy, gdzie robisz rezerwację. Np. na Roomdi czy Amoma płatność jest w walucie kupującego, czyli pobierana w PLN i może być karta debetowa w PLN, a na bookingu - w walucie obiektu, a więc z wszystkimi konsekwencjami. Więc najpierw zdecyduj się, gdzie robisz zakupy. Jak już będziesz wiedział, są na forum wątki poświęcone każdemu operatorowi.

Jeśli musisz płacić w innej walucie, polecam jakąś kartę wielowalutową, może Millennium już to ma. Wtedy płatność jest z konta walutowego (musisz je założyć i zasilić odpowiednią kwotą) w danej walucie bez prowizji i niekorzystnych przeliczeń. Jak Millenium tego nie ma, teraz np. w Pekao SA jest promocja konta z nagrodą 100 zł i kartą wielowalutową. Konto w EUR można założyć i prowadzić za darmo. A jak nie, większość banków teraz proponuje takie karty.

Chociaż najkorzystniej chyba konto walutowe + karta wielowalutowa w Eurobanku (dopóki go nie zamkną) bo tam można przystąpić do programu Rodzina i Przyjaciele z 5% zwrotem od kategorii turystycznych : hotele, restauracje, atrakcje turystyczne itp., także od płatności walutowych. Booking o ile pamiętam wlicza się do programu (właściwy kod MCC), ale np. Amoma już nie. Trzeba sobie przeczytać Regulamin promocji.


Ostatnio edytowany przez kate1974, 15 Lip 2019 11:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
xxforumowiczxx uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:55 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 2
A czy jakieś banki w Polsce oferują karty przedpłacone w euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lip 2019 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
wszystko znajdziesz na forum w odpowiednich działach
poszukaj, znajdź i korzystaj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2019 08:58 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 26
Witam
Po raz pierwszy zarezerwowałem hotel za granicą (poprzez agodę) i mam pytanie. 13 listopada zostanie pobrana opłata (info z stronki - You will be charged the PLN equivalent of USD 207.82 on Wednesday, November 13, 2019). Czyli rozumiem że przeliczą 207$ na złotówki + jeszcze opłata za przewalutowanie? Czy w takim razie jeśli podepnę konto w dolarach do mojej karty (ING) to uniknę tej opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Wrz 2019 09:30 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 575
niebieski
Spróbuj poczytać warunki, punkt D. Przeliczanie walut

https://www.agoda.com/pl-pl/info/agoda- ... l?cid=-218

K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group