Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Płatne drogi
#1 PostWysłany: 22 Paź 2018 12:24 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Przygotowuję powoli trasę na wyjazd do Meksyku (Jukatan), grzebię trochę w internecie w kontekście płatnych dróg, ale ogólnie mało jest aktualnych informacji. W tym momencie najbardziej interesuje mnie droga numer 180 z lotniska Cancun do Valladolid i dalej do Meridy (ale jeżeli ktoś ma doświadczenie z innymi drogami to pewnie komuś też się przyda). Na ile opłacalna jest jazda płatną drogą 180 w porównaniu do jej bezpłatnej wersji? Jeżeli chodzi o sam czas to google pokazuje, że przejazd płatną drogą zajmuje ok. 1:30, a bezpłatną godzinę dłużej, czyli całkiem sporo. Koszt (jeżeli dobrze zrozumiałem) to ok. 300 pesos. Ja osobiście na razie skłaniam się do jazdy płatną drogą, bo chyba godzina urlopu jest dla mnie warta 60zł, ale... gdyby jednak było mi szkoda tej kasy - jest jeszcze coś co jest na plus w przypadku płatnej drogi? Kiedyś czytałem, że płatne są bardziej bezpieczne, lepiej oświetlone (choć u mnie chyba i tak wychodzi, że w ciągu dnia będę podróżował). Co wy wybieraliście na takich trasach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#2 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:24 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
W ubiegłym roku przez 2 tygodnie jeździliśmy po Jukatan, zrobiliśmy spore kółko płatna jest faktycznie szybsza ale bezpłatna jest również bezpieczna i widzisz lokalne życie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#3 PostWysłany: 30 Lip 2019 01:15 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 37
Zdecydowanie drogi płatne..
warto sobie zapisać stronę:
http://app.sct.gob.mx/sibuac_internet/C ... EscogeRuta

Gdzie możemy sprawdzić które odcinki naszej podróży są płatne i ile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#4 PostWysłany: 13 Sie 2019 12:26 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 62
Loty: 18
Kilometry: 113 707
Przejechałem w marcu tego roku dokładnie tę trasę, o którą pytasz i zdecydowanie polecam wybór drogi bezpłatnej. Tylko dlatego, że się zgapiliśmy, jeden jej fragment (pierwszy, zaraz z Cancun) pokonaliśmy płatnym odcinkiem i zdecydowanie szkoda kasy. Droga bezpłatna jest równie dobra, choć faktycznie mniej oświetlona i naturalnie węższa, co jednak nie wpływa w mojej ocenie na komfort jazdy (a my jechaliśmy częściowo po zmroku). Jakość samego asfaltu jest bez zarzutu i czas przejazdu zależy jedynie od sugerowanej prędkości - ta na "autostradzie" jest po prostu wyższa. Mój kolega Meksykanin twierdzi jednak (co potwierdziło życie), że w Meksyku na drodze można się poruszać ile chcesz, trzeba tylko uważać na topes ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#5 PostWysłany: 13 Sie 2019 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Rok temu szarpnąłem się na pokonanie trasy z Mexico City do Acapulco. Przestraszył mnie fakt, że teoretycznie nigdzie na bramkach nie można płacić kartą (a ichnej gotówki nie miałem w najmniejszej ilości), więc postanowiłem pojechać przez góry, drogami publicznymi. Wyjechałem po śniadaniu, a do Acapulco dojechałem po 20-tej. Droga okrutnie kręta, mimo samochodu z automatyczną skrzynią biegów, jechałem czasami 20km/h. Z powrotem stwierdziłem, że wbiję się na drogę płatną i najwyżej będą mieli problem (ja: brak gotówki i tylko karta - albo mnie puszczą albo będziemy kombinować). Jechałem 4h i na każdej bramce zapłaciłem kartą, bez najmniejszego problemu. Polecam więc drogi płatne - tam się po prostu jedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#6 PostWysłany: 13 Sie 2019 17:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 483
złoty
80% wyjeżdżających do Meksyku nie wychyla się poza Quintana Roo, gdzie drogi - płatne czy niepłatne - są bardzo dobrej jakości. Tymczasem Meksyk jako całość ma często fatalne drogi i trzeba używać autostrad gdzie się tylko da. Różnice w czasie przejazdu, a przede wszystkim komforcie, mogą być gigantyczne. Najlepiej oczywiście sprawdzić w nawigacji online i ocenić różnicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#7 PostWysłany: 22 Sty 2024 19:58 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Ktoś robił może płatną trasę Playa del Carmen - Chichen Itza? Jaki jest faktycznie koszt? Mapy Google pokazują 544 MXN to by było w obie strony ponad 250 zł !?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#8 PostWysłany: 22 Sty 2024 20:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
W 2021 jechaliśmy z Tulum do Chichen Itza i za Valladolid było ominięcie bramek. Tak twierdził maps.me i nie płaciliśmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#9 PostWysłany: 23 Sty 2024 02:06 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
@Zeus z Tulum faktycznie jest bezpłatne, ale z Playa del Carmen płatną jest ok 2h a bezpłatna wiedzie właśnie przez Tulum tylko wtedy 3h, więc w obie strony albo 4 albo 6 godzin. Tylko ta opłata jadąc szybciej płatną wydaje mi się absurdalne wysoka.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Płatne drogi
#10 PostWysłany: 23 Sty 2024 19:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Według strony rządu

http://app.sct.gob.mx/sibuac_internet/C ... t&idVia=52

Za Valladolid - Cancun opłata to 385 MXN za o/w czyli około 90 PLN a bramki są w Xcan: https://maps.app.goo.gl/3cuLDxwpgBqjr3GcA

Więc nie wiem czy da się "przeskoczyć" bramki

Załączniki:
MEX.png
MEX.png [ 118.51 KiB | Obejrzany 238 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group