Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2016 11:55 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 21
Hej.

Pożyczamy z dziewczyną samochód w Bostonie na dwa dni (17-19.09). Mam 25 lat, międzynarodowe prawo jazdy. Mam kartę w dolarach w kantorze Alioru. Mam kartę kredytową w złotówkach (mBank). Najchętniej za wszystko płaciłbym kartą Alior, ze względu na korzystny kurs dolarów po którym je wymieniłem.

Czy mogę zapłacić za wynajem w gotówce lub dolarową kartą Aliorową (nie jest kredytowa), a depozyt zostawić na karcie kredytowej ?
Jak działa ubezpieczenie ? odpowiednik naszego "OC"
Co z opłatami na autostradach/mostach ? chodzi mi o te pobierane cyfrowo
Które wypożyczalnie polecacie ?


Przykładowo, wycena w rentalcars.com:

Image

Czy w tej wycenie jest już ubezpieczenie które jest mi potrzebne ?

dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:57 

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 45
Loty: 65
Kilometry: 198 541
Ja wynajmowałem 2 razy na 1 dzień. Wynajmowałem w enterprise.com "dzielnicy" Bostonu - Somerville, bo tam miałem najbliżej i cena była ok. Tu gdzie wypożyczałem, wszystko przebiegało bezproblemowo. Nie mam porównania do innych firm.

Ja płaciłem 2x zwykłymi kartami debetowymi, to raczej zależy od osoby obsługującej czy puści taką kartę.

"Za pierwszym razem dałem kartę do konta walutowego WBK’u, Pan jednak stwierdził, że jest to karta debetowa - po małym napisie na karcie „debit”, który słabo zamalowałem (wcześniej wydawane karty WBK’u nie miały takiego oznaczenia). Podałem, więc na co dzień wykorzystywaną, zwykłą kartę debetową do konta w PLN, która nie jest wypukła – i udał się.

Po kilku dniach ponownie wypożyczałem samochód, w tym samym miejscu. Obsługiwała mnie inna osoba niż wcześniej, dlatego podrzuciłem jeszcze raz kartę do konta walutowego WBK’u (tym razem dokładnie zamalowałem napis „debit” tak aby wszystko pasowało do stylistyki graficznej karty). Wszystko przeszło bez problemu."

Robiłem trasę Boston -> Manchester by the Sea-> Rockport oraz po kilku dniach Boston -> Cape Cod. Obyło się bez płatnych odcinków/mostów.

Co do ubezpieczenia jak chcesz coś a'la AC to musicie zaznaczyć opcję "Damage Waiver" (DW), standardowo raczej nie jest ona uwzględniana w ofercie. U mnie wyszło około 17 USD/dzień. OC to "Supplemental Liability Insurance/Protection (SLI lub SLP). Podobna kwota do tej za DW. Jak rzucicie okiem to na stronie nationalcar.com też jest opcja dorzucenia ubezpieczenia DW, SLP...

Warto też oznaczyć dodatkowego kierowce jak taki ma być i zobaczyć czy nie ma przypadkiem określonego "dziennego limitu mil" po przekroczeniu których doliczają się dodatkowe $.

Poniżej rachunek z oznaczonym dodatkowo ubezpieczeniem jako DW oraz SLD, Roadside Assistance. Sam wynajem (Honda Accord) wyszedł 38 USD/dzień reszta to ubezpieczenia ;).

Załączniki:
wypożyczalnia.png
wypożyczalnia.png [ 86.99 KiB | Obejrzany 1629 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group