Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Sie 2016 22:28 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 6
Za 2 tyg bede w USA, wypozyczam samochod i ruszam w droge, martwi mnie jednak sytuacja z platnymi autostradami i mostami. Tak, wiem, wiekszosc jest darmowych ale jak rozwiazac sytuacje jak bede mial wypozyczony samochod. Wyczytalem, ze podobno moge wypozyczyc czytnik ktory bedzie zczytywal wszystkie drogi i pozniej zaplace przy oddaniu amochodu + oczywiscie za wypozyczenie tego urzadzenia, za ktore podobno sie placi jak za zborze!! Albo druga opcja, nie biore nic, jade, nie nie place a pozniej poodbno jakies pisma z wypozyczalni przychodza, cos jak mandaty chyba, a w dodatku wypozyczalnia dolicza sobie swoja nie mala oplate.

JAk to jest z tym? Jest jakas inna opcja?

CO mozecie poradzic w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 31 Sie 2016 22:36 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
zazwyczaj te urządzenia są zawsze w samochodach, nie możesz ich zdemontować.
Płacisz jedynie za dni kiedy jeździsz po płatnych drogach (za wynajem urządzenia) + oczywiście opłaty za drogi.
Opłaty ściągają normalnie z karty, którą gwarantujesz wynajem.
Jeżeli nie chcesz płacić najlepiej omijać w GPS płatne drogi (ale czasami nie jest to łatwe z uwagi na poziom skomplikowania - np. jedynie wybrany pas jest płatny), mandaty na pewno wyjdą drożej niż wynajem urządzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Wrz 2016 08:32 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 6
czyli jezeli wypozyczam samochod na 15 dni, a drogi platne na swojej trasie bede mial tylko np przez 5 dni to oplata za dierzawe bedzie policzona tylko za 5 dni a nie za 15?
Orienrujesz sie jaki to moze byc dzienny koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Wrz 2016 09:17 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
dokładnie tak, niestety nie pamiętam już kwot. Generalnie nie był to kosmos. Bodajże ostatnio w Teksasie wyszlo jakies 4-5 dni korzystania z tego urządzenia razem z opłatami za drogi zapłaciłem w hertz jakieś 150-200zl. Pewnie w warunkach rezerwacji masz wszystko wyszczególnione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Wrz 2016 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Parafrazując powiedzenie, 'co stan to obyczaj'. Napisz gdzie się wybierasz i z której firmy wypożyczasz auto, wówczas będzie można coś doradzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Wrz 2016 14:33 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 6
samochod jest z wypozyczalni "dollar". A moja trasa przedstawia sie nastepujaco:

zwiedzanie LA, pozniej z LA do Six Flags, dalej do Death Valley i do LV, route 66 -Kingman, z LV do Page i tam Grand Canyon, Zion NP, Canyon Antelope, Horsheshoe bend, Monument Valley, Canyonlands i Arches NP i pozniej droga do San Francisco (1.5 dnia na zwiedzanie) i powrot do LA wybrzezem. Tak wyglada mniej wiecej zarys mojej trasy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Wrz 2016 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Wydaje mi sie ze jedyne co bedzie platne na tej trasie to most do SF, a za to zaplacisz gotowka na bramce.

e: sprawdzilem i jestem tego wrecz pewny
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
kam_tour uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 01 Wrz 2016 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Golden Gate Bridge jest płatny tylko w jedną stronę (z północy na południe). Zawsze można ustawić tak plan, żeby nim jechać w bezpłatną stronę ;)

Za rozliczanie niezapłaconych dróg itp. zazwyczaj jest dodatkowa opłata. Wypożyczalnia dostaje rachunek na 10$, a Tobie z karty zabierze 10$+25$ "za przetwarzanie opłat" czy coś. Kwoty teraz z głowy daję, ale mniej więcej tak to działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
kam_tour uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Wrz 2016 10:13 

Rejestracja: 31 Sie 2016
Posty: 6
ok, a jak juz gdzies tam znajde sie przed platna autostrada, to czy zazwyczaj jest mozliwosc oplacenia gotowka lub karta, czy tylko sa czytniki ktore zczytuja tablice rejestracyjne i te chipy w samochodach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2016 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Wszystkie mosty w okolicy San Francisco są płatne tylko w jedną stronę. Tutaj jest opis każdego mostu: http://www.batolls.info/.
Na wszystkich za wyjątkiem Golden Gate można płacić gotówką. Żeby nie płacić prowizji wypożyczalni, za przejazd Golden Gate można zapłacić wcześniej on-line na stronie:
https://www.bayareafastrak.org/en/ggb/onetimepayment.shtml. Potrzebna jest karta kredytowa i numer rejestracyjny samochodu. W ten sposób można też zapłacić do 48 godzin po przejeździe, ale tego nie testowałem wypożyczonym samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Wrz 2016 21:53 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
opo napisał(a):
zazwyczaj te urządzenia są zawsze w samochodach, nie możesz ich zdemontować.


Nie do końca masz racje. Zazwyczaj tych urządzeń nie ma w samochodach, chyba że podczas wypożyczania sobie zażyczysz (przeważnie sami proponują) ale nigdy nie wciskają na siłę jak ktoś nie chce.
Jeśli urządzenie jest w samochodzie z wypożyczalni na stałe to znajduję się ono w specjalnej obudowie plastikowej (wewnętrzna część obudowy z materiału nie przepuszczającego fal radiowych zdaje się że jest to aluminium). Chcesz korzystać z urządzenia - otwierasz obudowe i korzystasz z wydzielonych pasów na autostradzie dla tych urządzeń, na wschodnim wybrzeżu noszą one nazwę "E-Z Pass", nie chcesz korzystać z urządzenia to zamykasz je i wtedy na autostradach wybierasz pas "CASH" i płacisz gotówką lub "TICKET" i pobierasz bilet, płacisz dopiero jak zjeżdzasz z autostrady. Przy korzystaniu z płatnych mostów identyczna zasada jak przy autostradach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Wrz 2016 01:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
inaczej - tak jak napisałem jest w Hertz, zawsze z nich korzystam w US, sądziłem ze w innych jest analogicznie. W hertz nie trzeba otwierać żadnych pudełeczek, przejezdzasz placisz, nie przejezdzasz to a ten dzień nie kasuja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:30 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
w Hertz jest pewnie tak jak piszesz. Ja korzystałem z wypożyczalni Budget, Avis, National, Alamo, Enterprise i Advantage.
Z Hertza nigdy nie korzystałem. Wszystko byłoby ok gdyby płaciło się tylko opłaty za przejazd, a nie jeszcze jakieś dodatkowe opłaty za wynajem urządzenia przez co przejazdy przez płatne odcinki są dużo mniej opłacalne niż gotówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Wrz 2016 14:24 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 32
m55 napisał(a):
Wszystkie mosty w okolicy San Francisco są płatne tylko w jedną stronę. Tutaj jest opis każdego mostu: http://www.batolls.info/.
Na wszystkich za wyjątkiem Golden Gate można płacić gotówką. Żeby nie płacić prowizji wypożyczalni, za przejazd Golden Gate można zapłacić wcześniej on-line na stronie:
https://www.bayareafastrak.org/en/ggb/onetimepayment.shtml. Potrzebna jest karta kredytowa i numer rejestracyjny samochodu. W ten sposób można też zapłacić do 48 godzin po przejeździe, ale tego nie testowałem wypożyczonym samochodem.


Jeździłem po SF wypożyczonym autem w czerwcu i po przejeździe przez Golden Gate wszedłem wieczorem po prostu na stronę mostu, podałem orientacyjną godzinę przejazdu i przelałem z karty kredytowej 7$ za przejazd. Bardzo prosta sprawa, nie ma się czym martwić. Wystarczy karta, mniej wiećej czas przejazdu i numer tablicy rejestracyjnej - a ten mamy najczęściej przecież np. na kluczykach z aut wypożyczalni. Nie ma się co stresować, jeśli zapłacimy do 48h to operator mostu nie powiadomi właściciela - czyli wypożyczalni i problemu nie ma. Ale kombinowac bym nie radził.


Na Bay Bridge można płacić gotówką/kartą na bramce wiec tu żaden problem. Jest jeszcze parę płatnych autostrad w Kalifornii (np. stanowa highway 73 w Orange County) ale te można zazwyczaj bardzo łatwo ominąć zaznaczając odpowiednie opcje w GPSie :)
_________________
Fotografia Architektury
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Wrz 2016 08:59 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
Wróciliśmy z podróży w lipcu. Przejechaliśmy 7500km i tylko w SF były płatne mosty - w jedną stronę wjeżdżając do miasta. Bay Bridge gotówką przy wjeździe, Golden Gate wypożyczalnia Alamo ściągnęła nam z karty kredytowej już po powrocie do Polski 11.45 usd. Nie ma więc sensu wypożyczać czegokolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Wrz 2016 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
opo napisał(a):
inaczej - tak jak napisałem jest w Hertz, zawsze z nich korzystam w US, sądziłem ze w innych jest analogicznie. W hertz nie trzeba otwierać żadnych pudełeczek, przejezdzasz placisz, nie przejezdzasz to a ten dzień nie kasuja.


Nie do końca jest tak jak piszesz. W Hertz rzeczywiście liczą za przejechane płatne trasy, ale opłata administracyjna liczona jest od pierwszego dnia przejazdu płatną trasą. Nawet jeśli w kolejnych dniach nie korzystasz z płatnych tras, opłata jest liczona. Maksymalnie wynosiła ona coś w okolicach 25 USD.

Powyższe obowiązywało na Florydzie. Generalnie jak swego czasu studiowałem temat, najbardziej pro kliencką politykę w tym zakresie ma Alamo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Wrz 2016 12:18 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
jak widać co stan i firma to obyczaj, choć to co piszesz wydaje mi się dziwne:
https://www.hertz.com/rentacar/products ... tepass.jsp
Fee: The charge is US$2.50 per day for each day that the card is actually used plus the toll fees. There is a maximum charge of US$10 per week plus the toll fees.

Na FL akurat nigdy nie wynajmowałem ale płaciłem za drogi/mosty/tunele/pasy itp. płatne np. w CA, TX, DC, PA, NJ i zawsze były to opłaty za przejazd + dzień w którym korzystałem z urządzenia, nigdy za pozostałe/wcześniejsze dni w których nie korzystałem z płatnych przejazdów. Co prawda nigdy nie zamawiałem specjalnie tego urządzenia, zawsze było już standardowo w samochodzie, może od tego zależy różnica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Wrz 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Niestety wyglądało to następująco :

Advantage and Hertz use the PlatePass company, which charges a $4.95 daily fee plus tolls at the higher cash or toll-by-plate rate, with a $24.75 maximum fee per month. There is no opting in or out of this system; it’s billed automatically to all drivers when using an eligible cashless toll road.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Wrz 2016 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Przypomniało mi się co do Golden Bridge, może komuś się przyda a sam szukałem w necie informacji na ten temat. Otóż wracając w lipcu w stronę SF, przez nieuwagę przejechaliśmy pod złą bramką oznaczoną "Carpool only". Bałem się, że dostaniemy jakąś karę, konsultant na infolinii w Alamo twierdził, że zazwyczaj nie jest ona jednak naliczana. Zarejestrowałem standardową opłatę za przejazd na stronie mostu (notabene nie polecam korzystać z przeglądarek w smartfonach i tabletach - trzeba to zrobić na komputerze, u mnie płatność nie przechodziła ani na Chrome ani na Safari) i po kilku dniach została ona ściągnięta z mojej karty kredytowej. Obyło się bez dodatkowych kosztów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group