Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Cze 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Witam,

Jak najlepiej kupować bilety np. Do Haga Sophia czy Pałacu Topkapi? Wiem że jest możliwość kupna przez internet. Czy to bardzo przyspiesza czas oczekiwania w kolejce po bilet?

Jak myślicie jaka jest najlepsza pora na wejścia do głównych atrakcji Stambułu tak aby oczekiwać w jak najkrótszej kolejce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Cze 2015 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Do Haga Sophia wszedłem w połowie lipca dwa lata temu (jakoś po dwunastej w południe). W kolejce stały 4 osoby. W środku nie było dzikich tłumów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Cze 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jak sie trafi. Podjedzie 10 autobusów Japończyków i beda chcieli pobrać translatory i stoisz. Ale generalnie rowniez moje doświadczenie jest takie ze w miare gładko i do Topkapi i Haga Sofia. Z innych polecam jeszcze cysterny. Tam zawsze mała kolejka jest ale ciekawa rzecz i zaraz obok.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Cze 2015 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Zeszłego lata byliśmy w Hagia Sophia jakąś 1h przed zamknięciem i nie było żadnej kolejki. Ale zgadzam się z Bruno, że cysterna znacznie ciekawsza. Na pewno warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Cze 2015 12:05 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Bilety zarówno do Hagii Sophii, jak i pałacu Topkapi można kupić w automatach przed wejściami do obu miejsc, płacąc kartą - kolejka do automatów jest dużo mniejsza niż do tradycyjnych kas.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2015 23:24 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
Warto być rano ok. 9 rano. Nie ma kolejek jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sie 2015 01:20 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Rano juz od 8 pod Hagia Sophia kolejka byla przeogromna. Ja wybralem sie najpierw do Tokpapi, gdzie kupilem bilet laczony. Do Hagii wszedlem popoludniu bez kolejki. Z kolei pod cysternami przez caly dzien byla kolejka na ok. pol godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sie 2015 02:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Nie ma reguły. W lutym Hagia Sophia kolejka na pół godziny, do automatu z biletami 15 minut, do cysterny na 20-30 minut stania, pałac Topkapi 30-40 minut do kasy albo 15-20 minut do automatu. Nie ma dramatu, można stanąć i zawsze się człowiek dostanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sie 2015 08:45 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 21
Loty: 52
Kilometry: 110 285
Można spróbować też Pałac Topkapi - wejśćie jest dośc drogie, ale całkiem ciekawe muzeum i zbiór skarbów królewskich z zadziwiającymi rzecami (laska Mojżesza i włos z brody Mahometa) :)
Pałac Dolmabace jest strasznie drogi, zwiedzanie tylko z przewodnikiem. Ciekawe sale, nawiększy na świecie kryształowy żyrandol, pokój gdzie zmarł Ataturk i Harem. Moim zdaniem cena zbyt wygórowana jak na takie atrakcje

Jest też możliwe podpłynięcie małym stateczkiem na Kiz Kulesi. Nigdy się na to nie zdecydowałe, ale wiem że są takie oferty. W środku jest zrobiona mała restauracja. Z tego co pamietam dość duży wydatek, ale i miejsce szczególne

Galeria sztuki nowoczsnej jest bardzo ciekawa w Stambule. To jest niedaleko przystanku Gulhane. Koszt niewielki, a naprawdę interesujące.

Wieża Galata. Ładne widoki, ale relatywnie drogo. Jeśli nie macie więcej wydatków, można wejść na wieżę, ale kosztje to ok 25 zł.

Polecam muzeum archeologiczne. Mnóstwo wykopalisk i większość z nich rzucałaby na kolana w każdym europejskim muzeum, a tak stoją w kącie, bo Turcja tyle tego ma. Zwiedzanie dla zianteresowanych na 2-3 godz.
Góra
 Profil Relacje PM off
waterman uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 16 Sie 2015 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Podczas moich odwiedzin Stambułu generalnie do wszystkich atrakcji mega kolejki. Jedyna moja rada - być chwilę przed otwarciem. ja tak robiłem i szło dobrze min: Cysterny, Haga Sofia, Topkapi.

Z płatnych atrakcji nie wymienianych tu polecam:
- Pałac Dolmabahce - pałac w stylu europejskim, który miał pokazać, że Imperium Osmańskie może dorównać Europie klasą i przepychem.
- Rejs po Bosforze - koniecznie o zmierzchu ...... Most Galata i Fatih prezentują się ........okazale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Sie 2015 00:29 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Az dziwne, ze nikt jeszcze tego nie napisal: bilety do wielu atrakcji, tez do Hagia Sophia i Topkapi mozna kupic przez internet. Do kupienia pojedynczo na poszczegolne atrakcje albo jako muzeum pass
Wiecej szczegolow tutaj: http://www.muzekart.com/en/museum-pass/
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 31 Sty 2016 23:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Wyczytałem że w Pałacu Topkapi jest zakaz robienia zdjęć. Faktycznie jest to przestrzegane czy da się jakoś fotografować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lut 2016 00:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jest zakaz, ale tylko w skarbnicy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Lut 2016 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Opłaca mi się brać ten Museum pass za 26€, jak raczej tylko do Hagia Sophia i Topkapi się wybieram...?

Gesendet von meinem LG-H815 mit Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lut 2016 09:27 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Wejściówka do Hagia Sophi - 30 TL
Wejściówki do pałacu Topkapi - 30 TL (+ 15 TL za harem, podobno nie warto)
Karta - 86 TL

Teoretycznie się nie opłaca, ale zależy kiedy jedziesz. Z tą kartą szybciej się wchodzi bo omijasz kolejkę do kasy, więc pod tym względem warto się zastanowić. My byliśmy w grudniu to kolejek praktycznie nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lut 2016 09:45 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Dla mnie osobiście Harem, to była najciekawsza pozycja w tym Pałacu
mimo tego, że gdzieniegdzie przeprowadzano prace remontowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lut 2016 12:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Info z zeszlego weekend: po poludniu nie bylo praktycznie zadnych kolejek do Sw. Zofii wiec kupowanie biletow online nie bylo konieczne.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lut 2016 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
W Haremie sam remont, jak ktos ma Museumcard to warto zajrzec. Gdybym mial placic pietnastaka to bym sie rozczarowal.

(W Stambule bylem 10 dni temu)


BTW Hagia Sophia to nie jest kosciol pod wezwaniem sw. Zofii :D Tylko Swietej Wiedzy Madrosci :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 24 Lut 2016 12:36, edytowano w sumie 1 raz
bonieq masz racje oczywiscie, myslalem o jednym napisalem drugie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lut 2016 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Jeszcze ściślej rzecz ujmując to "Świętej (Bożej) Mądrości". Nie jest też już kościołem od dość dawna ;)

-- 24 Lut 2016 11:34 --

Z ciekawych moim zdaniem, płatnych atrakcji dodałbym jeszcze Cysternę Bazyliki.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 24 Lut 2016 12:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Cysterna jest mega. Bardzo fajne miejsce. Tam kręcono część filmu James Bonda: From Russia with Love :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group