Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 05 Lis 2018 16:38 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
Cześć,
Nie chciałbym otwierać nowego tematu niepotrzebne, a pytanie również dotyczą planu wyjazdowego na 3 tygodnie.
Chciałbym dopytać o uwagi i sugestie odnośnie naszego planu. Wybieramy się na przełomie Lutego/Marca do Wietnamu (tam lądujemy w Da Nang) i 22 dni później mamy powrót (już kupiony) z Bangkoku 15.03.2019r. Zależy nam raczej na zwiedzaniu, dobrym jedzeniu i oglądaniu zabytków niż leżeniu na plaży.

22.02.2019r. przylot do Da Nang
23.02.2019r. zwiedzanie Golden Bridge
24.02.2019r. zwiedzanie My Son
25.02.2019r. zwiedzanie Hoi An
26.02.2019r. Droga do Hue i zwiedzanie Hue -nocny bus do Hanoi (zastanawiamy się nad Phong Nha-Ke Bang i Sơn Đoòng)
27.02.2019r. Hanoi
28.02.2019r. Ha Long Bay
01.03.2019r. Ha Long Bay (i tu pytanie czy 3dni+2 noce na zatoce, czy 2+1 wystarczą?)
02.03.2019r. Sapa
03.03.2019r. Sapa i powrót do Hanoi
04.03.2019r. Lot z Hanoi albo do Siam Rep albo Phnom Penh
05.03.2019r. Angkor wat
06.03.2019r. Angkor wat i kierunek Bangkok

I tutaj się zastanawiamy czy zwiedzać południe Pattaya dalej Krabi i wyspy (Phuket) czy wyruszyć na północ do Chiang Mai

Nie za bardzo napięty ten grafik na Wietnam? Jak poruszaliście się po środkowym Wietnamie, odległości pomiędzy Hue,My Son, Hoi An są niewielkie ale nie wiem jak w rzeczywistości wygląda przemieszczanie się pomiędzy tymi miastami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#222 PostWysłany: 05 Lis 2018 17:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Kilka propozycji z mojej strony:

Jeśli Twoją ambicją nie jest wejście na Fansipan to Sapa na jeden dzień czy dwa, nie wydaje się czymś co koniecznie i na 100% trzeba zobaczyć. Może lepiej brać coś w podobnym klimacie (tarasy ryżowe, wsie zagubione pośród dolin) ale jeszcze nie zadeptanego przez turystów a co też jest w miarę łatwo osiągalne w północnym Wietnamie jak np. Pu Luong, Mai Chau albo Ha Giang.

Ha Long w konwencji 3 dni / 2 noce to moim zdaniem dobre założenie i dobry pomysł - jest tam w tym czasie co robić. Ha Long robiłem jedna noc na statku, jedna na wyspie (nie była to Cat Ba ale malutka wysepka z bardzo miłym resortem i małą plażą). Atrakcji za dnia było właściwie nawet więcej niż potrzeba.

Twój plan na dni 22-25.02. czyli szeroko pojęte okolice Da Nang to chyba da się na spokojnie zobaczyć w krótszym czasie. Z drugiej strony może nie warto się spieszyć - wtedy założenia całkiem spoko :) A w drodze z Hue do Hanoi są przynajmniej dwie rzeczy ktore może warto rozważyć:

- DMZ czyli dawna granica pomiędzy Północnym a Południowym Wietnamem (jeśli się lubi atrakcje o charakterze historycznym)
- Hinh Binh i Tam Coc - coś jak Ha Long tyle, że nie na morzu ale wśród ryżu ;) Interesująca okolica - góry, jaskinie, świątynie (w tym jedna, gdzie można się dostać na 11 czy 12 piętro) - ogólnie przyjemny klimat.

Pozdrówka,
p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
dudu lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 05 Lis 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@dudu 24-26 zdecydowanie za dużo. W Wietnamie jeździ się bardzo długo, możesz nie mieć czasu w spokoju obejrzeć wszystkich atrakcji. W Hoi An zdecydowanie warto zostać na noc i obejrzeć lampiony puszczane na rzece

Na Ha Longu wystarczy 2+1
Po drodze z Hue możecie się zatrzymać w Ninh Binh. Q pobliżu jest między innymi Tam Kok

Według mnie trochę za dużo w krótkim czasie. Z Hanoi do Ha longu jest 100km a jedzie się 4 godziny. Przejazdy nocnymi autobusami są męczące dla każdego kto ma powyżej 1,5m wzrostu bo nie wyprostujesz nóg. Zdarzyło nam się, że autobus nie przyjechał i spędziliśmy 24h w dziurze, w której nic nie było
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dudu lubi ten post.
 
      
#224 PostWysłany: 06 Lis 2018 12:06 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
@puhacz
Na Fansipan można wjechać kolejką, dzięki za info o Hinh Binh i Tam Coc, a byłeś w Hang Son Doong?

@Oszukani
Kolega powyżej twierdzi, że czasu aż nadto, ale chyba zgadzam się, że droga może nam zająć sporo czasu, jak poruszałeś się po środkowym Wietnamie?

Co masz na mysli, że za dużo w krótkim czasie? Jak widzicie mamy jeszcze zapas czasu, który chcieliśmy poświęcić na Tajlandię, zawsze możemy nie planować z góry i na spontanie decydować na miejscu.
Tylko ten lot z Hanoi do Kambodży bym zarezerwował z wyprzedzeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 06 Lis 2018 12:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
dudu napisał(a):
@puhacz
Na Fansipan można wjechać kolejką, dzięki za info o Hinh Binh i Tam Coc, a byłeś w Hang Son Doong?


Nie byłem. Jeżeli kiedyś nie trzeba będzie rezerwować z rocznym wyprzedzeniem a cena przestanie być czterocyfrowa (w dolarach) to może kiedyś się wybiorę ;)

p.

PS. W wolnej chwili możesz rzucić okiem na moją relację z Wietnamu. Tam jest trochę o Ninh Binh/Tam Coc i DMZ - możesz zobaczyć czy Was to interesuje czy zupełnie nie.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 06 Lis 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@dudu przemieszczaliśmy się autobusami nocnymi z rokładanymi fotelami. Trzęsie w nich niemiłosiernie + jest mało miejsca. Takie przejazdy są męczące. Zostałbym 2 może nawet 3 dni w Hoi An, które jest genialnym miasteczkiem. 1 dzień można poświęcić na Myson, jeden na plażę. Codzienna zmiana miasta + nocelgi w PKSach będą mega męczące. Może warto po przylocie zostać na 1 dodatkowy dzień w Da nang
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dudu uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 06 Lis 2018 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Na trasie z Hoi An do Hue polecam wziąć skuter - przejazd przez Hai Van Pass i okoliczne wioski był chyba jednym z najfajniejszych dni w Wietnamie. Tu masz to nieźle opisane http://vietnamcoracle.com/hai-van-the-p ... an-mist-5/ - polecam trasę zaznaczoną na niebiesko, jest dłuższa, ale ładniejsza.

W Hoi An i Da Nang spokojnie można spędzić kilka dni, zastanów się nad My Son, skoro jedziecie potem zwiedzać Angkor, to może warto ten dzień przeznaczyć na coś innego? Okolice między Hoi An a plażą Ang Thong są świetne do jazdy rowerem (większość hoteli oferuje rowery w cenie noclegu), są też całkiem fajne kursy gotowania, o ile lubicie takie rzeczy. My byliśmy tu: https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... vince.html

Z Hue to Hanoi - zastanów się nad pociągiem zamiast autobusu, komfort nieporównywalnie lepszy, chociaż cena wyższa. Ja po podróży pociągiem czułam się zupełnie dobrze, po autobusie potrzebowałam sporo czasu na rozruch.

Ha Long - dla mnie wystarczyła opcja 2d1n, ale to pewnie kwestia indywidualna.

Sapa - miałam obawy, że będzie mega turystycznie, ale ostatecznie mi się podobało. Możesz dojechać pociągiem lub nocnym autobusem (autobus jedzie jakieś 5 godzin, więc nie jest źle; pociąg wygodniejszy, ale droższy, poza tym dojeżdża do Lao Cai, skąd i tak masz jeszcze około godziny busikiem). Z Sapy możesz wrócić autobusem późnym popołudniem i na wieczór być w Hanoi. My zrobiliśmy całodniowy trekking (samodzielnie), przez cały dzień spotkaliśmy może z 5 turystów. Można też wziąć przewodnika. Kolejnego dnia przejechaliśmy się skuterem to wodospadów (Love Waterfall), całkiem przyjemna wycieczka na pół dnia. Wg mnie Sapę zdecydowanie warto odwiedzić, dojazd jest w miarę łatwy, a widoki piękne. Weź tylko pod uwagę, że to nie sezon na pola ryżowe w pełnej krasie i może być zimno.

My w tym roku spędziliśmy 3 tygodnie w Wietnamie, a i tak zabrakło mi czasu na to, co chciałam zrobić i zobaczyć ;)

W Tajlandii może Koh Chang jest już po drodze z Kambodży? Byłam niedawno, co prawda poza sezonem, ale wrażenia pozytywne - poza plażowaniem jest co robić. To na pewno lepszy wybór niż Pattaya (wg mnie). Skoro będziecie w Sapie, to w Tajlandii pojechałabym raczej na południe niż północ.
Góra
 Profil Relacje PM off
dudu lubi ten post.
dudu uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 06 Lis 2018 13:58 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
To może tak? @malgo1987 @puhacz

22.02.2019r. przylot do Da Nang i tutaj cały dzień w Da Nang relaks wieczorem.
23.02.2019r. Golden Bridge i Ba Ha Hils (Ktoś miał okazję być?) i trasa do Hoi An
24.02.2019r. Hoi An
25.02.2019r. Hoi An
26.02.2019r. podróż z Hoi An do Hue tam do wieczora i potem nocny pociąg do Ninh Binh
27.02.2019r. Ninh Binh cały dzień i wieczorem do Hanoi
28.02.2019r. Hanoi
01.03.2019r. Ha Long Bay z noclegiem na łódce (a może Cat Ba?)
02.03.2019r. Ha Long Bay
03.03.2019r. Droga do Sapa [Ile tam czasu w Sapa warto się zatrzymać, jak chce się treking na najwyższy szczyt dostać? Podobał Wam się ten region?]
04.03.2019r. Sapa
05.03.2019r. Lot Do Kambodży z Honoi

Lepiej trochę? :) Odpuściłem My Son, będziemy w Angkor Wat i może tam zostaniemy dzień dłużej. Rzucę okiem na Twoją relację.


Ostatnio edytowany przez dudu 07 Lis 2018 13:01, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 06 Lis 2018 14:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
dudu napisał(a):
To może tak?

26.02.2019r. Hue i wieczorem podróż do Ninh Binh
27.02.2019r. Dzień w Ninh Binh i wieczorem do Hanoi


Fajnie. Jeszcze można wziąć pod uwagę nocną kuszetkę z Hue do NB (bo jest taka). Zależy co kto lubi, ja w pociągu śpię jak dziecko, zwłaszcza na leżąco ;) Jeśli też tak masz to weźcie pod rozwagę. No i na noclegu się zaoszczędzi. Bilety do kupienia przez neta.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
dudu lubi ten post.
dudu uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Wg mnie lepiej :)

Jak chcesz wchodzić na Fansipan, to potrzebujesz min. jednego pełnego dnia (wychodzisz o 6 rano i wracasz dość późno).
Warto też przeznaczyć jeden dzień na spacer po okolicznych wioskach i polach ryżowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 07 Lis 2018 14:44 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
Ha Giang był ktoś i ma porównanie do SaPa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 07 Lis 2018 16:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Jadę pojutrze, dam znać :)

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 12 Lis 2018 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Hej,

Wybieramy się w lutym we trójkę (tj. z naszą 5.5 letnią córką) do Wietnamu, open jaw WAW->HAN, SGN->WAW.
Oto nasz wstępny plan podróży, utworzony przy założeniu, że będziemy korzystać z autobusów w opcji open ticket:

Sob 15:50 wylot z WAW, przylot do DOH 23:30
Nd, Doha, zwiedzanie, wylot o 20.50
Pon Hanoi, przylot 7:25, przejazd do hotelu, odpoczynek, lekkie zwiedzanie Hanoi, zakup biletów na autobus i na wycieczkę do Ha Long
Wt, dwudniowa wycieczka do Ha Long
Sr, dwudniowa wycieczka do Ha Long
Czw, Hanoi, zwiedzanie, o 18:00 autobus do Hue
Pt Hue, przyjazd 7:00, zwiedzanie grobowców (cyclos?)
Sob Hue, zwiedzanie cytadeli z rana, 13:15 – 16.45 autobus do Hoi An. Wieczor w Hoi An.
Nd Hoi An, nocny autobus nocny autobus do Mui Ne z przesiadką w Nha Trang, Hoi An - Nha Trang: 18:15 – 6:00 7:15 - 12:15 Nha Trang do Mui Ne (brzmi męcząco)
Pon po południu przyjazd do hotelu, odpoczynek
Wt Mui Ne, plaża, zwiedzanie
Sr Mui Ne, plaża, wieczorem autobus, nocny przejazd do Ho Chi Minh, 1:00 w nocy do 6:00 rano (faktycznie to już czwartek)
Czw Ho Chi Minh przyjazd 6.00 rano, lekkie zwiedzanie miasta
Pt dwudniowa wycieczka do delty Mekongu (możliwe, ze przejazd na własną rękę do Can Tho)
Sob dwudniowa wycieczka do delty Mekongu
Nd tunele Cu-Chi, najwcześniejsza możliwa wycieczka, Start: 8:00 rano koniec: 14:30, dojazd na lotnisko, wylot 19:15

Z planu wylatuje Dalat (mam wątpliwości, może warto jednak tam pojechać zamiast czegoś innego?), Sapa (piękne, ale to chyba nie ta pora roku), Tam Coc, Son Trach, Phong Nha.

Wątpliwości:

Plażowanie w Mui Ne. Czy to w ogóle atrakcja i czy Wietnam nie wypada strasznie blado w tej dziedzinie w porównaniu na przykład do Sri Lanki? Czytałem tak skrajne opinie o Mui Ne, że już nie wiem w co wierzyć. Z jednej strony informacje o przyjemnych plażach, unikalnym porcie rybackim i ładnym wąwozie, a z drugiej strony o absurdalnie brudnych plażach. Jak to z tymi plażami jest naprawdę? Czy Mui Ne to dobry wybór na krótki plażowy odpoczynek? Co ewentualnie innego wpisywałoby się w ten plan podróży?

Niepokoi mnie też ostatni dzień, mam nadzieję, że zdążymy na samolot. Gdyby było bardzo ciężko z czasem, to zamiast autobusu weźmiemy taksówkę. Ostatecznie można też wybrać się do Cu-Chi w czwartek po południu, ale podobno rano lepiej i w czwartek możemy być zmęczeni po podróży.

Na czwartek Hanoi może dałoby się wcisnąć Tam Coc, ale to chyba zbyt ryzykowne czasowo i jakoś wydaje się "overkill"?

Spodziewam się trochę problemów z poruszaniem, bo widzę, że idealnym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie skuterka do przemieszczania się po okolicy (Hue, Hoi An, Mui Ne), ale przy azjatyckim chaosie drogowym i podróżowaniu we trójkę z dzieckiem wolałbym tego uniknąć. Czy da się wypożyczyć rowery z fotelikiem dziecięcym (córka od biedy by się zmieściła jeszcze)?

Ucieszę się z sugestii, co zmienić (inne miejsca, proporcje?), by uatrakcyjnić i usprawnić wyjazd. No i czy plan jest sensowny i realistyczny?
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 13 Lis 2018 10:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Po wizycie w Ha Giang jestem absolutnie zachwycony tym miejscem; nie samym miasteczkiem, które nie jest niczym specjalnym, ale tak zwaną pętlą Ha Giang. Sporo już w Wietnamie widziałem ale to było rewelacyjne doświadczenie. Zdecydowanie warto i to raczej bez zwłoki, zanim miejsce to zostanie zadeptane przez masową turystykę, co pewnie wkrótce się stanie. @dudu - niestety nie porównam tego do Sapy, w której nie byłem (po prostu obawiam się tłumów ale może przesadzam). Jedyne co mogę powiedzieć, że Ha Giang jest ekstra i chyba szarpnę się na forum na szerszy opis tej pętli. Jeśli wybierzesz Sapę top daj znać jak było :)

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
kaya lubi ten post.
 
      
#235 PostWysłany: 30 Lis 2018 19:25 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 1
Cześć,

9 marca lecimy do Indochin (niestety, urlopy pozwalają tylko na 2 tygodnie). Będzie to nasza pierwsza wyprawa do Azji. Przewertowałem to forum, kilka grup na facebooku, na podstawie tego powstał poniższy plan. Będziemy wdzięczni za wszelkie komentarze - co dodać/ co odjąć, gdzie przesunąć kolejność etc.

Dzień 1: Przelot z Polski do Siem Reap
Dzień 2: Angkor
Dzień 3: Angkor
Dzień 4: Okolice Siem Reap: Tonie Sap (wioski na jeziorze?/ coś innego?)
Dzień 5: Przelot poranny do Hanoi, transfer do Ninh BIn
Dzień 5-6 Okolice Ninh Bin. Tam Coc (spływ; ciekawsze niż Tam Coc Trang An?). Wypożyczenie rowerów. Rowery. Pagoda Bai dinh (najwieksza w Wietnamie)
Dzień 7-8: Pu Lughon
Dzień 9-10: HaLongBay
Dzień 11-13: Hanoi
Dzień 14: Wylot do Polski

Pozdrawiam,
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 30 Lis 2018 20:27 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
@tazik86 Tam Coc - szopka pod turystów, która trwa z 40 min. na końcu trasy są Panie na łódkach, które Cie naciągaja, żeby kupic cos u nich. Jak nie dla Ciebie to dla Pani, która wiosłowała (a przecież dostanie kasę bo płaciło się za kurs). Trochę nam głupio było, więc kupiliśmy jej jakąs cole, wrzuciła do łódki a poźniej spowrotem oddała kobiecie co nam ją sprzedała...
Tylko Trang An - profesjonalnie :) widoki przepiękne, przepływanie jaskiniami mega przeżycie (lepsze niż tam coc) - szacun dla babeczek za manewry :D i płyniesz 2h lub 3h w zależności, którą opcję wybierzesz. Panie są bardzo miłe a na koniec dają ankietę dotyczącą wycieczki. Jak dla mnie tam coc omijać szerokim łukiem :).

W Ninh Binh polecam też Mua Caves :)
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 01 Gru 2018 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Plan sensowny, robiliśmy właściwie identyczny 2 lata temu. Ma niestety wadę w postaci autobusów. Podróż nimi to dramat, głośno, trzęsie niemiłosiernie i każdy powyżej 1,6m wzrostu ne da rady wyprostować nóg. A spanie na plecach z ugiętymi nogami nie jest takie proste :)

Jest to zrobienia ale momentami możecie być mocno zmęczeni.
Plażowaliśmy w Nha Trang i stamtąd lecieliśmy do Sajgonu. Odcinek, który autobus pokonuje w 12h , samolot robi w 45min. Co do przesiadki w Nha Trang to pamiętaj, że te autobusy jeżdżą jak chcą. 1h15 to nie tak dużo. Raz taki autobus nam nie przyjechał i utknęliśmy w dziurze na 24h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
amphi uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 14 Gru 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Dacie dziecku do wiwatu, dwa tygodnie prawie bez przerwy w autobusie.Po pierwsze - Wietnam bardzo ladnie rozwija transport lotniczy, trochę droższy ale szybszy. Po drugie - kolej. Dobre ceny , połaczenia północ-południe, wagony nocne, sypialne. Po trzecie - lepiej w dwa tygodnie zrobić sobie albo północ ( do Hoi An lub Nha Trang - plażowanie) albo południe i zostawić resztę na następny raz. Po czwarte - w Sapa pogoda jest bardzo podobna cały rok, prawie zawsze pada i jest chłodno, ale bardzo warto ( tarasy ryżowe, jarmarki, wsie mniejszości etnicznych, Fansipan).Dość dokłądnie pisałem o naszej wyprawie na blogu, adres w stopce, zapraszam
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 28 Gru 2018 12:03 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
Hej,

chciałbym zadać pytanie do osób, które były i w Trang An i Tam Coc? Co polecacie? Podobno w Trang An podróż łódeczkami trwa dłużej.
I gdzie spaliście odwiedzając Trang An?

Może warto wziąć nocleg w Ninh Bin, jednego dnia skuterek albo rower po okolicy a drugiego pojechać na wycieczkę do Trang AN?

@puhacz gdzie kimałeś na północy, w Ha Giang i co dalej motorek/skuter? Jechałeś z Hanoi? zym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 02 Sty 2019 04:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 966
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Hej,

1) Ze swojej strony polecam takie rozwiązanie: spać w Tam Coc i traktować je jako bazę wypadową (do Trang An i okolicy). Jest tam rewelacyjny pensjonacik, w którym byłem już dwukrotnie - wysoki standard w rozsądnej cenie - Anh Tuan Tam Coc Old Space Bungalow. Poza tym baza noclegowa jest naprawdę bogata.

Cytuj:
Może warto wziąć nocleg w Ninh Bin, jednego dnia skuterek albo rower po okolicy a drugiego pojechać na wycieczkę do Trang AN?


Warto mieć 'skuterek' przez cały czas ;) Niektóre ciekawe kompleksy świątynne to jest jednak kawałek drogi od Tam Coc / Trang An. I potwierdzam, że łódki w Trang An są ciekawsze - wycieczka trwa 2-3 h.

2) Wziąłem nocny bus do Ha Giang (tzw. sleeper). Tam na miejscu wypożyczyłem moto od razu przy dworcu. Dwa noclegi na trasie - mogę napisać gdzie ale wszystko zależy od tego jaką masz koncepcję pętli (która może trwać 2 dni a może trwać 6 - rozstrzał jest spory). Warto pamiętać, że na pętli Ha Giang od 30.10.2018 wymagane jest wietnamskie prawo jazdy lub international driving permit (nie mylić z międzynarodowym prawo jazdy) i policja rzeczywiście to sprawdza. Teoretycznie wymagany jest również permit na przebywanie w strefie przygranicznej ale z doświadczenia wiem, że lokalne służby mają to gdzieś.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group