Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Medan
#1 PostWysłany: 06 Maj 2018 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
O Medan nie ma za wiele informacji bo miasto faktycznie z turystycznego punktu widzenia jest mało atrakcyjne.
Mi się osobiście bardzo podobało ze względu na autentyczność i brak turystów. Łażąc, jeżdżąc przez 2 dni nie spotkałem ani jednej białej osoby. Ludzie bardzo serdeczni, znakomite jedzenie po taniości na każdym kroku. Moim zdaniem, po prostu warto tam być i cieszyć się panującą nieśpieszną atmosferą z miejscowymi w knajpkach, na ulicy itp.

Jedna z atrakcji to meczet Masjid Raya Al Mashun, bez problemu można wejść do środka. Ładny, niby Great Mosque, ale tak naprawdę kameralny.
Druga z atrakcji to SPA. Polecam w imieniu żony, bo sam nie korzystałem ;) - Zengarden
Zabiegi pielęgnacyjne, masaże w bardzo niskich cenach, nawet jak na tą część świata. Przykładowo 2 godzinny zabieg, peeling, maska na ciało, masaż to 270.000 IDR, czyli ok. 70 PLN
Wskazana wcześniejsza rezerwacja bo mają duże obłożenie. Mailowo bardzo dobry kontakt.
http://zengarden.co.id/en

Masjid Raya Al Mashun,

Załączniki:
mosque1.jpg
mosque1.jpg [ 343.72 KiB | Obejrzany 1531 razy ]
mosque.jpg
mosque.jpg [ 394.83 KiB | Obejrzany 1531 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Medan
#2 PostWysłany: 06 Maj 2018 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 184
Kilometry: 334 002
platynowy
To chyba pierwsza pozytywna opinia o Medan. Najbardziej zakorkowane I jedno z najmniej ciekawych miast w ktorych mialem okazje byc

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Sz@lony lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Medan
#3 PostWysłany: 06 Maj 2018 15:45 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Też wspominam Medan jako komunikacyjne piekło - totalne korki, prawo silniejszego na drogach, a przy tym chodniki zastawione autami i motocyklami z pozostawieniem pieszym max. 10 cm. W środku wypasiona galeria handlowa, do której pieszo praktycznie nie było wejścia.
Ale meczet, o którym pisze cypel, wspominam bardzo miło. W środku jeden z miejscowych spontanicznie nas oprowadził nie chcąc za to kasy. Innym fajnym miejscem była farma krokodyli (taman buaya), na którą trzeba było podjechać tuk tukiem. Większość krokodyli była trzymana w dużym stawie (albo małym jeziorku), więc można było im robić zdjęcia w warunkach przypominających (po wykadrowaniu) naturalne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Medan
#4 PostWysłany: 06 Maj 2018 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Z całym szacunkiem koledzy, ale chyba nie widzieliście zakorkowanych miast i komunikacyjnego piekła.

Faktem jest, że piechur w Medan nie ma lekko, ale znam gorsze miasta.
Przede wszystkim są chodniki, ale też są krawężniki do połowy łydki, wyrwy i dziury, ale bez przesady. Nie jest tak, że idzie się chodnikiem i raptem ginie i znajdujesz się na autostradzie :lol: Ulicami jak się idzie jest ok a naskrobałem kilkadziesiąt kilometrów.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Medan
#5 PostWysłany: 11 Maj 2018 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 10
dzięki znajomej udało mi się nagrać taki azan https://streamable.com/40hzm w tym meczecie. Niesamowite wrażenie ze względu na akustykę :shock:

jest jeszcze park Taman Burung Cemara Asri z dużą ilością ptaków i poza miastem Le hu Garden

Ogólnie miasto pozytywnie mnie zaskoczyło a ludzie prawie tak mili jak w Palembang :)

Załączniki:
IMG_20180420_165239.jpg
IMG_20180420_165239.jpg [ 293.97 KiB | Obejrzany 1189 razy ]
IMG_20180419_102528.jpg
IMG_20180419_102528.jpg [ 439.01 KiB | Obejrzany 1189 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group